Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jednak bardzo zależy od kolumn. Miałem kiedyś H80 z DM3/7, a potem zmieniłem na H160 i raczej nie było odwrotu. Z H160 te kolumny wreszcie zagrały w całym zakresie pasma. Oczywiście używając nielubianego przez niektórych słowa, H80 był bardziej "muzykalny". To był jednak klasyczny przykład niedobrania wzmacniacza do posiadanych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum  i chciałbym dołączyć do tematu z prośbą o poradę.

Mój obecny zestaw to wzm. Yaqin MS-30L (4 lampy mocy National Electronics 6CA7 i 8 lamp sterujących Siemens 6AK5W) podłączony do 20-letnich Audiovector M3 Signature (300W, 8 Ohms, 91 dB, dwa reflexy wysoko i niskotonowy) odsunięte od ściany 60 cm. Zestaw gra w pokoju 20 m2 z dobrą akustyką.

Planuję zmianę wzmaka na Hegel H80 lub H100, ponieważ mam wrażenie, że yaqin jest trochę za słaby. Który z tych Hegli byłby bardziej odpowiedni do Audiovectorów, pod względem mocy jak również dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2019 o 10:30, klogeron napisał:

Jestem nowy na forum  i chciałbym dołączyć do tematu z prośbą o poradę.

Mój obecny zestaw to wzm. Yaqin MS-30L (4 lampy mocy National Electronics 6CA7 i 8 lamp sterujących Siemens 6AK5W) podłączony do 20-letnich Audiovector M3 Signature (300W, 8 Ohms, 91 dB, dwa reflexy wysoko i niskotonowy) odsunięte od ściany 60 cm. Zestaw gra w pokoju 20 m2 z dobrą akustyką.

Planuję zmianę wzmaka na Hegel H80 lub H100, ponieważ mam wrażenie, że yaqin jest trochę za słaby. Który z tych Hegli byłby bardziej odpowiedni do Audiovectorów, pod względem mocy jak również dźwięku?

Cześć

Od kilku miesięcy posiadam wspomniane Audiovectory M3 Signature. Grają z Heglem H100. Wprawdzie H80 słuchałem kiedyś tylko u kolegi ale z H100 bardzo mi się podobają. Jest szybkość, dynamika, niesamowita przestrzeń i swoboda. Niezależnie od ustawienia głośności grają lekko i swobodnie , muzykalnie i bardzo przyjemnie. Bas jest bardzo szybki i rewelacyjnie kontrolowany a przy tym potrafi zejść bardzo nisko (organy kościelne można dosłownie poczuć). Mogę ich długo słuchać bez zmęczenia i odpowiada mi ich "radosne" granie. Obecnie szukam do nich źródła. Niesamowicie zagrały z H100 i Lampizatorem L4, ale cena nie do przejścia. HD20 słabo wypadł (po USB - wiem , wiem że nie było to sprawiedliwe)  już przed tym testem i czeka na następcę. Słucham tylko z plików i dopiero później zauważyłem jak słabe jest to wejście w tym modelu. M2tech zagrał zdecydowanie lepiej, choć nie miał tej niesamowitej aury co Lampizator - ale taaak różnica cenie z niczego się nie wzięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2019 o 00:09, m4tech napisał:

zgadza się, te 150W w Heglu gra jak 250W w moim Audiolabie i jest to jakby minimum dla moich kolumn .

Mnie na górze nic nie drażni, wręcz przeciwnie, ale może to kwestia kolumn

Od H360 począwszy hegel wyraźnie poprawił wydajność prądową swoich wzmacniaczy wszystko co było wcześniej miało więcej watów na papierze jak w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, używam jednych z trudniejszych do napędzenia głośników na rynku (ATC SCM40), H200 nie dał rady z H300 było już lepiej, ale dopiero H360 a zwłaszcza system dzielony H20/P20 zapewniły swobodę grania.
Jakie zmiany w graniu zauważyłeś jak pamiętasz między h300 a h360 ?
W sumie od niedawna mam H300 ale nie mogę odszukać znaczącego progresu (brzmieniowo bez szczegółów) w stosunku do H80, którego bardzo cenię. Miałem H200 ale jest to wzmacnniacz specyficzny, w pewnym zakresie wybitny ale kosztem uniwersalności, generalnie nie przypadł mi do gustu. Miałem nadzieję, że H300 pokaże dużo więcej... może czas na zmianę paczek.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H360 w stosunku do H300 to większa swoboda, szybkość i dynamika. Dół pasma trochę dogrzany, objętościowo większy. H300 jest do bólu uspokojony, dla mnie trochę nudny i bez pazura. Takie bezpieczne granie, zagra wszystko w miarę przyjemnie ale bez większych emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
H360 w stosunku do H300 to większa swoboda, szybkość i dynamika. Dół pasma trochę dogrzany, objętościowo większy. H300 jest do bólu uspokojony, dla mnie trochę nudny i bez pazura. Takie bezpieczne granie, zagra wszystko w miarę przyjemnie ale bez większych emocji. 
Nie miałem okazji posłuchać H360. Muszę gdzie go upolować na odsłuch. Trochę martwi mnie jedynie ten dół pasma dogrzany, ponieważ dopiero przy H300 mogę słuchać bez zatkanych bądź basrefleksow. Kontrola dołu pasma jest niewątpliwą przewaga nad h80.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2019 o 10:57, jacmos napisał:

Cześć

Od kilku miesięcy posiadam wspomniane Audiovectory M3 Signature. Grają z Heglem H100. Wprawdzie H80 słuchałem kiedyś tylko u kolegi ale z H100 bardzo mi się podobają. Jest szybkość, dynamika, niesamowita przestrzeń i swoboda. Niezależnie od ustawienia głośności grają lekko i swobodnie , muzykalnie i bardzo przyjemnie. Bas jest bardzo szybki i rewelacyjnie kontrolowany a przy tym potrafi zejść bardzo nisko (organy kościelne można dosłownie poczuć). Mogę ich długo słuchać bez zmęczenia i odpowiada mi ich "radosne" granie. Obecnie szukam do nich źródła. Niesamowicie zagrały z H100 i Lampizatorem L4, ale cena nie do przejścia. HD20 słabo wypadł (po USB - wiem , wiem że nie było to sprawiedliwe)  już przed tym testem i czeka na następcę. Słucham tylko z plików i dopiero później zauważyłem jak słabe jest to wejście w tym modelu. M2tech zagrał zdecydowanie lepiej, choć nie miał tej niesamowitej aury co Lampizator - ale taaak różnica cenie z niczego się nie wzięła.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Moje źródła to gramofon i mac mini przez który idzie Tidal HiFi i pliki Flac lub M4a. Jak na mój słuch ten zestaw brzmi całkiem przyzwoicie, ale postanowiłem zmienić Yaqina na H100 i dobrać do tego DAC, chyba H11 (nie wiem czy to będzie dobre zestawienie).

Jako wzmaki pod te audiovectory polecano mi również Musical Fidelity A5 lub NAD s300, dobra moc i ciekawe granie, ale są już trudno dostępne i trochę archaiczne.

Jeszcze raz dzięki i udanych poszukiwań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Do H100 i audiovektorówm M3 Sig. polecam dużo lepsze źródło. Miałem HD20 i po  USB było średnio, może po COAX będziesz miał lepiej. Polecam zdecydowanie lepsze źródła do tego zestawu - coś z M2tech, i wyżej. Poniżej to nie poczujesz potencjału tego zestawu.  Z lampizatorem były już bardzo dobrze.. gdyby nie ta cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2019 o 17:36, artdm napisał:

H360 w stosunku do H300 to większa swoboda, szybkość i dynamika. Dół pasma trochę dogrzany, objętościowo większy. H300 jest do bólu uspokojony, dla mnie trochę nudny i bez pazura. Takie bezpieczne granie, zagra wszystko w miarę przyjemnie ale bez większych emocji. 

Jak H300 gra bez emocji to ja mam chyba zespol niespokojnych nog ?

Powaznie mowiac to po odpowiednim zestrojeniu H300 czlowieka rwie doslownie do tanca wiec absolutnie nie zgodze sie ze H300 jest uspokojony do bolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar ma rację i chłopaki też. 

Nie kupi Cezar 360 bo ma za dużo dopalonego basu i odrobinę góry. A my wolimy jednak liniową 300. Owszem jest spokojniejsza. 

Ale tylko w porównaniu jednego wzmaka z drugim. Natomiast jak się weźmie pod uwagę zestaw z kolumnami to do xenonow nie potrzeba już wykopu 360 to co podają amphiony z 300 jest wystarczające i moim zdaniem prawdziwsze. 

W jednym guruje 360 w zozdzielczosci ale całościowo i tak wybiorę zawsze 300 daje więcej radości że słuchania oczywiście moim zdaniem mając lat o wiele mniej zapewne chciałbym bas 360 ?.  Tak samo jak kochałem kiedyś za to Krelle dawno temu. 

Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Jak H300 gra bez emocji to ja mam chyba zespol niespokojnych nog ?

Powaznie mowiac to po odpowiednim zestrojeniu H300 czlowieka rwie doslownie do tanca wiec absolutnie nie zgodze sie ze H300 jest uspokojony do bolu.

Trzeba trochę brać poprawkę bo nasze kolumny dają dobry impuls i szybkość tam jednak jest rozwiązanie na tubie na wysokich i części średnicy  dlatego  większość kolumn brzmi przy naszych trochę mniej żywo. 

Sporo kolumn ma  Zresztą problem z dynamika i ogólna szybkością dźwięku. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artdm napisał:

Bez urazy Cezar, ale byliśmy już świadkami Twojej fascynacji H200, teraz jest H300, poczekamy aż kupisz H360 i będziesz go wychwalał pod niebiosa...

Przeciez juz kiedys mowilem ze moim marzeniem jest polaczenie H200 z H300 i niestety ale nie jest to H360 ?

Takze dalej twierdze ze H200 to swietny wzmak tak samo jak H300 ktory wygryzl mlodszego brata bo calosciowo jest dla mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zawołałem i schowałem się z plecy ;)

Wniosek jest jedne, że muszę się zacząć rozglądać za innymi paczkami, bo to chyba jest źródło niedosytu... Unikałem jak mogłem tej koncepcji bo może za bardzo zawierzyłem w magię AP T6.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2019 o 11:46, bronx99 napisał:

Dokładnie o tym. 

 Dokończę wątek , poszukiwania coaxa skończyły sie znowu na kabelku made in Poland firmy  "Wile seria Ton "

 flagowa seria  , straszna loszka gruba bo jest grubości mojego kciuka i przestawia mi stremer ? dlatego troche walki miałem z ustawieniem  , oczywiście używke kupiłem od razu po wpięciu wiedziałem że to jest to czego szukam , przestrzeń oddech separacja tło i jest przy tym szybki nie zamulił dynamiki tempa hegli , jest magiczny muzyka dosłownie oddycha na nim kozacki kabelek , polecam spróbować u mnie efekt był od pierwszej nutki . skład jest niby nie znany ale wiem że  to totalna hybryda bo miedz-srebro-złoto wtyki furutech modelu nie znam

 

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam coax Bazodrut w śmiesznej cenie oddam bo tanio go kupiłem i po prostu w tych samych pieniądzach mogę go oddać 350zł 1m wtyki są tu droższe bo jest tu org WBT 0108 germany , mówią że to kabel do dociążenia dzwięku do tzw chudych systemów i niby hegle takie są Hee już od dawna wiem że to pitolenie o niczym i ten kto tak opisuje hegle nie ma o nich pojęcia a na pewno nie poświęcił wystarczającej ilości czasu dla nich , mimo wszystko kable Bazy to 100% miedz skład nie znany jak wszystko od Bazy z resztą wieczne czary mary , ale to dobry coax jest i na pewno sie sprawdzi w wielu systemach no a przy tej cenie hmm kosztował kiedyś chyba coś około 3tys pln ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jacm napisał:

Nie kupi Cezar 360 bo ma za dużo dopalonego basu i odrobinę góry. A my wolimy jednak liniową 300. Owszem jest spokojniejsza. 

Cezar chyba uwłasnowolniony nie jest i może wypowiedzieć się sam. Kwestia gustu i osobistych preferencji, audio nie jest zero jedynkowe a wygłaszanie definitywnych opinii świadczy o braku dystansu. H300 to świetny wzmacniacz, ale dla mnie zbyt grzeczny, dostojny i przewidywalny. Z pewnością zwolenników takiego grania jest wielu, szanuję ich wybór i nic mi do tego. Jeżeli dźwięk ma relaksować, nie irytować, być po prostu przyjemny, to świetny wybór. Jeśli natomiast oczekuje się emocji, iskry szaleństwa to już nie koniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artdm napisał:

Cezar chyba uwłasnowolniony nie jest i może wypowiedzieć się sam. Kwestia gustu i osobistych preferencji, audio nie jest zero jedynkowe a wygłaszanie definitywnych opinii świadczy o braku dystansu. H300 to świetny wzmacniacz, ale dla mnie zbyt grzeczny, dostojny i przewidywalny. Z pewnością zwolenników takiego grania jest wielu, szanuję ich wybór i nic mi do tego. Jeżeli dźwięk ma relaksować, nie irytować, być po prostu przyjemny, to świetny wybór. Jeśli natomiast oczekuje się emocji, iskry szaleństwa to już nie koniecznie. 

Juz sie wypowiedzialem wyzej i artdm masz racje H300 nie ma tej szybkosci ktora ma H200 ale zestawienie go z odpowiednim towarzystwem daje naprawde takie granie ze nogi same chodza. Kolega jacm bardzo dobrze opisal gdzie jest pies pogrzebany a to ze zabral glos wynika z tego ze mamy takie same sety i wiele razy potwierdzilo sie ze slyszymy podobnie.

....a teraz troche sie czepne, tak tylko troche odnosnie wyglaszania definitywnych opinii - to ty napisales ze H300 jest spokojny do bolu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychanki słowne i pokazywanie czyje na wierzchu kompletnie mnie nie interesują i nie są na moim poziomie. Wyszliśmy od porównania H300 z H360 i tutaj chyba nie ma wątpliwości, który wzmacniacz gra wolniej i mniej dynamicznie. A jak chcesz Cezar usłyszeć o co mi chodzi pisząc, że H300 jest uspokojony (zostawmy już ten ból, który chyba był nieco przesadzony), to zestaw H300 z Gryphonem, Krellem czy McIntoshem serii 7 lub 8 tysięcy i wtedy poczujesz ten ogień, o który mi chodzi, a którego w H300 nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, artdm napisał:

Przepychanki słowne i pokazywanie czyje na wierzchu kompletnie mnie nie interesują i nie są na moim poziomie. Wyszliśmy od porównania H300 z H360 i tutaj chyba nie ma wątpliwości, który wzmacniacz gra wolniej i mniej dynamicznie. A jak chcesz Cezar usłyszeć o co mi chodzi pisząc, że H300 jest uspokojony (zostawmy już ten ból, który chyba był nieco przesadzony), to zestaw H300 z Gryphonem, Krellem czy McIntoshem serii 7 lub 8 tysięcy i wtedy poczujesz ten ogień, o który mi chodzi, a którego w H300 nie uświadczysz.

Pelna zgoda sa wzmaki szybsze od H300 i sorry za ta zaczepke ale na prawde to byla taka luzna zaczepka niczym nie podszyta, takze grunt to sie dogadac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem że szybkość i dynamika jest postrzegana przez pryzmat naszych preferencji choćby zbliżenie, a jest inaczej. Będą osoby które powiedzą że 300 jest lekko spowolniona a będą i takie które powiedzą że 360 jest za bardzo przyśpieszona.  Na pewno 360 jest dynamiczniejsza od 300 i bardziej przejrzysta. 

P S choć nie znamy się z Cezarem osobiście to trochę wiedzy na priv wymienilismy i nie bez powodu mamy bliźniacze sety włącznie z kablami. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dla mnie główna barierą jest niestety cena. Na razie będę szukał Hegla w dobrej cenie, później pomyślę o jakimś przyzwoitym DAC. Być może M2tech, ale nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat, który model i w jakiej cenie poprawiłby jakość w moim (nowym) zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeśli to jest kwestia ceny to na początek DAC w H100 nie jest aż taki zły (do 48kHz jak pamiętam). Być może w H80 jest jeszcze lepszy - nie słuchałem to się nie wypowiadam. Jeśli szukasz dynamiki, szybkości , energii i muzykalności M2tech będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.