Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MarekP. napisał:

A gdzie ją można kupić po 27zł? Bo ja kupuję tutaj:

https://singleorigin.pl/produkt/gwatemala-cafe-carmona/

To jest mocno palona pod espresso lub kawiarnię, widziałem gdzieś 200g/27zł. Tak na tej stronie, jak wybierasz opcje. Ja 1kg nie kupuję,  max 500g stąd walnąłem taką cenę ?

P.S.

Może klub kawoszy trza założyć,  bo zaśmiecamy wątek Hegla?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

To jest mocno palona pod espresso lub kawiarnię, widziałem gdzieś 200g/27zł. Tak na tej stronie, jak wybierasz opcje. Ja 1kg nie kupuję,  max 500g stąd walnąłem taką cenę ?

P.S.

Może klub kawoszy trza założyć,  bo zaśmiecamy wątek Hegla?

OK.  Ja nie uważam się za jakoś super doświadczonego w tym temacie, robie w ekspresie DeLonghi PrimaDonna Elite ECAM 650.75.MS więc nic profesjonalnego. Tak tylko stwierdziłem, że z tych co próbowałem z podanej strony najbardziej smakuje mi ta jedna. A od nich próbowałem już prawie wszystkie. Za nutami cytrusowymi i jasnymi paleniami jakoś nie przepadam. Piję bez cukru i dodatków, czasem i bez mleka. Jak ktoś ma jakąś ciekawą propozycję mieszczącą się w moim guście, to chętnie spróbuję. Nie lubię też w kawie kwasowości ze względu na swoje kłopoty z nadkwosowością żołądka. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>>>>>>Piję bez cukru i dodatków, czasem i bez mleka. Jak ktoś ma jakąś ciekawą propozycję mieszczącą się w moim guście, to chętnie spróbuję. Nie lubię też w kawie kwasowości ze względu na swoje kłopoty z nadkwosowością żołądka. Pozdrowienia.<<<<<

Jest na a to rada .Najpierw sprawdz czy tak jest w rzeczywistosci. Lyzeczka sody na pol szklanki wody cieplej jesli w ciagu minuty sie nie odbije to masz ....zoladek niedokwaszony . Aby zakawsic trzeba pic przed posilkiem ocet jablkowy  ...lyzeczka na szklanke wody .Sluchaj lekarzy to

daleko nie zajedziesz...

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

.....inhibitory  pompy protonowej czy nalugastin  to zbrodnia ......najwyzej krotko i jezeli mamy wrzody żołądka 

Malo wiesz ...czy znasz lekarzy ktorzy  dlugo zyja   bo ja nie.Mialem takie problemy zastosowalem i mam sie dobrze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Moontan napisał:

Jest na a to rada .Najpierw sprawdz czy tak jest w rzeczywistosci. Lyzeczka sody na pol szklanki wody cieplej jesli w ciagu minuty sie nie odbije to masz ....zoladek niedokwaszony . Aby zakawsic trzeba pic przed posilkiem ocet jablkowy  ...lyzeczka na szklanke wody .Sluchaj lekarzy to

daleko nie zajedziesz...

Nie chciałem już tego pisać dlatego na PW pytałem. 

Zgaga wbrew pozorom nie jest objawem nadkwasoty. Łyżeczka, czy łyżka, bo ja sem wale łyżkę lub dwie, dr Czerniak na YT o tym prawił.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Idz podlubac  a branza .....napisalem jeden post o

 

https://www.cubeaudio.eu

 

 

...ale tu maja alergie na te glosniki i juz nazajutrz bylem branza.......;)))))))))))))

 

 

Wy smarujecie juz ponad trzysta stron o firmie i mozecie to robic mimo ze ...a moze dlatego ze ...przepraszam ale narazie to firma nie zasluguje na odrobine uwagi ...tyle

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacm napisał:

Słomkowe są moim obiektem pożądania nr 1. Kiedyś muszą stanąć do drugiego systemu. 

Czytałem kiedyś o walkach Aliego potem ich oglądanie nabrało innego wymiaru. Facet miał coś do powiedzenia może dlatego nigdy nie obejrzałem walki Szpilki ? ?..

Cos czuje ze w parze ze slomkowymi zagra potworek ?

Boks to takze ciekawe postacie, ciekawe historie, ale nasza szpilka z calym szacunkiem dla jego osoby ani nie imponuje w ringu ani poza nim.

Z ciekawosci obejzalem na YT tylko KO.

Szkoda bo to jakby niebylo rodak ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacm w sumie to Amphiony wyglądają raz jak słomkowe a raz jak lekko żółte, zależy od oświetlenia.

spacer.png

spacer.png

....kurde nie wiem czemu, ale przy ustawieniu jak na drugim zdjęciu scena mi się trochę rozjeżdża ?

W sumie to trochę pomieszczenie wąskie, muszę spróbować na dłuższej ścianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, CEzAR21 napisał:

Jacm w sumie to Amphiony wyglądają raz jak słomkowe a raz jak lekko żółte, zależy od oświetlenia.

spacer.png

spacer.png

....kurde nie wiem czemu, ale przy ustawieniu jak na drugim zdjęciu scena mi się trochę rozjeżdża ?

W sumie to trochę pomieszczenie wąskie, muszę spróbować na dłuższej ścianie ?

Słomkowe ?

I jak lepiej grają na worku foliowym czy styropoanie i tektórze, może zmienię z pumeksu bo klan kawoszy pisze ze pumeks nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2019 o 20:07, jacm napisał:

Czyli nie da się podziękować koledze? 

Szkoda bo to najtańsza poprawa o największym wpływie w audio. 

Mimo wszystko jak sobie kolega przypomni to poproszę poważnie podziękuję. Szczególnie jak czyta głupoty że jest myślący inaczej przyda mu się szczere podziękowanie. 

Naprawdę nie mogę zrozumieć jak to jest, że człowiek chce podzielić się czymś co daje pozytywne efekty a drugi zamiast chociaż sprawdzić tak z czystej ciekawości, od razu stawia się murem tłumacząc, że to nie logiczne i nie rozsądne.

Jakby tak dla żartu ktoś słynny napisał książkę, czy artykuł z bredniami to czy należy wierzyć w to ślepo ?

Gdzie jest samodzielne myślenie, gdzie chęć zgłębienia tematu aby się samemu przekonać ?

Na forum zauważyłem jedną zależność, jak ktoś czegoś sam nie doświadczył to z góry zakłada, że to bzdura podpierając się zawsze nauką, która jak już wiele razy się okazało myli się co i raz i zmienia też nie rzadziej.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie biorą pod uwagę zmiennych. 

Sam fakt że u nich coś nie gra albo gra w konkretny sposób uważają za jedyną możliwość. 

Brak ciekawości poznania samemu i otwartości to już cechy indywidualne, bucowatość łatwość do inwektyw zamiast rzeczowej rozmowy przy poszanowaniu prawa do innego zdania to trochę nasza cecha narodowa. A jak do tego dojdzie jeszcze chec popisania się sprzętem jako czymś na pokaz  to katastrofa w rozmowie gotowa. 

Biorąc pod uwagę nasze społeczeństwo audiofile nie odbiegają od całości. Króluje u nas disco polo zaliczyć panienke na dyskotece i dać komuś po mordzie po tekście co się gapisz . Podobnie i u nas szybka spina, zwyzywanie gdy się czegoś nie słyszy albo nie zrozumie. 

Jak mawiają politycy taki tu klimat. 

Audio nigdy nie jest prostym i oczywistym 2 + 2 = 4 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jacm napisał:

Ludzie nie biorą pod uwagę zmiennych. 

Sam fakt że u nich coś nie gra albo gra w konkretny sposób uważają za jedyną możliwość. 

Brak ciekawości poznania samemu i otwartości to już cechy indywidualne, bucowatość łatwość do inwektyw zamiast rzeczowej rozmowy przy poszanowaniu prawa do innego zdania to trochę nasza cecha narodowa. A jak do tego dojdzie jeszcze chec popisania się sprzętem jako czymś na pokaz  to katastrofa w rozmowie gotowa. 

Biorąc pod uwagę nasze społeczeństwo audiofile nie odbiegają od całości. Króluje u nas disco polo zaliczyć panienke na dyskotece i dać komuś po mordzie po tekście co się gapisz . Podobnie i u nas szybka spina, zwyzywanie gdy się czegoś nie słyszy albo nie zrozumie. 

Jak mawiają politycy taki tu klimat. 

Audio nigdy nie jest prostym i oczywistym 2 + 2 = 4 

100% zgody.

.....wracając do podkładu to folia jest do bani bo pojawia się nalot z elektrostatów ?

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już całe to audio, ludzie niechętnie i sceptycznie przyjmują inne stanowiska i postawy, a już szczególnie Prawdę obnażającą wypracowany przez nich światopogląd obawiając się konsekwencji związanych z jej przyjęciem pomimo, że Prawda ma moc wyzwolić.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kocurro napisał:

Pomijając już całe to audio, ludzie niechętnie i sceptycznie przyjmują inne stanowiska i postawy, a już szczególnie Prawdę obnażającą wypracowany przez nich światopogląd obawiając się konsekwencji związanych z jej przyjęciem pomimo, że Prawda ma moc wyzwolić.

Dobrze ujęte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy wracam do korzeni i inwestuję w vintage, dlatego w pierwszej kolejności mojego H200A proponuję klubowiczom ?

Posiadam fabryczny komplet tj. karton, instrukcja, styropiany, kabel i pilot, zero jakichkolwiek napraw, modów i buczenia! ? 

W razie pytań proszę pisać na pw.  

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kocurro napisał:

Prawdopodobnie będzie to końcówka jaką już miałem Accu P-260 z pre C-230 lub jak się uda P-266 z pre C-222

Słuszny wybór,GRATULUJĘ

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2019 o 19:15, maciek36 napisał:

No ale to z nadrukiem to co ma pomóc?
To raczej do biur itd, gdzie liczy się tzw zrozumienie mowy, brak poglosu. W audio i jeszcze za kolumnami to chyba tylko wytnie jakieś pasmo, coś zmąci w scenie.
 

Nie widziałem na żywo takiej wersji, ale zakładam, że metoda nadruku przez kogoś została przetestowana, a i tak całą robotę robi 10 cm wełny, która jest za nadrukiem. ? To się umieszcza za kolumnami, ale niedokładnie za, tylko naprzeciwko słuchacza, tam gdzie wielu ma nieszczęsny telewizor. 

ps. nie przebrnąłem przez meandry kawowe. Możecie dać jakiś link do owego tajemniczego pumeksu, o którym piszecie? Chyba że to taki z Rossmana.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stachu19 napisał:

Nie widziałem na żywo takiej wersji, ale zakładam, że metoda nadruku przez kogoś została przetestowana, a i tak całą robotę robi 10 cm wełny, która jest za nadrukiem. ? To się umieszcza za kolumnami, ale niedokładnie za, tylko naprzeciwko słuchacza, tam gdzie wielu ma nieszczęsny telewizor. 

ps. nie przebrnąłem przez meandry kawowe. Możecie dać jakiś link do owego tajemniczego pumeksu, o którym piszecie? Chyba że to taki z Rossmana.

???

Nadruk to ukłon w stronę akceptacji lub nie żony lub partnerki, nie ma żadnego wpływu na brzmienie. Absorbery na bazie PT80 działają w dość szerokim zakresie, jeśli ktoś nie ma kompletnie żadnej adaptacji, dyfuzorów shroedera itp. Jest to dobra opcja i niekoniecznie w miejscu TV.

Absorber ma za zadanie pochłonąć i ten akurat bardzo dobrze działa na zakres niskich częstotliwości (efekt dudnienia), należy też pamiętać,  że odetnie nam trochę góry,  bardziej ją złagodzi. 

Bardzo dobrze sprawdza się za kolumnami w narożnikach niweluje wpływ modów własnych pomieszczenia,  tam najczęściej kumuluje się energia basu.

P.S.

https://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-akustyczne-2/

https://asound.pl/akustyka-pomieszczen/absorbery-akustyczne-szerokopasmowe/absorber-premium-100x50-cm1/

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.