Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Można dźwięk kształtować kablami, można wzmacniaczami z moich doświadczeń wynika że największą rolę odgrywa akustyka i ustawienie kolumn.   Także to na czym stoją kolumny istotnie wpływa na ich dźwięk oraz scenę. Kto ma dość mało wrażliwy słuch proponuję postawić kolumny bez kolców na miękkim dywanie a potem na kolcach bezpośrednio na podłodze i wyłapać zmiany. CI bardziej wrażliwi czy osłuchani bez problemu wyłapią zmiany na przekładkach z pumeksu, filcu, drewna, granitu itd itp. Niedowiarkom proponuję się pobawić można się zdziwić.  

1 godzinę temu, xajas napisał:

 


Dokladnie tego sie spodziewalem

 

Można spróbować samemu koszt żaden ok 30 zł. 

Działa na podłogach pływających. Jak są klepki klejone ja już nie słyszałem zmian bo tam też nie ma takiej potrzeby tłumienia drgań i izolacji. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JBN napisał:

Kilka lat temu na tym forum , myślący inaczej badacz dokonał tego wiekopomnego odkrycia .

Odkrycie to powtarzane bezmyślnie na forum stało się prawdą oczywistą .

 

 

Pumex jest jednym z najlepiej pochłaniających dżwięk materiałem występującym naturalnie w przyrodzie .

( oczywiście poza ustrojami akustycznymi )

Drgań nie tłumi prawie wcale.

 

A wiesz kto to był? 

To mu podziękuję u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Coś tam widocznie tłumi dodatkowo jest jednocześnie dość miękkim i twardym materiałem co pozwala idealnie przylegać do powierzchni nie ma mowy o efekcie kołysania nawet w podparciu w 4 punktach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się podziękować koledze? 

Szkoda bo to najtańsza poprawa o największym wpływie w audio. 

Mimo wszystko jak sobie kolega przypomni to poproszę poważnie podziękuję. Szczególnie jak czyta głupoty że jest myślący inaczej przyda mu się szczere podziękowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

Pytalem co Ty robisz, a nie caly swiat internetu, gdyz takie odpowiedzi, podobnie jak:

- doczytaj

- doucz sie

- poszukaj w google

- zobacz w sieci

- nie chce mi sie odpowiadac

-...

nieodlacznie kojarze z tym, ze ten ktos sam nie ma o tym zielonego pojecia i nie jest w stanie odpowiedziec na zadane pytanie

Hahahaha.

Punktujesz mnie na każdym kroku, a chcesz gotowego przepisu na dobrą kawę?

Znów poklepal Cię ktoś po plecach, nie wiedząc czemu tak naprawdę przyklaskuje (like).

Ale powiem Ci i może zacznę od mojego zestawu do parzenia kaw, a skończę jakie kawy u mnie bywają najczęściej. 

Najważniejsze  młynek: dla siebe zawsze mielę w Comandante nitro blade MK40, jest jeszcze elektryczny Wilfa Svart żarnowy , czajnik Brewista Smart Pour Variable 1.2 L, sitka Kruve,  Aeropres,  Dripper V60 02, V60 01, serwer Hario VCS-02, Wilfa Pour Over Red, kawiarka Bialetti 3tz,waga Acaia Pearl, łyżki cuppingowe.

Chcesz zdjęcia kuchni i półki i stołu na której to stoi? ?

Teraz kawy jakie zazwyczaj parzę, to głównie kawy speciality jasno palone do metod przelewowych, zazwyczaj single orygin, rzadziej blendy, najczęściej z obróbki mytej lub honey, ale z obróbki suchej też się zdarzają.

Bardzo lubię i te zazwyczaj u mnie bywają kawy z Afryki np. Ethiopia z regionu Guji, ale też innych regionów oraz Kenijskie. Brazylijskie kawy rzadziej, a jak już to do kawiarki lub pracy ze względu na cenę.

Najlepsza jaką do tej pory piłem to kawa Panama Geisha.

Znając nazwy narzędzi jakich używam do parzenia kawy, będzie Ci łatwiej wygooglać co to takiego.

O tym jak się parzy (preinfuzja, czasy dolewania, doza kawy/wody) i co jest w tym wszystkim najważniejsze znajdziesz m.in. na YT.

A byłbym zapomniał jakość wody ma ogromne znaczenie i filtry Britta to minimum, zalecana odwrócona osmoza/filtry membranowe, u mnie akurat jest ta druga opcja.

Czy teraz zaspokoiłem twoją ciekawość?

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzieki.

Powod mojej ciekawosci jest bardzo prosty. Oprocz typowej powaznej maszyny expresowej, do ktorej sie przymierzam, interesuje mnie tez (nazwe to w uproszczeniu) filtrowana „zalewajka“. Lubie dla odmiany zalewajki.

Moj kumpel (fanatyk kawy, posiadajacy fantastyczne klasyczne maszyny) zainstalowal sobie wlasnie caly system do robienia takich zalewajek. Miedzy innymi (nie jestem pewny polskich nazw) system przygotowania wody, czyli najpierw filtrowania wody, a potem dopiero do kontrolowanego, sterowanego dozowania wybranych skladnikow do wody, tak ze ze specjalnego kranu z woda wychodzi odpowiednio temperowana i przygotowana woda na „zalewajke“.

 

Ja nie potrzebuje tej calej machinerji do wody, ale ta reszta procedury i urzadzen, umozliwiajaca latwy wstep w te „zalewajki“ jest dla mnie interesujaca.

Rekomendscje okreslonych gatunkow kawy sa dla mnie zbedne, gdyz to co ja dostaje u naszych lokalnych specjalistow jest co innego (moze podobne typy ale inne nazwy i marki), niz to, co jest dostepne u twoich dostawcow

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka polskich palarni, które naprawdę potrafią to robić,  nie będę ich tu podawał.

Ja zaopatruje się w coffedesk lub coffeedrinkers, czasem u lokalnych jak mastroantonio lub w Poznaniu kahawa, etnokafe etc.

Szukając kaw zazwyczaj kieruję się profilem smakowym,  jakie nutki powinno się uzyskać,  tutaj wpływ ma też temperatura wody, nie tylko jej jakość,  czy równość frakcji przemiału stąd też sitka Kruve.

Jak pisałem wyżej,  mnie wystarczy kawiarka do ciemno palonych kaw, nie chce ekspresu, bo znająć siebie musialby to być porządny kolbowy, żaden automat. Ponadto zrobić naprawde dobre espresso wcale nie jest łatwo, tak jak pisalem tylko raz mialem efekt WOW w Kołobrzegu.

Espresso jest wymagające, liczy się przemiał trudno się wstrzelić w ten optymalny, niektórzy jak już znajdą ten strzał, to jeden z młynków już na takim ustawieniu zostawiają. Stad zazwyczaj domowi barysci posiadaja dwa młynki. 

Ja pije czarne kawy bez cukru, bez mleka(wtedy łatwiej wychwycić nuty smakowe), chyba że nie wyjdzie mi za specjalnie kawa z kawiarki, to wtedy ratuje ją ciepłym czasem spienionym mlekiem plus syrop słonego karmelu lub cukier trzcinowy.

Wtedy da się wypić i jest pysznie, ale espresso i pochodne od tego kawy to nie dla mnie, nic specjalnego tam się nie dzieje zwłaszcza w brazylijskich kawach. 

W przelewach nie ma opcji o mleku i cukrze.

Zalewajka to naprawdę słaby wybór i zazwyczaj w porównaniu z innymi metodami to lurka, wystarczy tą samą kawę zaparzyć w Aeropresie i masz jak na tacy, co to zalewajka. 

Kawa i metody parzenia, to temat morze, jak audio, naprawdę może warto w zakładce inne założyć wątek o kawie, po co zaśmiecać wątek klubowy Hegla.

 

30 minut temu, xajas napisał:

Oprocz typowej powaznej maszyny expresowej do ktorej sie przymierzam, interesuje mnie tez (nazwe to w uproszczeniu) filtrowana „zalewajka

Masz na myśli maszynkę Rocket ? :?

"zalewajkę" nazywasz taką zwykłą jak parzy większość Polaków, czy espresso?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wszystko znalazlem

najbardziej podoba mi sie ten reczny mlynek

kawiarki typu bialetti mi sie przejadly (powinno byc przepily), dlatego szukam zastepstwa (ze wzgledu na brak miejsca mala Rocket, ECM, Profitec,..)

 

Piszac zalewajke mialem na mysli filtrowana. Aeropres wyprobowalem ale nie lubie

 

Czy maszyna „kolbowa“ to to samo co u nas sie nazywa Siebträger?

 

f39494ac72a295d35211ccd3c8b1bbc3.jpg

ad4d9e414f773ed1cbb060c4e0c0d563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspresy wymagają regularnego czyszczenia i serwisowania, a jak już ktoś używa wody z kranu, to już w ogóle sobie nie wyobrażam.  Mineralna też się nie nadaje, dlatego ekstremiści podłączania się taka maszyna bezpośrednio pod filtry z odmową.

Kawę z kawiarki, też można pieprzyć, są na to sposoby, żeby wyszła fajnie, a nie smoła i asfaltu w smaku, nie można wlewać zimnej do dolnego zbiorniczka, to najczęściej popełniamy błąd. 

Zaraz dostaniemy po gościach od tego pisania w klubie Hegla o kawowaniu. 

Kto zakłada wątek o kawie?, może być ciekawie i wymiana doświadczeń,  byle by nie poszło w te stronę jak większość tematów kablarskich i o bezpiecznikach o stolikach audio nie wspomnę ?

24 minuty temu, xajas napisał:

Piszac zalewajke mialem na mysli filtrowana. Aeropres wyprobowalem ale nie lubie

Trzeba się naumieć jak z każdej innej metody no i nie każda kawa, ale Aero daje tyle możliwości zaparzania, że chyba dripy nie są w stanie jemu podskoczyć.

?

Tylko nie kawy z marketów, ogólnie stosowane Lavatzza to we Włoszech taka "nasza" Prima  ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kawy z marketów, ogólnie stosowane Lavatzza to we Włoszech taka "nasza" Prima    

 

z ciekawosci probowalem Lavazza i Ily na malej maszynie kumpla (La Marzocco) i wcale nie byly takie zle, tak ze mysle, ze to przede wszystkim kwestia techniki i metody83394cbbac08bf8fed5ffd5520864a9d.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xajas napisał:

Czy maszyna „kolbowa“ to to samo

Ten Rocket czy ECM to jeden z najgorszych wyborów na pierwszy ekspres jak nie w ogóle. Profitec Pro 300 to jest moja rekomendacja. 

 

21 minut temu, xajas napisał:

Lavazza

Dla mnie nie pijalna pod rzadną postacią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xajas napisał:

dlaczego ECM jest zla

90% ekspresów z E61, w tej konfiguracji co na załącznikach, są nie stabilne temperaturowo, co oznacza niepowtarzalne. Czas rozgrzewania do osiągnięcia "prawidłowej" temperatury to min 30 min, zalecane 40min+.   

EOT. 

Gdzieś na bocznicy jest wątek o kawach, raczej niszowe hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sir.jax napisał:

Hahahaha.

Punktujesz mnie na każdym kroku, a chcesz gotowego przepisu na dobrą kawę?

Znów poklepal Cię ktoś po plecach, nie wiedząc czemu tak naprawdę przyklaskuje (like).

Ale powiem Ci i może zacznę od mojego zestawu do parzenia kaw, a skończę jakie kawy u mnie bywają najczęściej. 

Najważniejsze  młynek: dla siebe zawsze mielę w Comandante nitro blade MK40, jest jeszcze elektryczny Wilfa Svart żarnowy , czajnik Brewista Smart Pour Variable 1.2 L, sitka Kruve,  Aeropres,  Dripper V60 02, V60 01, serwer Hario VCS-02, Wilfa Pour Over Red, kawiarka Bialetti 3tz,waga Acaia Pearl, łyżki cuppingowe.

Chcesz zdjęcia kuchni i półki i stołu na której to stoi? ?

Teraz kawy jakie zazwyczaj parzę, to głównie kawy speciality jasno palone do metod przelewowych, zazwyczaj single orygin, rzadziej blendy, najczęściej z obróbki mytej lub honey, ale z obróbki suchej też się zdarzają.

Bardzo lubię i te zazwyczaj u mnie bywają kawy z Afryki np. Ethiopia z regionu Guji, ale też innych regionów oraz Kenijskie. Brazylijskie kawy rzadziej, a jak już to do kawiarki lub pracy ze względu na cenę.

Najlepsza jaką do tej pory piłem to kawa Panama Geisha.

Znając nazwy narzędzi jakich używam do parzenia kawy, będzie Ci łatwiej wygooglać co to takiego.

O tym jak się parzy (preinfuzja, czasy dolewania, doza kawy/wody) i co jest w tym wszystkim najważniejsze znajdziesz m.in. na YT.

A byłbym zapomniał jakość wody ma ogromne znaczenie i filtry Britta to minimum, zalecana odwrócona osmoza/filtry membranowe, u mnie akurat jest ta druga opcja.

Czy teraz zaspokoiłem twoją ciekawość?

 

 

 

No to ładnie jesteś zakręcony w tym temacie, oczywiście pozytywnie. Też zamawiam single origin ale ja akurat nie przepadam za kawami z afryki. Wolę nuty czekolady i orzechów. No i wychodzi, że z tą kawą jak z dźwiękiem, każdy znajdzie coś dla siebie, każdy ma trochę inny smak. Miły wątek dla odmiany ? .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekP. napisał:

Wolę nuty czekolady i orzechów. 

Czyli bardziej kawy z Ameryki Południowej do tego ciepłe mleko i karmel i masz orzechy, czekoladę i niebo w gębie  ??

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tania kawa, chociaż cena nie jest wyznacznikiem, to wierz mi bardzo bym chciał,  żeby wszystkie moje kawy kosztowały te 27zl bo za tyle można ją(Gwatemala Cafe Carmona) już kupić. 

Kahawa w Poznaniu ma w ofercie kawy z Peru ostatnio kupuję ją do pracy, jasno palone pod drippa, cena 34 z groszem za 500g na miejscu w sklepie, jest świeżo wypalana, zaledwie 2 dni od zakupu. Mają palarnię na miejscu, nawet możesz zobaczyć jak to robią i pakują. Stosunek jakość cena jest rewelacja, dziś zrobiłem sobie "odpowiednio" z kawiarki po śniadaniu,  naprawdę jest ok. To nawet Brazylia Fazenda Rainha Miaki z Auduna tak mi nie podchodzi z kawiarki jak ta Peru Quellouno.

https://kahawa.pl/sklep/kawa-z-peru-quellouno-500-g/

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacm napisał:

Cezar jaką one mają okleinę zupełnie jasną słomkową czy taką lekko spadającą w żółty? 

PS Nie wolisz spedwaya od oklepywania po gębie? ?

Na moje oko to wpadaja w zolty wstawie pozniej fote ?

Lania po gebie nie pochwalam calkowicie ale boks to dla mnie taka ciekawostka, takie starcie charakterow, sam nie wiem nigdy nad tym doglebnie nie myslalem hmmmm ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.