Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Tal napisał:

 

Jako właściciel omawianych Pandion 2 w wersji białej bardzo je doceniłem w zestawieniu z Wadią Intuition 01. Prawdą jest co piszą w recenzji Wadi odnośnie zmiany akcentów w brzmieniu zależnie od wejść analogowych i cyfrowych o czym wczoraj się przekonałem. W związku z czym zamierzam zakupić zewnętrzny DAC do którego podepnę SOtM sMS-200. Rzeczywiście te monitory potrzebują odpowiedniej dawki prądu w końcu to revelator. Na marginesie tweeter w tych monitorach to mały revelator 9900 i popraw mnie jeśli się mylę, ale czy aby na górze w Amphionach nie siedzi tytanowa kopułka?

Bardzo mi się Pandiony spodobały, dużo zo też dobrego słyszałem o sotm sms200 szczególnie w wersji ultra z dedykowanym zasilaniem

W moich siedzą głośniki seas z serii prestige, ale nie są typowe, były modyfikowane na zamowienie amphiona

Bas: stożek aluminiowy 1 x 8 "

Głośnik średniotonowy: aluminiowy stożek 1 x 6,5 "

Głośnik wysokotonowy: aluminiowa kopuła 1 x 1 "

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacm napisał:

Freju ale tak to wygląda jak trafisz w swoje to pozamiatane koniec zabawy zaczyna się tylko słuchanie. 

Spoko spoko poprostu te amphiony już zaczynają mi wypadać z lodówki jak Zenon Martyniuk w weekendy :)), a w złote gralle nie wierzę za stary już jestem na takie super hiper wypier hiciory ?

Nic do waszych Amphionów nie mam i wierze wam że grają dobrze , ale napewno nie są najlepsze na świecie a czasami z waszych wpisów tak by mogło wynikać ot i tyle albo aż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Freju sam wiesz jak to jest z tymi cenami. Wracasz np z AVS i wniosek jest jeden, cena nie zawsze Gra bo zmienych wiele a na takie pokazy to mozna jezdzic i bardziej ogladac jak sluchac i nie mowie o ogladaniu holograficznej sceny.

Szczerze to ostatnio nawet myslalem o tym ze faktycznie mialem fart z zakupem ampkow. Kiedys ktos mi powiedzial ze muzyka moze brzmiec lepiej jak na zywo. Pelna zgoda z mojej strony ?

Wiem wiem ostatnio był poruszany ten temat w kwestii kabli z Chin ubieranych w loga i windowanie ceny w kosmos ,ale z głośnikami wzmakami itp,,  no nie gadaj  cena jednak trochę odzwierciedla jakość ,owszem pewnie że można umoczyć kasę i tym samym sie dołożyć do reklamy danego klocka z którego nie wiele może wynikać ,ale myślę że to już za nami i trochę rynek znamy i wiemy jak sie w tym poruszać☘️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Silver_85 napisał:

9900 to pełnokrwisty revelator

Jak bym kiedyś zamawiał Ariesy to już wiem że tego bym chciał na górze ? Masz go @Silver_85 ?  Morel jednak mi nie pasuje do Henka... 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, freju napisał:

Wiem wiem ostatnio był poruszany ten temat w kwestii kabli z Chin ubieranych w loga i windowanie ceny w kosmos ,ale z głośnikami wzmakami itp,,  no nie gadaj  cena jednak trochę odzwierciedla jakość ,owszem pewnie że można umoczyć kasę i tym samym sie dołożyć do reklamy danego klocka z którego nie wiele może wynikać ,ale myślę że to już za nami i trochę rynek znamy i wiemy jak sie w tym poruszać☘️

Zgadza sie dlatego napisalem ze nie zawsze tak jest. Zdziwienie bierze czlowieka jak dobrze ludzie potrafia zestroic systemy nie drogie i tak samo zadziwia jak ludzie potrafia zle stroic systemy drogie. 

Reasumując jezeli ktos gra na kolumnach za 300 tysi to nie znaczy ze umiejetnie je zestroil wykorzystujac w pelni ich możliwości a o podstawie podstaw ktora dla mnie i chyba nie tylko jest zmora w naszym hobby nie wypada wspominac ale powtorze. Dobor kolumn pod pomieszczenie i wiążące sie z tym ograniczenia lub ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

Jak bym kiedyś zamawiał Ariesy to już wiem że tego bym chciał na górze ? Masz go @Silver_85 ?  Morel jednak mi nie pasuje do Henka... 

Ja w swoich Arcadach 2,5 (tak samo jest w 3,5) mam Revelatora 9700. W Ethos Ultimo jest zastosowany 9900. Podobna szkoła grania moim zdaniem tych głośników - 9700/9900. W Ariesach S16Hz nie stosował 9700/9900 bo pewnie nie pasowały do koncepcji. To w sumie mnie nie dziwi bo z tego bo wiem Ariesy (Ariesów nie słyszałem) grają inaczej niż np. Arcady. Ardady są ekspresyjne na średnicy, szybsze na basie, nie tak gęste więc i zastosowane głośniki wysokotonowe inne , żeby to razem spójnie grało. 

Ale zaraz przecież Ty już miałeś Ariesy ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Silver_85 napisał:

9900 to pełnokrwisty revelator. Mały to 9700 ? 

Masz racje. Wiem też, że małym revelatorem nazywano potocznie głośniki wysoko-tonowe tej serii.

PS. Rodowód 9700 również pozwala na czempionat i satysfakcje ?   

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, freju napisał:

Spoko spoko poprostu te amphiony już zaczynają mi wypadać z lodówki jak Zenon Martyniuk w weekendy :)), a w złote gralle nie wierzę za stary już jestem na takie super hiper wypier hiciory ?

Nic do waszych Amphionów nie mam i wierze wam że grają dobrze , ale napewno nie są najlepsze na świecie a czasami z waszych wpisów tak by mogło wynikać ot i tyle albo aż ?

No mi też już wypadaja bo już 3 parę kupiłem i to może nie być wcale ostatnia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Silver_85 napisał:

Ja w swoich Arcadach 2,5 (tak samo jest w 3,5) mam Revelatora 9700. W Ethos Ultimo jest zastosowany 9900. Podobna szkoła grania moim zdaniem tych głośników - 9700/9900. W Ariesach S16Hz nie stosował 9700/9900 bo pewnie nie pasowały do koncepcji. To w sumie mnie nie dziwi bo z tego bo wiem Ariesy (Ariesów nie słyszałem) grają inaczej niż np. Arcady. Ardady są ekspresyjne na średnicy, szybsze na basie, nie tak gęste więc i zastosowane głośniki wysokotonowe inne , żeby to razem spójnie grało. 

Ale zaraz przecież Ty już miałeś Ariesy ? ? 

Ajjj wróć. No oczywiście że miałem na myśli Arcady i to 2,5 dokładnie ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do super Hiper,,,, hiciorów to tu gdzieś z tyłu głowy czuje i troche wiem od kolegi że to by mogło predysponować do takiego miana hd25 ponoć wciąga nosem tym lampowym oczywiście ?

http://www.musicalparadise.ca/store/index.php?route=product/product&path=61&product_id=97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacm napisał:

No mi też już wypadaja bo już 3 parę kupiłem i to może nie być wcale ostatnia 

 

Ja mam tylko nadzieje ze jak mi cos w ampkach padnie to wspomozesz kolege i odstapisz z jedna parke ?

?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Ja mam tylko nadzieje ze jak mi cos w ampkach padnie to wspomozesz kolege i odstapisz z jedna parke ?

?

Właśnie odstąpiłem jedne  koledze ?

Ale swoje mam plan co parę lat odświeżać głośniki są dostępne reszta klamotów też. 

Ze słuchu wychodzi ze w dużym uproszczsniu po 10 latach dźwięk się degraduje i to dotyczy kolumn, wzmakow itd itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odstąpiłem jedne  koledze
Ale swoje mam plan co parę lat odświeżać głośniki są dostępne reszta klamotów też. 
Ze słuchu wychodzi ze w dużym uproszczsniu po 10 latach dźwięk się degraduje i to dotyczy kolumn, wzmakow itd itp 
W tak długim okresie czasu, należałoby też uwzględnić jedną z chyba najważniejszych spraw tzn. pogarszająca się percepcję słuchu ... i w związku z tym zmieniające się preferencje na odbierana bodźce słuchowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po padania, wczoraj stało się coś dziwnego z moim HD11... podczas normalnego słuchania jak gdyby nigdy nic, zaczął grac w... mono ? Sprawdzałem jak na razie wyjście coax 1 oraz USB. Ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać ? Jakieś zwarcie ?

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacm napisał:

Właśnie odstąpiłem jedne  koledze ?

Ale swoje mam plan co parę lat odświeżać głośniki są dostępne reszta klamotów też. 

Ze słuchu wychodzi ze w dużym uproszczsniu po 10 latach dźwięk się degraduje i to dotyczy kolumn, wzmakow itd itp 

Jak przyjdzie czas znużenia to pewnie i ja pomyśle o odświeżeniu ampków, ale na ten moment to brakuje mi tylko jednego, wolnego czasu na dłuższe odsłuchy :)

Wczoraj a w zasadzie to dzisiaj walczyłem ze sobą, żeby przestać słuchać bo o 6:00 pobudka do pracy. Średnio mi się to udało a co za tym idzie oczka same mi się przymykają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PolTor napisał:
5 godzin temu, jacm napisał:
Właśnie odstąpiłem jedne  koledze emoji3.png
Ale swoje mam plan co parę lat odświeżać głośniki są dostępne reszta klamotów też. 
Ze słuchu wychodzi ze w dużym uproszczsniu po 10 latach dźwięk się degraduje i to dotyczy kolumn, wzmakow itd itp 

W tak długim okresie czasu, należałoby też uwzględnić jedną z chyba najważniejszych spraw tzn. pogarszająca się percepcję słuchu ... i w związku z tym zmieniające się preferencje na odbierana bodźce słuchowe.

To jeszcze nie ten wiek ale fakt im bliżej 60 tym bardziej krzykliwych wysokotonowcow trzeba będzie używać i większych burczybasow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, freju napisał:

Wracając do super Hiper,,,, hiciorów to tu gdzieś z tyłu głowy czuje i troche wiem od kolegi że to by mogło predysponować do takiego miana hd25 ponoć wciąga nosem tym lampowym oczywiście ?

http://www.musicalparadise.ca/store/index.php?route=product/product&path=61&product_id=97

HD25 nie łatwo jest zmienić, oj nie łatwo :) Freju jak coś znajdziesz to oczywiście podziel się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Wstępnie jestem przed zakupem kolumn Pylon Diamond 28. Myślę aby połączyć to z Hegel H160. Słuchał ktoś takiego połączenia? Zastanawiam się czy będzie to dobre połączenie. Słucham różnej muzyki, pomieszczenie około 30 m.kw. Od dźwięku oczekuje wyrownanych pasm z nieciągnącym się basem który jednak będzie schodził dość nisko. ( ps. chyba, że polecacie jakieś inne kolumny w tym przedziale cenowym ( do ok. 4000 zł. używane ) do Hegla H160 ( ps. warunek muszą być białe..kompromis z żoną ? )Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Wstępnie jestem przed zakupem kolumn Pylon Diamond 28. Myślę aby połączyć to z Hegel H160. Słuchał ktoś takiego połączenia? Zastanawiam się czy będzie to dobre połączenie. Słucham różnej muzyki, pomieszczenie około 30 m.kw. Od dźwięku oczekuje wyrownanych pasm z nieciągnącym się basem który jednak będzie schodził dość nisko. ( ps. chyba, że polecacie jakieś inne kolumny w tym przedziale cenowym ( do ok. 4000 zł. używane ) do Hegla H160 ( ps. warunek muszą być białe..kompromis z żoną ? )Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Kobiety farbują włosy kolumny też można przemalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 17.01.2020 o 11:23, zoromoto napisał:

Bardzo mi się Pandiony spodobały, dużo zo też dobrego słyszałem o sotm sms200 szczególnie w wersji ultra z dedykowanym zasilaniem

Po niedzieli odbieram ze sklepu w Oslo. (https://norskaudioteknikk.no/)

Miało być na weekend ale chłopaki się nie wyrobili.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, paul klacska napisał:

Po niedzieli odbieram ze sklepu w Oslo. (https://norskaudioteknikk.no/)

Miało być na weekend ale chłopaki się nie wyrobili.

Co tam odbierasz Paul? No chyba nie skrzypce?! ;D

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

sotm sms200 

Oooo to super! Jestem ciekaw jak wypadnie. Podobno przekozak. Pewnie chwilę zajmie wygrzewanie ale daj znać koniecznie , też jakiś czas o nim myślałem...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, zoromoto napisał:

Oooo to super! Jestem ciekaw jak wypadnie. Podobno przekozak. Pewnie chwilę zajmie wygrzewanie ale daj znać koniecznie , też jakiś czas o nim myślałem...

Nie wiem po co ci on potrzebny na obecną chwilę jak twój h390 jest roon ready. Najpierw ogarnij to,kto wie może będziesz zadowolony i nic więcej nie będziesz szukał. Połączenie po usb do Hegla to nie jest najlepszy pomysł, zawsze ono było traktowane przez hegla jak za kare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CEzAR21 napisał:

HD25 nie łatwo jest zmienić, oj nie łatwo ? Freju jak coś znajdziesz to oczywiście podziel się wrażeniami.

Na dniach będzie to UDS-3 na kościach sabre , ciekawe czy wygoni hd25 ?

https://www.boelszaudio.com/english/products/jf-digital/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.