Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest takie przysłowie głupi nie zauważy mądry nic nie powie. 

4 godziny temu, misiek x napisał:

Może mało osłuchana i wpatrzona ślepo tylko w jeden punkt

Po co gdybasz? 

Możesz zapytać wprost. 

Co możesz powiedzieć o H390? 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, misiek x napisał:

Może mało osłuchana i wpatrzona ślepo tylko w jeden punkt

To są dywagacje w stylu " moja prawda jest mojsza niż twojsza" ? 

Jedno jest pewne, konkurencja będzie miała niezłego gwoździa. Prawie im współczuję ? 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Za 50 tys koron to można kupić sobie taki dzielony system , że pozamiata tego Hegla w mgnieniu oka. Rozumiem,nowa zabawka i dzieci się cieszą. Mają prawo skoro lubią takie zabawki, zwróć tylko uwagę , że na heglu świat się nie kończy. Przypadł wam do gustu ok, ja też go lubię i cenię ale za te pieniądze to można kupić lepszy sprzęt. Może nie nowy ale lepszy, i jeszcze jedno. Skończcie z tą retoryką , że jak ktoś czegoś nie słyszy tego co wy ,to jest głuchy jak pień. To jest już jest nudne i poprostu niegrzeczne.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wpada do kluby Hegla i zaczyna szydzić zamiast rzeczowo porozmawiać to nie wiem czego się spodziewa, że go ktoś tu przytuli i poklepie po ramieniu? To nie ta grupa wsparcia. Niech sobie idzie wylewać żale gdzie indziej... Nie moja brocha też kto na co kasę wydaje i ile...

Byłem na odsłuchu, posiedziałem tam dłuższą chwilę, byłem też w innych pokojach i dzielę się spostrzeżeniami.  Warunki u Hegla nie były wymarzone, co tym bardziej napawa optymizmem jak to zagra w "dobrym" pomieszczeniu. Sam jestem ciekaw jak moje odczucia będą się miały do recenzji na świecie bo jeszcze żadnej konkretnej nie czytałem i to będzie dla mnie wyznacznik, a nie czy ktoś mi postawi diagnozę czy jestem osłuchany czy nie. No bez jaj ? więc @paul Ty się tym też nie przejmuj, ale na wszelki wypadek słuch bym sprawdził bo latka lecą ;D

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jacm napisał:

Na dniach wyjdzie test porównawczy z droższym Markiem levinsonem i Krellem. My wynik testu już znamy :).

PRZELITEROWAĆ ? Wynik testu już znamy, a czy słuchał tego w jednym pokoju (chodzi o ML i Krella ?)  Bijecie pianę na temat Hegla a jest on sprzętem tylko przeciętnym.Wpadam tutaj czasami bo słuchałem, miałem H-80,H-100,H-200 i H-300 orac CDP2. Porównywałem te wzmacniacze z moimi Sansui 907DR i 907XR (o końcówce mocy B2103 mos nie wspomnę).Warónki odsłuchu takie same ,kolumny,pomieszczenie ,kable itp.Hegle,obojetnie jaki model, grały zdecydowanie słabiej,gorzej od Sanui.Nie tylko w jakims jednym aspekcie ale we wszystkich-dosłownie. Chodzi o to ,że bez odsłuchu i porównań jest wydawany już osąd , Hegal najlepszy-PATRZ CYTAT.

Wiem że grupa norweska ma parcie na Hegla,ale nie jest to jakiś super sprzęt.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, misiek x napisał:

PRZELITEROWAĆ ? Wynik testu już znamy, a czy słuchał tego w jednym pokoju (chodzi o ML i Krella ?)  Bijecie pianę na temat Hegla a jest on sprzętem tylko przeciętnym.Wpadam tutaj czasami bo słuchałem, miałem H-80,H-100,H-200 i H-300 orac CDP2. Porównywałem te wzmacniacze z moimi Sansui 907DR i 907XR (o końcówce mocy B2103 mos nie wspomnę).Warónki odsłuchu takie same ,kolumny,pomieszczenie ,kable itp.Hegle,obojetnie jaki model, grały zdecydowanie słabiej,gorzej od Sanui.Nie tylko w jakims jednym aspekcie ale we wszystkich-dosłownie. Chodzi o to ,że bez odsłuchu i porównań jest wydawany już osąd , Hegal najlepszy-PATRZ CYTAT.

Wiem że grupa norweska ma parcie na Hegla,ale nie jest to jakiś super sprzęt.

Gość od Hegla pokazał nam pokaźny tekst z amerykańskiej prasy branżowej o teście porównawczym ML Krella i MCka zdaje się ,  przeprowadzony u amerykanów przez amerykanów. Na końcu była konkluzja również przez nich wyciągnięta, w stylu i wtedy pojawił się H390 z Norwegii za sporo mniejsze pieniądze i pozamiatał... Ludzie z Hegla nie wiedzieli o tej ustawce i było to miłym zaskoczeniem... Także tego...

... a jak Ci Sansui lepiej gra to super! Gratuluję! masz to z bani ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja słuchałem i Sansui i Hegli a Ty nie ...i to jest ta różnica.Mam porównanie ...Ty nie masz.Jestes zamknięty i zapatrzony na Hegla (nie tylko Ty) Bez urazy, to nie jest złośliwość.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, misiek x napisał:

Tylko ze ja słuchałem i Sansui i Hegli a Ty nie ...i to jest ta różnica.Mam porównanie ...Ty nie masz.Jestes zamknięty i zapatrzony na Hegla (nie tylko Ty) Bez urazy, to nie jest złośliwość.

Misiek cytując klasyka a może Twoje uszy są zapatrzone ślepo w Sansui  ? ?

Zoro jest raczej ostatnią osobą jeśli chodzi o zmaknięcie wręcz raczej to audiofilska ladacznica co mu zagra lepiej to kupuje :) nawet lampę kocha , tylko jakoś tego Hegla nie wiedzieć czemu też ?

A mówiąc poważnie Hegel nie jest najlepszym wzmacniaczem na świecie bo takiego nie ma ale może się podobać komuś najbardziej dźwiękowo i równocześnie kompletnie nie podobać innym . Takie jest audio ile par uszu tyle ideałów .

Kierując się tą audiofilską prawdą nie negujemy Twojego uwielbienia do Sansui a wręcz doskonale je rozumiemy fajnie że słuchasz porównujesz , zrób kiedyś test w kilka osób , kilku zestawów i porozmawiajcie bez spiny o tym co słyszycie , polecam to pozwala nabrać dystansu .

  

 

59 minut temu, zoromoto napisał:

...może jam mam amerykańskie uszy po prostu się okazało z nienacka...

Ty weź się otwórz nie bądź taki zamknięty w sobie ?

Przynieść Ci otwieracz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Wiem że grupa norweska ma parcie na Hegla

Zoro zostaliśmy zorganizowaną grupą .

Ja to nie mam parcia od lat mam wręcz zaparcie :

2 minuty temu, zoromoto napisał:

 

Jak kupisz H390 to Ci chętnie pocisnę że moje Sansui zjada go na śniadanie i jak będziesz sprzedawał ten dziadowski złom to pamiętaj jestem pierwszy w kolejce do odkupienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki były jak pisał zoro nieciekawe. Mimo to prezenter pokusił się o bezpośrednie porównanie H590 z H390. 

Oczywiście ten pierwszy zaprezentował bardziej rozciągniety i zróżnicowany bas. Więcej z tego porównania nie dało się wyciągnąć bo naszym zdaniem kable mocno obcinały górę. Po drugie ciągle grająca rozgrzana 390 była bardziej rozdzielcza od włączonej na chwilę 590  w tym porównaniu a wiem że rok temu 590 to był wzorzec z luwr jeśli chodzi o plankton w dźwiękach. Niestety pokój nie był rzadnym wyznacznikiem do oceny i porównań H590. To jak testowanie dzipa w piaskownicy.  Wiadomo że mniejszy lepiej wypadnie paradoksalnie mi nawet 390 w tak małym pomieszczeniu lepiej brzmiała.

Ale od lat wyznaje zasadę że sprzęt dobiera się pod akustyke pomieszczenia i to jest klucz do sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szobod wydaje mi się, choć nie jestem zbyt wiarygodnym źródłem gdyż jestem "zapatrzony" i siedziałem nieco z boku w momencie odsłuchu 590, bo Jacek siedział na środku i udawał że śpi, żeby ktoś go nie przesadził kontaktem wzrokowym i znaczącym skinieniem głowy, nie mniej jednak wysnuję brawurową tezę, że... możesz spać spokojnie ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa, przed podłączenie mojego dac'a w loop do H300, skonfrontowałem podłączenie po xlr z RCA i w moim systemie. Po XLR na pewno granie jest pełniejsze, jest więcej dołu i ciepła, to tak nie rozpisując się, natomiast po RCA dźwięk jest ostrzejszy, odczuwalnie mniej dołu i chyba więcej na górze. Czy to wynika z charakterystyki wejść we wzmacniaczu czy raczej wyjścia z dac są tu generatorem tych zmian ? Pytam ponieważ chyba to ostrzejsze granie bardziej mi się podoba ale po dac loop'ie na powrocie wiadomo tylko xlr'y i tak sobie pomyślałem o zrobieniu przejcioweku xlr-rca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PolTor napisał:

Taka sprawa, przed podłączenie mojego dac'a w loop do H300, skonfrontowałem podłączenie po xlr z RCA i w moim systemie. Po XLR na pewno granie jest pełniejsze, jest więcej dołu i ciepła, to tak nie rozpisując się, natomiast po RCA dźwięk jest ostrzejszy, odczuwalnie mniej dołu i chyba więcej na górze. Czy to wynika z charakterystyki wejść we wzmacniaczu czy raczej wyjścia z dac są tu generatorem tych zmian ? Pytam ponieważ chyba to ostrzejsze granie bardziej mi się podoba ale po dac loop'ie na powrocie wiadomo tylko xlr'y i tak sobie pomyślałem o zrobieniu przejcioweku xlr-rca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mi też się bardziej podoba po rca i nie słucham stereotypów , typu na xlr musi być lepiej u mnie nie jest w sensie jest jak napisałeś więcej jak by dołu ciepła ale nie ma tej dynamiki stopy co na rca i kable żadne tutaj nie mają na to wpływu , po prawdzie xlr-y były stosowane i są w studio i na koncertach ale nie dlatego że są lepsze w jakimś tam aspekcie tylko dlatego że lepiej znoszą większe odległości długości kabli w tzn, jest mniej strat niż  na rca ,ale do użytku domowego gdzie prawie zawsze wystarczy nam ten 1m kabla moim zdaniem lepiej się spisują rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mi też się bardziej podoba po rca i nie słucham stereotypów , typu na xlr musi być lepiej u mnie nie jest w sensie jest jak napisałeś więcej jak by dołu ciepła ale nie ma tej dynamiki stopy co na rca i kable żadne tutaj nie mają na to wpływu , po prawdzie xlr-y były stosowane i są w studio i na koncertach ale nie dlatego że są lepsze w jakimś tam aspekcie tylko dlatego że lepiej znoszą większe odległości długości kabli w tzn, jest mniej strat niż  na rca ,ale do użytku domowego gdzie prawie zawsze wystarczy nam ten 1m kabla moim zdaniem lepiej się spisują rca.
Dzięki, ja też generalnie podłączam tak jak jest dla mnie lepiej, niż jakby wypadało :) - "taki luksus".
Czyli wygląda na charakterystykę wejść we H300, nic to
trzeba będzie podłączenie po dac loop'ie pogonić .


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, PolTor napisał:

Dzięki, ja też generalnie podłączam tak jak jest dla mnie lepiej, niż jakby wypadało ? - "taki luksus".
Czyli wygląda na charakterystykę wejść we H300, nic to
trzeba będzie podłączenie po dac loop'ie pogonić .


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak to wygląda w h300 po tym waszym dac loop'ie ja mówię jak to wypada u mnie w połączeniu h200A z hd25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zoromoto napisał:

@Szobod wydaje mi się, choć nie jestem zbyt wiarygodnym źródłem gdyż jestem "zapatrzony" i siedziałem nieco z boku w momencie odsłuchu 590, bo Jacek siedział na środku i udawał że śpi, żeby ktoś go nie przesadził kontaktem wzrokowym i znaczącym skinieniem głowy, nie mniej jednak wysnuję brawurową tezę, że... możesz spać spokojnie ?

Uff... kamień z serca ? Niemniej daj znać jak to h390 - z tego co piszesz to jest super wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PolTor napisał:

Taka sprawa, przed podłączenie mojego dac'a w loop do H300, skonfrontowałem podłączenie po xlr z RCA i w moim systemie. Po XLR na pewno granie jest pełniejsze, jest więcej dołu i ciepła, to tak nie rozpisując się, natomiast po RCA dźwięk jest ostrzejszy, odczuwalnie mniej dołu i chyba więcej na górze. Czy to wynika z charakterystyki wejść we wzmacniaczu czy raczej wyjścia z dac są tu generatorem tych zmian ? Pytam ponieważ chyba to ostrzejsze granie bardziej mi się podoba ale po dac loop'ie na powrocie wiadomo tylko xlr'y i tak sobie pomyślałem o zrobieniu przejcioweku xlr-rca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

To kwestia wejść wzmacniacza dokładnie takie same zmiany słyszałem u siebie testujac CDP4 na nordost heimdall RCA i XLR. Po RCA mniej dołu i szczuplejszy dzwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak by ktoś powiedział, że nowy Hegel H390 to tylko odgrzany kotlet. Z tego co słychać wcale tak nie jest mimo, że nie słyszałem tylko czytam tutaj. 

W dniu 22.09.2019 o 21:05, szczypior88 napisał:

Z tego co chłopaki opisujecie to ten H390 to spory progress że strony Hegla. Podoba mi się to ze ta firma cały czas urządzenia udoskonala a nie zmienia tylko obudowy jak dużo innych firm. 

 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zamysł 390 i 590 to kompletny system Dac i streaming na najwyższym poziomie. Do tego potrzeba tylko głośniki i kabel głośnikowy. W tych wzmakach Dac nie jest od biedy tak jak w poprzednich wersjach. 

Do mnie to trafia. Jeśli im się udało to chwała a mi wzdychanie do H390 :). Chociaż jest pewnie wielu, którzy z przepinania kolcków czerpią radość ...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2019 o 21:15, jacm napisał:

Cezar jest już połączenie rozdzielczości z H200 z barwą i równowagą H300 oraz dynamika H360. Ma symbol H390. 

Na dniach wyjdzie test porównawczy z droższym Markiem levinsonem i Krellem. My wynik testu już znamy :).

Ponoć Norwedzy mocno skopali jedną sprawę, dali za niską cenę. 

Powtorze to co juz kiedys mowilem.

Chlopaki z Hegla maja leb jak sklep i juz wiem co bedzie napedzalo amphiony jak przyjdzie pora rozstac sie z H300 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jacm napisał:

To kwestia wejść wzmacniacza dokładnie takie same zmiany słyszałem u siebie testujac CDP4 na nordost heimdall RCA i XLR. Po RCA mniej dołu i szczuplejszy dzwiek. 

Jacm to nie jest szczuplejszy dzwięk ? dzwięk po prostu jest lepszy precyzyjniejszy bardziej detaliczny rytmiczny nie wykastrowany a bass jest wręcz rewelacyjny w porównaniu do xlr , ogólnie wszystko na plus w porównaniu z xlr , no chyba że faktycznie jescze nie dostałem w ręce tego kabla który powinien być , a w głowie mam tylko jedną firmę żeby to wyleczyć albedo ale też nie sądze żeby to pomogło , dzwięk ma być jak sprężyna bass szybki głęboki i zwarty pełny i zarazem rozciągnięty i przy dobrych realizacjach np yello " są dla mnie wzorem jęsli on gra bardzo dobrze reszta też gra dobrze ,  nie od parady stosują tą muzykę na konkursach do testów  car audio ? oczywiście to jest moje zdanie ,ale już nie raz się przekonałem że tak jest jak napisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, PolTor napisał:

Taka sprawa, przed podłączenie mojego dac'a w loop do H300, skonfrontowałem podłączenie po xlr z RCA i w moim systemie. Po XLR na pewno granie jest pełniejsze, jest więcej dołu i ciepła, to tak nie rozpisując się, natomiast po RCA dźwięk jest ostrzejszy, odczuwalnie mniej dołu i chyba więcej na górze. Czy to wynika z charakterystyki wejść we wzmacniaczu czy raczej wyjścia z dac są tu generatorem tych zmian ? Pytam ponieważ chyba to ostrzejsze granie bardziej mi się podoba ale po dac loop'ie na powrocie wiadomo tylko xlr'y i tak sobie pomyślałem o zrobieniu przejcioweku xlr-rca.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak tez to odbieram i ostatnim czasem przesiadlem sie na stale z RCA na XLR. Gra to bardziej analogowo.

Kazdy slyszy inaczej ale wazne aby gralo tak jak lubimy najbardziej.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.