Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bronx99 napisał:

Możesz sprawdzić Albedo digital reference na wtykach furutech (na stronie albedo go nie ma)

Pozdr

https://avcorp.pl/product-pol-1813-Albedo-Digital-Reference-MONOCRYSTAL-RCA-.html?selected_size=Y&gclid=EAIaIQobChMI8s_cuKGE5AIVidCyCh180AIoEAYYASABEgJF2fD_BwE

Mówisz o tym tak ? i kto wie czy sie na nim nie skończy :)) lubie albedo ma drobne  ale to drobne wady ale są na tyle małe że jego paleta zalet pozwala zapomnieć o nich ? no i nie lubie kupować nowych wolę używke raz cena dwa wygrzane i wiem od razu czy to jest to czego oczekiwałem 

 

Edytowane przez freju
nie kompletna informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, freju napisał:

https://avcorp.pl/product-pol-1813-Albedo-Digital-Reference-MONOCRYSTAL-RCA-.html?selected_size=Y&gclid=EAIaIQobChMI8s_cuKGE5AIVidCyCh180AIoEAYYASABEgJF2fD_BwE

Mówisz o tym tak ? i kto wie czy sie na nim nie skończy :)) lubie albedo ma drobne  ale to drobne wady ale są na tyle małe że jego paleta zalet pozwala zapomnieć o nich ? no i nie lubie kupować nowych wolę używke raz cena dwa wygrzane i wiem od razu czy to jest to czego oczekiwałem 

 

Dokładnie o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.08.2019 o 13:51, PolTor napisał:

Widzieli panowie rdzewiejacego H300 ? załamka. Co teraz zrobić ?

77819588765285a9bebed68f22b080d4.jpgb2cf4e5a4060fb9ef683206943ac9601.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Daj obudowę do firmy która maluje proszkowo. Usuną stara farbę szlifierka oscylacyjna do golej blachy i pokryja proszkowo tak jak w oryginale. U mnie w firmie to robota na 5min...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2019 o 13:51, PolTor napisał:

Widzieli panowie rdzewiejacego H300 ? załamka. Co teraz zrobić ?

77819588765285a9bebed68f22b080d4.jpgb2cf4e5a4060fb9ef683206943ac9601.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

No niestaty ale Hegel dużo traci m.in. przez takie wtopy. I mimo, że dźwiękowo jest wg mnie bardzo fajny to niestety obudowa pozostawia wiele do życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestaty ale Hegel dużo traci m.in. przez takie wtopy. I mimo, że dźwiękowo jest wg mnie bardzo fajny to niestety obudowa pozostawia wiele do życzenia...
Miałem H200 srebrne i tam pokrywa była nie malowana, szczotkowane alu. Wyglądało to pożądanie.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 19:01, MarekP. napisał:

Porównywał ktoś z was jaka jest różnica pomiędzy graniem z windows a macos??

Marku przetestowałem tego sporo i moja lista w kolejności wygląda tak:

1. Snakeoil

2. Volumio = Euphony (dla mnie nie lepiej a inaczej)

3. Windows 2012 R2

 

Na resztę naprawdę szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarekP. napisał:

Dzięki za odpowiedź Cezar, rozumiem, że na macOS też słuchałeś?

Tak ale nie w swoim systemie natomiast byl porownywany do volumio i gorzej zagral mac.

Kluczowa sprawa w przypadku softu to jego wydajnosc. Im lzejszy system tym lepszy dzwiek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sls napisał:

Tak w ogóle to jakiej konfiguracji sprzętowej tyczy się to pytanie?

Zapytałem po prostu czy np. sygnał po usb do dac - system windows 10 a Mojavi czy macie jakieś bezpośrednie porównanie i jakie macie odczucia/doświadczenia. Tyle.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam kiedy podłapią temat panowie z audio mitów i zaczną "analizy". DAC nie włączony, tylko wpięty w listwe robi za filtr, czy kondycjoner. No brawo! ?

Zaczynam odliczanie....

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu H190, a w sumie to nawet już za niego zapłaciłem, wrażenia ogólne jak najbardziej pozytywne, kontrola niskich, rozdzielczość, szybkość,  jakość grania z wewnętrznego daka wręcz ogromne zaskoczenie na plus, fajna synergia i brak interkonektów chyba robi robotę, no ale pojawiło się pewne ALE:

Chodzi o regulację głośności, która jakby generuje zakłócenia - pyknięcia. Żeby było weselej pojawia się chaotycznie, raz częściej raz rzadziej, czasami idzie to nawet w serii i wówczas te pyknięcia są zsynchronizowane z przeskokiem cyferek głośności na wyświetlaczu. Najlepiej słychać te artefakty  na średnio głośnych kawałkach, a gdy jest cicho to wcale nie pyka. Przytrzymuje dłużej + głośność na pilocie, wskaźnik idzie od powiedzmy 40 do 80 i w tym czasie potrafi czasami nawet kilkukrotnie pyknąć. Dźwięk tych pyknięć jest zbliżony trochę do delikatnego trzasku na winylu, ale takiego wytłumionego

Czy ktoś może  coś rozjaśni..co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. idzie zwariować , w sumie to z dalszej obserwacji wyciągam wniosek, że to słuchać tylko na cichych jednostajnie wybrzmiewających kawałkach, tam gdzie jest jakiś rytm i dynamika praktycznie nic nie słychać chociaż piłuje głośność w tę i spowrotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacm napisał:

Może sąsiedzi pykaja się w rytm Hegla to bardzo rytmiczne granie. 

Sorka nie miałem pomysłu na pomoc ale nie mogłem się powstrzymać. 

A mi się przypomniał kawał jak kierowca próbował naprawić autobus a Jasiu od dwóch godzin truł mu na ucho " ja wiem co się zepsuło " ja wiem co się zepsuło " w końcu kierowca nie wytrzymał i sie go pyta no co się popsuło ? a Jasiu  "autobus się popsuł !! :)))

Wracając do tematu to chyba kiedyś miałem podobny przypadek i też myślałem że wzmacniacz się popsuł ? tylko co to było hmm ciężko mi sobie przypomnieć , to jest jak dodawałem volumena to rytmicznie pstrykało hmm chyba jakiś zasilacz to generował albo insze urządzenie w każdym bądz razie nie była to wina wzmaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, zagadka raczej się rozwiązała. Producent coś wspomina, że przy włączaniu głównym przyciskiem dokonuje się jakaś kalibracja, więc wychodzi na to że jego charakterystyka musiała się w ciągu tych pierwszych godzin na tyle zmienić, że wystąpiły takie oto skutki jak to "pykanie" . Wzmacniacz dotarł do mnie w stanie dziewiczym fabrycznym, więc celem wygrzania grał od pierwszego włączenia ponad 24 godziny bez przerwy ? . Po wyłączaniu i ponownym włączeniu na razie wszystko jest ok. Oczywiście przerwa w graniu była tylko 30 sekundowa, tak jak zaleca Hegel ? i jedziemy dalej z wygrzewaniem

@jacm ten wzmak mi się na tyle podoba, że nawet jak to pykanie powróci to chyba będę udawał, że to mimo wszystko sąsiedzi ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sir.jax napisał:

A ja miałem na odsłuchach H190 i H90, wybralbym ten drugi.

To jest jakieś rozwiązanie przy moich kolumnach, żeby w ogóle nie regulować głośności, poprostu przy 60W H90 miałbym odkręcone cały czas na full ?
 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 60W na papierze gra jak 100W.

Nie przypominam sobie żebym musiał H90 robić głośniej niż H190, fakt że ten drugi robił wrażenie mocniejszego, ale nie same waty grają ?

Poza tym H190 jakoś bardziej drażnił górą niż H90, ten raczej tego nie robił.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.