Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

PauliaTo naprawde szkoda mi czasu zeby grzebac w twoich postach, ale faktycznie ty w tym amoku gadasz co ci slina na jezyk przyniesie i nie zebys dopiero co grzebal w starych ogloszeniach naszego kolegi zorra absolutnie to nie twoj poziom ?

Czekam dnia kiedy ci zagra tak jak tego oczekujesz. Mysle ze wtedy bedziesz innym czlowiekiem i tego ci zycze ?

Zgodnie z umowa fotki swojego salonu wstawie jak tylko go wykoncze, czyli za okolo 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, paul klacska napisał:

Ja na tyle od tylnej nie mogę sobie pozwolić, jest ponad metr i myślę , że jest ok 

No i elegancko! Masz więcej przestrzeni niż ja mogę sobie pozwolić w salonie żeby mi dzieciaki nie stratowały sprzętu. Dla tego też jak słusznie zauważył @artdm mnie nie potrzeba "topowych" paczek tylko takie które zagrają w zastanych warunkach tak jak ja lubię. Ampki takie są resztę robi Heniek. Więc niepotrzebnie się o to stroszysz...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, zoromoto napisał:

No i elegancko! Masz więcej przestrzeni niż ja mogę sobie pozwolić w salonie żeby mi dzieciaki nie stratowały sprzętu. Dla tego też jak słusznie zauważył @artdm mnie nie potrzeba "topowych" paczek tylko takie które zagrają w zastanych warunkach tak jak ja lubię. Ampki takie są resztę robi Heniek. Więc niepotrzebnie się o to stroszysz...

Mnie dzieciak nie martwi , problemem jest królik. Kable mam owinięte plastikiem bo chwila nie uwagi i trzeba kupować nowe.????

2 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Czekam dnia kiedy ci zagra tak jak tego oczekujesz. Mysle ze wtedy bedziesz innym czlowiekiem i tego ci zycze ?

Już gra, możliwe że będą jeszcze kosmetyczne zmiany ale już jest ok 

Na dniach wymieniam sofę i zapowiedział się kolega z północnej Polski. Chce posłuchać ellipticorow, a że ma sprzęt do pomiaru akustyki pomieszczenia ,to powiedział że mi ją zrobi. Wtedy wyjdzie co jeszcze potrzeba. I co ważne co mogę,a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Wtedy wyjdzie co jeszcze potrzeba. I co ważne co mogę,a czego nie.

jeśli to nie jest problem ani tajemnica to wyślij mi pomiar a miejsca odsluchowego na pw

chcę zobaczyć ja dziala u Ciebie room gain z Ellipticorami

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie mam pojęcia kiedy to będzie, kolega jest z północy Polski. Pracuje gdzieś na platformie w Norwegii. Powiedział mi, że jak wróci to się odezwie. Czekam.

Tak czy siak, mikrofon będę miał bo jak wiesz drugi projekt w drodze. Tam raczej będzie wskazany pomiar. No ale to ,to już grubo po nowym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Pamiętaj Paulito, że to w jaki sposób odnosisz się do innych forumowiczów świadczy tylko o tym jakim jesteś człowiekiem

Kolego popatrz jak zwracasz się do innych forumowiczów, przeważnie tych ,którzy maja inne zdanie lub cię krytykują na forum.Zdrobnienia ,przekręcanie(w tym wypadku) świadczą o braku szacunku, robisz to specjalnie ,żeby okazać brak szacunku i lekceważenie .Nie chodzi tylko o kolegę Paul Klacska.

 

I dobrze wiesz ,że to prawda,obojętnie co na to odp.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, paul klacska napisał:

Nie mam pojęcia kiedy to będzie, kolega jest z północy Polski. Pracuje gdzieś na platformie w Norwegii. Powiedział mi, że jak wróci to się odezwie. Czekam.

Tak czy siak, mikrofon będę miał bo jak wiesz drugi projekt w drodze. Tam raczej będzie wskazany pomiar. No ale to ,to już grubo po nowym roku 

u mnie też czas i praca wolno biegnie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, paul klacska napisał:

Nie mam pojęcia kiedy to będzie, kolega jest z północy Polski. Pracuje gdzieś na platformie w Norwegii. Powiedział mi, że jak wróci to się odezwie. Czekam.

Tak czy siak, mikrofon będę miał bo jak wiesz drugi projekt w drodze. Tam raczej będzie wskazany pomiar. No ale to ,to już grubo po nowym roku 

Zrobimy w styczniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, malvern1 napisał:

Zrobimy w styczniu?

Super. ????

Ja wracam 4 stycznia do Polski.

6 godzin temu, CEzAR21 napisał:

PauliaTo naprawde szkoda mi czasu zeby grzebac w twoich postach, ale faktycznie ty w tym amoku gadasz co ci slina na jezyk przyniesie i nie zebys dopiero co grzebal w starych ogloszeniach naszego kolegi zorra absolutnie to nie twoj poziom ?

Czekam dnia kiedy ci zagra tak jak tego oczekujesz. Mysle ze wtedy bedziesz innym czlowiekiem i tego ci zycze ?

Zgodnie z umowa fotki swojego salonu wstawie jak tylko go wykoncze, czyli za okolo 2 tygodnie.

Syn zrobił mi fotkę, specjalnie dla ciebie.

Coś tam jeszcze pozmieniam, ale to już w momencie gdy wpadnie kolega i zrobimy pomiary.

Kolumny mogę spokojnie jeszcze kilkanaście centymetrów od tylnej ściany odstawić.

 

received_585613875521470.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, slawek.xm napisał:

sa naprawde bardzo eleganckie , perfekcja

Robert to mistrz świata, w sumie wystarczy rzucić okiem na stronę internetową i zaraz się widzi ,co potrafi.

6 godzin temu, Sine Metu napisał:

http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/

Jeżeli to są te, to skąd mam znać cenę?

Tak to te.

Wyślę ci cenę na PW

Widziałem gdzieś na norweskim forum , że można je ( mówię o ellipticorach)kupić w Anglii. No, ale cena zwaliła mnie z nóg. 

Trochę inna konfiguracja, jedna osiemnastka, jedna dwudziestka i dwa wysokotonowe ( przód i tył)

Cena od 33000 do 42000 funtów ???????????

Powaliło ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bziukos napisał:

Cześć,

Czy wie ktoś może gdzie można sprawdzić co się zmienia w poszczególnych wersjach FW do Hegli?

Do H190 pojawiła się v21. Na stronie https://support.hegel.com/h190 jest nadal stara (v20) ale update z urządzenia znalazł nową i ni diabła nie wiem co się zmieniło.

 

Dostałem info z Hegla, że tylko "minor bug fix".

Za to na forum Roon labs wypowiedział się pan podpisujący się "VP of Sales and Marketing at Hegel" twierdząc, że pracują usilnie nad certyfikacją Hegli (od H120 w górę) aby były Roon Ready.

Dla mnie to dobra wiadomość bo używam Roon, może komuś się również przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Tak to te.
Wyślę ci cenę na PW
Widziałem gdzieś na norweskim forum , że można je ( mówię o ellipticorach)kupić w Anglii. No, ale cena zwaliła mnie z nóg. 
Trochę inna konfiguracja, jedna osiemnastka, jedna dwudziestka i dwa wysokotonowe ( przód i tył)
Cena od 33000 do 42000 funtów
Powaliło ich.
 


Dzięki, mam

Generalnie te wszystkie ceny są powalone. Z tym że ja uważam, iż firma nie powinna wchodzić na rynek wyłącznie ceną.
A to jest dość popularne ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, paul klacska napisał:

Super. ????

Ja wracam 4 stycznia do Polski.

Syn zrobił mi fotkę, specjalnie dla ciebie.

Coś tam jeszcze pozmieniam, ale to już w momencie gdy wpadnie kolega i zrobimy pomiary.

Kolumny mogę spokojnie jeszcze kilkanaście centymetrów od tylnej ściany odstawić.

 

received_585613875521470.jpeg

No, no wyglądają rewelacyjnie. Ciekawe jak to gra. ?
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, S0nic napisał:

No, no wyglądają rewelacyjnie. Ciekawe jak to gra.

Dzięki. Kto wie, może kiedyś jakiś poeta napisze jakiś  artykuł o tych przetwornikach. W Polsce obecnie są chyba tylko 3 lub 4 zestawy na tych przetwornikach. Słyszała je mała garstka ludzi, poczekajmy z biegiem czasu będzie ich coraz więcej i jakieś opinie się na pewno ukażą. 

Ja z ciekawości za jakiś czas podłączę sobie swojego H190,zabaczymy jak to się ma do tej dzielonki co teraz z nimi gra.

Swoją drogą dobrze , że nikt mnie nie zapytał co znajduje się w drugiej połowie mojej szafki ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Dzięki. Kto wie, może kiedyś jakiś poeta napisze jakiś  artykuł o tych przetwornikach. W Polsce obecnie są chyba tylko 3 lub 4 zestawy na tych przetwornikach. Słyszała je mała garstka ludzi, poczekajmy z biegiem czasu będzie ich coraz więcej i jakieś opinie się na pewno ukażą. 

Ja z ciekawości za jakiś czas podłączę sobie swojego H190,zabaczymy jak to się ma do tej dzielonki co teraz z nimi gra.

Swoją drogą dobrze , że nikt mnie nie zapytał co znajduje się w drugiej połowie mojej szafki ????????

Przetworniki są bardzo drogie więc mam bardzo wysokie oczekiwania ?

Fajnie jakby YB kiedyś wystawili się na targach ?

Z heglem ?

 

W drugiej części szafki jest lampa... ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 18:01, misiek x napisał:

Kolego popatrz jak zwracasz się do innych forumowiczów, przeważnie tych ,którzy maja inne zdanie lub cię krytykują na forum.Zdrobnienia ,przekręcanie(w tym wypadku) świadczą o braku szacunku, robisz to specjalnie ,żeby okazać brak szacunku i lekceważenie .Nie chodzi tylko o kolegę Paul Klacska.

 

I dobrze wiesz ,że to prawda,obojętnie co na to odp.

Pozdrawiam.

Misiu szkoda że nie możemy porozmawiać na żywo a przekonałbys się jakim jestem wesołym gościem i te zdrobnienia z tego właśnie wynikają. Ja się nie spinam a bynajmniej staram się z całych sił aby tak nie było a ostatnie o czym myślę to ublizanie komukolwiek. 

To jest niestety kwestia złej interpretacji gdyz tekst pisany bardzo słabo oddaje charakter i emocje rozmówcy. 

Wtracilem się celowo w rozmowę ponieważ Paul wpada jak granat przez okno do naszego klubu i jedzie po użytkownikach, sprzęcie hegla i wmawia nam na siłę że jakiś tam nowy przetwornik za niemałe pieniądze załatwia cała sprawę audio. Mówiąc krótko stać cie to będzie grało a jak nie to tracisz czas bo wszystko to chińska wydmuszka. 

Na koniec chciałem dodać że jeżeli poczułes się urażony to bardzo przepraszam. 

W dniu 4.12.2019 o 18:47, paul klacska napisał:

Super. ????

Ja wracam 4 stycznia do Polski.

Syn zrobił mi fotkę, specjalnie dla ciebie.

Coś tam jeszcze pozmieniam, ale to już w momencie gdy wpadnie kolega i zrobimy pomiary.

Kolumny mogę spokojnie jeszcze kilkanaście centymetrów od tylnej ściany odstawić.

 

received_585613875521470.jpeg

Warunki całkiem ok i skoro mówisz że gra i ci się podoba to ja się bardzo cieszę ?

Ja przed chwilą zakończyłem na dziś robienie podłogi. Jutro ciąg dalszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 18:47, paul klacska napisał:

Super. ????

Ja wracam 4 stycznia do Polski.

Syn zrobił mi fotkę, specjalnie dla ciebie.

Coś tam jeszcze pozmieniam, ale to już w momencie gdy wpadnie kolega i zrobimy pomiary.

Kolumny mogę spokojnie jeszcze kilkanaście centymetrów od tylnej ściany odstawić.

 

received_585613875521470.jpeg

Bardzo ładnie wykonane kolumny i świetnie się prezentują.

Ciekawe czy usłyszę u Ciebie tą samą sygnaturę Elipticora co wcześniej kiedy miałem przyjemność odsłuchiwać te głośniki.

Akustyka prawdopodobnie u Ciebie będzie inna ,ale charakter firmowy brzmienia scanów Elipticor będzie zachowany (walę w ciemno ?).

Tak jak Ci kiedyś mowiłem wg.mnie to top 3 głośników na rynku za przystępne pieniądze choć i tak są strasznie drogie?.

Accuton Diamond w końcu ma godnego rywala w postaci Elipticora....

Pozdro i reszta na priv.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Misiu szkoda że nie możemy porozmawiać na żywo a przekonałbys się jakim jestem wesołym gościem i te zdrobnienia z tego właśnie wynikają. Ja się nie spinam a bynajmniej staram się z całych sił aby tak nie było a ostatnie o czym myślę to ublizanie komukolwiek. 

To jest niestety kwestia złej interpretacji gdyz tekst pisany bardzo słabo oddaje charakter i emocje rozmówcy. 

Wtracilem się celowo w rozmowę ponieważ Paul wpada jak granat przez okno do naszego klubu i jedzie po użytkownikach, sprzęcie hegla i wmawia nam na siłę że jakiś tam nowy przetwornik za niemałe pieniądze załatwia cała sprawę audio. Mówiąc krótko stać cie to będzie grało a jak nie to tracisz czas bo wszystko to chińska wydmuszka. 

Na koniec chciałem dodać że jeżeli poczułes się urażony to bardzo przepraszam. 

Warunki całkiem ok i skoro mówisz że gra i ci się podoba to ja się bardzo cieszę ?

Ja przed chwilą zakończyłem na dziś robienie podłogi. Jutro ciąg dalszy. 

Nie nazywaj mnie misiem,mam inny nick. Robisz to specjalnie synku.

 

Gdybyśmy spotkali się w realu,zaręczam że tak byś nie mówił .....

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Wtracilem się celowo w rozmowę ponieważ Paul wpada jak granat przez okno do naszego klubu i jedzie po użytkownikach, sprzęcie hegla i wmawia nam na siłę że jakiś tam nowy przetwornik za niemałe pieniądze załatwia cała sprawę audio. Mówiąc krótko stać cie to będzie grało a jak nie to tracisz czas bo wszystko to chińska wydmuszka. 

Nie całą kolego , tylko w 90 procentach. Reszta to te brakujące 10 procent, tobie jak już napisałem , starczyło na wszystko oprócz kolumn. Nie ciągnij że mną już tego tematu,mamy oddzielne poglądy . Tobie gra sprzęt a mi kolumny.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra system, to zespół naczyń połączonych, gdzie ważne jest wszystko. Oczywiście jeśli kolumny będą miały słaby potencjał to nic tego nie naprawi. Dla mnie gradacja jest taka kolumny, akustyka pomieszczenia, elektronika, zasilanie, reszta kabli, gadżety.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką sytuację, można nazwać anegdotę ?

Pojechałem do gościa po audio rack. Dobrze nam się gawędziło przy drzwiach to koleś mnie zaprosił do środka żeby zaprezentować swój system, który zajmował bez mała całą ścianę pokoju, na oko niecałe 20m2 ściany gołe. Kolumny Dali Helicon 800 + wierza z wooferów, 2 skrzynki jedna na drugiej w każdej 3 głośniki =6 na stronę od XTZ zdaje się. Do każdej sekcji miał oddzielne monobloki, jakieś niemieckie, pierwszy raz się z tą nazwą spotkałem, wyglądały luksusowo tak jak z resztą cała reszta, gramofon, riaa, preamp, kondycjonery wszelakie, kable nieliche, czego dusza audiofila zapragnie... Zaznaczam ponownie że ściany miał gołe a zestawy kolumn stały w samym rogu... Usiadłem w wielkim fotelu (jedynym meblu) umiejscowionym we właściwym miejscu i czekałem grzecznie aż gość nastawi płytę. W większości miał muzykę filmową... 

O ludzieeee jak to ryknęłoooo!!! Nawet przeszło mi przez myśl że ten fotel ma opcję masażu... Czułem się jak trzepany dywan w każdym razie... Patrzę na gościa on cały w skowronkach, to chyba tak musi być sobie pomyślałem... Zmieniał płyty i miał zaciesz na maxa, coś tam gadał w między czasie, w  każdym razie ruszał ustami bo dzwonki w uszach nie pozwalały zrozumieć o co kaman. Przytakiwałem tylko żeby nie psuć "zabawy"... Po pół godzinie tego gwałtu na uszach podziękowałem grzecznie i z bólem głowy ruszyłem do domu...

Ot taka anegdota dla rozluźnienia atmosfery i też morał że każdemu co innego jest do szczęścia potrzebne ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 10:22, paul klacska napisał:

Nie całą kolego , tylko w 90 procentach. Reszta to te brakujące 10 procent, tobie jak już napisałem , starczyło na wszystko oprócz kolumn. Nie ciągnij że mną już tego tematu,mamy oddzielne poglądy . Tobie gra sprzęt a mi kolumny.

Tyle w temacie.

Ok, zakonczmy z jedna poprawka. Dla mnie gra caly system lacznie z pomieszczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.