Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to bardzo poetyckie podejscie, ale z systematyczna adaptacja nie ma to zbyt wiele wspolnego

 

Jak mam zbyt wysokie cisnienie, to biore tabletki na nadcisnienie, a jak mam zapalenie ucha, to biore antybiotyki

I nie na opak

 

Ale ty mozesz probowac poetycznie uzyc witaminy C

 

 

BTW. Czym chcesz zagracic pomieszczenie by zredukowac poglos w zakresie basu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaśmiecał wątku, temat został przewałkowany na dziesiątą stronę, wystarczy poczytać. Zabawa w domorosłego akustyka mija się z celem i jest bez sensu, służy tylko poprawie samopoczucia. Bez pomiarów i stwierdzenia gdzie dźwięk przestaje być liniowy, to działanie na zasadzie uda się albo nie. Dyfuzory poprawiające lokalizację, scenę, przestrzeń można sobie budować i stawiać do woli. Tutaj mówimy o pułapce basowej a to zupełnie inny problem i isoverem tego się nie załatwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z „liniowoscia dzwieku“ nie ma to wiele wspolnego. Ale faktem jest ze takie basstrapy w katach tych wielkich problemow (najnizszego basu) nie rozwiazuja (malych tez nie)

 

Takze „domorosly akustyk“ moze stosunkowo prosto sprawdzic/stwierdzic/zmierzyc (np. za pomoca programu REW) gdzie sa problemy z akustyka

 

it‘s not a rocket science

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, artdm napisał:

Nie będę zaśmiecał wątku, temat został przewałkowany na dziesiątą stronę, wystarczy poczytać. Zabawa w domorosłego akustyka mija się z celem i jest bez sensu, służy tylko poprawie samopoczucia. Bez pomiarów i stwierdzenia gdzie dźwięk przestaje być liniowy, to działanie na zasadzie uda się albo nie. Dyfuzory poprawiające lokalizację, scenę, przestrzeń można sobie budować i stawiać do woli. Tutaj mówimy o pułapce basowej a to zupełnie inny problem i isoverem tego się nie załatwi. 

Mam podobne zdanie na ten temat o czym juz kiedys pisalem. 

W pokoju uzytku codziennego wystarczy troche cierpliwosci i naturalnymi ustrojami mozna bardzo duzo zdzialac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, xajas napisał:

W pokoju uzytku codziennego bym nic nie robil, ale nadal nie rozumiem co to sa te naturalne ustroje

 

 Nie spotkales sie z pokojami o dobrej akustyce bez adaptacji ?

Naturalne ustroje: dywan, kanapy, fotele, kwiaty, zasłony, firany, meble, ksiazki, kamien dekoracyjny itp

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam, że nawet jakby mi się udało poprawnie wszystko rozmieścić to poległ bym na doborze materiałów, a przynajmniej zajęło by to dużo czasu, pewnie i pieniędzy, bo żeby coś sprawdzić to trzeba to mieć i mieć też coś do porównania, najlepiej kilka i to już się robi frustrujące... Znam się na paru rzeczach ale nie można się znać na wszystkim, czasami trzeba dać zarobić fachowcowi ? Pytałem kiedyś o wycenę takiej usługi razem z materiałem ( a mogą przecież zabrać wszystko co w ofercie a zostawią tylko to co potrzebne)  i były to naprawdę sensowne pieniądze, a zważywszy na wkład tej inwestycji w brzmienie systemu to wydaje mi się że warto.

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kukawa napisał:

Pumeks nie, ponieważ służy on do usuwania zrogowaciałego naskórka. Kombinować nie muszę, gdyż voodoo gadżety są mi niepotrzebne.

 

Zawsze sie zastanawiam jak to jest kiedy ktos bez doswiadczenia probuje podwazac to co zostalo juz przez wiele osob sprawdzone i potwierdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, CEzAR21 napisał:

Zawsze sie zastanawiam jak to jest kiedy ktos bez doswiadczenia probuje podwazac to co zostalo juz przez wiele osob sprawdzone i potwierdzone.

 

Zawsze się zastanawiam jak można być tak naiwnym i dodatkowo robić ludziom wodę mózgu.

pozdrawiam i dużo zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bronx99 napisał:

A "bawił" się ktoś z Was DSPeaker Anti-Mode 2.0 Dual Core ? Sam jestem ciekaw jak to działa.

Może lepiej zapłacić parę $ i aktywnie "poprawić" akustyka?

Tego jeszcze nie przerabiałem, ale fajną opcją też jest według mnie EQ parametryczny wbudowany w Roonie. Można bardzo precyzyjnie wszystko ustawić a co najciekawsze to można także zaimportować do niego plik z pomiarem akustyki i rzekomo sam roon naniesie nam korekty ustawiając eq tak, aby pasmo było liniowe. Jeszcze tego nie testowałem, ale wiem, że chyba Elb się tym bawił w swoim wątku.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bardzo prosty sposób, uchem czyli dokladnie tak samo jak sprawdza sie czy dany system gra dobrze czy tez nie

Uchem to slysze jak trawa rosnie.

Ale to wszystko kwestia idywidualnego smaku, wymagan, doswiadczenia i technicznych mozliwosci

Tego jeszcze nie przerabiałem, ale fajną opcją też jest według mnie EQ parametryczny wbudowany w Roonie. Można bardzo precyzyjnie wszystko ustawić a co najciekawsze to można także zaimportować do niego plik z pomiarem akustyki i rzekomo sam roon naniesie nam korekty ustawiając eq tak, aby pasmo było liniowe.

 

Roon ma wiele ciekawych mozliwosci korekcji akustyki (DRC), nie tylko EQ, umozliwia takze integracje/interpretacje filtrow WAV generowanych za pomoca innych programow (tzw. convolving). Jest to znakomita funkcja siegajaca mozliwosciami daleko poza zwykle EQ/dopasowanie przebiegu pasma czestotliwosci. Ale niestety, podobnie jak wszystkie DSP, nie jest w stanie skorygowac „dipow“ (notches, dziury), powstalych w wyniku interferencji/kasowania sie odbitych fal. Jest to duza zmora, ktora trudno opanowac konwencjonalnymi metodami.

BTW. Kto chce wyprobowac mozliwosci jakie daje korekcja pasma za pomoca EQ powinien sobie zainstalowac Znakomity darmowy program Equalizer APO, ktory takze moze przejac wyniki pomiarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, xajas napisał:

Uchem to slysze jak trawa rosnie.

To i tak kiepściutko. Za czasów studenckich na polibudzie, gdy nasz łysiejący kolega z pokoju kupił fiolki z magicznym płynem na porost włosów, wręcz wszyscy w pokoju słyszeliśmy jak mu te włosy na głowie w nocy rosły... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kukawa napisał:

Kolegom gra również pumeks ?więc.....

Jak Ci nie gra to  tylko się czieszyc , po co nad tym płakać że innym gra.,to nie orgazm nie każdy powinien go mieć. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Naturalne ustroje: dywan, kanapy, fotele, kwiaty, zasłony, firany, meble, ksiazki, kamien dekoracyjny itp

 

Naprawde myslisz, ze firanki i kwiatki działają?  Na samopoczucie małżowinki na pewno?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Tego jeszcze nie przerabiałem, ale fajną opcją też jest według mnie EQ parametryczny wbudowany w Roonie. Można bardzo precyzyjnie wszystko ustawić a co najciekawsze to można także zaimportować do niego plik z pomiarem akustyki i rzekomo sam roon naniesie nam korekty ustawiając eq tak, aby pasmo było liniowe. Jeszcze tego nie testowałem, ale wiem, że chyba Elb się tym bawił w swoim wątku.

Ja też się bawiłem tym tematem na początku pomiary mikrofonem pomiarowym w REW później w tym samym programie korygowanie podbić i dalej wczytanie odpowiednio zapisanych plików do roona  wszystko według tutoriala i kicha, podbicie na dole pasma skorygowało to na plus na minus pozostała reszta czyli muzyka bez życia nie chciało mi się słuchać. Wiem że kilka osób walczyło z tym tematem i nikt na forum nie był zadowolony z osiągniętego efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xajas napisał:

Dywan i ksiazki funkcjonuja, reszta nie zabardzo (sprawdzone)

A dywan w jakim zakresie, bo jego wspólczynniki pochłaniania są dość kiepskie z basem nie zrobi nic, może gdzieś wyżej. Ale i tak nie traktowałbym tego jako "ustrój" akustyczny.

?

5 minut temu, mujas napisał:

Ja też się bawiłem tym tematem na początku pomiary mikrofonem pomiarowym w REW

A jakim to mikrofonem, bo wiesz są mikrofony i mikrofony.

Jednym z bardziej sensownych jest UMiK-1.

BEHRINGER to też mikrofon pomiarowy, ale nie tak dobry jak UMiK z plikiem kalibracyjnym.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.