Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paul właśnie wykończyłem nowo zbudowany salon (dobudówka do istniejącego domu) więc zgodnie z umową wrzucam fotki.

Pomieszczenie 8x5m wys. 2,7m. Instalacja elektryczna zbudowana od nowa poczynając od przyłącza czyli kabla który idzie od słupa do mojego domu.

System zasilany jest z 5 gniazd, każde na niezależnym obwodzie, czyli wzmak, dac, dwa zasilacze do transportu i źródło. Szósty obwód na resztę dupereli nie związanych z systemem.

Rozstaw kolumn oczywiście wstępny to 1,7m od tylnej ściany i 1m od bocznych. Odległość między kolumnami prawie 3m.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Co mogę powiedzieć na ten moment ? ....przedwczoraj Iśka była bardzo zła jak wchodziłem do łóżka nad ranem ?

4 godziny temu, zoromoto napisał:

... A tym czasem słucham sobie muzyki na tych moich paździerzach... ?

received_1159987010874778.jpeg

Zorro co dwie pary paździerzy to nie jedna ;)....sorry jeszcze jacm to już 3 pary paździerzy ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie @Cezar, jest potencjał w tym pomieszczeniu

Ja ostatnio badam temat 

https://www.youtube.com/channel/UCON9yRsFlGhFR-7uJGzELSQ

https://www.asound.pl/

Jak już będzie gotowe moje pomieszczenie w Pl to się umówię z chłopakami na pomiary...

Teraz wygrzewam 390ke, dopiero 15 godzin jeszcze niestabilnie, ale już są przebłyski geniuszu ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Paul właśnie wykończyłem nowo zbudowany salon (dobudówka do istniejącego domu) więc zgodnie z umową wrzucam fotki.

Pomieszczenie 8x5m wys. 2,7m. Instalacja elektryczna zbudowana od nowa poczynając od przyłącza czyli kabla który idzie od słupa do mojego domu.

System zasilany jest z 5 gniazd, każde na niezależnym obwodzie, czyli wzmak, dac, dwa zasilacze do transportu i źródło. Szósty obwód na resztę dupereli nie związanych z systemem.

Rozstaw kolumn oczywiście wstępny to 1,7m od tylnej ściany i 1m od bocznych. Odległość między kolumnami prawie 3m.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Co mogę powiedzieć na ten moment ? ....przedwczoraj Iśka była bardzo zła jak wchodziłem do łóżka nad ranem ?

Zorro co dwie pary paździerzy to nie jedna ;)....sorry jeszcze jacm to już 3 pary paździerzy ?

No i gites. Fajnie.

Teraz wyobraź sobie Epic one i możesz tygodniami nie wychodzić z łóżka ??

Skromne 50 tyś PLN i jesteś w niebie.????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Bardzo ładnie @Cezar, jest potencjał w tym pomieszczeniu

Ja ostatnio badam temat 

https://www.youtube.com/channel/UCON9yRsFlGhFR-7uJGzELSQ

https://www.asound.pl/

Jak już będzie gotowe moje pomieszczenie w Pl to się umówię z chłopakami na pomiary...

Teraz wygrzewam 390ke, dopiero 15 godzin jeszcze niestabilnie, ale już są przebłyski geniuszu ?

 

Masz racje potencjal jest naprawde duzy, ale wiadomo wszystko wymaga czasu aby caly system zagral pelnia swoich mozliwosci podobnie jak twoja 390 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul klacska napisał:

No i gites. Fajnie.

Teraz wyobraź sobie Epic one i możesz tygodniami nie wychodzić z łóżka ??

Skromne 50 tyś PLN i jesteś w niebie.????

 

Paul uwierz mi na slowo ze nie potrzebuje innych kolumn niz amphiony a kolejne 50 tysiecy wydam na H590?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Paul uwierz mi na slowo ze nie potrzebuje innych kolumn niz amphiony a kolejne 50 tysiecy wydam na H590?

 

Nic tylko pogratulować fantazji. ??

Kto wie może kiedyś pójdziesz po rozum do głowy. Plus będzie jeden, wzmacniacz za 50 tyś będziesz już miał.

Sorki ale ja mam zupełnie inny pogląd na to, wolę wydać 50 tyś nok na nowe paczki niż na jakiegoś Hegla H390. 

Nie wiem co wy w tych seasach widzicie. Jak się nie mylę , to tam jest włożona najniższa seria . No cóż,skoro wam się podoba ,to nie moja brożka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paul klacska napisał:

Nic tylko pogratulować fantazji. ??

Kto wie może kiedyś pójdziesz po rozum do głowy. Plus będzie jeden, wzmacniacz za 50 tyś będziesz już miał.

Sorki ale ja mam zupełnie inny pogląd na to, wolę wydać 50 tyś nok na nowe paczki niż na jakiegoś Hegla H390. 

Nie wiem co wy w tych seasach widzicie. Jak się nie mylę , to tam jest włożona najniższa seria . No cóż,skoro wam się podoba ,to nie moja brożka.

 

Paul nie wiem co mam powiedziec zebys zle tego nie odebral, ale naprawde potrzebujesz jeszcze czasu zeby to sobie wszystko poukladac.

Zastanow sie i sam powiedz czy jest sens dalszej rozmowy gdy ktos kupuje kolumny ktore uznaje za naj, wydaje przy tym 50K, wstawia je do przypadkowego pokoju i spina je melodika z reszta klockow ubezpieczajac sie przy tym ze nordosty tez ma ale to bez znaczenia bo i tak nie ma roznicy ?

O czym dalej rozmawiac ?

Mysle ze w tej sytuacji ustapie i dam odpoczac reszcie klubowicow od tej pozbawionej sensu dyskusji.

Kazdy z nas system buduje sam i niech tak pozostanie.

Na koniec dam ci rade. Systemu nie buduje sie na podstawie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

 o czym dalej rozmawiac ?

No właśnie, o czym rozmawiać. Kupując paździerze na wyprzedaży za 1300 EUR z przesyłką i ratować się mega kablami i Bóg wie czym jeszcze. 

Zrozum człowieku , że to kolumny grają a nie twoje kable i prąd w gniazdku.

Jeden ellipticor jest więcej wart niż twoje mega paczki. Faktycznie muszę się jeszcze wiele nauczyć. Żyj w swoim świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, paul klacska napisał:

No właśnie, o czym rozmawiać. Kupując paździerze na wyprzedaży za 1300 EUR z przesyłką i ratować się mega kablami i Bóg wie czym jeszcze. 

Zrozum człowieku , że to kolumny grają a nie twoje kable i prąd w gniazdku.

Jeden ellipticor jest więcej wart niż twoje mega paczki. Faktycznie muszę się jeszcze wiele nauczyć. Żyj w swoim świecie.

Glupio mi sie powtarzac wiec powiem tak:

Dziekuje za rozmowe Paul a moze lepiej panie ELIPTICOR  ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wiesz, zauważyłem że jak ktoś nie pojęcia o czym by tu porozmawiać  ucieka w temat kabli i ich wpływu na dźwięk. Dlaczego nie poruszysz tematu przetwornikow? Nie jestem mega ekspertem ale bujam się w SS od czasów caraudio i coś tam wiem.

No ale ty zaraz powiesz , że one nie grają bo coś tam . Myślisz że wydałem 50 koła bo miałem kaprys? Fakt projekt był pionierski ale wypalił i wiedz , że wolałem wydać prawie drugie tyle by mieć monitory na ellipticorze. Tak więc tłumacz sobie dalej wszystko melodika .

 

11 minut temu, CEzAR21 napisał:

Dziekuje za rozmowe Paul a moze lepiej panie ELIPTICOR  ?

Jak cię boli tak ellipticor ,to jedź do zibiego posłuchać topowego accutona. Wrażenie murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zoromoto napisał:

Kupilem kiedys u nich panele z pianki, ale osobiscie nie polecam. Dosc mocno osuszaja dzwiek, ale za to panel hybrydowy ten z pleksa i wycieciami bardzo fajnie dziala w miejscach pierwszych odbic i nie osusza a wrecz wygladza dzwiek.

Absorbery robilem sam. Tuba szalunkowa, wyciecia i welna w srodek.

Metoda prob i bledow owinalem calosc streczem i na to pokrowiec z materialu aby jakos wygladalo. Im wiecej strecza tym mniej pochlania wysokie i srednice.

Zabawy jest z tym oporowo, ale duzo tez sie człowiek przy tym uczy i kazdy dobierze cos pod swoj system.

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, CEzAR21 napisał:

a kolejne 50 tysiecy wydam na H590

Ostatnio miałem na odsłuchu Linn DSM Majik i DSM Selekt w wersjach ze wzmacniaczem (klasa D) i porównałem do H300 - wg mnie warto rozważyć Selekt jako alternatywę; super granie. 
Selekt to kombajn z DACiem i optymalizacja akustyczna pokoju. Wzmacniacz jest wydajny i kręcił moje kolumny jak chciał. 
Porównałem phono stage MC, który Selekt ma wbudowany razem z MM i jest na podobnym poziomie co mój dzielony Avid Pelere....a cena atrakcyjna w porównaniu do H390 czy H590. 
DSM Majik wypada gorzej tzn. gra jakby ostrzej ale za te pieniądze tez dobra propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Paul właśnie wykończyłem nowo zbudowany salon (dobudówka do istniejącego domu) więc zgodnie z umową wrzucam fotki.

Pomieszczenie 8x5m wys. 2,7m. Instalacja elektryczna zbudowana od nowa poczynając od przyłącza czyli kabla który idzie od słupa do mojego domu.

System zasilany jest z 5 gniazd, każde na niezależnym obwodzie, czyli wzmak, dac, dwa zasilacze do transportu i źródło. Szósty obwód na resztę dupereli nie związanych z systemem.

Rozstaw kolumn oczywiście wstępny to 1,7m od tylnej ściany i 1m od bocznych. Odległość między kolumnami prawie 3m.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Co mogę powiedzieć na ten moment ? ....przedwczoraj Iśka była bardzo zła jak wchodziłem do łóżka nad ranem ?

Zorro co dwie pary paździerzy to nie jedna ;)....sorry jeszcze jacm to już 3 pary paździerzy ?

Nawet 4 bo ja mam już 2 pary tych paździerzy ? a pewnie kupię kiedyś i 3-cią parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacm przyznaj się, Ty już masz obsesję na ich punkcie tak jak Paul na punkcie swoich ?

Niestety motto Amphiona "The truth, the whole truth, and nothing but the truth" na mnie też wyryło piętno ?

...a tak poważnie to świetny pomysł miał fanpage Hegla robiąc ranking kolumn z jakimi go łączą użytkownicy. Fajnie by było takie coś przeprowadzić tutaj. Wielu użytkowników tu zagląda ale... strach się odezwać czasami ;D

Na mnie największe wrażenie robią niedrogie systemy, które grają dobrze. Mam nadzieję że ta  kopanina tutaj i licytowanie się kwotami nie onieśmieli właścicieli takich właśnie systemów bo ich doświadczenia są najcenniejsze... 

Pozdrawiam Heglowców ? 

 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2019 o 20:30, CEzAR21 napisał:

Paul właśnie wykończyłem nowo zbudowany salon (dobudówka do istniejącego domu) więc zgodnie z umową wrzucam fotki.

Pomieszczenie 8x5m wys. 2,7m

Cezar jaki wcześniej miałeś metraż pokoju w  którym słuchałeś muzyki ?. Możesz opisać wrażenia co się zmieniło w dźwięku jak wskoczyłeś na większa kubaturę pokoju. Zdaję sobie sprawę że masz więcej zmiennych niż tyko kubatura pokoju ale był bym wdzięczny jak byś skrobnął parę zdań co dała Ci przede wszystkim większa przestrzeń w pokoju.

W dniu 16.12.2019 o 09:01, CEzAR21 napisał:

Kupilem kiedys u nich panele z pianki, ale osobiscie nie polecam

jaka to była pianka otwarto-komórkowa czy zamknięto-komórkowa ? jakiej grubości były panele ? to były panele czy może corner trapy ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mujas napisał:

Cezar jaki wcześniej miałeś metraż pokoju w  którym słuchałeś muzyki ?. Możesz opisać wrażenia co się zmieniło w dźwięku jak wskoczyłeś na większa kubaturę pokoju. Zdaję sobie sprawę że masz więcej zmiennych niż tyko kubatura pokoju ale był bym wdzięczny jak byś skrobnął parę zdań co dała Ci przede wszystkim większa przestrzeń w pokoju.

jaka to była pianka otwarto-komórkowa czy zamknięto-komórkowa ? jakiej grubości były panele ? to były panele czy może corner trapy ?.

 

Jezeli chodzi o pianki to byly panele 50x50cm zamkniete, grubosc 3-4cm i najwyzsza gestosc okreslana wtedy jako klasa A rzekomo studyjna.

Co do pomiesczenia to wczesniej gralem w 16m2.

W aktualnych 40m2 dzwiek bardzo ale to bardzo zyskal na swobodzie. Mam nieodparte wrazenie jakby dopiero teraz amphiony zagraly pelnia swoich możliwości. Mam na mysli zalety 3 droznej konstrukcji gdzie niezaleznie od ilosci pojedynczych dzwiekow brak jest jakiegokolwiek spietrzania, nakladnia sie, czy tez sklejania sie dzwiekow. Musze przyznac ze amphiony i tak bardzo dobrze graja nawet w mniejszych pokojach co nie jest tak oczywiste w przypadku duzych podlogowek i naprawde nie czulem braku np. separacji, ale slychac wyraznie ze w odpowiednim dla nich pomieszczeniu znikaja jakiekolwiek ograniczenia. 

Bas jest swobodny, jeszcze bardziej zroznicowany i wyraznie bardziej rozciagniety w dol. Zlapalem sie nawet na tym ze uslyszalem barwe basu ktorej wczesniej w danym utworze jakby nie bylo, albo byla ale nie tak zlozona, jakby bardziej prosta co ostatecznie dawalo inny dzwiek koncowy. Nastapilo polaczenie wody i ognia, gdyz dzwiek jest dociazony, szybki, dynamiczny a jednoczesnie niesamowicie lekki w odbiorze z cala masa informacji jaka niesie muzyka.

Rozmiary sceny przy obecnym rozstawieniu sa spektakularne. Mysle ze tutaj duza role odgrywaja kolumny ktore w parze z heglem daja prawdziwe show ?

 

To tak na szybko bo zanim dostroje wszystko pod swoje ucho to jeszcze troche czasu upłynie, ale wiem ze cierpliwosc w naszym hobby poplaca ?

...wczoraj juz doszly geste velurowe firany na tyl pokoju i absorbery w przednie narozniki. Powoli do przodu.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
pakiet Isover PT80 kosztuje 16€ (70zl). Z jednego pakietu zrobisz 4 takie Bastrapy


Wydaje mi się że trzeba umieć pracować z takimi materiałami drażniącymi i mieć do tego warunki. Czyszczenie mieszkania od kawałków wełny mineralnej może okazać się droższym od zakupu gotowego bass-trapu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

 

W powyzszym przykladzie wielkosc ramy jest dopasowana do wielkosci mat Isover.

 

Jedna mata to 1250x625mm. Grubosc w zaleznosci od wyboru, ja uzylem dwie warstwy po 80mm

 

IMG_1139.thumb.png.d19b23c036db55aeb30a4145d686a0c3.png

 

Jeden pakiet to 7 Sztuk (potrzebujesz tylko 6)

 

Szerkosc listw ramy jest dopasowana do grubosci mat, czyli w moim wypadku 16cm.

 

Laczna powierzchnia absorbera to 2,35qm o grubosci 16cm.

Aby kupic porownywalne gotowce (porownywalna powierzchnia i grubosc), musisz kupic wiele panelikow i zaplacic wiele kasy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.