Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale w pewnym momencie myśłałem że sam sobie jaja robisz:)bo przecież jak masz tego pilota to ile to sprawdzić , a częstotliwość się sprawdza po przez dosyć długie przytrzymanie "input to tak dla innych może się komuś przyda ta informacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam drugi dac xindak dac9 po małym modzie wymienione kondy wima na mundorfy i lampa z  electro harmonix fabryczna na siemens E88cc , no i ja taki głupi jestem że mi się wszystko podoba he , choć muszę się uczyć tego dzwięku bo to je inne granie ,ale ważne że nie jest to tania bajera bo gada ten xindak uczciwie muszę przyznać ? 

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Bawiłem się tym, ale nie było reakcji, widocznie za krótko przyciskałem ?

Mówię ci zagaj do niego z bliska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zapytam czy sensowną inwestycją będzie zmiana HD 11 na HD25 przy H 200 i kolumnach spendor s8e. Niestety brak możliwości porównania więc trzeba będzie brać po zapoznaniu się z opiniami innych osób i dopiero coś sprzedać. Obawiam się że zmiana na HD 12 /HD 20 niewiele wniesie 

Edytowane przez Sofasurfer01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby HD12 to to samo co HD11? ?

1 godzinę temu, freju napisał:

Mówię ci zagaj do niego z bliska

Yebany nie chce że mną gadać,  nie działa ta funkcja.

Mówiłem, że kiedyś próbowałem. 

Rozumiem, że na wyświetlaczu powinien się pojawić tryb F1 lub F2.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sir.jax napisał:

Że niby HD12 to to samo co HD11? ?

Yebany nie chce że mną gadać,  nie działa ta funkcja.

Mówiłem, że kiedyś próbowałem. 

Rozumiem, że na wyświetlaczu powinien się pojawić tryb F1 lub F2.

Tak myślałem że masz wersję bez mikrofonu :)) 

Tak F.1 lub F.2 taki napis powinien być na wyświetlaczu .

10 godzin temu, sir.jax napisał:

Że niby HD12 to to samo co HD11? ?

Yebany nie chce że mną gadać,  nie działa ta funkcja.

Mówiłem, że kiedyś próbowałem. 

Rozumiem, że na wyświetlaczu powinien się pojawić tryb F1 lub F2.

Na pocieszenie ci powiem że hd12 ma dsd a hd25 nu nu nu , hegel jak już kiedyś mówiłem cedzi wszystko nie możesz mieć za dobrze bo nie zapłaciłeś tak dobrze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel HD12 ma też bdb wzmacniacz słuchawkowy ?

Nie słyszałem HD11, ale tu są opisane różnice.

HD25 vs HD12 to kolejny progres, słyszałem tylko, że ten pierwszy jeszcze bardziej dociąża brzmienie, czy tak jest na pewno tego nie wiem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Hegel HD12 ma też bdb wzmacniacz słuchawkowy ?

Nie słyszałem HD11, ale tu są opisane różnice.

HD25 vs HD12 to kolejny progres, słyszałem tylko, że ten pierwszy jeszcze bardziej dociąża brzmienie, czy tak jest na pewno tego nie wiem.

Pytanie czy ten progres jest wart prawie dwukrotnie więcej pieniędzy a co najważniejsze czy sprawdzi się w moim systemie który być może ma ograniczenia dla takiego HD 25. Miałem nadzieję że czyjaś opinia pomoże mi w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sofasurfer01 napisał:

Pytanie czy ten progres jest wart prawie dwukrotnie więcej pieniędzy a co najważniejsze czy sprawdzi się w moim systemie który być może ma ograniczenia dla takiego HD 25. Miałem nadzieję że czyjaś opinia pomoże mi w wyborze. 

To prawda.

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Musisz sprawdzić u siebie, a HD12 w cenie 2,5tys, bo w takiej ostatnio krążył uważam, że nie do pobicia, a kilka już słyszałem łącznie z osławioną Sonicą od Oppo nad którą się tak wielu spuszczało. 

U mnie sprawdził się z Atollem (końcówka) i teraz z Moonem 250i, zasilany z kondycjonera, dobrym kablem plus bdb coax, USB i jest naprawdę O.K.

Ale to u mnie i w moich warunkach akustycznych i z moją elektroniką.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sofasurfer01 napisał:
10 godzin temu, sir.jax napisał:

(...) HD25 vs HD12 to kolejny progres, słyszałem tylko, że ten pierwszy jeszcze bardziej dociąża brzmienie, czy tak jest na pewno tego nie wiem.

Pytanie czy ten progres jest wart prawie dwukrotnie więcej pieniędzy a co najważniejsze czy sprawdzi się w moim systemie który być może ma ograniczenia dla takiego HD 25. Miałem nadzieję że czyjaś opinia pomoże mi w wyborze. 

Od jakiegoś czasu mam przyjemność posiadać HD12 i również uważam go za best buy w kwocie około 2,5k. Miałem niejednokrotnie okazję słuchać HD25 co prawda dawno i nie w swoim systemie, ale uważam, że nie warto dopłacać różnicy do HD25, ponieważ HD12 posiada tę samą "manierę" dźwiękową. Na obecną chwilę nie potrafię precyzyjnie określić subtelnych różnice pomiędzy nimi, ale z pewnością będę miał okazję na własne uszy przekonać się o nich za jakiś czas. Podobnie uważa mój dobry znajomy, który jest w ciągłym kontakcie z przeróżnymi klockami Hegla. Z tego co pamiętam to niuanse dotyczą przede wszystkim przestrzeni i budowania planów, ale to tylko zapamiętane domysły.  

Sam HD12 wspaniale odnalazł się z H200A i moimi Xavianami. W przeciwieństwie do Soekrisa dźwięk przede wszystkim pięknie wybrzmiewa, więc wszelkie blachy, struny, czy klawisze dostały w końcu właściwy ton. W pełni popieram opinię o jego wyjątkowej naturze najwyższych częstotliwości, które urzekają swoją lampową gładkością, blaskiem i delikatnością. Coś niebywałego jak bardzo muzyka ożyła z tym DAC'iem. Naturalnie jak przystało na Hegla dynamika, przejrzystość i stereofonia jest na wysokim poziomie. Bas jest bardzo dobrze zdyscyplinowany i rozciągnięty. Nie można mieć niedosytu jego ilości lub wrażenia spowolnienia. Oczywiście ta sprężystość i kontrola będzie zależna od wzmacniacza, więc warto zadbać o odpowiednią elektronikę towarzyszącą i nie jest tajemnicą, że urządzenia Hegla wyśmienicie się ze sobą uzupełniają. Dodatkowe wspomniane atuty to nie byle jaka "dziurka" i obsługa DSD co prawda tylko 64, ale zawsze to coś.     

"(...) norwescy inżynierowie wyciągnęli z tego urządzenia brzmienie, które ma w sobie coś bardzo audiofilskiego - kulturę grania i duży szacunek do detali, dzięki którym mamy wrażenie słuchania prawdziwej muzyki, a nie sygnałów testowych."

Jestem mega zadowolony z uzyskanej synergii i efektu, także powoli uwagę kieruję na "biżuterię" ? 

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tal napisał:

Z tego co pamiętam to niuanse dotyczą przede wszystkim przestrzeni i budowania planów, ale to tylko....

Podobnie wyrażają się w recenzjach, mówią na to holografia ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tych heglach naszych że bardzo ciężko sie je wygania z systemu ,teraz mam tego xindak dac9 po modzie i gram na oba xindak spięty coax ze stremerem node2i hd25 z mini pc dell 9020M no oczywiście 3 idefendery dwa tomanki zasilanie na tranach dysk zasilany z power banku kabel usb albedo z resztą wszystko prawie albedo hee  i słucham nap jednego kawałka przełączając je przemiennie  dosłownie w sekunde ten sam utwóe tak samo oba z dysku zewnetrznego jakość pcm i pomimo ze hegel gra z pc a xindak ze stremera chce sie słuchać bardziej hd25 choć i ma swoje zalety ten xindak bo gra tak dostojnie zrównoważenie to jak by brakuje mu tego pazurka co ma hegel tej otwartości dynamiki barwy i wyjście lampowe nie pomaga za bardzo , xindak tez ma fajna barwe i no jak by nie mozna mu nic zarzucić no doły sa słabsze i to moge powiedzieć ewidentnie hd25 ma bas lepiej zróżnicowany szybki i zarazem lepiej definiowany z tzw fajna stopą , od jutra przełączam go na wyjście tranzystorowe  , ale do czego dąże mianowicie xindac waży z 10kg kawał grzmota dwa trafa toroidalne wielkie ciężkie zabudowane obudowa no mega klasa to wygląda przy tym hd25 na pierwszy rzut oka jak by ktoś się totalnie nie znał to by wybrał na bank xindaka a tu jak widać i kg nie chodzi pomysł na dzwięk filozofia tzw shiza Bena Holtera tu jest sedno :)) xindak pomimo iz nadal uważam że to świetny dac nie ma swojego charakteru pomysłu i tu przegrywa najlepiej jak by je połaczył i zrobił jednego z dwóch :))

Edytowane przez freju
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że rozstać się z tą filozofia brzmienia jest trudno ? 

Chłopaki mam pytanie zwłaszcza do tych co dobrze poznali HD12. Chodzi mi o Wasze spostrzeżenia i odczucia odnośnie cyfrowych wejść w tym DACu, a dokładnie to po którym z tych wejść dźwięk jest najlepszy? Pytam ponieważ chciałbym w końcu zadbać o transport i obecnie robi się bardzo ciekawie, ponieważ Primare lada dzień wypuści bardzo atrakcyjne urządzenie zarówno pod względem funkcjonalnym jak i cenowym o nazwie Primare NP5 Prisma.

Jako uzytkownik odtwarzacza Roon na Win7 jeszcze kilka godzin temu rozważałem przede wszystkim SOtM sMS-200 Neo dla wejścia USB lub Raspberry z Allo DigiOne Signature dla Coax, gdyby okazało się lepszym wejściem.

Trzeba przyznać, że producenci słabo wypełniają tę "sieciową" lukę i albo jest to celowe zamierzenie, albo nieopłacalne. Nie ukrywam, że to kombinowanie przy malinie skutecznie mnie zniechęca, bo chciałbym gotowe i dopracowane nie pozbawione wsparcia urządzenie, więc ten Primarek pojawił się w odpowiednim czasie ? Oby tylko wart był swojej roli i ceny.

ps. Bent Holter dzięki swojemu szóstemu zmysłowi wspaniale przewidział przyszłość streamingu aplikując taką możliwość w swoich wzmacniaczach. To jest przyszłość.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tal napisał:

Nie ukrywam, że to kombinowanie przy malinie skutecznie mnie zniechęca, bo chciałbym gotowe i dopracowane nie pozbawione wsparcia urządzenie, więc ten Primarek pojawił się w odpowiednim czasie ? Oby tylko wart był swojej roli i ceny.

Pytanie tylko ile to wsparcie będzie trwało. W przypadku RPi z tego co widzę czwórka jest zgodna z 2 i 3 i nakładki audio pasują do najnowszej wersji (przynajmniej tą co ja mam). Przynajmniej przez najbliższe z 5 lat powinna taka czwórka pochodzić.

Wydaje się że np. takie Volumio też jest zainteresowane aby wszystko działało niemniej nie namawiam do kupna jeżeli ma się wątpliwości.

PS. Użyłbym wejścia USB i grał z PC w wielu przypadkach to najlepsza opcja. Sprawdziłbym granie z Linuxa po USB zamiast starej 7. Wsparcie dla USB Audio 2.0 dodali dopiero w 10.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami chyba słyszymy "tak", by wytłumaczyć sobie, sens wydanych pieniędzy( na sprzęt)...Nie wiem, może u mnie też tak jest, ale  teraz jest.. pięknie. Gram na H360, nowy niedawno zakupiony, zmieniłem też kabel zasilający( pierwszy raz, wcześniej grałem zawsze na fabrycznych), twierdząc, że taki wzmacniacz zasługuje na coś lepszego. Jest przestrzeń, plany, tyle dźwięków  i przede wszystkim dobrze zaznaczony wokal. Nie wiem, czy to tylko zasługa wzmacniacza, czy zmiana też kabla, ale różnica jest duża. Miałem wcześniej H80 Z AA Phoebe3, potem zmieniłem kolumny na YB Zephyr Beryllium. Dalej był H200 i potem HD25, za każdy razem słyszałem progres. Przy H200 brakowało mi bardziej namacalnego i "żywego" wokalu. Próbowałem to osiągnąć zmieniając kable RCA, ale to nie było to. Teraz jest tak, jak chcę...

Pozdrawiam

 

IMG_3097.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego. Nie jestem aktywnym forumowiczem, chciałem tylko podzielić się swoim zestawieniem i wcześniejszymi doświadczeniami z Heglem. Może ktoś skorzysta, sam szukałem odpowiedniego kierunku czytając to forum. Dzięki niektórym forumowiczom doszedłem do obecnego zestawienia. Zastanawiam się, czemu służą Twoje wpisy? Nie odniosłeś się do tekstu, tylko zrobiłeś pewne błędne założenie widząc pierwsze zdjęcie. Potem piszesz, że to nie Ty się pomyliłeś, tylko to wina zdjęcia...

A gdyby na początku był tylko sam tekst, który tak naprawdę jest najważniejszy, czy też miałbyś potrzebę, żeby coś napisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, adiiik37 napisał:

Nie rozumiem tego. Nie jestem aktywnym forumowiczem, chciałem tylko podzielić się swoim zestawieniem i wcześniejszymi doświadczeniami z Heglem. Może ktoś skorzysta, sam szukałem odpowiedniego kierunku czytając to forum. Dzięki niektórym forumowiczom doszedłem do obecnego zestawienia. Zastanawiam się, czemu służą Twoje wpisy? Nie odniosłeś się do tekstu, tylko zrobiłeś pewne błędne założenie widząc pierwsze zdjęcie. Potem piszesz, że to nie Ty się pomyliłeś, tylko to wina zdjęcia...

A gdyby na początku był tylko sam tekst, który tak naprawdę jest najważniejszy, czy też miałbyś potrzebę, żeby coś napisać? 

O co ci chodzi człowieku,  więcej dystansu, bo podwyższone ciśnienie przynosi problemy zdrowotne.

Jakimi doświadczeniami?  

3 godziny temu, adiiik37 napisał:

Miałem wcześniej H80 Z AA Phoebe3, potem zmieniłem kolumny na YB Zephyr Beryllium. Dalej był H200 i potem HD25, za każdy razem słyszałem progres. Przy H200 brakowało mi bardziej namacalnego i "żywego" wokalu. Próbowałem to osiągnąć zmieniając kable RCA, ale to nie było to. Teraz jest tak, jak chcę...

 

3 godziny temu, adiiik37 napisał:

Czasami chyba słyszymy "tak", by wytłumaczyć sobie, sens wydanych pieniędzy( na sprzęt)

 

3 godziny temu, adiiik37 napisał:

Przy H200 brakowało mi bardziej namacalnego i "żywego" wokalu. Próbowałem to osiągnąć zmieniając kable RCA, ale to nie było to.

To nazywasz doświadczeniem?  

A kiedy czas na inne doświadczenia z zakresu akustyki pomieszczenia.

31 minut temu, adiiik37 napisał:

Potem piszesz, że to nie Ty się pomyliłeś, tylko to wina zdjęcia...

O jakiej pomyłce mówisz, chłopie ogarnij się?

Pokazujesz wycinek czegoś, kolumny upchnięte w kąt jakiegoś większego salonu i oczekujesz, żeby ktoś z tego zdjęcia wydedukował, że masz większy salon otwarty na lewą stronę zestawu?

Potem wciskasz komuś swoje racje, że to on się pomylił, stuknij się. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

O co ci chodzi człowieku,  więcej dystansu, bo podwyższone ciśnienie przynosi problemy zdrowotne

Sir...Easy Man ?

 

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Potem wciskasz komuś swoje racje, że to on się pomylił, stuknij się. 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

podwyższone ciśnienie

masz niestety Ty a nie adwersarz, niestety....

 

3 godziny temu, sir.jax napisał:

A kiedy czas na inne doświadczenia z zakresu akustyki pomieszczenia.

nie oceniałbym akustyki z dwóch zdjęć....

 

3 godziny temu, sir.jax napisał:

To nazywasz doświadczeniem?  

każe doświadczenie, nawet nieduże jest cenne; ważniejsze aby prawidłowo wyciągać wnioski z takowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.