Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, lete napisał:

"This resistor could actually have been added for calibration during production, so I don’t recommend removing this."

to może mój h100 tez był namaszczony? niestety sprzedałem lat pare temu, ale rozstawiałem sie z bolem....w moim przekonaniu i pomieszczeniu grał wybornie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wymiany kondensatorów SCR (na zdjęciu kolor zielony), to w którą stronę byście rekomendowali pójść?
Chciałbym nieco "obniżyć" barwę, tj. dodać najniższego basu, a przy okazji wzmocnić fakturę dźwięków na dole (dokładniejsze obrysy), a jeżeli to też możliwe - ocieplić minimalnie całość pasma. Nie mierzyłem jeszcze, ale zakładam, że w H100 też jest kondensator 1.00uF?

Kondensatory cenowo wychodzą bardzo różnie - i tak kolejno (od najtańszych):

1. 2x Mundorf M-Cap Supreme 1.00uF (20x39mm) - około 160 zł.

2. 2x Jantzen Alumen Z-Cap 1.00uF (18x58mm) - około 180 zł

3. 2x Audyn True Copper Cap 1.00uF (40x50mm) - około 280 zł.

Wg specyfikacji, jeżeli w H100 jest to SCR o pojemności 1.00uF, to jego rozmiar powinien wynosić 17x27mm.

Teoretycznie zatem bezproblemowo powinien wejść na to miejsce jedynie Mundorf M-Cap - pozostałe trzeba będzie "zawiesić" nad kondensatorami elektrolitycznymi (zrobić dodatkową podkładkę i użyć paska zaciskowego do spięcia obu).

PYTANIE:

Czy biorąc pod uwagę moje preferencje, Mundorf będzie tu dobrym wyborem? Może jednak w tym miejscu znacznie lepiej sprawdzi się Jantzen Alumen, albo nawet Audyn True Copper (także w wersji MAX w zasięgu)?

Zmianę chcę zrobić raz a dobrze, więc kwota nie jest tu tak do końca priorytetem, biorąc pod uwagę wymienione opcje.

Słuchaliście Mundorfa? Jak się ma Jantzen do Audyna? W tym ostatnim przypadku warto ewentualnie dopłacić?

UWAGA:

Pomarańczowym kolorem zaznaczyłem elektrolity Rubycon YKA 47uF 25V. Czy warto je od razu wymienić np. na Nichicon MUSE ES, skoro będę miał ten obszar i tak do przepracowania? Oczywiście, o wstawieniu Nichicon MUSE ES (tych samych, bo parametry są identyczne) przy opampach SSM 2141 też pamiętam i to od razu zrobię.

Hegel by SCR.jpg

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:

Wracając do wymiany kondensatorów SCR (na zdjęciu kolor zielony), to w którą stronę byście rekomendowali pójść?
Chciałbym nieco "obniżyć" barwę, tj. dodać najniższego basu, a przy okazji wzmocnić fakturę dźwięków na dole (dokładniejsze obrysy), a jeżeli to też możliwe - ocieplić minimalnie całość pasma. Nie mierzyłem jeszcze, ale zakładam, że w H100 też jest kondensator 1.00uF?

Kondensatory cenowo wychodzą bardzo różnie - i tak kolejno (od najtańszych):

1. 2x Mundorf M-Cap Supreme 1.00uF (20x39mm) - około 160 zł.

2. 2x Jantzen Alumen Z-Cap 1.00uF (18x58mm) - około 180 zł

3. 2x Audyn True Copper Cap 1.00uF (40x50mm) - około 280 zł.

Wg specyfikacji, jeżeli w H100 jest to SCR o pojemności 1.00uF, to jego rozmiar powinien wynosić 17x27mm.

Teoretycznie zatem bezproblemowo powinien wejść na to miejsce jedynie Mundorf M-Cap - pozostałe trzeba będzie "zawiesić" nad kondensatorami elektrolitycznymi (zrobić dodatkową podkładkę i użyć paska zaciskowego do spięcia obu).

PYTANIE:

Czy biorąc pod uwagę moje preferencje, Mundorf będzie tu dobrym wyborem? Może jednak w tym miejscu znacznie lepiej sprawdzi się Jantzen Alumen, albo nawet Audyn True Copper (także w wersji MAX w zasięgu)?

Zmianę chcę zrobić raz a dobrze, więc kwota nie jest tu tak do końca priorytetem, biorąc pod uwagę wymienione opcje.

Słuchaliście Mundorfa? Jak się ma Jantzen do Audyna? W tym ostatnim przypadku warto ewentualnie dopłacić?

UWAGA:

Pomarańczowym kolorem zaznaczyłem elektrolity Rubycon YKA 47uF 25V. Czy warto je od razu wymienić np. na Nichicon MUSE ES, skoro będę miał ten obszar i tak do przepracowania? Oczywiście, o wstawieniu Nichicon MUSE ES (tych samych, bo parametry są identyczne) przy opampach SSM 2141 też pamiętam i to od razu zrobię.

Hegel by SCR.jpg

Zaraz cię tu zlinczują ortodoksi. Nie wiesz, że Hegla nie wolno dotykać? Bo to już nie będzie Hegel! ?

A i jeszcze jedno, JEŻELI słuchasz na monitorach, to żaden kondensator na brak basu nie pomoże.

Na olx masz używaną parę mundorf silver gold oil 1uf i utargujesz u tego sprzedawcy za 350 zł z przesyłką. 

Ma też chyba 2.2uf, wtedy będziesz miał więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest, kolumny spore (Harpia 300B Mini). Tyle, że przydałoby się go na samym dole trochę utwardzic i nasycić - tak, aby niskie zejście było z konturem (np. niskie grand piano lub impuls stopy). Kolumny dają radę. Mundorf miał tą zaletę, że fajnie układał bas i przełom średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lete napisał:

Bas jest, kolumny spore (Harpia 300B Mini). Tyle, że przydałoby się go na samym dole trochę utwardzic i nasycić - tak, aby niskie zejście było z konturem (np. niskie grand piano lub impuls stopy). Kolumny dają radę. Mundorf miał tą zaletę, że fajnie układał bas i przełom średnicy.

No sorki ale nie można mieć wszystkiego. Każdy głośnik ma swoje ograniczenia. A te kolumny nie są zbyt obficie wyposażone w głośnki. Jedna 22 która musi obrobić prawie wszystkie zakresy a ty wymagasz, żeby zagrały jak kolumny czterodrożne z dwoma głośnikami basowymi. Tak jak chcesz, to może zagrać konstrukcja która ma na basie 26 cm + 20 cm w komorze zamkniętej + średniotonowy itd.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarekP. napisał:

Zaraz cię tu zlinczują ortodoksi.

Nie ortodoksi tylko akustyka? „Podbijanie” basu elektronika np. w słabej akustyce? Nie wiem... miałem 100ke która grała w kontrolowanym pomieszczeniu z adaptacja i basu nie brakowało. Ja cenie Hegla za nieprzerysowana charakterystykę  pasma wzmacniaczy, przestrzeń, detal...

Wstawianie kondow na zasadzie albo taki albo inny może rozsypać te heglowska charakterystykę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, will66 napisał:

Nie ortodoksi tylko akustyka? „Podbijanie” basu elektronika np. w słabej akustyce? Nie wiem... miałem 100ke która grała w kontrolowanym pomieszczeniu z adaptacja i basu nie brakowało. Ja cenie Hegla za nieprzerysowana charakterystykę  pasma wzmacniaczy, przestrzeń, detal...

Wstawianie kondow na zasadzie albo taki albo inny może rozsypać te heglowska charakterystykę....

 

Pewnie że ważny jest cały system plus akustyka pomieszczenia. Nie neguję tego. Ale jak mamy takie warunki jakie mamy, to musimy w nich jakoś sobie radzić. A wymiana kondensatorów sprzęgających niskiej jakości na kondensatory topowe daje podobne korzyści jak ich wymiana w kolumnach głośnikowych. Te osoby, które sprawdziły to, nie wróciły już so oryginalnych SCR. Kilka osòb już to zrobiło, wymieniło na kondensatory innych firm z górnej półki i zawsze było lepiej. Nie chcą się tu wypowiadać, bo wiedzą, że będą atakowani, więc wolą prowadzić dyskusję na prive. I niezależnie czy to będzie audyn, mundorf czy jantzen, jeżeli są to kondensatory z górnej półki tych firm zawsze wzmacniacz Hegla gra z nimi lepiej niż z niską półką SCR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko często później przy odsprzedaży pada pytanie ze strony kupującego, czy wzmacniacz lub inny CD był grzebany/modyfikowany i najczęściej po uczciwej odpowiedzi delikwent się zwija, a Ty się bujasz dalej z urządzeniem. 

Mało kogo obchodzi, że dany mod urządzenia podnosi jego walory brzmieniowe, w zasadzie za takie coś powinniśmy dopłacać,  a życie jednak pokazuje, że z ceną trzeba zejść,  żeby to sprzedać. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak jest. Tak samo jest z kolumnami diy, które mimo, że prezentują znacznie wyższy poziom od produktów gotowych przy odsprzedaży przynoszą znaczne straty. Jest tak dlatego, że większość ludzi niestety nie ma pojęcia na dany temat, więc czują się nezpieczniej gdy kupują "markę" - slogan, znaną firmę. Może grać kiepsko ale miało dobre recenzje. Magia marketingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Mało kogo obchodzi, że dany mod urządzenia podnosi jego walory brzmieniowe, w zasadzie za takie coś powinniśmy dopłacać,  a życie jednak pokazuje, że z ceną trzeba zejść,  żeby to sprzedać. 

Dlatego warto zachować oryginalne części i zmian dokonywać tak, aby były odwracalne bez widocznych istotnie śladów. Trudno, wylutowac lepsze czesci, wstawić oryginalne ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lete napisał:

Dlatego warto zachować oryginalne części i zmian dokonywać tak, aby były odwracalne bez widocznych istotnie śladów. Trudno, wylutowac lepsze czesci, wstawić oryginalne ponownie.

To tak jak w wywiadach z handlarzami samochodów, ludzie nie chcą kupować samochodu z oryginalnym przebiegiem, chcą być oszukiwani. Wolą wierzyć, że stary samochód ma niski przebieg.

Więc faktycznie lepiej przed odsprzedażą przywrócić im do stanu fabrycznego. I tak będzie lepiej, bo będzie przywrócone na cynie z dodatkiem srebra ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H390 już wygrzany wiec można coś tam skrobnać. Musze powiedzieć, że kupując nowego Hegla trzeba się liczyć z wygrzewaniem do około 100 godz. Wcześniej dzieją się różne dziwne rzeczy z dźwiękiem, niekoniecznie miłe dla ucha, także cierpliwości trzeba...

Trafił do mnie po 2 odsłuchach więc wiedziałem "w co się pcham" i zrobiłem to z pełną premedytacją ? Wcześniej miałem u siebie jednocześnie H300 i H360 do tego HD25, więc testowałem w różnych konfiguracjach, pomieszczeniach z różnymi źródłami i kolumnami, odsłuchiwałem też H390 i H590. Ekspertem nie jestem, ale postaram się jak najbardziej obrazowo opisać różnice/podobieństwa między tymi integrami. Jak już kiedyś pisałem i wciąż mam takie zdanie, brzmieniowo umieścił bym 390kę pomiędzy 300ką, a 360ką ponieważ zebrał on od swoich poprzedników wszystko co najlepsze w bardzo wyważonych proporcjach i to wyniosło go na zupełnie nowy poziom. Ma muzykalność i gładkość, gęstość, dociążenie, pewne ocieplenie, ale w bardzo naturalnym sensie, detaliczność i swobodną/niewymuszoną dynamikę , która jeszcze bardziej przybliża do realizmu. Wokale są obłędne! O scenie nie będę się rozpisywał bo niestety nie było mi dane odsłuchiwać w idealnych warunkach, u mnie jest wielce zadowalająco. W HiFi Klubben 590ka mnie zmęczyła, 390 wypadła korzystniej, za to na AS Horten 590 przeważała realizmem sceny, jakby dźwięki/instrumenty były powycinane z obrazu, namacalne. Jeszcze większa analityczność dawała dobitniejsze poczucie obcowania z muzykami. Także pomieszczenie ma tutaj wiele do powiedzenia. Najwyraźniej to już poziom mocnych systemów dzielonych, które w niewłaściwych warunkach potrafią nabałaganić i okiełznanie ich może stanowić niemałe wyzwanie, po prostu ogrom informacji odbijający się od tych wszystkich cholernych ścian potrafi przytłoczyć ? 

...ale wracając do H390, jak dla mnie jest optymalnym wyborem do moich potrzeb, warunków jakie mogę mu stworzyć i kompletnym systemem na baaardzo długo. Obecnie używam wbudowanego DACa co daje poziom hmmm... powiedzmy zbliżony do H360 z HD25 i wbudowanego streamera, który okazał się lepszy od mojego ulubionego  BlueSounda, nie potrafię jednak z niego całkowicie zrezygnować,  bo obsługa Tidala hifi przez Buble UPnP (na androida) mnie wkrewia, a i dostęp do dysku zewnętrznego i TuneIn jest  wielce przydatne i wygodne. Jeżeli Hegel wprowadził by apkę równie genialną co BlueOs , było by to dla mnie pełnią szczęścia, a nieszczęścia dla konkurencji ? Nie próbowałem jeszcze AirPlay'a, ale muszę sprawdzić bo jest to rozwiązanie rekomendowane przez Hegla, a znając podejście Benta Holtera nie jest to bez znaczenia dla jakości dźwięku...

... To tak na szybko... Teraz słucham muzyki z dziką rozkoszą ;D

 

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zoromoto napisał:

H390 już wygrzany wiec można coś tam skrobnać. Musze powiedzieć, że kupując nowego Hegla trzeba się liczyć z wygrzewaniem do około 100 godz. Wcześniej dzieją się różne dziwne rzeczy z dźwiękiem, niekoniecznie miłe dla ucha, także cierpliwości trzeba...

Trafił do mnie po 2 odsłuchach więc wiedziałem "w co się pcham" i zrobiłem to z pełną premedytacją ? Wcześniej miałem u siebie jednocześnie H300 i H360 do tego HD25, więc testowałem w różnych konfiguracjach, pomieszczeniach z różnymi źródłami i kolumnami, odsłuchiwałem też H390 i H590. Ekspertem nie jestem, ale postaram się jak najbardziej obrazowo opisać różnice/podobieństwa między tymi integrami. Jak już kiedyś pisałem i wciąż mam takie zdanie, brzmieniowo umieścił bym 390kę pomiędzy 300ką, a 360ką ponieważ zebrał on od swoich poprzedników wszystko co najlepsze w bardzo wyważonych proporcjach i to wyniosło go na zupełnie nowy poziom. Ma muzykalność i gładkość, gęstość, dociążenie, pewne ocieplenie, ale w bardzo naturalnym sensie, detaliczność i swobodną/niewymuszoną dynamikę , która jeszcze bardziej przybliża do realizmu. Wokale są obłędne! O scenie nie będę się rozpisywał bo niestety nie było mi dane odsłuchiwać w idealnych warunkach, u mnie jest wielce zadowalająco. W HiFi Klubben 590ka mnie zmęczyła, 390 wypadła korzystniej, za to na AS Horten 590 przeważała realizmem sceny, jakby dźwięki/instrumenty były powycinane z obrazu, namacalne. Jeszcze większa analityczność dawała dobitniejsze poczucie obcowania z muzykami. Także pomieszczenie ma tutaj wiele do powiedzenia. Najwyraźniej to już poziom mocnych systemów dzielonych, które w niewłaściwych warunkach potrafią nabałaganić i okiełznanie ich może stanowić niemałe wyzwanie, po prostu ogrom informacji odbijający się od tych wszystkich cholernych ścian potrafi przytłoczyć ? 

...ale wracając do H390, jak dla mnie jest optymalnym wyborem do moich potrzeb, warunków jakie mogę mu stworzyć i kompletnym systemem na baaardzo długo. Obecnie używam wbudowanego DACa co daje poziom hmmm... powiedzmy zbliżony do H360 z HD25 i wbudowanego streamera, który okazał się lepszy od mojego ulubionego  BlueSounda, nie potrafię jednak z niego całkowicie zrezygnować,  bo obsługa Tidala hifi przez Buble UPnP (na androida) mnie wkrewia, a i dostęp do dysku zewnętrznego i TuneIn jest  wielce przydatne i wygodne. Jeżeli Hegel wprowadził by apkę równie genialną co BlueOs , było by to dla mnie pełnią szczęścia, a nieszczęścia dla konkurencji ? Nie próbowałem jeszcze AirPlay'a, ale muszę sprawdzić bo jest to rozwiązanie rekomendowane przez Hegla, a znając podejście Benta Holtera nie jest to bez znaczenia dla jakości dźwięku...

... To tak na szybko... Teraz słucham muzyki z dziką rozkoszą ;D

 

 

Mówisz zormoto że node2i słabszy brzmieniowo od wbudowanego streamera w H390 hmm powiem ci że też na razie node2i poszedł troszkę na bok bo lepiej mi gra tidal na mini mac z konwerterem singser su-1 łączony coaxem z hd25  , ale nie zostawiam node całkiem z boku bo jesteśmy w trakcie nowego projektu i tuningujemy node2 w sensie wywalamy zasilanie z niego na zewnątrz pod własne zasilanie liniowe 5v-3A i już jesteśmy prawie na ukończeniu i mam cicha nadzieje że to wyniesie go troche wyżej i zostanie na dłużej bo tak jak ty uważam że apka blusa jest genialna i ciężki mi się z nią rozstać ? także wbijaj do nas na forum i zamawiaj płytkę i zobaczymy co z niego będzie , temat juz jest powszechnie znany w Anglii i tam Angole twierdzą że po tym modzie node wchodzi na pułap grania na około 1500F .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję bez "i" nie mam filtrów ifi, jedyny dodatek to kabel zasilający Nordosta, gram po coax. Wbudowany streamer Hegla gra dynamiczniej, detalicznej i ma wyraźnie więcej góry pasma, ale nie do przesady. Jeżeli BS da się podkręcić do podobnego/lepszego poziomu to chętnie w to wejdę chociaż by dla wygody jaką daje apka BlueOs bez której jak się okazuje nie mogę już żyć ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, zoromoto napisał:

budowany streamer Hegla gra dynamiczniej, detalicznej i ma wyraźnie więcej góry pasma, ale nie do przesady.

Widzisz,mówiłem już dawno byś kupił sobie rpi zamiast tego BS-a, w nim fajna jest tylko apka  i nic więcej .✌️✌️✌️✌️✌️✌️ W nim chyba tak samo jak w H590 jest płytka rpi,że się mylę .

 

 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, paul klacska napisał:

Widzisz,mówiłem już dawno byś kupił sobie rpi zamiast tego BS-a, w nim fajna jest tylko apka  i nic więcej .✌️✌️✌️✌️✌️✌️ W nim chyba tak samo jak w H590 jest płytka rpi,że się mylę .

 

 

Jeżeli tam rzeczywiście siedzi Malina, to robi kawał dobrej roboty muszę przyznać... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, zoromoto napisał:

Jeżeli tam rzeczywiście siedzi Malina, to robi kawał dobrej roboty muszę przyznać... 

W h590 na sto procent siedzi rpi,h390 wyszedł później wiec może jest to samo rozwiązanie . Tego nie wiem, zreszta na twoim miejscu dupy bym sobie tym nie zawracał . Model h390 jest roon ready, postawiłbym serwer na nuc- u i po temacie . CHyba że level opp ,to konwerter tak jak ma kolega wyżej i dac z i2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zoromoto napisał:

Ja mam wersję bez "i" nie mam filtrów ifi, jedyny dodatek to kabel zasilający Nordosta, gram po coax. Wbudowany streamer Hegla gra dynamiczniej, detalicznej i ma wyraźnie więcej góry pasma, ale nie do przesady. Jeżeli BS da się podkręcić do podobnego/lepszego poziomu to chętnie w to wejdę chociaż by dla wygody jaką daje apka BlueOs bez której jak się okazuje nie mogę już żyć ?

Zrobisz jak uważasz w moim przypadku to tylko koszt płytki w granicach 200zł zasilacze Tomanka mam , jak nie zagra to skończy na allegro i po temacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Jak gra ci ten konwerterek ?Zadowolony jesteś ?

Robi moim zdaniem świetną robotę w połączeniach z pc po usb już na windach było dobrze ale teraz z mac mini zagrał jescze lepiej , ogólnie uszlachetnia dzwięk wygładza dodaje tzw referencji w przekazie , po wypięciu go z toru ,czyli pc-i bezpośrednio do dac hd25 jest ogólnie bieda dużo brudu cyfrowego grania , z nim jest jak by ciemniej ale to ta dobra ciemna strona mocy związana też z tzw czarnym tłem itd,, ale on też nie jest już w org fabrycznej wersji  wymienione kondy chyba na panasanic i zegar ale już nie pamiętam na jaki  , można go też przerobić na zasilanie liniowe i jest ponoć jescze lepiej ?

1 minutę temu, freju napisał:

Robi moim zdaniem świetną robotę w połączeniach z pc po usb już na windach było dobrze ale teraz z mac mini zagrał jescze lepiej , ogólnie uszlachetnia dzwięk wygładza dodaje tzw referencji w przekazie , po wypięciu go z toru ,czyli pc-i bezpośrednio do dac hd25 jest ogólnie bieda dużo brudu cyfrowego grania , z nim jest jak by ciemniej ale to ta dobra ciemna strona mocy związana też z tzw czarnym tłem itd,, ale on też nie jest już w org fabrycznej wersji  wymienione kondy chyba na panasanic i zegar ale już nie pamiętam na jaki  , można go też przerobić na zasilanie liniowe i jest ponoć jescze lepiej ?

Szkoda że nie mogę go wpiąć miedzy streamer node2i ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, freju napisał:

zkoda że nie mogę go wpiąć miedzy streamer node2i

To samo mogę ja powiedzieć jeśli chodzi o primare np5?????

Ja przerabiam właśnie gustarda u16 i matrixa spdif 2 plus zasilacz lucarto audio. 
Trzeba chyba szukać dac a z i2s.??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, paul klacska napisał:

To samo mogę ja powiedzieć jeśli chodzi o primare np5?????

Ja przerabiam właśnie gustarda u16 i matrixa spdif 2 plus zasilacz lucarto audio. 
Trzeba chyba szukać dac a z i2s.??????

Fajnie sie zapowiada z opisu ten primare np5 praktycznie w cenie node2i porównywałeś je może ?

W gustard-u16 co przerabiasz ? masz tu i2s ja mam w singxer ale bez użyteczny dopóki dac nie będzie miał i2s ,sugerujesz że czas zmienić dac ? 

Lucarto dobry zasilacz ??

Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem o czym Wy do mnie rozmawiacie ? Ja jestem old schoolowy trochę , lubię cafe racer'y, stare amerykany i nakręcane zegarki i Hegla bo ma 2 wajchy i włącznik ?

 ...a tak poważnie to z BS nie zrezygnuję bo mam drugi system gdzie po modzie na pewno się przyda. Jestem pewien że ta przeróbka zasilania zrobi mega robotę. 

 W h390 teraz to wygląda tak że podłączyłem kabel sieciowy i Spotify na tablecie od razu widzi Heńka w odbiornikach, klikam i gra. Czemu Tidal tak nie działa, tylko przez Bubble trzeba się gimnastykować? Jest ikona AirPlay czyli tylko przez iona działa ? Będę kombinował...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, freju napisał:

ajnie sie zapowiada z opisu ten primare np5 praktycznie w cenie node2i porównywałeś je może ?

W gustard-u16 co przerabiasz ? masz tu i2s ja mam w singxer ale bez użyteczny dopóki dac nie będzie miał i2s ,sugerujesz że czas zmienić dac ?

Przerabiam znaczy używam ?????

Node kiedyś wypożyczyłem ,obok siebie nigdy nie stały . W moim przypadku node to lipa ,apka ok ,TIDAL ok ale współpraca z synology to jedna wielka porażka . Primare jest pod tym względem o niebo lepsze,jakby miało USB wyjście to by było super. Fajne urządzenie ale czegoś mi brakuje, teraz jest podłączone do pre60, gustard plus roon i oppo 205 jest o klasę lepsze. No ale i o wiele droższe . Poczekam do momentu jak będę miał daca pod który podłączę wszystko,roon,np5. Wtedy obraz sytuacji będzie jaśniejszy. 
Tak ,chyba trzeba iść w i2s. Ktoś w końcu musi.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zoromoto napisał:

Panowie ja nie wiem o czym Wy do mnie rozmawiacie ? Ja jestem old schoolowy trochę , lubię cafe racer'y, stare amerykany i nakręcane zegarki i Hegla bo ma 2 wajchy i włącznik ?

 ...a tak poważnie to z BS nie zrezygnuję bo mam drugi system gdzie po modzie na pewno się przyda. Jestem pewien że ta przeróbka zasilania zrobi mega robotę. 

 W h390 teraz to wygląda tak że podłączyłem kabel sieciowy i Spotify na tablecie od razu widzi Heńka w odbiornikach, klikam i gra. Czemu Tidal tak nie działa, tylko przez Bubble trzeba się gimnastykować? Jest ikona AirPlay czyli tylko przez iona działa ? Będę kombinował...

A jednak wbijasz a nie widziałem cię na tam nie krzyczałeś że ja też ja też chcę :)) bo to już trzeba składać zam u Kamila ?

6 minut temu, zoromoto napisał:

Panowie ja nie wiem o czym Wy do mnie rozmawiacie ? Ja jestem old schoolowy trochę , lubię cafe racer'y, stare amerykany i nakręcane zegarki i Hegla bo ma 2 wajchy i włącznik ?

 ...a tak poważnie to z BS nie zrezygnuję bo mam drugi system gdzie po modzie na pewno się przyda. Jestem pewien że ta przeróbka zasilania zrobi mega robotę. 

 W h390 teraz to wygląda tak że podłączyłem kabel sieciowy i Spotify na tablecie od razu widzi Heńka w odbiornikach, klikam i gra. Czemu Tidal tak nie działa, tylko przez Bubble trzeba się gimnastykować? Jest ikona AirPlay czyli tylko przez iona działa ? Będę kombinował...

A jednak wbijasz a nie widziałem cię na tam nie krzyczałeś że ja też ja też chcę :)) bo to już trzeba składać zam. u Kamila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie ja nie wiem o czym Wy do mnie rozmawiacie  Ja jestem old schoolowy trochę , lubię cafe racer'y, stare amerykany i nakręcane zegarki i Hegla bo ma 2 wajchy i włącznik 
 ...a tak poważnie to z BS nie zrezygnuję bo mam drugi system gdzie po modzie na pewno się przyda. Jestem pewien że ta przeróbka zasilania zrobi mega robotę. 
 W h390 teraz to wygląda tak że podłączyłem kabel sieciowy i Spotify na tablecie od razu widzi Heńka w odbiornikach, klikam i gra. Czemu Tidal tak nie działa, tylko przez Bubble trzeba się gimnastykować? Jest ikona AirPlay czyli tylko przez iona działa  Będę kombinował...
Spróbuj zamiast bubble mConnectLite. Bubble w obecnej wersji jest faktycznie nieprzyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, zoromoto napisał:

Ja jestem old schoolowy trochę , lubię cafe racer'y, stare amerykany i nakręcane zegarki i Hegla bo ma 2 wajchy i włącznik ?

To akurat wiem,ale świat idzie do przodu i trzeba podążać za nim.

Zaintaluj sobie roona na komputerze i sam ocen ,wersja trial jest na 14 dni.

W klubie roona ktoś wrzucił kod na 60 dni,nie wiem czy jeszcze działa ,h390 od razu będzie widoczny jako roon ready. Nic tylko się bawić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

Przerabiam znaczy używam ?????

Node kiedyś wypożyczyłem ,obok siebie nigdy nie stały . W moim przypadku node to lipa ,apka ok ,TIDAL ok ale współpraca z synology to jedna wielka porażka . Primare jest pod tym względem o niebo lepsze,jakby miało USB wyjście to by było super. Fajne urządzenie ale czegoś mi brakuje, teraz jest podłączone do pre60, gustard plus roon i oppo 205 jest o klasę lepsze. No ale i o wiele droższe . Poczekam do momentu jak będę miał daca pod który podłączę wszystko,roon,np5. Wtedy obraz sytuacji będzie jaśniejszy. 
Tak ,chyba trzeba iść w i2s. Ktoś w końcu musi.?????

Pytałem bardziej brzmieniowo bo mnie akurat nas synology mniej interesuje ? streamaer w streamer ?

10 minut temu, paul klacska napisał:

Przerabiam znaczy używam ?????

Node kiedyś wypożyczyłem ,obok siebie nigdy nie stały . W moim przypadku node to lipa ,apka ok ,TIDAL ok ale współpraca z synology to jedna wielka porażka . Primare jest pod tym względem o niebo lepsze,jakby miało USB wyjście to by było super. Fajne urządzenie ale czegoś mi brakuje, teraz jest podłączone do pre60, gustard plus roon i oppo 205 jest o klasę lepsze. No ale i o wiele droższe . Poczekam do momentu jak będę miał daca pod który podłączę wszystko,roon,np5. Wtedy obraz sytuacji będzie jaśniejszy. 
Tak ,chyba trzeba iść w i2s. Ktoś w końcu musi.?????

Kur-a tylko jak tu zrezygnować z tego hd25 jak by alternatywy słabe są w tych pieniądzach  ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.