Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Nalezaloby jeszcze powiedziec ze naprawde fajnie ze sa osoby ktore jezdza na rozne wydarzenia i dziela sie swoimi spostrzezeniami dzieki czemu juz mozna poznac zarys nowosci z pod loga naszego klubu.

....a Sansui nie znam, ale chocbym przecieral oczy pumeksem spod ampkow to w inna strone juz nie pojde ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 15:36, misiek x napisał:

Do mnie piszesz człowieku ? Podobno mądry nic nie powie.

Misiu nie poznaje cie, coz za wojenna retoryka, czuje napiecie pod twoimi palcami. Zawsze powtarzam snickers po terminie to nie to samo co snickers w terminie ?

.....nie nie nie, wiem co myslisz a ja na batonach sie znam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 17:05, paul klacska napisał:

Za 50 tys koron to można kupić sobie taki dzielony system , że pozamiata tego Hegla w mgnieniu oka. Rozumiem,nowa zabawka i dzieci się cieszą. Mają prawo skoro lubią takie zabawki, zwróć tylko uwagę , że na heglu świat się nie kończy. Przypadł wam do gustu ok, ja też go lubię i cenię ale za te pieniądze to można kupić lepszy sprzęt. Może nie nowy ale lepszy, i jeszcze jedno. Skończcie z tą retoryką , że jak ktoś czegoś nie słyszy tego co wy ,to jest głuchy jak pień. To jest już jest nudne i poprostu niegrzeczne.  

 

Pauluniu (...hmm nie za miekko jade?)  czy to zle ze czlowiek okazuje swoja radosc ?  ludzie czesto nie potrafia docenic tego co juz maja i tu raczej jest problem.

My heglowcy naprawde mamy sie dobrze i kochamy swoje Zabawki a te lepsze o ktorym piszesz to w praktyce okazuje sie tylko inne a malo tego to jeszcze drozsze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Widzisz , cieszyć się to jedno ale obrażać drugiego , że jest głuchy bo się nie cieszy razem z nim ,to już trochę nie ładne i nie grzeczne. Przystoji to heglowcowi?

Co do samego sprzętu, ja poruszam w innym gatunku ludzi składających sobie sprzęt. Nie interesuje mnie ciągła zmiana wzmacniaczy ,bo wyszedł nowy itp.

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się tak ,by wartość wzmacniacza przekraczała wartość kolumn. Moje zdanie zawsze będzie takie, że kolumny to priorytet. 

Nigdy w życiu nie zapłacę 50 tys koron za wzmacniacz do kolumn za np. 10 tys nok. Umnie zawsze to będzie odwrotnie. Wolę kupić kolumny za 50 tys i h80 ,niż h590 i jakieś paździerze na które starczy mi już ledwie kasy. Kupowanie dla zasady mnie nie interesuje. Takie mam zasady i nie ważne co będę się ich trzymał. 

Czy kupiłbym h390,jak najbardziej tak. Byłem też go posłuchać, zainteresowany byłem bardzo rozwiązaniem tego daca. Bardzo mi się podoba i szczerze mogę polecić zakup. 

Ja nie kupię bo jeden system dzielony mam już kompletny. W drugim mógłbym to zrobić ,bo mam tam h190 ale tu planuje zaryzykować z czymś innym. 

Oczywiście mówię o kolumnach, nie którzy już wiedzą co będę robił ?????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paul klacska napisał:
5 godzin temu, paul klacska napisał:

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się tak ,by wartość wzmacniacza przekraczała wartość kolumn. Moje zdanie zawsze będzie takie, że kolumny to priorytet. 

Nigdy w życiu nie zapłacę 50 tys koron za wzmacniacz do kolumn za np. 10 tys nok. Umnie zawsze to będzie odwrotnie. Wolę kupić kolumny za 50 tys i h80 ,niż h590 i jakieś paździerze na które starczy mi już ledwie kasy. Kupowanie dla zasady mnie nie interesuje. Takie mam zasady i nie ważne co będę się ich trzymał

jeśli to nie prowokacja to masz słabą strategię doboru gratów audio (wzmacniacz, kolumny) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, paul klacska napisał:

No to oświeć mnie, widać że wiesz lepiej. 

Paul myślę, że najlepiej jest dobierać kolumny pod pomieszczenie i wzmacniacz pod kolumny.

Ceną raczej bym się nie kierował bo można zabłądzić w tym świecie audio.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Widzisz , cieszyć się to jedno ale obrażać drugiego , że jest głuchy bo się nie cieszy razem z nim ,to już trochę nie ładne i nie grzeczne. Przystoji to heglowcowi?

Chyba trochę demonizujesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być odkrywcą żeby wiedzieć ze słaby wzmak nie napędzi w pełni dobrych większych kolumn, więc potencjał kolumn za  50 tyś nigdy nie będzie wykorzystany ze wzmakiem za 5 tyś. Wymieniony przez Ciebie H80 jest w stanie napędzić jedynie wysokoskuteczne kolumny już z małymi monitorami typu dynaudio 160 ma  problemu bo brakuje mu po prostu prądu.

Teraz w drugą stronę miałem H80 H160 mam H360 na wszystkich tych wzmakach grałem starymi kolumnami Kody (jakaś 1/10 wartości H80) po przesiadce na wyższy model wzmacniacza zawsze byłem zszokowany że nowy wzmak jest jeszcze w stanie więcej z nich wyciągnąć. Mój przykład nie jest/był dobry. Obecnie kolumny stanowią 1/2 wartości wzmacniacza i słyszę że wykorzystałem ich potencjał w większości choć mam świadomość że z innym wzmakiem mogło by być jeszcze lepiej.

Reasumując nie chciał bym nawet próbować podłączyć pod H80, H90 takich ATC 50 ? (przykład absurdalny ale mieszczący się w zakresie proporcji wzmacniacz kolumny jakie podałeś) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
55 minut temu, CEzAR21 napisał:

Paul myślę, że najlepiej jest dobierać kolumny pod pomieszczenie i wzmacniacz pod kolumny.

Ceną raczej bym się nie kierował bo można zabłądzić w tym świecie audio.

Masz rację,z tym że ja należę do tej wąskiej grupy ludzi która wywali kasę na kolumny a potem się martwi co by tam podłączyć. ????

Takie mam doświadczenie, miałem słabe kolumny i dobre wzmacniacze, mam teraz dobre kolumny i był czas , że był słaby wzmacniacz. Druga opcja jest lepsza.

10 minut temu, mujas napisał:

Reasumując nie chciał bym nawet próbować podłączyć pod H80, H90 takich ATC 50 ? (przykład absurdalny ale mieszczący się w zakresie proporcji wzmacniacz kolumny jakie podałeś) 

Sorki ale pogubiłem się, wyżej piszesz , że h80 do wysokoskutecznych kolumn ok. A poniżej ,że nie chciałbyś go podłączyć pod atc 50 , które mają skuteczność 112dbm. Czemu nie? 

 

Przepraszam mój błąd, one mają 85 dbm. Zwracam honor.

Oczywiście pisze o sobie i swoich kolumnach , które mają 92dbm. 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, paul klacska napisał:

Sorki ale pogubiłem się, wyżej piszesz , że h80 do wysokoskutecznych kolumn ok. A poniżej ,że nie chciałbyś go podłączyć pod atc 50 , które mają skuteczność 112dbm. Czemu nie? 

A dlatego że podejrzewam ze nawet by nie było pierdzenia z głośników (mi chodziło o pasywną wersje tych kolumn)  

Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, mujas napisał:

A dlatego że podejrzewam ze nawet by nie było pierdzenia z głośników (mi chodziło o pasywną wersje tych kolumn)  

Oczywiście, dlatego nie miej mi za złe. Ja mówiąc o dobrych kolumnach myślę zaraz o dość wysokiej skuteczności. Uważam , że dobrze mieć takie kolumienki, wtedy swoboda jeśli chodzi o większy dobór wzmacniaczy jest większa i może być tańsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą skutecznością, to też różnie bywa. Są przecież kolumny o wysokiej skuteczności, które potrzebują do napędzenia mocnego pieca. Zdecydowanie przychylam się do opinii (bo też tak miałem), że dwa razy droższy niż kolumny wzmacniacz napędzi je lepiej. W moim przypadku było razy trzy (a nawet trochę więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie wchodzi do sprzedaży nowy Hegel następca hegel rost H120. Słuchałem wielu wzmacniaczy ale Hegel najbardziej przypadł mi do gustu pod względem dźwięku przede wszystkim jak również funkcjonalnym zwłaszcza jeżeli chodzi o H390 rewelacja już zaczynam odkładać pieniądze ;>. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem nowy w grupie Hegla ale z uwagą czytam Wasze wpisy.
Zaczynałem od Pylonów Perełek 25 + H80. Teraz są KEFy R700 + H80.
Gram na wbudowanym DACu H80.


Doradźcie proszę w, którą stronę iść (wzmak, DAC…) by nie stracić tej „muzykalności”, dynamiki i rozdzielczego wykopu na dole a dorzucić jeszcze coś więcej.
Chciałbym te kolumny prądowo lepiej wykorzystać i w pełni je uwolnić.
Mój salon to 40m. Słucham głównie elektroniki wszelakiej maści.

 

Edytowane przez Jack0K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko po kolei w torze jest ważne, ale ja też uważam, że największe zmiany na plus daje chyba inwestycja w dobry wzmacniacz, a tak przy okazji melduje się w klubie z H300 ? .  Plany były inne, miałem wydać na wzmak praktycznie 2 razy tyle, ale pojawiła się "okazja" i jak na razie nie żałuję. ? z Dynkami Contour 20 mam wrażenie wyszła całkiem fajna synergia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 11:03, Jack0K napisał:

Witam,
Jestem nowy w grupie Hegla ale z uwagą czytam Wasze wpisy.
Zaczynałem od Pylonów Perełek 25 + H80. Teraz są KEFy R700 + H80.
Gram na wbudowanym DACu H80.


Doradźcie proszę w, którą stronę iść (wzmak, DAC…) by nie stracić tej „muzykalności”, dynamiki i rozdzielczego wykopu na dole a dorzucić jeszcze coś więcej.
Chciałbym te kolumny prądowo lepiej wykorzystać i w pełni je uwolnić.
Mój salon to 40m. Słucham głównie elektroniki wszelakiej maści.

 

Chcesz rozwinąć H80 kup H300

Jeżeli chodzi o daca to HD25 załatwia sprawę.

Kluczowa sprawa to granie po caox 1, ustawienie przełącznika na tryb B i filtra na F2

Wiele osób co słuchało HD25 jest nieświadomych więc warto o tym wspomnieć.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rozwinąć H80 kup H300
Jeżeli chodzi o daca to HD25 załatwia sprawę.
Kluczowa sprawa to granie po caox 1, ustawienie przełącznika na tryb B i filtra na F2
Wiele osób co słuchało HD25 jest nieświadomych więc warto o tym wspomnieć.
Słusznie. Na to, że dac w H300 będzie dużo lepszy niż w H80 nie licz jak byś chciał na jednym ogniu upiec dwie pieczenie. Jakiś czas temu szedłem ta drogą zacząłem od dac'a.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD25 ma dwa filtry F1 i F2 róznice są znikome ale dzwięk na F2 jest bardzięj rozciągniety głębszy z lepszym oddechem i bardziej zróżnicowanym basem ,ale to minimalne kwestie sa ,aczkolwiek są ? i słusznie Cezary że o tym wspomniałeś bo to ważna w sumie sprawa i często zapominana , ba co nie którzy w ogóle mogą o tym nie wiedzieć np ci co nie mają org pilota tego nie zmienią nie obsłużą :))

Jak i też co nie którzy właściciele hd25 mogą nie wiedzieć jak naprawdę dobry jest ten dac ? np; stawiając go na ustrojach antywibracyjnych u mnie wygrał bazodrut ale myśle że każde bedą lepsze niż to co jest dane w orginale ?

Edytowane przez freju
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jak sobie radzicie z obiektywną oceną sprzętu w różnych miejscach albo konfiguracjach ? głównie chodzi mi o materiał porównawczy. Macie jakieś płyty testowe, swoje ulubione płyty czy jak? Rzecz w tym że spotykam się z tak zróżnicowanymi realizacjami nagrań albumów że trzeba za każdym razem brać na to poprawkę. W konsekwencji chyba trzeba byłoby mieć kilka zestawów audio pod różne rodzaje nagrań? W końcu głupieje człowiek i już nie wie sam czy to płyta jest nagrana np. "chudo" czy to elektronika tak gra. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sofasurfer01 napisał:

Przepraszam ale jak sobie radzicie z obiektywną oceną sprzętu w różnych miejscach albo konfiguracjach ? głównie chodzi mi o materiał porównawczy. Macie jakieś płyty testowe, swoje ulubione płyty czy jak? Rzecz w tym że spotykam się z tak zróżnicowanymi realizacjami nagrań albumów że trzeba za każdym razem brać na to poprawkę. W konsekwencji chyba trzeba byłoby mieć kilka zestawów audio pod różne rodzaje nagrań? W końcu głupieje człowiek i już nie wie sam czy to płyta jest nagrana np. "chudo" czy to elektronika tak gra. Pozdrawiam 

najlepiej porównywać na takiej muzyce jakiej chcesz słuchać, jednak warto tez posłuchać takich bardzo dobrych realizacji, żeby usłyszeć na co stać sprzęt. Często słyszę od klientów na odsłuchu, że np brakuje basu... Włączam dobrze zrealizowany utwór albo kilka i hmm... Daje do myślenia. Nagle się okazuje, że wcześniej grało płasko jak... deska ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Jak to uruchamiasz, czy HD12 też ma takie fiku miku?

?

Masz na pilocie po lewej stronie 3 od góry licząc napis Filt"

2 godziny temu, Sofasurfer01 napisał:

Przepraszam ale jak sobie radzicie z obiektywną oceną sprzętu w różnych miejscach albo konfiguracjach ? głównie chodzi mi o materiał porównawczy. Macie jakieś płyty testowe, swoje ulubione płyty czy jak? Rzecz w tym że spotykam się z tak zróżnicowanymi realizacjami nagrań albumów że trzeba za każdym razem brać na to poprawkę. W konsekwencji chyba trzeba byłoby mieć kilka zestawów audio pod różne rodzaje nagrań? W końcu głupieje człowiek i już nie wie sam czy to płyta jest nagrana np. "chudo" czy to elektronika tak gra. Pozdrawiam 

Ja ostatnio się molestuje yello "Stay ? bardzo zróżnicowane dzwięki troche wokalu fajne ciekawe doły np na ostatnim utworze Magma" pod koniec kawałka  rewelacyjny cofający się oddychający mega przestrzenny , świetny kawałek na testy bo i detalu dużo micro macro i łatwo wychwycić jak się już płytę zna czy np coś nie zniknęło albo się wycofało za firankę itp itd ,, :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.