Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie dodatki, jak podpiąłem zewnętrzne (HD25 i HD30) to zrobiło się  bardzo ładnie.
Chociaż nie miałem okazji posłuchać tych przetworników , myślę że te ten przetwornik w H300 to takie rozszerzenie palety wejść. Mam przetwornik, którego złożyłem na bazie chińczyka na dual AK 4497 z moimi elementami i zasilaniem osobno części cyfrowej i analogowej i gra to zdecydowanie lepiej od tego w H300. Nie wiem jakiej to cudo jest klasy ale różnice słuchaczy od razu. Przede wszystkim większa dynamika i rozdzielczość.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HD25 mozna sie zatrzymac na dlugie lata jak nie na zawsze. Tam potencjal jest bardzo duzy, kwestia tylko tego zeby umiejetnie go wykorzystac. Cena jak dla mnie smieszna, na rynku wtornym okolo 3800zl

Smieszna oczywiscie przeliczajac mozliwosci na zlotowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Na HD25 mozna sie zatrzymac na dlugie lata jak nie na zawsze. Tam potencjal jest bardzo duzy, kwestia tylko tego zeby umiejetnie go wykorzystac. Cena jak dla mnie smieszna, na rynku wtornym okolo 3800zl

Smieszna oczywiscie przeliczajac mozliwosci na zlotowki.

No tak ciężko go wygonić z systemu dzielnie sie broni :) ostatnio wygrał kolejną walkę z rozsławionym na forum xiangsheng najwyższy model na AK4497 z lampą jakąś tam amerykańską i trafo r-core miałem go ze 2tyg ale po mimo że było coś z nim nie halo w sensie mojego egzemplarza ,to na usb zagrał troche lepiej od hegla hd25 ,ale już na coax nie było co zbierać z chinczyka :))

Edytowane przez freju
dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dla mnie główna barierą jest niestety cena. Na razie będę szukał Hegla w dobrej cenie, później pomyślę o jakimś przyzwoitym DAC. Być może M2tech, ale nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat, który model i w jakiej cenie poprawiłby jakość w moim (nowym) zestawie.

 

No właśnie, i to jest pierwszy dylemat: H 80 czy 100. Pierwszy ma tylko 75W mocy przy 8 Ohm (mój Yaqin tylko 50). Setka to już 120 Watt, czyli bardziej odpowiedni do mocnych Audiovectorów i jest lepszy DAC. Ale, podobno 80-tka jest bardziej muzykalna i  ma lepszą dynamikę, chociaż różnica w mocy jest znaczna.

80 z DAc HD11 słyszałem u znajomego podpięte pod Chario Constellation Delphinus i zestaw grał baaaaardzo sympatycznie.

Twoja rekomendacja to 100, a cenowo miedzy jednym a drugim wielkiej przepaści nie ma, więc........ trudny wybór.

Pozdrawaim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klogeron napisał:

Setka to już 120 Watt, czyli bardziej odpowiedni do mocnych Audiovectorów i jest lepszy DAC

Zapomnij o przetworniku wbudowanym  w H100. To jest układ na zasadzie żeby był, tańszego właściwie chyba już nic nie ma runku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klogeron napisał:

No właśnie, i to jest pierwszy dylemat: H 80 czy 100. Pierwszy ma tylko 75W mocy przy 8 Ohm (mój Yaqin tylko 50). Setka to już 120 Watt, czyli bardziej odpowiedni

Nie sugeruj sie watami, same waty nie grają.

Naprawdę warto posłuchać, sam przesiadłem się z końcówki 2x100W na integre 2x50W, a ta na papierze ma 50W, zaś gra jak by miała 3x tyle, ale przede wszystkim jakościowo lepszy dźwięk. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klogeronJa bym brał H80 i HD11 do tego. Pogadaj z kolegą, może pożyczy ci swój zestaw na odsłuch w twoich warunkach i od razu będziesz wiedział czy to jest to czego szukasz...

Jeżeli Twoje kolumny mają koło 10 lat to sobie wymień kondy elektrolityczne w zwrotnicach a od razu zyskasz na dynamice ...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=75382]klogeron[/mention]Ja bym brał H80 i HD11 do tego. Pogadaj z kolegą, może pożyczy ci swój zestaw na odsłuch w twoich warunkach i od razu będziesz wiedział czy to jest to czego szukasz... Jeżeli Twoje kolumny mają koło 10 lat to sobie wymień kondy elektrolityczne w zwrotnicach a od razu zyskasz na dynamice ...  

 

Zoromoto dobrze prawi, H80 pozytywnie zaskakuje, też miałem obawy czy dzwingą mi tempo 6 ( ponoć wymagające - niska skuteczność)ale nie miała z tym najmniejszego problemu. Jak już pisałem obecnie mam H80 i H300 i przy bezpośredniej konfrontacji w tych samych warunkach naprawdę niewiele mu brakuje do H300... Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

No tak ciężko go wygonić z systemu dzielnie sie broni :) ostatnio wygrał kolejną walkę z rozsławionym na forum xiangsheng najwyższy model na AK4497 z lampą jakąś tam amerykańską i trafo r-core miałem go ze 2tyg ale po mimo że było coś z nim nie halo w sensie mojego egzemplarza ,to na usb zagrał troche lepiej od hegla hd25 ,ale już na coax nie było co zbierać z chinczyka :))

Ja przy grzebaniu w swoim DIY odniosłem skromne spostrzeżenie, że sam przetwornik tj np. AK 4497 to jakby logika, algorytm, sposób przetwarzania, natomiast kształtowanie dzięki odbywa się w torze analogowym, wymiana opampów, kondków ciągnie za sobą słyszalne zmiany co z kolei zachęca do modyfikacji ... :) Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam H100 - ten z adudiovector gra swobodnie i bez problemów. H80 nie testowałem ale chętnie bym sprawdził. Kolumny M3 mają wysoką skuteczność 91 db (jak na takiej klasy zestawy) i napędzane 8W z lampy grały rewelacyjnie.  Co do DAC w H100 - to faktycznie cudów nie ma i na to bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać h90 i ten wzmak wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie ( nie wiem skąd tyle negatywnych opinii o nim ale może ja jeszcze mało słuchałem i nie mam porównania) , właściwie nie bardzo miałem się do czego doczepić, może trochę lepszego dociążenia i bardziej gęstego grania tak żeby metal dobrze zabrzmiał. 

Co moglibyście polecić z wyższych modeli Hegla który zagrał by podobnie tylko na jeszcze wyższym poziomie. Może h160 ? Cena max 7-8tys za używke 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PolTor napisał:

Zoromoto dobrze prawi, H80 pozytywnie zaskakuje, też miałem obawy czy dzwingą mi tempo 6 ( ponoć wymagające - niska skuteczność)ale nie miała z tym najmniejszego problemu. Jak już pisałem obecnie mam H80 i H300 i przy bezpośredniej konfrontacji w tych samych warunkach naprawdę niewiele mu brakuje do H300... Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka 

 

 

 

 

Ja przy grzebaniu w swoim DIY odniosłem skromne spostrzeżenie, że sam przetwornik tj np. AK 4497 to jakby logika, algorytm, sposób przetwarzania, natomiast kształtowanie dzięki odbywa się w torze analogowym, wymiana opampów, kondków ciągnie za sobą słyszalne zmiany co z kolei zachęca do modyfikacji ... :) Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka 

Tak zgadza sie i dla samego grania z usb bym go zostawił ale z dac było coś nie halo brumił mi w lewym kanale coś z masą nie wiem , co ciekawe raz brumił raz nie brumił, co do modyfikacji owszem i miałem to własnie też z nim robic bo to podstawa w tych xiangah jakieś staccato wstawić czy bursony , z drugiej zaś strony sam dac z cłem wychodzi chyba około 1700pln-2000pln plus wydatki na mody i niebezpiecznie sie zbliżamy do dac firmowych które juz nie potrzebuja tych modyfikacji bo są kompletne zarówno brzmieniowo i wizualnie wyglądaja po prostu lepiej bo robił i konstruował je europejczyk ,chinole nie maja naszego poczucia gustu i ich sprzęty są jakieś takie ordynarne nie ociosane z kory :)) i maja nie dopracowania typu pykanie w kolumne przy włączaniu wyłączaniu ale mimo wszystko zaintrygował mnie ten dac i szukam innego egzemplarza i będę sie nim bawił w mody , tylko trzeba uważać co sie kupuje na allegro i olx bo cena kusi ale to nie koniecznie sa w 100% sprawne klocki .

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PolTor napisał:

Ja kupiłem samo pcb z naniesionymi dwoma AK. Resztę elementów we własnym zakresie, obudowa podpsowała od tunera Sony ;). Wyświetlacz idealnie pasuje w okienko i mocowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Aż taki kozak to ja nie jestem żeby rzeżbic wszystko prawie od podstaw :) a ten xiang uważam że to dobra baza jest do dalszej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mojave napisał:

Przepraszam, ale ja mam chińskiego DAC-a "aune S6" i nie widzę na nim kory. ?

? No widzisz a ja widzę stępiony hebel  :)) to jest temat jak z kablami ;)) voodoo ?

Ok w tym aune s6 trochę pod ostrzyli przy obróbce :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem dedykowanych listew, ani kondycjonerów.

Mam Isol-8 minisub Axis, jest przezroczysty powiedział bym, a miałem na testach Enerr listwy i kondycjoner. Został Isol 8, teraz jednak po małym upgrade ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Nie słyszałem dedykowanych listew, ani kondycjonerów.

Mam Isol-8 minisub Axis, jest przezroczysty powiedział bym, a miałem na testach Enerr listwy i kondycjoner. Został Isol 8, teraz jednak po małym upgrade ?

Po jakim upgradzie masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar jest już połączenie rozdzielczości z H200 z barwą i równowagą H300 oraz dynamika H360. Ma symbol H390. 

Na dniach wyjdzie test porównawczy z droższym Markiem levinsonem i Krellem. My wynik testu już znamy :).

Ponoć Norwedzy mocno skopali jedną sprawę, dali za niską cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byliśmy i posłuchaliśmy ?

Chłopaki z Soundgarden jak zwykle nie zawiedli i skiepścili warunki odsłuchowe maksymalnie jak się dało ;D Pokój odsłuchowy miał może nieco ponad 15m2, długi i wąski, kolumny (Dynaudio Confidence 20) stały na dłuższej ścianie jakieś 50cm od ściany, jak siedziałem w pierwszym rzędzie  i wyciągnął bym dobrze nogi to dotykał bym podstawek kolumn, żadnej adaptacji akustycznej nie było, jedynie zaciągnięte zasłony w oknach, a mimo to H390 się obronił!!!

Oczywiście nie był, bo nie mógł być to dźwięk wybitny, ale biorąc pod uwagę , że połowa pokoi odsłuchowych miała skopaną akustykę a w tym naprawdę było najgorzej to i tak zagrało  zdecydowanie najlepiej spośród tych skopanych ? i wyeksponowało pewne cechy tego "pieca", które odróżniły go od innych przeważnie duuużo droższych systemów, chociaż H390 właściwie można traktować jako kompletny system...

Po pierwsze, kontrola basu jest fenomenalna. 360ki w tych warunkach nie dało by się słuchać, a 390ka po prostu trzyma bas za jaja i nie puszcza!

Druga sprawa to dynamika, a raczej dynamit-ka! Dzwięk jest mega szybki zwinny i kontrolowany, nic nie wyjeżdża za linie

Sygnatura dźwięku znajoma, jest bardzo liniowa, organiczna i rysowana "grubą kreską" jak to w mocnych Heglach przystało.

Generalnie jestem nastawiony na zakup i te odsłuchy rozwiały wszelkie obawy i wątpliwości ?

h390.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacm napisał:

Cezar jest już połączenie rozdzielczości z H200 z barwą i równowagą H300 oraz dynamika H360. Ma symbol H390. 

Na dniach wyjdzie test porównawczy z droższym Markiem levinsonem i Krellem. My wynik testu już znamy :).

Ponoć Norwedzy mocno skopali jedną sprawę, dali za niską cenę. 

Miłość jest ślepa 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.