Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja tam się z tym nie zgodzę ,jak dla mnie h200 i h300 mógłby grać ale tylko jako końcówka mocy. Od jakiegoś już czasu systemy dzielone lepiej mi pasują i raczej to się nie zmieni. Osobiście wolałbym kupić H20 i p20 niż nowego h390. 

Pewnie ze nie musisz masz inny zestaw i pewnie lubisz inne granie. Tak w skrócie stare P2 to u mnie więcej kremu i rozmycia a także spokoju w graniu. Intrgry same w sobie to u mnie  prawie jak analog ale z potężna rozdzielszczoscia i szybkością 200 szybsza 300 te 5 procent wolniejsza i mniej szczegółowa dla mnie 200 za szybką 300 ideał a P2 to już za wooooolno to gra. Ale każdy ma. Swój gust, także dla każdego znajdzie się coś miłego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od H300 w górę to wzmacniacze bardzo uniwersalne, odtworzą każdą muzykę na przyzwoitym poziomie, nawet słabe realizacje, kosztem lekkiego zmiękczenia i utraty przejrzystości. H20/P20, to rozwinięcie idei brzmienia H200, oczywiście kilka poziomów wyżej. Sprzęt bardziej dla audiofila, który ma na półce garstkę tylko dobrze zrealizowanych płyt, te zostaną zaprezentowane na prawdę solidnie. Do tego dzielonka jest dość trudna  w konfiguracji i czuła na okablowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacm napisał:

Pewnie ze nie musisz masz inny zestaw i pewnie lubisz inne granie. Tak w skrócie stare P2 to u mnie więcej kremu i rozmycia a także spokoju w graniu. Intrgry same w sobie to u mnie  prawie jak analog ale z potężna rozdzielszczoscia i szybkością 200 szybsza 300 te 5 procent wolniejsza i mniej szczegółowa dla mnie 200 za szybką 300 ideał a P2 to już za wooooolno to gra. Ale każdy ma. Swój gust, także dla każdego znajdzie się coś miłego. 

Jestem ciekaw co powiesz jak posłuchasz 390ki w domowych warunkach... ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artdm napisał:

nawet słabe realizacje, kosztem lekkiego zmiękczenia i utraty przejrzystości.

No nie będzie czegoś w nagraniu czego nie ma.... jeżeli realizator zrobił ścianę dźwięku, to żaden wzmacniacz tego nie wyprostuje....
 

1 godzinę temu, artdm napisał:

H20/P20,

 

1 godzinę temu, artdm napisał:

Sprzęt bardziej dla audiofila, który ma na półce garstkę tylko dobrze zrealizowanych płyt, te zostaną zaprezentowane na prawdę solidnie. Do tego dzielonka jest dość trudna  w konfiguracji i czuła na okablowanie. 

Do tej zabawy to juz trzeba mieć pomieszczenie ze „zrobioną” akustyką - rzeczona dzielonka zagra i owszem lepiej od np. h300 o ile mody pomieszczenia na to pozwolą.
Znam z autopsji przykład gdzie na tej dzielone w świetnej realizacji na winylu w jednym pomieszczeniu nie było słychać linii podwójnego basu i jego niskiego zejścia co w drugim tak, właśnie na h300....także bez A nie ma B. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, will66 napisał:

No nie będzie czegoś w nagraniu czego nie ma.... jeżeli realizator zrobił ścianę dźwięku, to żaden wzmacniacz tego nie wyprostuje....

To oczywiste, ale można słabą realizację odtworzyć tak, że da się tego słuchać bez obrzydzenia i można tak, że słuchać się tego w żaden sposób nie da. Dotyczy to w równym stopniu wzmacniacza jak i źródła, akurat odtwarzacze CD Hegla i wzmacniacze od H300 w górę potrafią słabe realizacje podać w sposób bardzo przystępny.  Dla kogoś kto ma dużą kolekcję płyt z muzyką różną i różniastą są to cechy nieocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoromoto napisał:

Jestem ciekaw co powiesz jak posłuchasz 390ki w domowych warunkach... ?

heh no może w marcu się uda ?

Ja swego czasu przekonałem się że lepiej/prawdziwiej nie znaczy wcale że będzie nam się słuchało przyjemniej . 

Ja przynajmniej mam ten próg na H300 owszem dzielonki grają prawdziwiej rzetelniej ale nie sprawiają że chce słuchać muzyki non stop , już tak mam że szybciej mnie zamęczą . Pewnie każdy ma ten próg inny i zapewne dla wielu H300 będzie zmulona a dzielonka jak znalazł . Grunt żeby znaleźć własny środek żeby nie dało się oderwać od muzyki do rana ? 

Prawda Cezar ? Coś o tym nam wiadomo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacm napisał:

heh no może w marcu się uda ?

Ja swego czasu przekonałem się że lepiej/prawdziwiej nie znaczy wcale że będzie nam się słuchało przyjemniej . 

Ja przynajmniej mam ten próg na H300 owszem dzielonki grają prawdziwiej rzetelniej ale nie sprawiają że chce słuchać muzyki non stop , już tak mam że szybciej mnie zamęczą . Pewnie każdy ma ten próg inny i zapewne dla wielu H300 będzie zmulona a dzielonka jak znalazł . Grunt żeby znaleźć własny środek żeby nie dało się oderwać od muzyki do rana ? 

Prawda Cezar ? Coś o tym nam wiadomo . 

Dobrze prawisz jacm. Kazdy musi przejsc wlasna droge do nirvany, ale nagroda za te trudy jest ciezka do opisania i wtedy brakuje juz tylko wolnego czasu zeby moc przeniesc sie w ten inny swiat, ktory dla mnie jest namacalnym swiatem emocji.

Odliczam dni do piatku, to bedzie bardzo dluga noc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Dobrze prawisz jacm. Kazdy musi przejsc wlasna droge do nirvany, ale nagroda za te trudy jest ciezka do opisania i wtedy brakuje juz tylko wolnego czasu zeby moc przeniesc sie w ten inny swiat, ktory dla mnie jest namacalnym swiatem emocji.

Odliczam dni do piatku, to bedzie bardzo dluga noc ?

Ja po kilka godzin w pracy teraz słucham na słuchawkach i jeszcze mi za to płacą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacm napisał:

Ja po kilka godzin w pracy teraz słucham na słuchawkach i jeszcze mi za to płacą ??

Nie maja tam przypadkiem wolnych etatow ? ?

U mnie wrecz odwrotnie tyram 10 godzin dziennie, duzo pracy bo rozkrecamy nowa dzialanosc takze w tygodniu grzecznie max do polnocy pograc moge i spac, no moze czasem przeciagne do 1:00 ale wtedy moja wydajnosc pradowa wyraznie spada ?

 

....ja juz wiem, ty w krymminalnej na podsluchach robisz ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Czy ja dobrze widzę,  prawa kolumna jest bliżej słuchacza? 

Nie to zludzenie. Jest pelna symetria. 

1m od scian bocznych i 1,7m od sciany tylnej. Miedzy kolumnami 3m.

Uzylem laserowego dalmierza takze jest dosc precyzyjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, CEzAR21 napisał:

Nie to zludzenie. Jest pelna symetria. 

Wiesz co, fotografia to mój konik, ale takiego złudzenia optycznego w obrazie nie widziałem. ?

Wystarczy spojrzeć na ściany boczne i odległości od szafki na której stoi TV plus narożnik stolika.

Podobnie jak się patrzy na ścianę z kamyków, zupełnie inne odległości, prawa wychodzi poza obrys ścianki, a lewa już nie.

Coś tu ściemniasz kolego ?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sir.jax napisał:

Wiesz co, fotografia to mój konik, ale takiego złudzenia optycznego w obrazie nie widziałem. ?

Wystarczy spojrzeć na ściany boczne i odległości od szafki na której stoi TV plus narożnik stolika.

Coś tu ściemniasz kolego ?

 

Mowie prawde przeciez to nie przedszkole. Z prawej strony masz slup ktory wychodzi od sciany w strone sluchacza jakies 80cm. Na tym nagraniu slabo to jest uchwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, malvern1 napisał:

Ale czym Ty się chcesz pochwalić?

Dudniącym basem czy spełnieniem marzeń?

 

Jezeli ci dudni to musisz popracowac jeszcze lub ogranicza cie wyobraznia do nagrywania odtwarzanego dzwieku z roznych odleglosci nie mowiac o kubaturze pomiesczenia a o samej kontrukcji z ktorej plynie dzwiek nie wspominajac. 

Nagraj cos dla fanu to z checia zobacze i nie musisz sie tresowac ocen stawial ci nie bede i od chwlipiet tez cie nie wyzwe, smialo to nie boli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CEzAR21 napisał:

Jezeli ci dudni to musisz popracowac jeszcze lub ogranicza cie wyobraznia do nagrywania odtwarzanego dzwieku z roznych odleglosci nie mowiac o kubaturze pomiesczenia a o samej kontrukcji z ktorej plynie dzwiek nie wspominajac. 

Nagraj cos dla fanu to z checia zobacze i nie musisz sie tresowac ocen stawial ci nie bede i od chwlipiet tez cie nie wyzwe, smialo to nie boli ?

Przemilczę to....

Baw sie dobrze kolego ?

 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Jezeli ci dudni to musisz popracowac jeszcze lub ogranicza cie wyobraznia do nagrywania odtwarzanego dzwieku z roznych odleglosci nie mowiac o kubaturze pomiesczenia a o samej kontrukcji z ktorej plynie dzwiek nie wspominajac. 

Nagraj cos dla fanu to z checia zobacze i nie musisz sie tresowac ocen stawial ci nie bede i od chwlipiet tez cie nie wyzwe, smialo to nie boli ?

dzielenie się zdjęciami jest nieracjonalne jak widzisz po głupich komentarzach

ja gratuluję przede wszytkim odwagi publikacji

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawek.xm napisał:

dzielenie się zdjęciami jest nieracjonalne jak widzisz po głupich komentarzach

ja gratuluję przede wszytkim odwagi publikacji

Masz racje a szkoda ze tak jest bo w tym klubie jeszcze nie tak dawno mozna bylo swobodnie na luzie porozmawiac i takich publikacji z mojej strony bylo conajmmniej kilka. Teraz z przykroscia stwierdzam ze trzeba umiec sie tutaj poruszac, niczym saper po polu minowym ?

6 godzin temu, paul klacska napisał:

I czemu to tak dudni?

Przejdz bezposrednio na YT i zmien jakosc na 1080p. Wczesniej mozna bylo kliknac u dolu w ikonke YT ale na niektorych urzadzeniach zlikwidowali ta opcje. U mnie na tel poprzez forum w standardzie odtwarza jakosc 360p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam Cezary nie przejmuj się wstawiaj dalej swoje klimy jest fajnie ;))

Panowie będę  sprzedawał hd25 z bezpiecznikiem aucharm   także jak by ktoś coś kiedyś coś to na pw ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, freju napisał:

Eee tam Cezary nie przejmuj się wstawiaj dalej swoje klimy jest fajnie ;))

Panowie będę  sprzedawał hd25 także jak by ktoś coś kiedyś coś to na pw ?

Spoko ?

Wes sie podziel nowinami odnosnie nowego daka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar co Ty się przejmujesz ? Oceniać dźwięk z takiego nagrania to jak powiedzieć że się było na księżycu bo się go widziało w teleskopie ? Pokój ładny z potencjałem. Adaptacja takiego pomieszczenia bywa nie łatwa i nie tania ale paczki mają czym oddychać w takiej kubaturze i mogą pokazać cały swój potencjał jak się wszystko dopiesci, takze moze być tylko coraz lepie... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, CEzAR21 napisał:

Spoko ?

Wes sie podziel nowinami odnosnie nowego daka.

jfeng UDS-03 na kościach  sabre  , czas na zmiany ? fakt inne granie bardziej szczegółowe z mnóstwem detali ale jest to podane na złotym talerzu ? dlatego jak zawsze kompromisy w audio coś za coś ja wybieram na dziś jfenga bo to kombajn z którym mam wiele mnoga mnoga możliwości zabawy ,już pomijam fakt że jak się na nie patrzy hd25 & uds03   no to nie ma pytań :))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, CEzAR21 napisał:

sprzedawał hd25

A można wiedzieć w co wchodzisz?

ja właśnie ćwiczę temat dac’a i streamera najlepiej w jednym. 
przejechałem Vege G1, Moon 280d Mind2 i Linn DSM Selekt - wszystkie mi pasuja?

jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wygrywa Linn. 
Natomiast sonicznie chyba Vega G1....

Chce jeszcze odsłuchać G2 i Linna DSM z Katalyst 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.