Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Vikingman napisał:

Czy jest już ktoś kto przesiadł się z 360 na 390? Zastanawiam się czy warto? Zmiany soniczne?  Interesuje mnie tylko czy zmieniło się coś we wzmocnieniu? Nie interesuje mnie, że dodano lepszy wyświetlacz ( chyba oled?, który nie wróży zbyt długiej żywotności) , lepszy DAC czy streamer. Interesuje mnie tylko wzmocnienie a w obu jest ten sam Soundengine 2, te same parametry, więc teoretycznie powinno być to samo. Ktoś już miał okazję, aby je porównać bezpośrednio, nie z pamięci?

Kurde... Przecież 2-3 strony ostatnie wystarczy przeczytać i masz wszystko jak na tacy. Tak trudno poszukać? 

Kolega Zoromoto opisywał różnice 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vikingman, ja uważam że warto zmienić na 390kę bo brzmienie ewoluowało w stronę która mi się bardzo podoba. Jest dynamika i równowaga tonalna, jakaś taka gęstość/treściwość przekazu, jest wszystko co najlepsze z h300 i h360 i nie zauważyłem nic co by mnie uwierało czy niedomagało. To nie znaczy że 360 to gorszy piec. On po prostu gra nieco inaczej i niektórym wciąż może się bardziej podobać.

Te wszystkie " dodatki" w 390 to jest coś co też do mnie akurat przemawia. Widziałem/słyszałem jak to działa i ja już nic więcej nie potrzebuję ?

Czego bym jednak nie napisał to i tak nie odda indywidualnego odsłuchu najlepiej u siebie.

Jak bym wciąż miał 360kę to zabrał bym pod pachę i pogalopował do Soundgarden żeby na spokojnie porównać...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoromoto dzięki, tak zrobię, że porównam 360 do 390 jak już będzie dostępna w mojej miejscowości. Dodatki mnie zbytnio nie interesują, bo głównym źródłem jest cd i  gramofon. DAC i streamer w 360 do sporadycznego słuchania oraz poznawania nowej muzy na Tidal jest wystarczający dla mnie na tą chwilę, choć być może jeśli posłucham tych dodatków w 390, może się przekonam. Głównie przemawia MQA i perspektywa Roon-a. Interesuje mnie porównanie obu z wyjść analogowych. Czekam, więc na porównanie łeb w łeb od właścicieli 360. W porównania z pamięci, raczej nie wierzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vikingman, ja uważam że warto zmienić na 390kę bo brzmienie ewoluowało w stronę która mi się bardzo podoba. Jest dynamika i równowaga tonalna, jakaś taka gęstość/treściwość przekazu, jest wszystko co najlepsze z h300 i h360 i nie zauważyłem nic co by mnie uwierało czy niedomagało. To nie znaczy że 360 to gorszy piec. On po prostu gra nieco inaczej i niektórym wciąż może się bardziej podobać.
Te wszystkie " dodatki" w 390 to jest coś co też do mnie akurat przemawia. Widziałem/słyszałem jak to działa i ja już nic więcej nie potrzebuję 
Czego bym jednak nie napisał to i tak nie odda indywidualnego odsłuchu najlepiej u siebie.
Jak bym wciąż miał 360kę to zabrał bym pod pachę i pogalopował do Soundgarden żeby na spokojnie porównać...
Daj znać jak już porównasz spodziewane oczekiwania vs real i wrażenia jak już dosiądziesz 390 :)
H300, którego już osłuchałem, niby fajny i jak najbardziej rozwinięcie h80 i progres ale taki jakby nadwyraz ostrożny, zachowawczy. Nie myli się i nie zalicza wpadek to fakt. Cały czas jednak gdzie mi został w pamięci dosadny, brutalny i namacalny środek pasma z H200..., którego może się bałem że przez to jest za mało uniwersalny a teraz jakby trochę go brakuje, możemy jednak można mieć wszystko :). Chyba skarbonkę odkurzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje świeże spostrzeżenie ze świata audio.Primaluna DiaLogue Premium HP z Mohicanem.Po prostu genialne granie, wybitne zestawienie, niespotykana synergia! A do,niedawna wydawało mi sie, że H360 i Mohican są trudne do przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy lubi zabawę z lampami. Napisz może coś więcej na temat brzmienia, w czym ten lampowiec lepszy od H360, jakie do tergo kolumny. Wybitne granie i niespotykana synergia to określenia niespecjalnie przybliżające zalety tego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artdm napisał:

Niestety nie każdy lubi zabawę z lampami. Napisz może coś więcej na temat brzmienia, w czym ten lampowiec lepszy od H360, jakie do tergo kolumny. Wybitne granie i niespotykana synergia to określenia niespecjalnie przybliżające zalety tego brzmienia.

Pytasz który lepszy.Zależy jakie wybrać kryteria.Dla jasności, posiadam oba i żadnego nie zamierzam się pozbyć.Co do zabawy z lampami, jest podobnie,włącznik on/off.Dodatkowo tryby ulr i trd, oraz dla bardziej wprawionych żonglerka lampami.A więc możliwość znaczącego wpływu, na kształtowanie brzmienia pod własny gust.H360, jest z pewnością najbardziej niechlujnie wykonanym urządzeniem audio jakie posiadałem i widziałem.O jakości materiałów  nie wspomnę-skrzynka na gwoździe-w podobnej cenie Accu-370,można porównać..Na poparcie tezy mogę przysłać fotki dopasowania elementów obudowy-pocztówka wchodzi między nie swobodnie.W tej sprawie interweniowałem nawet w centrali w Norwegii.Zbyli mnie.Ale skupmy się na meritum, czyli dźwięku.Duet Primy i Mohicana, cechuje zachwycający realizm.Kiedy słucham gitary Scofielda czy Pata Metheny,stają mi  przed oczami(a właściwie uszami)koncerty w Duc des Lombards w Paryżu czy Blue Note w NY.Wokale Stacey Kent,Cassandry Wilson czy Melody Gardot biją naturalnością.Małe składy jazzowe czy akustyczne, bezdyskusyjnie lepiej zwłaszcza z plyt analogowych.Kiedy sięgam do rocka, tu niepodzielnie króluje Hegel.Dynamika,energia, zapas mocy, bezkonkurencyjne.Miarą zadowolenia ze słuchania muzyki jest dla mnie ilość pozytywnych emocji i zwykła przyjemność po trudach dnia..W techniczne dyskusje nt.konturowości basu czy schowanej lub wypchniętej średnicy itd. nie dam się wciągnąć.To rzeczy subiektywne i niemierzalne, szkoda czasu.Wczorajszym wieczorem,, dla zabawy zrobiłem dwóm kuzynom studentom ślepą próbę sprzętową.Młodzi a więc słuch jak żyletka.Zaznaczam,że nie są muzycznymi koneserami-muzyka ze smartfonów.Obaj zgodnie, trzy razy pod rząd wskazali na duet PL+Mohican jako ciekawszy brzmieniowo.Ale to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, Hegel to mocny średniak z bardzo istotną zaletą, jest uniwersalny. Nic nie będzie zagrane wybitnie ale ze wszystkim sobie poradzi na zadawalającym poziomie. Na pewno do jazzu, małych składów, gdzie potrzebne jest pewne wyrafinowanie znajdą się urządzenia dużo lepsze, które zagrają barwą, realizmem i zaczarują słuchacza. Hegel to raczej dynamika, werwa, motoryka, przejrzystość, przestrzeń i trójwymiarowa scena ze świetną lokalizacją i gradacją planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. To taki wybitny rzemieślnik, ale nie wybitny artysta ? co dla wielu może być jego mocną stroną. Lampę baaardzo lubię, ale ona zawsze zagra jakąś swoją "manierą". Jak się przesiadam z Hegla to zawsze potrzebuję chwili żeby się pozbyć tego wrażenia, ale potem jest już pięknie, nawet piękniej ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zoromoto napisał:

Coś w tym jest. To taki wybitny rzemieślnik, ale nie wybitny artysta ? co dla wielu może być jego mocną stroną. Lampę baaardzo lubię, ale ona zawsze zagra jakąś swoją "manierą". Jak się przesiadam z Hegla to zawsze potrzebuję chwili żeby się pozbyć tego wrażenia, ale potem jest już pięknie, nawet piękniej ?

Jeśli będziesz miał okazję, b.polecam do odsłuchu Mohicana z PrimaLuną Dialog Premium HP.To moje odkrycie ostatnich dni, po prostu trudno się oderwać.Twierdzę, że to jeden z najlepszych zestawów jakich dane mi było w życiu słuchać.Czar i magia!

11 godzin temu, artdm napisał:

Wszystko jasne, Hegel to mocny średniak z bardzo istotną zaletą, jest uniwersalny. Nic nie będzie zagrane wybitnie ale ze wszystkim sobie poradzi na zadawalającym poziomie. Na pewno do jazzu, małych składów, gdzie potrzebne jest pewne wyrafinowanie znajdą się urządzenia dużo lepsze, które zagrają barwą, realizmem i zaczarują słuchacza. Hegel to raczej dynamika, werwa, motoryka, przejrzystość, przestrzeń i trójwymiarowa scena ze świetną lokalizacją i gradacją planów.

Pełna zgoda, podzielam pogląd.Swoją drogą, nie przypuszczałem jaki potencjał drzemie w Mohicanie.Do końca tygodnia uda mi się zestawić lampę z Moon-em 260 i Naimem CD5.To ostatecznie pozwoli dokonać oceny, co jest ile warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pio-Maj napisał:

Jeśli będziesz miał okazję, b.polecam do odsłuchu Mohicana z PrimaLuną Dialog Premium HP.To moje odkrycie ostatnich dni, po prostu trudno się oderwać.Twierdzę, że to jeden z najlepszych zestawów jakich dane mi było w życiu słuchać.Czar i magia!

Pełna zgoda, podzielam pogląd.Swoją drogą, nie przypuszczałem jaki potencjał drzemie w Mohicanie.Do końca tygodnia uda mi się zestawić lampę z Moon-em 260 i Naimem CD5.To ostatecznie pozwoli dokonać oceny, co jest ile warte.

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię. W szczególności jak ocenisz Prima Lunę w zestawieniu w Moonem.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zoromoto napisał:

Mnie do jakości elektroniki Hegla nie trzeba przekonywać.Doceniam(z wyjątkiem obudowy).Co do testów sprzętu audio, to jak wiemy są bardzo dobre i jeszcze lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie myślę o HD25, czy wart jest tej ceny 3-4k zł obecnie?

czy może jednak ten postęp jest w dakach teraz taki, że lepiej w tej cenie takiego nowego RME ADI-2 wziąć...?

może jakieś inne propozycje macie, ale musi być z XLRami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

Panowie tak sobie myślę o HD25, czy wart jest tej ceny 3-4k zł obecnie?

czy może jednak ten postęp jest w dakach teraz taki, że lepiej w tej cenie takiego nowego RME ADI-2 wziąć...?

może jakieś inne propozycje macie, ale musi być z XLRami...

warto ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 14:23, m4tech napisał:

Panowie tak sobie myślę o HD25, czy wart jest tej ceny 3-4k zł obecnie?

czy może jednak ten postęp jest w dakach teraz taki, że lepiej w tej cenie takiego nowego RME ADI-2 wziąć...?

może jakieś inne propozycje macie, ale musi być z XLRami...

Pozostaje ci porównać bezpośrednio. Tylko ustaw np. w roon przy wykorzystaniu rme konwersję na wyjściu do dsd256 wtedy będziesz miał porównanie możliwości nowego daca.

2 minuty temu, MarekP. napisał:

Pozostaje ci porównać bezpośrednio. Tylko ustaw np. w roon przy wykorzystaniu rme konwersję na wyjściu do dsd256 wtedy będziesz miał porównanie możliwości nowego daca.

Plus przydałby się jakiś filtr do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarekP. napisał:

Tylko ustaw np. w roon przy wykorzystaniu rme konwersję na wyjściu do dsd256

Też kiedyś myślałem, że upsampling do DSD to lekarstwo na całe zło... teraz wiem że to tylko jeden z kompromisów, w najlepszym przypadku droga w bok, odszedłem od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś używa może do zasilania swoich hegli kabli z polskich manufaktur? Z tego co słyszałem nieźle wypadają na tle zagranicznych firm. Tylko co mnie denerwuje, po co ta cała otoczka pudełek, świecidełek za które trzeba niepotrzebnie płacić. Nie kupuję kabla żeby na niego patrzeć ma dobrze współgrać z heglem I koniec. Wrzucam go za szafkę i tyle,dlatego jak dla mnie kable powinny być tańsze o połowę bez zbędnych dodatków. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shiver07 napisał:

Panowie czy ktoś używa może do zasilania swoich hegli kabli z polskich manufaktur? Z tego co słyszałem nieźle wypadają na tle zagranicznych firm. Tylko co mnie denerwuje, po co ta cała otoczka pudełek, świecidełek za które trzeba niepotrzebnie płacić. Nie kupuję kabla żeby na niego patrzeć ma dobrze współgrać z heglem I koniec. Wrzucam go za szafkę i tyle,dlatego jak dla mnie kable powinny być tańsze o połowę bez zbędnych dodatków. 

Neel N7es Gold, kabel o b.dobrych właściwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskim rynku producentów kabli trzeba przede wszystkim odróżnić producentów od składaczy, a tych drugich jest niestety większość. Ceny niestety wcale nie są niższe od uznanych  zagranicznych producentów, za to jest pewność, że kupujemy oryginał a nie chińską podróbkę, o podrabianiu rodzimych drutów nie słyszałem.

 

 

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neel to firma zajmująca się automatyką kolejową, kabli i kondycjonerów które kiedyś wytwarzała nie robi już od sześciu lat. Ich kable to konstrukcje na dzień dzisiejszy mocno archaiczne, czy warto tego szukać na rynku wtórnym, szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artdm napisał:

Neel to firma zajmująca się automatyką kolejową, kabli i kondycjonerów które kiedyś wytwarzała nie robi już od sześciu lat. Ich kable to konstrukcje na dzień dzisiejszy mocno archaiczne, czy warto tego szukać na rynku wtórnym, szczerze wątpię.

Dzięki za info. Czyli trzeba szukać czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firm produkujących lub składających kable w naszym kraju jest znacznie więcej. Jeśli o jakiejś zapomniałem to bardzo proszę przypomnieć.

Albedo, Amparo, AriniAudio, Artech, Audiomica Lab, Audionova, Avatar Audio, Bazodrut, Dubiel Acoustics, Enerr, GigaWatt, Helion, KBL Sound, Melodica, Neel, Nuda Veritas, Sonus Oliva, Velum, Verticum.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile , M&Baudio  ,polecam spróbować kabelki Wile " mam coax wile ton " wzór do naśladowania żadnych kompromisów , co warto wiedzieć  - robią kable dla swoich systemów wzmacniaczy itp , każdy kabel jest robiony ręcznie indywidualnie pod klienta i ceny wcale tak nie zabijają jak np ceny z czapki od pewnych innych polskich firm ?

https://allegro.pl/oferta/wile-moc-5-1-pro-1-6m-kabel-zasilajacy-8538817781

Kabli tych oficjalnie nie kupisz dzwoni sie do firmy Wile i tam sie rozmawia i można negocjować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.