Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko do użytkowników DACków Hegla.

Czytałem że ponoć po XLRach grają bardziej twardo. Sam na razie użytkowałem swojego HD11 tylko po RCA, ale na dniach przechodzę w całości na system zbalansowany. Żeby nie było, podoba mi się takie bardziej utwardzone granie, dlatego jeśli to prawda to dla mnie zmiana zdecydowanie na plus ? 

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, paul klacska napisał:

Nie wiem po co ci on potrzebny na obecną chwilę jak twój h390 jest roon ready. Najpierw ogarnij to,kto wie może będziesz zadowolony i nic więcej nie będziesz szukał. Połączenie po usb do Hegla to nie jest najlepszy pomysł, zawsze ono było traktowane przez hegla jak za kare.

Dawno temu o nim myślałem teraz rzeczywiście muszę ogarnąć te rozwiązania które oferuje nowy Heniek

 

42 minuty temu, freju napisał:

Na dniach będzie to UDS-3 na kościach sabre , ciekawe czy wygoni hd25 ?

No ciekawe jak Ci przypasuje Sabre, jak osłuchany jesteś z AK może być dziwnie na początku, ja musiałem kombinować kablami żeby nie było zbyt jaskrawo, kolorowo, dzwięcznie, ale podobno te nowe sabre już są nieco inne. Chętnie bym sprawdził Mytek Brooklyn DAC+ Jakoś nie mogę się wybrać do tego Oslo...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, freju napisał:

Ty masz ta najnowszą kość ponoć jest dobra , ale jak powszechnie wiadomo adaptacja to klucz, a jaki to dac czy streamer ?

Używam daca w oppo 205. Prawdopodobnie kupię LKS 004 na dual9038pro ale na razie top 3 wydatków to, nowe kolumny, nowy pre i głośnik centralny. Potem H190 pójdzie do ludzi i wyląduje jakiś dac w granicach 10 tys, prawdopodobnie będzie to właśnie LKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, paul klacska napisał:

Nie wiem po co ci on potrzebny na obecną chwilę jak twój h390 jest roon ready. Najpierw ogarnij to,kto wie może będziesz zadowolony i nic więcej nie będziesz szukał. Połączenie po usb do Hegla to nie jest najlepszy pomysł, zawsze ono było traktowane przez hegla jak za kare.

Właśnie usb cieniunie jak cholera jak na flagowca hd25 owszem można to fajnie obejść konwerterem singxer ale powinno być na wyższym poziomie juz w standardzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, zoromoto napisał:

Dawno temu o nim myślałem teraz rzeczywiście muszę ogarnąć te rozwiązania które oferuje nowy Heniek

Przetestuj to co masz pod ręką za free, nie jest powiedziane że będzie ci po drodze z Roon serwer.

Teraz, freju napisał:

Właśnie usb cieniunie jak cholera jak na flagowca hd25 owszem można to fajnie obejść konwerterem singxer ale powinno być na wyższym poziomie juz w standardzie ?

Ja już mam 3 konwertery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zoromoto napisał:

Dawno temu o nim myślałem teraz rzeczywiście muszę ogarnąć te rozwiązania które oferuje nowy Heniek

 

No ciekawe jak Ci przypasuje Sabre, jak osłuchany jesteś z AK może być dziwnie na początku, ja musiałem kombinować kablami żeby nie było zbyt jaskrawo, kolorowo, dzwięcznie, ale podobno te nowe sabre już są nieco inne. Chętnie bym sprawdził Mytek Brooklyn DAC+ Jakoś nie mogę się wybrać do tego Oslo...

I tego się troche boje bo nie mam żadnych pożądnych kabli na miedziawce no jakieś tam tellurium qblack się znajdzie ,ale gdzie nie popatrze to albedo ? pisaliśmy kiedyś o tym że na rca u mnie gra lepiej hd25 z h200A i myślałem wtedy że to może być kabel i niestety potwierdziło sie  albedo xlr monocrystal także tego nie zmienił , z reszta juz ze dwie osoby znane na AS które miały na testach hd25 potwierdzają moje zdanie że dac-i hegla grają lepiej na rca i nikt tego nie rozumie dlaczego ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, freju napisał:

Właśnie usb cieniunie jak cholera jak na flagowca hd25 owszem można to fajnie obejść konwerterem singxer ale powinno być na wyższym poziomie juz w standardzie ?

Nowy Heniek już to trochę poprawił ?

   "Jedną z kluczowych nowości wprowadzonych w H390 jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Pozwala to na obsługę plików MQA i DSD, a dodatkowo redukuje jitter. Żeby było ciekawiej, H390 oferuje możliwość skonfigurowania każdego z dostępnych wejść jako wejście stałopoziomowe, czyli ominięcia regulacji głośności i poprowadzenia sygnału prosto do końcówki mocy"

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, freju napisał:

I tego się troche boje bo nie mam żadnych pożądnych kabli na miedziawce no jakieś tam tellurium qblack się znajdzie ,ale gdzie nie popatrze to albedo ? pisaliśmy kiedyś o tym że na rca u mnie gra lepiej hd25 z h200A i myślałem wtedy że to może być kabel i niestety potwierdziło sie  albedo xlr monocrystal także tego nie zmienił , z reszta juz ze dwie osoby znane na AS które miały na testach hd25 potwierdzają moje zdanie że dac-i hegla grają lepiej na rca i nikt tego nie rozumie dlaczego ?

Użyj HD25jako pre, a H200 użyj jako końcówki mocy. Jeden z kolegów ostatnio to bardzo zachwalał.

2 minuty temu, zoromoto napisał:

Nowy Heniek już to trochę poprawił ?

   "Jedną z kluczowych nowości wprowadzonych w H390 jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Pozwala to na obsługę plików MQA i DSD, a dodatkowo redukuje jitter. Żeby było ciekawiej, H390 oferuje możliwość skonfigurowania każdego z dostępnych wejść jako wejście stałopoziomowe, czyli ominięcia regulacji głośności i poprowadzenia sygnału prosto do końcówki mocy"

Tak wiem,chciałem sie tym pobawić na AVS ale panowie z topHifi nawet nie wiedzieli o co chodzi?

Pole do popisu masz, tak więc instaluj ronn-a i do dzieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

Użyj HD25jako pre, a H200 użyj jako końcówki mocy. Jeden z kolegów ostatnio to bardzo zachwalał.

Próbowałem może i troche lepiej ale nie na tyle żeby rezygnować z takiej wygody .

13 minut temu, zoromoto napisał:

Nowy Heniek już to trochę poprawił ?

   "Jedną z kluczowych nowości wprowadzonych w H390 jest powiązanie wszystkich wejść cyfrowych z układem DSP USB. Pozwala to na obsługę plików MQA i DSD, a dodatkowo redukuje jitter. Żeby było ciekawiej, H390 oferuje możliwość skonfigurowania każdego z dostępnych wejść jako wejście stałopoziomowe, czyli ominięcia regulacji głośności i poprowadzenia sygnału prosto do końcówki mocy"

Wyświetla sie tam gdzieś u ciebie w h390 info o częstotliwościach jak latasz na MQA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, zoromoto napisał:

Na Tidalu od MQA 44,1 do 192 i OFS 88,2 zdj na dole 

received_2634008516714521.jpeg

received_210487156775031.jpeg

Płyta The Doors ma 384,zobacz czy pójdzie.Chociaż teraz nie widzę jej w Tidalu.

Ja po sieci w H190 mam tyle co na zdjęciu.

Screenshot_20200119_000300_com.roon.mobile.jpg

7 minut temu, paul klacska napisał:

Płyta The Doors ma 384,zobacz czy pójdzie.Chociaż teraz nie widzę jej w Tidalu.

Ja po sieci w H190 mam tyle co na zdjęciu.

Screenshot_20200119_000300_com.roon.mobile.jpg

Na konwerterze o wiele lepiej.

IMG_20200114_195426.jpg

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, paul klacska napisał:

Płyta The Doors ma 384,zobacz czy pójdzie.

Pokazuje 44,1 na wszystkich które "przeleciałem" chyba że mam coś nagrzebane w Bubblu. Dzisiaj sprzęt trochę kombinowany bo żona ma babski wieczór i tableta mi zakosiła tego od muzyki ?  Nie cierpię tego Bubbla a z telefonu to już mnie wnerwia na maxa...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, zoromoto napisał:

Pokazuje 44,1 na wszystkich które "przeleciałem" chyba że mam coś nagrzebane w Bubblu. Dzisiaj sprzęt trochę kombinowany bo żona ma babski wieczór i tableta mi zakosiła tego od muzyki ?

A czy przypadkiem dla bubble to nie jest maksimum możliwości? Kup mconnecta ,jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, paul klacska napisał:

Grałem. Zresztą na czym ja już nie grałem.

Zobacz co mi pokazuje Roon tu w Norge, wyobraź sobie co mam w domu.?

Przechwytywanie.PNG

Wychodzi na to że Bubble rzeczywiście nie wyrabia, z BS parę dni temu po coax poszło 192 na Star Wars ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, freju napisał:

Być może ale interesuje mnie czy podaje pełne Mqa  ?

Może nie podaje a dekoduje wszystkie warstwy, no ale skoro nowy Hegel jest MQA ,to musi tak być.

Zresztą rewelacji z tym nie ma, a większość muzyki jest właśnie 24/48.

1 minutę temu, zoromoto napisał:

Wychodzi na to że Bubble rzeczywiście nie wyrabia, z BS parę dni temu po coax poszło 192 na Star Wars ?

Nie wiem jak jest teraz z Bubble,mam full wersję wykupioną ale nie używam od długiego już czasu ,bo mconnect okazał się lepszą apką raz, a po drugie teraz to już tylko Roon. Apki mcoonecta używam tylko wtedy jak laptop jest wyłączony bo na nim mam roon core. Czekam na nowego Nuca v10, wtedy będzie przeprowadzka z laptopa na nową platformę. Jak na razie musi mi to wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, paul klacska napisał:

Może nie podaje a dekoduje wszystkie warstwy, no ale skoro nowy Hegel jest MQA ,to musi tak być.

Zresztą rewelacji z tym nie ma, a większość muzyki jest właśnie 24/48.

Wiem że nie ma szału dlatego to trochę olewam , z buuble nie pozwala wyżej niz 24/48 hmm troche lipa , co to jest mconnect podaj linka ?

Widzę że ty obryty na maxa jestes w te klimy streamowania ,szkoda że z Gorzowa jesteś ? 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, freju napisał:

Wiem że nie ma szału dlatego to trochę olewam , z buuble nie pozwala wyżej niz 24/48 hmm troche lipa , co to jest mconnect podaj linka ?

Tylko to jest płatna apka.

http://www.conversdigital.com/eng/product/product04.php

4 minuty temu, freju napisał:

zkoda że z Gorzowa jesteś

Mieszkam w Szczecinie,ale jestem bardziej związany z Gorzowem, bo pochodzę z tamtych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, freju napisał:

I tego się troche boje bo nie mam żadnych pożądnych kabli na miedziawce no jakieś tam tellurium qblack się znajdzie ,ale gdzie nie popatrze to albedo ? pisaliśmy kiedyś o tym że na rca u mnie gra lepiej hd25 z h200A i myślałem wtedy że to może być kabel i niestety potwierdziło sie  albedo xlr monocrystal także tego nie zmienił , z reszta juz ze dwie osoby znane na AS które miały na testach hd25 potwierdzają moje zdanie że dac-i hegla grają lepiej na rca i nikt tego nie rozumie dlaczego ?

Freju mysle ze wszystko zalezy od wielu czynnikow.

Ja np juz na rca nie wroce a dlugo tak gralem. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Freju mysle ze wszystko zalezy od wielu czynnikow.

Ja np juz na rca nie wroce a dlugo tak gralem. 

Tiaa i znowu tylko wam się udało opanować akustykę  a reszta raczkuje :)))

Specyficzna casta z was haaa?

Ile tam u was wpisowe kosztuje ?

 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.