Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, xajas napisał:

Jeszcze jedno porownanie: jedna zwykla srednia zarowka pobiera 60W.

To było aktualne jeszcze całkiem niedawno. Po spadkach cen dzisiaj ledowa żarówka to powiedzmy 11W (odpowiednik 100W tradycyjnej żarówki).

39 minut temu, shiver07 napisał:

Czy porównywał ktoś może wzmaki H80 i H90? Czy coś się zmieniło pod kątem dźwięku na plus?

Patrząc H80 cena 3 tys. H90 cena 4tys. Rynek wtórny. 

 

Nie słuchałem żadnego z nich ale jak H80 miała zdecydowanie dobre opinie to 90 niekoniecznie. Może być kwestią gustu który gra lepiej. H 90 ma nowszy moduł przetwornika plus odtwarzacz sieciowy, niestety układ na wejściu USB to ciągle stary układ zgodny tylko z USB audio 1.0. (od taka łyżka dziegciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sls napisał:

To było aktualne jeszcze całkiem niedawno. Po spadkach cen dzisiaj ledowa żarówka to powiedzmy 11W (odpowiednik 100W tradycyjnej żarówki).

Znam Audiofilow, ktorzy aby nie uzywac zarowek LED, ktore "zasmiecaja" ich siec zasilajaca, zaopatrzyli sie w wiekszy zapas starych tradycyjnych  zarowek "zarowych".

Juz widze nadchodzaca fale dyskusji typu "ja slysze roznice dzwieku, przy oswietleniu LED albo tradycyjnym".

Moze nie powininienem byl tego wspominac, "spiacych psow sie nie budzi" :-)

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. O jakości przetworników zaimplementowanych do wzmacniaczy H100 czy H70/H80 wypowiadano się już na forum. Wg. mnie mogą być gdy nie ma nic innego lub traktowane jako miły dodatek do słuchania z Youtube czy telefonu etc. Już HD20 czy dobry CD biją je na głowę więc nie ma co się zastanawiać nad ich poważnym traktowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście, że rozwinięciem grania H80 jest H300. W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć i posłuchać jednego takiego klocka. Czy spodziewać się muzykalności i raczej ocieplenia właśnie z H80 czy bardziej szorstkości jak w przypadku H200. H200 przyznam nie przypadł mi do gustu, ponieważ poza genialna średnicą, która była mięsista i dynamiczna, górna część pasma jednak wycofać w stosunku do H80.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy ktoś z was kiedyś miał okazję porównać H360  z H20 + P20? Planuje się przesiąść z H200, a słyszałam że "dzielonki" potrafią lepiej zagrać niż Integra. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i co się komu podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neolitic napisał:

Witam 

Czy ktoś z was kiedyś miał okazję porównać H360  z H20 + P20? Planuje się przesiąść z H200, a słyszałam że "dzielonki" potrafią lepiej zagrać niż Integra. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i co się komu podoba ?

na Twoje pytanie myślę że wyczerpująco odpowie użytkownik o niku artdm. Pisz do niego na priv miał dokładnie tą dzielonkę o której piszesz i teraz gra na H360 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mujas napisał:

na Twoje pytanie myślę że wyczerpująco odpowie użytkownik o niku artdm. Pisz do niego na priv miał dokładnie tą dzielonkę o której piszesz i teraz gra na H360 

Dzięki za cynk, już do niego napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów. Mam pytanko czy warto HD11 zmienić na coś wyżej. Reszta to H200 i spendor s8e. Odnoszę wrażenie, że jest bardzo przyzwoicie ale jeśli można jeszcze lepiej to czemu nie. Zresztą nie mam praktycznie żadnego doświadczenia więc trudno mi samemu oceniać. Niestety brak możliwości porównania w domu innych daców bo trzeba by kupić je w ciemno. Stąd pytanie, które ma być pkt wyjścia do dalszych rozważań i ewentualnego zakupu na próbę. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka  ja z innej beczki zapodałem sobie w końcu streamer bluesound node2i i w końcu zrozumiałem o czym gadaliście z tymi komputerami , łłłłooooommmaaatttkkkkooo jak to gada nie mogę wyjść z podziwu  :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, freju napisał:

Siemka  ja z innej beczki zapodałem sobie w końcu streamer bluesound node2i i w końcu zrozumiałem o czym gadaliście z tymi komputerami , łłłłooooommmaaatttkkkkooo jak to gada nie mogę wyjść z podziwu  :))

Oczywiście spięty coaxem z heglem hd25 żeby nie było bo nie sądze żeby tam był dac wysokich lotów przy tych pieniądzach ,aczkolwiek nie sprawdzałem jeszcze bo mam go dopiero z 3 godziny i nie mogę się oderwać od słuchania :)) plików z dysku wave flaci wymiatają juz dawno nie miałem takiego opadu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, freju napisał:

Siemka  ja z innej beczki zapodałem sobie w końcu streamer bluesound node2i i w końcu zrozumiałem o czym gadaliście z tymi komputerami , łłłłooooommmaaatttkkkkooo jak to gada nie mogę wyjść z podziwu  :))

Najprostsze rozwiązania są najlepsze ?

Jak dla mnie, apka BluOs wymiata...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 09:31, Sofasurfer01 napisał:

Witam wszystkich Klubowiczów. Mam pytanko czy warto HD11 zmienić na coś wyżej. Reszta to H200 i spendor s8e. Odnoszę wrażenie, że jest bardzo przyzwoicie ale jeśli można jeszcze lepiej to czemu nie. Zresztą nie mam praktycznie żadnego doświadczenia więc trudno mi samemu oceniać. Niestety brak możliwości porównania w domu innych daców bo trzeba by kupić je w ciemno. Stąd pytanie, które ma być pkt wyjścia do dalszych rozważań i ewentualnego zakupu na próbę. Pozdrawiam 

Hegel HD11 zgrywa się świetnie z H100, a HD20 z H200 i warto tak je łączyć. Chyba że przeskoczysz HD20 od razu na HD25. Pamiętaj też, że HD20 ma słabe wejście usb i lepiej łączyć przez coax, więc jeśli źródłem jest komp, to najlepiej dodatkowy przez converter usb>coax.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, freju napisał:

A no widzę że masz go też ,ile czasu na nim latasz już ? pomożesz mi w konfiguracji ?  ?

Apkę masz w PL menu ? bo ja tak a wszyscy mi gadali że nie ma , robiłem dzisiaj jakąś aktualizacje ale nie wiem czy to stara czy nowa w każdym razie apka działa mega płynnie ,nie to co miałem w j-fengmx-1 ,ten streamer node2i stosunkowo tani jest jak na takie granie a kupiłem go bez odsłuchów w ciemno , tyle że poczytałem dużo o nim fajne ustrojstwo i intuicyjne ,no i ten dzwięk wiedziałem że będzie troche lepiej ale to przerosło moje oczekiwania , nawet nie ma co pisać co się poprawiło bo wszystko  ,w zasadzie jak bym słuchał innego systemu ?

Edytowane przez freju
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Stachu19 napisał:

Hegel HD11 zgrywa się świetnie z H100, a HD20 z H200 i warto tak je łączyć. Chyba że przeskoczysz HD20 od razu na HD25. Pamiętaj też, że HD20 ma słabe wejście usb i lepiej łączyć przez coax, więc jeśli źródłem jest komp, to najlepiej dodatkowy przez converter usb>coax.

Np singxer su-1 po modzie , właśnie mam na sprzedaż raczej nie będzie mi już potrzebny jak coś na priv :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, freju napisał:

Apkę masz w PL menu ? bo ja tak a wszyscy mi gadali że nie ma , robiłem dzisiaj jakąś aktualizacje ale nie wiem czy to stara czy nowa w każdym razie apka działa mega płynnie ,nie to co miałem w j-fengmx-1 ,ten streamer node2i stosunkowo tani jest jak na takie granie a kupiłem go bez odsłuchów w ciemno , tyle że poczytałem dużo o nim fajne ustrojstwo i intuicyjne ,no i ten dzwięk wiedziałem że będzie troche lepiej ale to przerosło moje oczekiwania , nawet nie ma co pisać co się poprawiło bo wszystko  ,w zasadzie jak bym słuchał innego systemu ?

Mam go już ze 3lata, jeszcze wersję bez "i", ale software byl aktualizowany kilka razy. Podobno 2i jest nieco dynamiczniejszy. 

Apke BluOs mam po Polsku... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoromoto napisał:

Mam go już ze 3lata, jeszcze wersję bez "i", ale software byl aktualizowany kilka razy. Podobno 2i jest nieco dynamiczniejszy. 

Apke BluOs mam po Polsku... 

Był zamysł na wersję bez i"ale trafił mi sie ten w cenie bez i" z czerwca no to 2-miesięczny  ,miałem problem z zalogowaniem się na tidala ale ogarnąłem ,teraz zmieniam coaxy dobieram sobie optimum , a i jeszcze nie wiem czemu mam wszystko podwójnie w utworach jakby nadpisane , rozkminiam to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, freju napisał:

Był zamysł na wersję bez i"ale trafił mi sie ten w cenie bez i" z czerwca no to 2-miesięczny  ,miałem problem z zalogowaniem się na tidala ale ogarnąłem ,teraz zmieniam coaxy dobieram sobie optimum , a i jeszcze nie wiem czemu mam wszystko podwójnie w utworach jakby nadpisane , rozkminiam to ?

Należy wspomnieć też że gra z tidala również bardzo dobrze nie tak dobrze jak pliki z twardego ale godnie to robi no i ma ma dekoder mqa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

- "Hi guys. Can you tell me if the Hegel H190 is fully balanced inside the Hegel. I know it has xlr inputs but that does not mean that his build up is fully balanced. Hope one of you can help me out with this one. I ask this question because I have an Auralic streamer/dac that is fully balanced and I would like to connect it to the balanced inputs of the Hegel. If they are balanced. ???

- Anders Ertzeid: All Hegel amps except H90 and H30 has true balanced inputs, but signal is changed to single ended in the preamp. H90 is single ended throughout and H30 is balanced throughout when used as mono

-  So the H190 has balanced inputs but ..... signal is changed to single ended in the pre-amp. What do you mean with this. can you be more specific? Do you recommend to use the balanced input instead of the regular or not if the streamer used is fully balanced?

- Anders Ertzeid:  What I mean is that the power amp is never balanced in out integrated amps. Since the input stage on the H190 is true electronically balanced, we recommend the balanced input from a balanced source"

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 22:50, Stachu19 napisał:

 

 

Zapodam taki temat. Spytam w tym miejscu użytkowników różnych hegli o swoje doświadczenia w łączeniu poszczególnych urządzeń interkonektami. Chętnie poczytam o tym komu co najlepiej grało z określonymi przewodami ( marka, rodzaj przewodnika, rodzaj wtykow). Nie ukrywam, że będę chciał posilkowac się Waszymi wrażeniami przy wyborze przewodów do hegla H 200 z HD 11 ewentualnie HD 20. Pozdrawiam! 

Edytowane przez Sofasurfer01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sofasurfer01 napisał:

 

Zapodam taki temat. Spytam w tym miejscu użytkowników różnych hegli o swoje doświadczenia w łączeniu poszczególnych urządzeń interkonektami. Chętnie poczytam o tym komu co najlepiej grało z określonymi przewodami ( marka, rodzaj przewodnika, rodzaj wtykow). Nie ukrywam, że będę chciał posilkowac się Waszymi wrażeniami przy wyborze przewodów do hegla H 200 z HD 11 ewentualnie HD 20. Pozdrawiam! 

Strony by zabrakło przez okres 4 lat namieliło sie tego trochę ,po pierwsze dołóż do hd12 jak możesz ? ponoć już dojrzalszy jest ten przetwornik , a kable u mnie zostały po różnych bazodrutach ,tellurium,czy nordost heimdal , M&B audio , chordy odyssey ,  więcej grzechów nie pamiętam ? zostały albedo monolith monokrystal głośnikowy i rca , ważna jest tez siecówka ,bezpiecznik ,listwy itd,,, ale to już wiesz , a z kablami to tylko zadymy wychodzą i lepiej takich pytań nie zadawać bo to szybka prowokacja jest do zwar :)) jak już masz dobrze zestrojony system można uderzać w dobre srebro jak nie masz to lepiej zostań przy dobrej  miedzi ,takie jest moje zdanie ale zdań na temat jest wiele różnych i jak sam tego nie przewalisz i tak nic się nie dowiesz  , no dostaniesz zarys ,ja już trzeci dzień miele coax do streamera node2i z hd25 i najlepiej wypada bazodrut ale co z tego jak ma wtyki wbt a bluesound node 2i ma zbyt krótkie gniazda i śrdokowy pin nie dochodzi ledwo styka i co mi po fajnie jak nie mogę  go zastosować ,kupiłem kilka teraz neotechów mieszanki ze srebrem miedz takie sobie sam zarobie i dalej będę testował , a pewnie się skończy na jakimś za 2-3 koła hee temat rzeka powodzonka życzę w poszukiwania ideału ,gotowca niestety nie ma .:)

NeoTech NEI-3003 MK3 - miedź oraz srebro UP-OCC - długość 78 cm

Neotech NEI-3005 UP-OCC - miedź monokrystaliczna - długość 93 cm

KaCsa KCS-100 SPC 75Ohm - Miedź pokryta srebrem - gotowy kabel o długość 1 metr zakończony wtykami KaCsa RP-412ST - srebro

 

10 minut temu, freju napisał:

Strony by zabrakło przez okres 4 lat namieliło sie tego trochę ,po pierwsze dołóż do hd12 jak możesz ? ponoć już dojrzalszy jest ten przetwornik , a kable u mnie zostały po różnych bazodrutach ,tellurium,czy nordost heimdal , M&B audio , chordy odyssey ,  więcej grzechów nie pamiętam ? zostały albedo monolith monokrystal głośnikowy i rca , ważna jest tez siecówka ,bezpiecznik ,listwy itd,,, ale to już wiesz , a z kablami to tylko zadymy wychodzą i lepiej takich pytań nie zadawać bo to szybka prowokacja jest do zwar :)) jak już masz dobrze zestrojony system można uderzać w dobre srebro jak nie masz to lepiej zostań przy dobrej  miedzi ,takie jest moje zdanie ale zdań na temat jest wiele różnych i jak sam tego nie przewalisz i tak nic się nie dowiesz  , no dostaniesz zarys ,ja już trzeci dzień miele coax do streamera node2i z hd25 i najlepiej wypada bazodrut ale co z tego jak ma wtyki wbt a bluesound node 2i ma zbyt krótkie gniazda i śrdokowy pin nie dochodzi ledwo styka i co mi po fajnie jak nie mogę  go zastosować ,kupiłem kilka teraz neotechów mieszanki ze srebrem miedz takie sobie sam zarobie i dalej będę testował , a pewnie się skończy na jakimś za 2-3 koła hee temat rzeka powodzonka życzę w poszukiwania ideału ,gotowca niestety nie ma .:)

NeoTech NEI-3003 MK3 - miedź oraz srebro UP-OCC - długość 78 cm

Neotech NEI-3005 UP-OCC - miedź monokrystaliczna - długość 93 cm

KaCsa KCS-100 SPC 75Ohm - Miedź pokryta srebrem - gotowy kabel o długość 1 metr zakończony wtykami KaCsa RP-412ST - srebro

Wstawka kopiuj wklej z aukcji gdzie kupiłem ,nie patrzeć na długości  itp .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.