Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W rogach to ponoć najlepiej pułapki basowe ustawiać, ale u mnie tam drzwi, kwiaty albo wieża/drapak dla kota. ?

To odcięcie góry to tak naprawdę właśnie odcięcie odbitej góry, która zwykle tnie po uszach. Ta właściwa, która idzie z głośników, brzmi super. 

A ten drugi link, który dałeś, z asound.pl  to właśnie mam dwa takie, tylko białe. Plus dwa hybrydowe Mega Acoustic i na razie nie mam czasu i chęci na więcej, a i WAŻ ma znaczenie. ?
 

absorbery_4_3.jpg

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tych paneli na pewno posiada wykres zakresu pochłaniania,
teraz średnica sie wycofuje i zmniejsza a to najważniejszy zakres, przyciszenie środka i wysokich aby uwydatnić niskie to niedobra recepta
lepiej powiesić panele na (pierwsze odbicia) boki, za słuchaczem albo na sufit miedzy kolumnami i miejscem odsłuchowym

Jeżeli posiadasz okablowanie ze srebrem to wymień na miedz,
następnie Tweeter-y nie mogą być centralnie w uszy, najlepiej trochę nad i schodzące sie 0,5m za głową, (pochyl kolumny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, bardzo dziękuję za sugestie, ale tak naprawdę ja nie mam problemów, o których piszesz. Zdjęcie troche przekłamuje, było robione w pozycji stojącej, telefonem, bliżej też niż siedzę na odsłuchu. Witać trochę rybie oko. ?

Ja mam mniej więcej taką sytuację:

spacer.png

Pierwsze odbicia ścian bocznych nie są tu szczególnie istotne, zresztą jedna ściana to okno i drzwi balkonowe, więc są grube zasłony, druga to półka z płytami i kwiaty.

Kolumny są pochylone, to bo Audio Physic Sitara, które tak są skonstruowane. Głowa podczas odsłuchu jest znacznie niżej niż na zdjęciu. 

Absorbery w moim przypadku były głównie by zlikwidować pogłos i uporządkować scenę, natomiast w ogóle nie próbowałem kombinować z balansem tonalnym.

Sufit wytłumiony pewnie by poprawił akustykę, ale nie jestem maksymalistą, no i WAŻ, więc jest jak jest.

ps. źródło obrazka: https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-rodzaje.php 

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem tylko możliwości i zależności, nie było moim zamiarem się wymądrzać tylko podpowiedzieć ?
  ale rzeczywiście, tam gdzie dużo odbić i mało możliwości obwieszenia paneli wokół słuchacza, to taka opcja jest tzw."mus"

Tez kiedyś miałem duze pogłosy, ale bez absorberów na głównej scenie udało mi się całkowicie je ujarzmić 
ja znajdę wykres to wstawię

 

 

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz średnica sie wycofuje i zmniejsza a to najważniejszy zakres, przyciszenie środka i wysokich aby uwydatnić niskie to niedobra recepta

lepiej powiesić panele na (pierwsze odbicia) boki, za słuchaczem albo na sufit miedzy kolumnami i miejscem odsłuchowym

To dobra recepta. Odbicia od sciany za glosnikami sa takimi samymi pierwszymi odbiciami jak i od scian bocznych albo sufitu.

Nakladajac sie na dzwiek bezposredni „zamulaja“ i podkoloruja laczny dzwiek.

Glosniki ktorych srednica aby brzmiec poprawnie potrzebuja wsparcia dzwieku odbitego, sa raczej niepoprawnie skonstruowane/dostrojone. To raczej cos dla glosnikow in-wall itp., ktore Uwzgledniaja znany/zdefiniowany odstep od sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

To dobra recepta. Odbicia od sciany za glosnikami sa takimi samymi pierwszymi odbiciami jak i od scian bocznych albo sufitu.

Nakladajac sie na dzwiek bezposredni „zamulaja“ i podkoloruja laczny dzwiek.

Glosniki ktorych srednica aby brzmiec poprawnie potrzebuja wsparcia dzwieku odbitego, sa raczej niepoprawnie skonstruowane/dostrojone. To raczej cos dla glosnikow in-wall itp., ktore Uwzgledniaja znany/zdefiniowany odstep od sciany.

Nawet na zamieszczonym przykładzie widać ze miedzy kolumnami jest dyfuzor, celowo do odbijania pierwszych odbić aby zwiększyć scene
Warto mieć absorbery bezpośrednio za kolumnami a dyfuzor (dla przestrzenności) miedzy kolumnami
Dokładnie rozwiesić odwrotnie jak na zdjęciu Stachu19, te absorbery z panelem dyfuzyjnym do środka
Ale jak według Stachu19 teraz jest lepiej to znaczy ze tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, wierz mi, zanim zanim cokolwiek zrobiłem, wymieniłem kilkanaście maili z ludźmi, którzy są w podobnej sytuacji akustycznej i z Bartkiem z Mega Acoustic, zanim kupiłem cokolwiek. Jak pisałem, priorytetem była likwidacja pogłosu, a dyfuzory w takim pomieszczeniu jak moje byłyby znacznie mniej skuteczne od absorberów. Hybrydy były najpierw, bo mam wysoki WZK (współczynnik zagrożenia kotem) i bałem się, że typowe absorbery poharatają jak kanapę, a nie byłoby fajnie, by wełna fruwała po pokoju. Jak już miałem hybrydy, które wg mnie nadal bardziej są absorberami niż rozpraszaczami, to miałem niedosyt. Stąd jeszcze dwa absorbery z Addictive Sound. Tu już zaryzykowałem po tym, jak boki hybryd zostały zlekceważone przez koty. ?

Masz rację, w teorii warto by zamienić miejscami i kiedyś to zrobię, ale wymaga to nawiercenia innych otworów. A teraz tak rzadko mam okazję słuchać, że jak już mam, to rzucam się do muzy i mam gdzieś eksperymenty. Nawet jeszcze z kolumnami wszystkich opcji ustawień nie przećwiczyłem.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez wierze, ja tylko podałem "książkowy" przykład który wiem z opinii nie zawsze się sprawdza, u mnie dla przykładu żadne absorbery miedzy kolumnami na wysokości przetworników nie moga być bo wokale, główna scena wycofuje się tworząc efekt oddalenia na drugi plan, a większości realizacji musi byc wyraźnie na pierwszym planie inaczej jest przysłaniane i robi się nienaturalne

A jak średnica nie potrzebuje absorberów aby grało poprawnie to sie można domyślić czy jest to dobrze "skonstruowane/dostrojone" czy nie, aluzja do innego wpisu ?

Wypróbujesz, może będzie lepiej jak nie to zawsze można wrócić ?

 

Juz sie oddalam aby nie zaśmiecać Waszego klubu
Pozdrawiam

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2019 o 01:24, shiver07 napisał:

Orientuje się ktoś ile hegle pobierają prądu przy normalnym użytkowaniu chodzi mi np. o H360 lub H160.

H160:

Idle: 35W, 2*1W na wyjściu: ok. 72W, 2*150W na wyjściu: ok. 496W poboru mocy.

H360: Nie widziałem dokładnych danych. Pi razy drzwi można by szacować się że będzie to Idle: 60W, 2*1W na wyjściu, rząd 100W poboru mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przesiąść się z Denona 1520ae na H200A, czy są tutaj osoby które taki krok uczyniły i mogą mi napisać czego mogę się spodziewać? 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worms napisał:

Zamierzam przesiąść się z Denona 1520ae na H200A, czy są tutaj osoby które taki krok uczyniły i mogą mi napisać czego mogę się spodziewać? 

Większych rachunków za prąd na pewno można się spodziewać. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku nie wiem, natomiast biorąc pod uwagę cenę używek w stosunku do ceny nowego byłbym ostrożny. Poza tym efekt finalny zależy od reszty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2019 o 14:00, sls napisał:

H160:

Idle: 35W, 2*1W na wyjściu: ok. 72W, 2*150W na wyjściu: ok. 496W poboru mocy.

H360: Nie widziałem dokładnych danych. Pi razy drzwi można by szacować się że będzie to Idle: 60W, 2*1W na wyjściu, rząd 100W poboru mocy.

Dzięki za podpowiedź. Hegel nie ma żadnej wzmianki w instrukcjach ile dany model pobiera prądu. Pytam, bo mam zamiar złożyć sobie drugi zestaw Hegla jeszcze nie wiem jakiego do sypialni coby nie brał dużo prądu, bo też nie będzie musiało to głośno grać raczej ciche plumkanie. W nowszych modelach jest już niby opcja,że przechodzi w stan spoczynku jak nic nie gra wtedy nie pobiera więcej prądu z tego co wynika nie wiem jak w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedź. Hegel nie ma żadnej wzmianki w instrukcjach ile dany model pobiera prądu. Pytam, bo mam zamiar złożyć sobie drugi zestaw Hegla jeszcze nie wiem jakiego do sypialni coby nie brał dużo prądu, bo też nie będzie musiało to głośno grać raczej ciche plumkanie. W nowszych modelach jest już niby opcja,że przechodzi w stan spoczynku jak nic nie gra wtedy nie pobiera więcej prądu z tego co wynika nie wiem jak w rzeczywistości. 
Tak z ciekawości jakich różnic w rachunkach w skali roku się spodziewasz między oszczednym wzmakiem, a jakimś mniej oszczednym. Czy to nie będzie kilka złotych rocznie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, maciek36 napisał:

Tak z ciekawości jakich różnic w rachunkach w skali roku się spodziewasz między oszczednym wzmakiem, a jakimś mniej oszczednym. Czy to nie będzie kilka złotych rocznie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jestem pewny, że stosunkowo będą to znacznie większe koszty zwłaszcza, że jak za puszczam Hegla to jest włączony cały dzień i go raczej nie wyłączam. Jak już będą dwa to dopiero suma sumaru trochę się tego nazbiera. Mam H160 i nie widzę sensu przerzucać go do sypialni bo zostanie okastrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, shiver07 napisał:

W nowszych modelach jest już niby opcja,że przechodzi w stan spoczynku jak nic nie gra wtedy nie pobiera więcej prądu z tego co wynika nie wiem jak w rzeczywistości.

W zasadzie nic mi o tym nie wiadomo, zasilacza od trybu standby brak w tych wzmacniaczach. Raczej nie będą brały  mniej niż to co podałem dla trybu idle czyli bez sygnału na wejściu.

H80:

Idle: 24.16W, i 55,18W dla jednego wata na wyjściu. Ok 298W dla mocy znamionowej na wyjściu.

 

 

 

5 godzin temu, ps39 napisał:

Już to kiedyś pisałem i wywołało uśmiech na wielu twarzach, przejście z H80 na V70SE spowodowało wzrost rachunku za prąd o 35 zł na miesiąc. Niby nic, a jednak 420 zł za rok (OC za małe autko).

Biorąc pod uwagę że prąd podrożeje po wyborach o 50-100% to i na wyższe OC wkrótce starczy.

Jeżeli sypialnia nie jest duża np. Ok 15m2 i kolumny nie są zbyt trudne do napędzenia to szukałbym wzmacniacza max 2x40W dla 8 om niemniej jest trudno znaleźć dobrej jakości wzmacniacz małej mocy < 80-100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie historie o kosztach i te dywagacje o poborze pradu, to az mi sie wlosy jeza.

 

To tak, jak by ktos sobie kupil Porsche, ale nigdy nim nie jezdzil, bo nie stac go na benzyne.

 

Kup radyjko kuchenne na baterie, to sie problem rozwiaze.

 

PS.

Policz ile energii zuzywa jedna plyta pieca elektrycznego (1,8-2,2kW, a masz na piecu cztery) albo pralka/suszarka.

Czy nie gotujecie i nie pierzecie?

 

I wy chcecie dyskutowac o zuzyciu energi poprzez sluchenie muzyki?

 

Typowe Audiostereo...

 

 

Kiedys bylo takie powiedzenie: „jak cie stac na konia to i na bat...“

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Jak czytam takie historie o kosztach i te dywagacje o poborze pradu, to az mi sie wlosy jeza.

 

To tak, jak by ktos sobie kupil Porsche, ale nigdy nim nie jezdzil, bo nie stac go na benzyne.

 

Kup radyjko kuchenne na baterie, to sie problem rozwiaze.

 

PS.

Policz ile energii zuzywa jedna plyta pieca elektrycznego (1,8-2,2kW, a masz na piecu cztery) albo pralka/suszarka.

Czy nie gotujecie i nie pierzecie?

 

I wy chcecie dyskutowac o zuzyciu energi poprzez sluchenie muzyki?

 

Typowe Audiostereo...

 

 

Kiedys bylo takie powiedzenie: „jak cie stac na konia to i na bat...“

 

 

No cóż to jest kwestia świadomości jak i odpowiedzialności choćby za środowisko naturalne. Można kupić wzmacniacz który ma sprawność 15 % a można taki który ma sprawność 90%. Kupowanie wzmacniacza który aby wypluć  np. 1W potrzebuje na ciepło zmienić np. watów 100 jest czystym bezsensem, zwłaszcza do cichego słuchania. Zacznij produkować piece albo kuchenki o sprawności 4 razy mniejszej niż konkurencja. Ciekawe czy będą chętni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No cóż to jest kwestia świadomości jak i odpowiedzialności choćby za środowisko naturalne. Można kupić wzmacniacz który ma sprawność 15 % a można taki który ma sprawność 90%. Kupowanie wzmacniacza który aby wypluć  np. 1W potrzebuje na ciepło zmienić np. watów 100 jest czystym bezsensem

 

Jestem w pelni za

 

Ale jesli zalezy mi na bilansie ekologicznym, to nie kupuje lampki albo Porschaka.

 

BTW. Wszystkie moje wzmacniacze sa Class-D i maja wysoka sprawnosc :-)

Auta to inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw studiujemy dane techniczne, pobór mocy, a potem mamy sprawę jasną, odsłuch niepotrzebny. Sklepy powinny podawać obok ceny pobór mocy urządzeń, koniecznie z możliwością sortowania.

btw. pewnie widzieliście porsche cayenne przerabiane na gaz. Jeżdżą takie po Polsce. ?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak panowie, dlatego nasuwa się pytanie czy jest sens kupowanie hegla do sypialni. Czy nie lepiej będzie kupić wzmacniacz klasy D. 
Ja mam lampę w klasie A i to 90w, więc co ja tam wiem o ekologii, ale jeśli to ma być wyznacznik i jakaś realna różnica w rachunkach to klasa D i to z opcją wyłączania na sztywno bez stand by, bo to też sporo podobno potrafi pobierać.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pobór mocy w trybie idle to rząd 20W. Przy 2*1W na wyjściu jakieś 22W. (Tutaj  niemniej nie jestem pewien na ile tani miernik mocy z marketu pokazuje to poprawnie). 

 

mysle ze ta dokladnosc jest w rozpatrywanym kontekscie zupenie wystarczajaca. Z mojego punktu widzenia, ten pobor mocy 22W jest zupelnie bezkrytyczny :-)

Jeszcze jedno porownanie: jedna zwykla srednia zarowka pobiera 60W.

 

To dobry przyklad na to, ze nie ma co „demonizowac“ tego aspektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.