Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zoromoto napisał:

... a podobno muzyka łagodzi obyczaje ?

@freju, jak BlueSound się spisuje? Wciąż cieszy, czy już się rozgladasz za czymś innym? 

Zorromoto no co ty narazie jest ? dopiesczam go kablami podstawkami ,rozumiesz antywibry te sprawy he , już nawet w nagrobkowym byłem u kamieniarza bo mi się podnosi te maleństwo  do góry i na boki przy tym moim okablowaniu  ? właśnie mam pytanko do usherów zarabiał ktoś ten wtyk furutecha na tzw 8  ,pytam bo albo furutech zyebał wymiar albo bluesound node2i  stawiam na furutecha ?,mianowicie majta się to strasznie w gniezdzie i na innych urządzeniach jest to samo , dosłownie wypada z gniazda  ,może ma ktoś jakiś patent na to żeby ten wtyk pogrubić albo zacieśnić gniazdo ?

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-zasilajacy-furutech-fi-8n-g-gold-iec-typ-8-p-4330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wtyk "C7" zdaje się

Ja taką redukcję od Gigawatta myślę zastosować bo wtedy duży wybór kabli rozmaitych będzie (mam nadto frutecha, albo nordosta)

image.thumb.png.55649ac005c37c623383a9d95f297fd6.png

 

albo  też polecanego

image.thumb.png.750c9a7d2eece6a44e27f44d7717a319.png

 

...ale ja nie jestem tak wybredny?

 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zoromoto napisał:

To jest wtyk "C7" zdaje się

Ja taką redukcję od Gigawatta myślę zastosować bo wtedy duży wybór kabli rozmaitych będzie (mam nadto frutecha, albo nordosta)

image.thumb.png.55649ac005c37c623383a9d95f297fd6.png

 

albo  też polecanego

image.thumb.png.750c9a7d2eece6a44e27f44d7717a319.png

 

...ale ja nie jestem tak wybredny?

 

 Zasadnicze  pytanie czy to nie będzie to samo ,myślałem o tej przejściówce próbowałeś tego gigawatta ? a ten drugi kabel to polecany jest przez kogo i do czego ?

Nie to że ja tam zaraz fisiuje z jakimiś drogimi sieciówkami , przejściówka fajna bo można mielić kablami ale obawiałem i obawiam się że wtedy to dopiero będzie waga  ;( a ten wtyk furutecha jest bardzo lekki dlatego też padło na takie rozwiązanie  , ale jak widać nic mądrego z tego  nie wyszło  ?

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, freju napisał:

 Zasadnicze  pytanie czy to nie będzie to samo ,myślałem o tej przejściówce próbowałeś tego gigawatta ? a ten drugi kabel to polecany jest przez kogo i do czego ?

Jeszcze nie próbowałem gigawatta. To takie rozwiązanie po najmniejszej linii oporu ?

Jak kiedyś ludzie w Norge się rzucili na BS to od razu brali tego audioquesta i chwalili...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą stremer już wylądował w serwisie bo uszkodziłem port coax :))) od kabla wile Ton"  ten to jest dopiero lochopedia  he  , ale nie mogę się z nim rozstać jest kozacki i musi zostać ? 

Muszę tu pochwalić serwis Audio klan w W-wie bo zrobili to za free w ramach gwarancji  , choć napisali jak byk w karcie, uszkodzenie mechaniczne portu coax ? i druga pochwała za czas w jakim to zrobili bo na serwisie był jeden dzień także szacuneczek .

5 minut temu, zoromoto napisał:

Jeszcze nie próbowałem gigawatta. To takie rozwiązanie po najmniejszej linii oporu ?

Jak kiedyś ludzie w Norge się rzucili na BS to od razu brali tego audioquesta i chwalili...

Tzn ,, że ten kabel trzymał się dobrze w gniezdzie node2i tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, freju napisał:

Tzn ,, że ten kabel trzymał się dobrze w gniezdzie node2i tak ?

Ten kabel jest dość elastyczny i wtyczka rozsądnych rozmiarów. Nikt nie narzekał że wylata ?  

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 11:12, adiiik37 napisał:

Czasami chyba słyszymy "tak", by wytłumaczyć sobie, sens wydanych pieniędzy( na sprzęt)...Nie wiem, może u mnie też tak jest, ale  teraz jest.. pięknie. Gram na H360, nowy niedawno zakupiony, zmieniłem też kabel zasilający( pierwszy raz, wcześniej grałem zawsze na fabrycznych), twierdząc, że taki wzmacniacz zasługuje na coś lepszego. Jest przestrzeń, plany, tyle dźwięków  i przede wszystkim dobrze zaznaczony wokal. Nie wiem, czy to tylko zasługa wzmacniacza, czy zmiana też kabla, ale różnica jest duża. Miałem wcześniej H80 Z AA Phoebe3, potem zmieniłem kolumny na YB Zephyr Beryllium. Dalej był H200 i potem HD25, za każdy razem słyszałem progres. Przy H200 brakowało mi bardziej namacalnego i "żywego" wokalu. Próbowałem to osiągnąć zmieniając kable RCA, ale to nie było to. Teraz jest tak, jak chcę...

Pozdrawiam

 

IMG_3097.JPG

A nie masz problemu z niskimi tonami w takim pomieszczeniu? Ja mam podobnie i boję się że skąpe niskie są właśnie spowodowane takim układem i "uciekają" gdzieś na bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 19:01, zoromoto napisał:

To jest wtyk "C7" zdaje się

Ja taką redukcję od Gigawatta myślę zastosować bo wtedy duży wybór kabli rozmaitych będzie (mam nadto frutecha, albo nordosta)

image.thumb.png.55649ac005c37c623383a9d95f297fd6.png

 

albo  też polecanego

image.thumb.png.750c9a7d2eece6a44e27f44d7717a319.png

 

...ale ja nie jestem tak wybredny?

 

Zorro a tam w NO to nie macie czasami promocji na tego Nordosta tak żeby kupić tego wywrotkę albo na kg :))) Tak pytam bo jak patrze na produkty w tym waszym soundgarden to tam sie wszystko prawie zgrywa z Nordostem , hmm no wszędzie jest zalecany konfigurowany z systemami itp itd,, i tak mnie to troche rozbawiło  ,

Norwegie wspominam dobrze jak były prawdziwe wyprzedaże , z cyklu 20tys koron h200A wyprzedaż 10tys kr i tak i z dac hd25 i innymi gratami juz tego nie ma co się stało w tej Norwegii kryzys jakiś mają czy co ?

Edytowane przez freju
dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zdarzają się wyprzedaże nawet 50% ale rzadko na rzeczy które bym chciał ?

Teraz poluję na jakąś obniżkę na  H390, ale jak się nie pojawi do końca roku to kupię po normalnej cenie, bo odkąd go usłyszałem to już nic nie jest takie somo ?

Tutaj wybór w sklepach audio nie jest zbyt duży, że by nie narażać Norków na stres związany z trudami wyboru ? 

https://soundgarden.no/tilbehor/lydkabler/nordost-purple-flare-apparatkabel-2-5-meter

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zoromoto napisał:

Hehe zdarzają się wyprzedaże nawet 50% ale rzadko na rzeczy które bym chciał ?

Teraz poluję na jakąś obniżkę na  H390, ale jak się nie pojawi do końca roku to kupię po normalnej cenie, bo odkąd go usłyszałem to już nic nie jest takie somo ?

Tutaj wybór w sklepach audio nie jest zbyt duży, że by nie narażać Norków na stres związany z trudami wyboru ? 

https://soundgarden.no/tilbehor/lydkabler/nordost-purple-flare-apparatkabel-2-5-meter

Koniecznie pilnuj blac friday a nóż widelec pójdą po bandzie i będzie -20% :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zoromoto napisał:

Hehe zdarzają się wyprzedaże nawet 50% ale rzadko na rzeczy które bym chciał ?

Teraz poluję na jakąś obniżkę na  H390, ale jak się nie pojawi do końca roku to kupię po normalnej cenie, bo odkąd go usłyszałem to już nic nie jest takie somo ?

Tutaj wybór w sklepach audio nie jest zbyt duży, że by nie narażać Norków na stres związany z trudami wyboru ? 

https://soundgarden.no/tilbehor/lydkabler/nordost-purple-flare-apparatkabel-2-5-meter

To są promocje ? że nawet bez promocji jest mocno promocyjnie ? że aż wziąłem z ciekawośći i bez czekania na black friday !!!

https://pl.aliexpress.com/item/32984706994.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fqO0l8h

Albo tu choć tu już jest grubiej ,ale nie mogłem sie powstrzymać muszę je zobaczyć na live https://pl.aliexpress.com/item/32848775967.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fqO0l8h?

Albo tu kabelek można mieć budżetowo za parę złociszy praktycznie w PL cenie jednego wtyku ?

https://pl.aliexpress.com/item/32949290536.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fqO0l8h

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, artdm napisał:

No tak, nie ma to jak kupić sobie chińską podróbkę na aliexpress, załamka...

Z czym masz załamkę ? znasz firme viborg ? mam ci wysłać kupiony wtyk na aliexpress i w pL kupione tej firmy to samo stary jesteś tylko lżejszy o pare pln , na aliexprees jest pełno shitu ale trzeba się nauczyć to rozróżniać , te dwa ostatnie linki to wiadomo że fake bo kto widział taki kabel accuphase :)) ? i w opisie tam nikt nie wspomina że to jest accupahse bo takiego nawet nie ma w oryginale  ,  podałem przykłady jak budżetowo można sobie niezłe kabelki sprawić  bo  myślę  że tam tragedii nie będzie i sie można nie raz zdziwić ,  a w linku gdzie podałem wtyki viborg przeczytaj całą aukcję i jak jest podana marka ;model itp  viborg to to jest oryginał  viborg , najłatwiej sprawdzić schit po przez nacięcie lub gurbą rysę zrobić na bolcu i wtedy masz czarno na białym bo jak jest total chłam to jest malowanka i to widać od razu . Naprawdę można kupić wiele fajnych rzeczy na aliepxress w bardzo dobrej jakośći i nie słuchać tych zmęczonych tekstów że jak z chin to już się do niczego nie nadaje , to stereotyp dawno nie aktualny ? :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-zasilajacy-furutech-fi-8n-g-gold-iec-typ-8-p-4330.html

kupiłem ten wtyk w tym sklepie 100% org no bo przecież jak może być inaczej Polski renomowany sklep i ja wiem że to jest w 100% org wtyk i co i sie majta mi w gniezdzie ,pisze do sprzedawcy że to lipa jest że tak byc nie powinno org wtyk furutecha i takie nie doróbki  bo w innych urządzeniach tez sie majta , odp sprzedawcy  mam związane ręce bo już go pan zarobił i muszę z tym żyć hee , masz foto paragonu artdm " żebyś nie  myślał że tylko w chinach kupuje :))

 

 

Edytowane przez Rucia1
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja sprawa kto, gdzie i co kupuje, nie zamierzam na ten temat dyskutować. Każdy ma swój słuch, rozum i doświadczenie życiowe aby ocenić, czy to co sprzedaje się na aliexpress warte jest uwagi. Dla mnie chińskie podróbki to choroba dzisiejszych czasów w naszym audiofilskim świecie. Kupienie oryginalnego kabla czy wtyku na rynku wtórnym to spore wyzwanie, niestety tych chińskich jest tutaj większość i to właśnie oferta aliexpress jest tego głównym powodem. Nie chodzi mi o produkty chińskie, ale o jawne podrabianie uznanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, artdm napisał:

To nie moja sprawa kto, gdzie i co kupuje, nie zamierzam na ten temat dyskutować. Każdy ma swój słuch, rozum i doświadczenie życiowe aby ocenić, czy to co sprzedaje się na aliexpress warte jest uwagi. Dla mnie chińskie podróbki to choroba dzisiejszych czasów w naszym audiofilskim świecie. Kupienie oryginalnego kabla czy wtyku na rynku wtórnym to spore wyzwanie, niestety tych chińskich jest tutaj większość i to właśnie oferta aliexpress jest tego głównym powodem. Nie chodzi mi o produkty chińskie, ale o jawne podrabianie uznanych marek.

Zgadza się na aliexpress trzeba mieć doświadczenie i własne duże sito z małym oczkiem żeby to dobrze odcedzić ,ale zdania nie zmienię bo uważam że mimo wszystko nie które produkty są rewelacyjne i nie mówię tu tylko o audio ,ale także innych produktach które mam już kilka lat i żyją a nie które tzw markowe już umarły  np ładowraki kable do tel  mam wybrane chińskie marki które są moim zdaniem lepsze niż tzw oryginały flagowych producentów ?

 

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viborg zarobiony na kablu stosowanym w kopalni do pewnych urządzeń pomiarowych ,nie mogę powiedzieć jakich ? powiem tylko tyle całość z tymi wtykami viborga  dzwiękowo sonicznie w dacu hd25 takie podstawowe modele i lekko wyżej furutecha i innych audiofilskich marek wciąga nosem ,ba  jedną dziurką od nosa  :)) tak wiem że to jest kabel lapp ale nie znajdziecie go na rynku wtórnym ,przynajmniej ja go nigdzie nie mogłem znalezć.

IMG_0992.JPG

IMG_0993.JPG

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

viborg zarobiony na kablu stosowanym w kopalni do pewnych urządzeń pomiarowych ,nie mogę powiedzieć jakich ? powiem tylko tyle całość z tymi wtykami viborga  dzwiękowo sonicznie w dacu hd25 takie podstawowe modele i lekko wyżej furutecha i innych audiofilskich marek wciąga nosem ,ba  jedną dziurką od nosa  :)) tak wiem że to jest kabel lapp ale nie znajdziecie go na rynku wtórnym ,przynajmniej ja go nigdzie nie mogłem znalezć.

IMG_0992.JPG

IMG_0993.JPG

https://www.conrad.pl/p/przewod-serwo-lapp-olflex-servo-719-cy-102001050-4-g-150-mm-50-m-pomaranczowy-1501062

 

Podobny ?

https://www.eibabo.pl/lappkabel/kabel-sterujacy-4x4mm2-1020021-r100-eb17631023  

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają solidnie te Chińczyki, sam mam kilka urządzeń które są świetnie wykonane i działają elegancko, ale co do kabli to już jest kwestia odpowiednich stopów, badań i jakiejś tam rozpoznawalności, reputacji firmy (metki) Podszywanie się pod kogoś już na starcie jest podejrzane ? Oczywiście jak cena niska to można sprawdzić. 

Z Jacm mieliśmy kiedyś na testach kable głośnikowe zdaje się Xindaka, takie grube, w pięknych oplotach i wymyślnych wtykach, wyglądały naprawdę ekskluzywnie i drogo, ale sonicznie to była tragedia! Nie wiem co oni tam użyli ale pewnie kabel od lampki nocnej mniej by dźwięk degradował, także trzeba być czujnym i uważnym...

Nie będę robił z siebie znawcy w temacie kabli zasilania, bo tak naprawdę doświadczalnie nigdy tego wystarczająco nie zgłębiłem. Właściwie to nawet nie chciałem się tym nakręcać. Od razu pociągnąłem oddzielną linię zasilania, listwę filtrującą, kable Furutecha i Nordosta które wyrwałem w używkach i od razu czuję się lepiej ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoromoto napisał:

Wyglądają solidnie te Chińczyki, sam mam kilka urządzeń które są świetnie wykonane i działają elegancko, ale co do kabli to już jest kwestia odpowiednich stopów, badań i jakiejś tam rozpoznawalności, reputacji firmy (metki) Podszywanie się pod kogoś już na starcie jest podejrzane ? Oczywiście jak cena niska to można sprawdzić. 

Z Jacm mieliśmy kiedyś na testach kable głośnikowe zdaje się Xindaka, takie grube, w pięknych oplotach i wymyślnych wtykach, wyglądały naprawdę ekskluzywnie i drogo, ale sonicznie to była tragedia! Nie wiem co oni tam użyli ale pewnie kabel od lampki nocnej mniej by dźwięk degradował, także trzeba być czujnym i uważnym...

Nie będę robił z siebie znawcy w temacie kabli zasilania, bo tak naprawdę doświadczalnie nigdy tego wystarczająco nie zgłębiłem. Właściwie to nawet nie chciałem się tym nakręcać. Od razu pociągnąłem oddzielną linię zasilania, listwę filtrującą, kable Furutecha i Nordosta które wyrwałem w używkach i od razu czuję się lepiej ?

Viborg to już jest znana firma powszechnie i nie odbiega jakością od znanych marek , a no name można zastosować  np w zasilaczach typu tomanek  tv ,dekoder router itp,, jest to na pewno lepsza alternatywa niż stadndardowy kabelek który jest w zestawie , jest przynajmniej lepiej ekranowany i to zdecydowanie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zoromoto napisał:

Wyglądają solidnie te Chińczyki, sam mam kilka urządzeń które są świetnie wykonane i działają elegancko, ale co do kabli to już jest kwestia odpowiednich stopów, badań i jakiejś tam rozpoznawalności, reputacji firmy (metki) Podszywanie się pod kogoś już na starcie jest podejrzane ? Oczywiście jak cena niska to można sprawdzić. 

Z Jacm mieliśmy kiedyś na testach kable głośnikowe zdaje się Xindaka, takie grube, w pięknych oplotach i wymyślnych wtykach, wyglądały naprawdę ekskluzywnie i drogo, ale sonicznie to była tragedia! Nie wiem co oni tam użyli ale pewnie kabel od lampki nocnej mniej by dźwięk degradował, także trzeba być czujnym i uważnym...

Nie będę robił z siebie znawcy w temacie kabli zasilania, bo tak naprawdę doświadczalnie nigdy tego wystarczająco nie zgłębiłem. Właściwie to nawet nie chciałem się tym nakręcać. Od razu pociągnąłem oddzielną linię zasilania, listwę filtrującą, kable Furutecha i Nordosta które wyrwałem w używkach i od razu czuję się lepiej ?

zoromoto ja też sie nie znam i żaden znawca ze mnie :)) ale lubie tą całą zabawę z biżuterią do audio ? mój kolega tez audiofil już sie tym zmęczył i teraz podchodzi do tego czysto technicznie matematycznie i jak on to mówi  przy sieciówkach -dobry porządny przekrój kabla  czyli do pieca minimum 4mm2   jak najczystsza miedz czyli minimum 6N no i wtyki dobre wtyki , bardzo dobry ekran a reszta wyjdzie sama a i tak u mnie zagra inaczej u ciebie inaczej i jest pewny że sieciówki nie wnoszą tak wiele do dzwięku jak by nam sie mogło wydawać czy wydaje i z czasem to zrozumiem hee , ale po cichu bawi sie tym razem ze mną z tym że ja inwestuje haa  , a on mi zarabia bo jest w tym dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sls napisał:

Do pieca to nawet dałbym grubszy przewód do tego trójfazowy.

Dlatego napisałem minimum 4mm2  nie wszyscy mają wielkie prądożerne piece , trójfazowy to wiadomo , 4mm2 na jedną żyłę nie cała średnica ?

Edytowane przez freju
dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, freju napisał:

sieciówki nie wnoszą tak wiele do dzwięku jak by nam sie mogło wydawać czy wydaje

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, źle dobrane zasilanie potrafi tak zdegradować dźwięk, że ani interkonektem ani kablem głośnikowym tego się nie skoryguje i odwrotnie, dobre zasilanie zaoszczędzi sporo pieniędzy i czasu na szukanie optymalnego zestawienia. Muszą być spełnione jednak pewne warunki. Trzeba coś słyszeć, mieć elektronikę na poziomie (im bardziej budżetowy i mniej transparenty sprzęt tym mniej słyszalne jakiekolwiek zmiany kabli), trzeba mieć w miarę ogarniętą akustykę pomieszczenia. O ile w przypadku kabla głośnikowego czy łączówki cena jest bardzo istotna (topowe kable grają prawie wszystkie na wysokim poziomie) i zaoszczędzić się tu raczej nie da, to w przypadku zasilania wydane pieniądze nie gwarantują sukcesu. Tu liczy się spasowanie i ten sam kabel sprawdzi się świetnie w jednym urządzeniu i kompletnie nie spasuje się z innym. Ciężka orka na ugorze, ale jak się już trafi to efekt wynagrodzi ten wysiłek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artdm napisał:

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, źle dobrane zasilanie potrafi tak zdegradować dźwięk, że ani interkonektem ani kablem głośnikowym tego się nie skoryguje i odwrotnie, dobre zasilanie zaoszczędzi sporo pieniędzy i czasu na szukanie optymalnego zestawienia. Muszą być spełnione jednak pewne warunki. Trzeba coś słyszeć, mieć elektronikę na poziomie (im bardziej budżetowy i mniej transparenty sprzęt tym mniej słyszalne jakiekolwiek zmiany kabli), trzeba mieć w miarę ogarniętą akustykę pomieszczenia. O ile w przypadku kabla głośnikowego czy łączówki cena jest bardzo istotna (topowe kable grają prawie wszystkie na wysokim poziomie) i zaoszczędzić się tu raczej nie da, to w przypadku zasilania wydane pieniądze nie gwarantują sukcesu. Tu liczy się spasowanie i ten sam kabel sprawdzi się świetnie w jednym urządzeniu i kompletnie nie spasuje się z innym. Ciężka orka na ugorze, ale jak się już trafi to efekt wynagrodzi ten wysiłek. 

No tak artdm ty zawsze najlepiej słyszysz ? ja lepiej widzę bo nie nosze okularów i za nim ty usłyszysz ja już to zobaczę ?

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artdm napisał:

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, źle dobrane zasilanie potrafi tak zdegradować dźwięk, że ani interkonektem ani kablem głośnikowym tego się nie skoryguje i odwrotnie, dobre zasilanie zaoszczędzi sporo pieniędzy i czasu na szukanie optymalnego zestawienia. Muszą być spełnione jednak pewne warunki. Trzeba coś słyszeć, mieć elektronikę na poziomie (im bardziej budżetowy i mniej transparenty sprzęt tym mniej słyszalne jakiekolwiek zmiany kabli), trzeba mieć w miarę ogarniętą akustykę pomieszczenia. O ile w przypadku kabla głośnikowego czy łączówki cena jest bardzo istotna (topowe kable grają prawie wszystkie na wysokim poziomie) i zaoszczędzić się tu raczej nie da, to w przypadku zasilania wydane pieniądze nie gwarantują sukcesu. Tu liczy się spasowanie i ten sam kabel sprawdzi się świetnie w jednym urządzeniu i kompletnie nie spasuje się z innym. Ciężka orka na ugorze, ale jak się już trafi to efekt wynagrodzi ten wysiłek. 

Nie jest to złośliwa odpowiedz: każdy słyszy jak chce i to co chce.....
Jak czytam tak definitywne stwierdzenia o wpływie zasilania na jakość grania to mam wrażenie nie niektórzy audiofile maja systemy zasilane bateriami, których poziom naładowania spada i trzeba co jakiś czas coś zrobić z tym fantem...

Ja mam całkowicie odwrotne zdanie odnośnie kabli zasilających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już ktoś kto przesiadł się z 360 na 390? Zastanawiam się czy warto? Zmiany soniczne?  Interesuje mnie tylko czy zmieniło się coś we wzmocnieniu? Nie interesuje mnie, że dodano lepszy wyświetlacz ( chyba oled?, który nie wróży zbyt długiej żywotności) , lepszy DAC czy streamer. Interesuje mnie tylko wzmocnienie a w obu jest ten sam Soundengine 2, te same parametry, więc teoretycznie powinno być to samo. Ktoś już miał okazję, aby je porównać bezpośrednio, nie z pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.