Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, will66 napisał:

A można wiedzieć w co wchodzisz?

ja właśnie ćwiczę temat dac’a i streamera najlepiej w jednym. 
przejechałem Vege G1, Moon 280d Mind2 i Linn DSM Selekt - wszystkie mi pasuja?

jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wygrywa Linn. 
Natomiast sonicznie chyba Vega G1....

Chce jeszcze odsłuchać G2 i Linna DSM z Katalyst 

Patrz wyżej ? uds-03 to też właśnie dac i streamer w jednym a  dodatkowo ma kieszeń na dysk 3,5" a już z dysku usb gra bajecznie , tych twoich nie miałem okazji posłuchać ale czytałem o nich wiele dobrego  linn jest moim zdaniem za drogi a czytałem że tylko te wysokie modele są godne uwagi niższe ocieplają dzwięk a tego nie lubię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zoromoto napisał:

Cezar co Ty się przejmujesz ? Oceniać dźwięk z takiego nagrania to jak powiedzieć że się było na księżycu bo się go widziało w teleskopie ? Pokój ładny z potencjałem. Adaptacja takiego pomieszczenia bywa nie łatwa i nie tania ale paczki mają czym oddychać w takiej kubaturze i mogą pokazać cały swój potencjał jak się wszystko dopiesci, takze moze być tylko coraz lepie... 

Dobrze prawisz, wiemy ze wrzucam czasem nagrania jako zajawka i wiem jak to gra na zywo tylko szkoda ze sa osoby ktore szukaja w tym nie wiadomo czego ?

Moze to czysta zlosliwosc a moze na prawde mysla ze po wielu latach doszedlem do dźwięku z buczacym basem i jak to mowia gra i buczy ?

36 minut temu, freju napisał:

jfeng UDS-03 na kościach  sabre  , czas na zmiany ? fakt inne granie bardziej szczegółowe z mnóstwem detali ale jest to podane na złotym talerzu ? dlatego jak zawsze kompromisy w audio coś za coś ja wybieram na dziś jfenga bo to kombajn z którym mam wiele mnoga mnoga możliwości zabawy ,już pomijam fakt że jak się na nie patrzy hd25 & uds03   no to nie ma pytań :))

Fakt HD25 wygladem nie urzeka ?

Na tym polega ta zabawa aby szukac wlasnego dzwieku kierujac sie wlasnym uchem takze fajnie ze masz progres bo chyba kazdy zna to uczucie radosci jak wpinasz cos nowego w system i na twarzy z automatu pojawia sie banan ?

Piekna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Dobrze prawisz, wiemy ze wrzucam czasem nagrania jako zajawka i wiem jak to gra na zywo tylko szkoda ze sa osoby ktore szukaja w tym nie wiadomo czego ?

Moze to czysta zlosliwosc a moze na prawde mysla ze po wielu latach doszedlem do dźwięku z buczacym basem i jak to mowia gra i buczy ?

Fakt HD25 wygladem nie urzeka ?

Na tym polega ta zabawa aby szukac wlasnego dzwieku kierujac sie wlasnym uchem takze fajnie ze masz progres bo chyba kazdy zna to uczucie radosci jak wpinasz cos nowego w system i na twarzy z automatu pojawia sie banan ?

Piekna sprawa.

Tak jest Cezary i tu gram na xlr bo tutaj jest faktycznie lepiej na tym łączu ? ,na rca gram jako pre z jfenga i chyba wolę xlr bo fenga ma za krótki volumen tylko 20 ale to jeszcze do rozkminy jest .

A tak zapytam jeszcze usherów czy aby to nie jest tak że w h200Anniversary jest lepiej dopieszczone pre niż w standardzie ? bo ja naprawdę nie mogę złego słowa powiedzieć na pre w tym moim piecyku zawsze dzielnie się broni ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

Tak jest Cezary i tu gram na xlr bo tutaj jest faktycznie lepiej na tym łączu ? ,na rca gram jako pre z jfenga i chyba wolę xlr bo fenga ma za krótki volumen tylko 20 ale to jeszcze do rozkminy jest .

A tak zapytam jeszcze usherów czy aby to nie jest tak że w h200Anniversary jest lepiej dopieszczone pre niż w standardzie ? bo ja naprawdę nie mogę złego słowa powiedzieć na pre w tym moim piecyku zawsze dzielnie się broni ?

Wszystko swego chce ?

U mnie w testach nawet H200 przegonil HD25 jako pre o H300 nie wspominajac a H200A ma cos poprawione wzgledem wersji standard.

Koledzy kilka stron wczesniej mieli rozne zdanie no ale audio to taki troche matrix ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, CEzAR21 napisał:

Koledzy kilka stron wczesniej mieli rozne zdanie no ale audio to taki troche matrix ?

Mieli różne zdanie, bo każdy z nich zapewne słuchał w różnej akustyce i inną elektroniką. 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, CEzAR21 napisał:

Wszystko swego chce ?

U mnie w testach nawet H200 przegonil HD25 jako pre o H300 nie wspominajac a H200A ma cos poprawione wzgledem wersji standard.

Koledzy kilka stron wczesniej mieli rozne zdanie no ale audio to taki troche matrix ?

Nie nie nie Cezary jak by było coś nie halo to napewno byłby pocisk znasz mnie :))) nie ważne czy moje czy nie moje ,po prostu wiem że nie jest to piec z jakieś tam najwyższej półki ale póki co nie czuję żeby on był jakimś  bardzo słabym ogniwem w moim systemie ,a pytam z czystej ciekawości ? ale skoro temat był przerabiany i dalej nic nie wiem konkretnie to nie było pytania ?

 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, CEzAR21 napisał:

U mnie w testach nawet H200 przegonil HD25 jako pre o H300 nie wspominajac a H200A ma cos poprawione wzgledem wersji standard.

Moim zdaniem nawet jeśli, to trochę niesportowe porównanie, bo każde z tych urządzeń (H200 i H300), to jednak inna półka cenowa. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, freju napisał:

Tak jest Cezary i tu gram na xlr bo tutaj jest faktycznie lepiej na tym łączu ? ,na rca gram jako pre z jfenga i chyba wolę xlr bo fenga ma za krótki volumen tylko 20 ale to jeszcze do rozkminy jest .

A tak zapytam jeszcze usherów czy aby to nie jest tak że w h200Anniversary jest lepiej dopieszczone pre niż w standardzie ? bo ja naprawdę nie mogę złego słowa powiedzieć na pre w tym moim piecyku zawsze dzielnie się broni ?

Zgadza się w H200 Aniversary jest trochę flakow w pre z H300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Nie zrozumielimy sie, twierdze ze pre od H200 w gore gra lepiej niz HD25 w tej roli. 

U mnie w h200 jest odwrotnie ? lepiej sprawdza się hd25 jako pre. Na pre h200 jest więcej przestrzeni ale góra  jest stłumiona i lekko szorstka ..jak podepne hd25 Góra robi się bardziej rozdzielcza  swobodna i gładka ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, freju napisał:

Potestuj i skrobnij ?

Co tu testować,kolejne urządzenie do zabawy. W sumie to powinienem pisać w dziale pc audio ale skoro napisałem tutaj to trudno.

Szczerze powiem ,że jestem zaskoczony ,gra to bardzo fajnie. Ktoś gdzieś pisał ,że to tylko droższa wersja maliny ,no nie całkiem jest różnica na plus i to znaczna. Oczywiście sotm pokaże swoje oblicze w całości jak dostanie dac-a po i2s. Musi się jeszcze uzbroić w cierpliwość. W weekend podłącze go już pod coś zupełnie innego. Tam dostanie już konkretne zabawki do współpracy.

51 minut temu, Klecha86 napisał:

U mnie w h200 jest odwrotnie ? lepiej sprawdza się hd25 jako pre. Na pre h200 jest więcej przestrzeni ale góra  jest stłumiona i lekko szorstka ..jak podepne hd25 Góra robi się bardziej rozdzielcza  swobodna i gładka ?

Mamy podobne zdanie?

Ja kiedyś użyłem HD25 z dwoma końcówkami Primare 34.2 w trybie bridga. Kurczę ale był czad, szkoda że ta opcja jest dostępna tylko dla kolumn 8ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Klecha86 napisał:

U mnie w h200 jest odwrotnie ? lepiej sprawdza się hd25 jako pre. Na pre h200 jest więcej przestrzeni ale góra  jest stłumiona i lekko szorstka ..jak podepne hd25 Góra robi się bardziej rozdzielcza  swobodna i gładka ?

Wsadź 25tce bezpiecznik Verictuma, zobaczysz co się stanie ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 12:09, freju napisał:

linn jest moim zdaniem za drogi a czytałem że tylko te wysokie modele są godne uwagi niższe ocieplają dzwięk a tego nie lubię ?

Linn nie jest tani, ale oferuje totalny upgrade nawet za ileś tam lat - ich gramiak LP12 do dzisiaj jest upgrade’owalny....

Co do dźwięku to się nie zgodzę, bo to głownie zależy od kolumn - ja gram teraz na Bowersach i o żadnym ociepleniu nie ma mowy? na żadnym z 3 wymienionych tego nie doświadczyłem.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn gra neutralnie, co nie znaczy, że sucho. Warto spróbować 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 00:14, CEzAR21 napisał:

Powiem wam ze uwielbiam H300 z ampkami ?

 

 

Fajny system , wideo na youtube nagrane telefonem nie jest miarodajne ale mam wrażenie że masz zbyt wyeksponowany zakres wysokiej średnicy i sopranu , spróbował bym tellurium q blue na twoim miejscu i rca od tary ale ty chyba korzystasz z daca we wzmacniaczu. Miałem podobnie i mi takie zestawienie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Fajny system , wideo na youtube nagrane telefonem nie jest miarodajne ale mam wrażenie że masz zbyt wyeksponowany zakres wysokiej średnicy i sopranu , spróbował bym tellurium q blue na twoim miejscu i rca od tary ale ty chyba korzystasz z daca we wzmacniaczu. Miałem podobnie i mi takie zestawienie pomogło.

???

Nie ogarniam takich ocen na podstawie filmiku YT, jestem pełen podziwu dla "recenzenta".

Chociaż nie wiem, czy to nie zażenowanie.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, will66 napisał:

Linn nie jest tani, ale oferuje totalny upgrade nawet za ileś tam lat - ich gramiak LP12 do dzisiaj jest upgrade’owalny....

Co do dźwięku to się nie zgodzę, bo to głownie zależy od kolumn - ja gram teraz na Bowersach i o żadnym ociepleniu nie ma mowy? na żadnym z 3 wymienionych tego nie doświadczyłem.  

 

 

Być może jak pisałem że tylko tak słyszałem czytałem nie słuchałem  , tak samo wiele słyszałem opowieści o heglu nie koniecznie zgodnych z prawdą :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sir.jax napisał:

Podobnie jak daki Hegla ?

dokładnie ? Ja tam HD12 bardzo miło wspominam ? Jest jeszcze HD30 i na Ciebie czeka ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Fajny system , wideo na youtube nagrane telefonem nie jest miarodajne ale mam wrażenie że masz zbyt wyeksponowany zakres wysokiej średnicy i sopranu , spróbował bym tellurium q blue na twoim miejscu i rca od tary ale ty chyba korzystasz z daca we wzmacniaczu. Miałem podobnie i mi takie zestawienie pomogło.

Tak to jest z tymi nagraniami, nawet sposob w jaki trzymam tel przy nagrywaniu daje rozny dzwiek ?

Dacki w heglach pomijajac nowe modele to tylko dodatek, nawet zewnetrzny dac bez transportu wysokiej klasy to dla mnie polowa jego możliwości. Zbudowanie transportu nie jest tanie ale to zupelnie inny poziom grania np przy takim HD25.

TQ Blue fajny kabel jak za swoja cene ale jest ocieplony i ma wyraznie cofnieta gore pasma. W zeszlym roku gralem tez na referencyjnym ic TQ Black Diamond i ten kabelek robi bardzo duze wrazenie ale dla mnie byl juz nadinterpretacja dźwięku ktory slysze na zywo majac przy tym jedna wade której zaakceptowac nie moglem. Talerze mimo namacalnego osadzenia perkusji w glebi sceny byly dziwnie przyblizone co rozjezdzalo wrazenie obcowania z prawdziwym dzwiekiem. Co ciekawe chyba Pacula mial ten sam efekt w swoim systemie co opisal w recenzji.

 

Przy rownym strojeniu swietnie sprawdza sie okablowanie Nordosta. Uzywam modelu Heimdal i tutaj mamy rowne, swietnie rozciagniete pasmo z masa detali fajna barwa. 

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sir.jax napisał:

???

Nie ogarniam takich ocen na podstawie filmiku YT, jestem pełen podziwu dla "recenzenta".

Chociaż nie wiem, czy to nie zażenowanie.

?

Oj Jacula ,Jacula ,masz hd 600 gdzieś tam pod ręką ,włóz w dziurkę w  Heńku i posłuchaj.

Druga sprawa że to nasze hobby to jest zabawa , sprzęt to zabawki , jak są porozwalane na podłodze to sie zaraz denerwujesz. Chłopak się pochwalił swoim systemem , widać że się cieszy , graty ma dobre , ustawienie nie optymalne ale to jego sprawa, to jego jest a nie twoje . Generalnie uważam cię pożyteczne stworzonko z tym że więcej dystansu Kiciu.

Jest tu na forum audiostereo pewien gostek co ma kolumny za 100 koła , podłancza je do techniksów po 500 zł , opisuje wrażenia i cieszy sie tym , oto właśnie w tej zabawie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LUKAS 84 napisał:

Oj Jacula ,Jacula ,masz hd 600 gdzieś tam pod ręką ,włóz w dziurkę w  Heńku i posłuchaj.

Druga sprawa że to nasze hobby to jest zabawa , sprzęt to zabawki , jak są porozwalane na podłodze to sie zaraz denerwujesz. Chłopak się pochwalił swoim systemem , widać że się cieszy , graty ma dobre , ustawienie nie optymalne ale to jego sprawa, to jego jest a nie twoje . Generalnie uważam cię pożyteczne stworzonko z tym że więcej dystansu Kiciu.

Jest tu na forum audiostereo pewien gostek co ma kolumny za 100 koła , podłancza je do techniksów po 500 zł , opisuje wrażenia i cieszy sie tym , oto właśnie w tej zabawie chodzi.

Tak bywa i to jest wadą forum, że człowiek podejmuje nieraz pochopne wnioski. Rozmawialiśmy na priv z jaxem odnośnie tego złudzenia optycznego z filmu gdzie wydaje się jakby rozstaw kolumn był rożny, nawet wrzuciłem tą oto fotkę do wglądu.

 

received_1212000692342459.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Na tym zdjęciu wygląda to zdecydowanie lepiej. Ile metrów ma twój pokój , wydaję się sporych rozmiarów.

Pokój ma prawie 40m2, dokładnie 5,03 x 7,90m. Wełna w suficie łącznie 25cm (033) i wełna w podłodze Steprock HD 5cm. Podłoga sztywna jak kamień i do tego 6 odseparowanych linii zasilających pod audio.

Słup po prawej stronie na zdjęciu wydaje się całkiem duży, ale na żywo ma on tylko 30cm na 5-metrowej ścianie.

 

Lukas i masz 100% rację, system powinien cieszyć właściciela, nawet jeżeli ktoś ugoszczony przy dobrym trunku zakręci nosem  ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Tak bywa i to jest wadą forum, że człowiek podejmuje nieraz pochopne wnioski. Rozmawialiśmy na priv z jaxem odnośnie tego złudzenia optycznego z filmu gdzie wydaje się jakby rozstaw kolumn był rożny, nawet wrzuciłem tą oto fotkę do wglądu.

 

received_1212000692342459.jpeg

Dobry klimat 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.