Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem taki nuc nie ma sensu. Bez dedykowanej karty graficnej roon nie będzie działał plynnie. Zamiast i7 lepiej samemu złożyć kompa na i5 + karta graficzna. Nie wiem jak oni zrobili tego roona, ale zauważyłem, że jak jest karta graficzna, to śmiga bez problemu. Na wbudowanej grafice w i5 sacina się. Przy tym polecam płyty główne gigabyta z USB DAC2. Mam taką i mogę potwierdzić, że na tym wyjściu dźwięk jest znacznie lepszy niż ze zwykłego usb.

i5+ grafika amd = wszelka konwersja bez problemu. Nvidi nie polecam, sterowniki potrafią mieć konflikt przy konwersji do dsd zarówno z roon jak i jriver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, MarekP. napisał:

Moim zdaniem taki nuc nie ma sensu. Bez dedykowanej karty graficnej roon nie będzie działał plynnie. Zamiast i7 lepiej samemu złożyć kompa na i5 + karta graficzna. Nie wiem jak oni zrobili tego roona, ale zauważyłem, że jak jest karta graficzna, to śmiga bez problemu. Na wbudowanej grafice w i5 sacina się. Przy tym polecam płyty główne gigabyta z USB DAC2. Mam taką i mogę potwierdzić, że na tym wyjściu dźwięk jest znacznie lepszy niż ze zwykłego usb.

i5+ grafika amd = wszelka konwersja bez problemu. Nvidi nie polecam, sterowniki potrafią mieć konflikt przy konwersji do dsd zarówno z roon jak i jriver.

A możesz powiedzieć mi po co karta graficzna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie roon korzysta z czegoś takiego jak akcelaeracja układu graficznego. W nvidii to nazywa się CUDA? w amd chyba stream o ile się nie mylę. Zauważyłem, że jak wyciągnąłem grafikę i komp działał na i5 i wbudowanej grafice, to roon przycinał. Gdy włożyłem z powrotem działał płynnie. Jeżeli dany program obsługuje akceleracje sprzętową, to wtedy karta graficzna pomaga proveosorowi w pracy. Może tak jest z roon. Oczywiście nie upieram się przy swoim, ale mam takie spostrzeżenia.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jeśli używasz Ronna na zainstalowanym systemie to może tak być. Raczej na pewno nie będzie tak w przypadku Roon rock. Nie zapominajmy że procesory się różnią nie każdy i7 jest taki sam. Nuc używa procesorów nisko napięciowych w skrócie mobilnych , gdzie vich TDP to max 25 watt. Ma to się nijak do wersji desktopowych gdzie TDP jest 65 Watt u więcej. W skrócie , wersja nuc z i7 może być na poziomie wersja i3 do desktopa. Tylko że wersja desktopa vpotrzebuje już fajnego chłodzenia a to co ma niższe TDP już nie. Chodzi oczywiście o hałas.

Oczywiście najlepiej jest mieć i7 w wersji desktopowej najlepiej w drugim pomieszczeniu. Mi już udało się połączyć z core roon w Szczecinie będąc w Norwegii ( VPN) ,teraz muszę jeszcze dodać streamer do vpn-a. Tutaj poległem ale myślę że uda mi się to rozwiązać w nie długim czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paul na NA nasz kolega Bagnet składa niezłe kompy na bdb komponentach pod audio i żadnych wiatraczków , wentylatorów, tylko pasywka do tego zewnętrzny zasilacz liniowy. Miał wersję za 4tys i podpasioną za 7tys.

Jest wątek o tym i jak składał krok po kroku.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paul klacska napisał:

Słuchaj, rozwiązań jest multum . Pytanie co kto potrzebuje i ile na kasy na to. Można złożyć kompa pod Ronna za 500 PLN a można i za 20 tyś  lub więcej. Większość użytkowników na Nuca i sobie chwali. 

Nie za bardzo podoba mi się gdy ktoś zaczyna zdanie od "Słuchaj". Mam takiego kolegę  w pracy i też wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy ? .

A wracając do wątku mobilny procesor, to słaby procesor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, MarekP. napisał:

Nie za bardzo podoba mi się gdy ktoś zaczyna zdanie od "Słuchaj". Mam takiego kolegę  w pracy i też wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy ? .

A wracając do wątku mobilny procesor, to słaby procesor. 

Sorki. Niech każdy wybiera to co dla niego najlepsze. Zresztą klub Roon-a jest i tam należy uderzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, sir.jax napisał:

@Paul na NA nasz kolega Bagnet składa niezłe kompy na bdb komponentach pod audio i żadnych wiatraczków , wentylatorów, tylko pasywka do tego zewnętrzny zasilacz liniowy. Miał wersję za 4tys i podpasioną za 7tys.

Jest wątek o tym i jak składał krok po kroku.

 

Wiem. Widziałem ten temat. Mi wystarczy spokojnie Nuc i7 , mam małą szafkę rack i tam leżą sobie wszystkie graty. Nie które nawet działają ???

IMG_20200126_215042.jpg

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paul klacska napisał:

Wiem. Widziałem ten temat. Mi wystarczy spokojnie Nuc i7 , mam małą szafkę rack i tam leżą sobie wszystkie graty. Nie które nawet działają ???

IMG_20200126_215042.jpg

No paul, to przynajmniej jeśli chodzi o router, to się zgadzamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, MarekP. napisał:

No paul, to przynajmniej jeśli chodzi o router, to się zgadzamy ?

Oj chyba nie  . Ten u góry to synology 2600rt i on jest jako drugie awaryjne łącze. Główny jest na dole pod switchem , Draytek 2960??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, sir.jax napisał:

Niczym serwerownia jakaś ?

Weź nic nie mów,same koszta. Jak widzisz na zdjęciu jest alert na synology,właśnie wysypał się jeden z dysków w raid. 

Jutro rano sklep i zakup nowego. Szlag by to trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, sir.jax napisał:

Alert na synology?, czy to cos zwiazane z podglądem i wideokamerami w obiekcie?

Nie,dysk padł w macierzy raid i mam alarm. Prawdopodobnie czeka mnie zakup nowego,a raczej wymiana bo padł po 6000 godzin.

Spróbuje go naprawić, ale potrwa to ok 2 dni,jak w tym czasie wywali mi błąd to czeka mnie podmiana dysku.

Problem w tym ,że muszę kupić bo dyski się skończyły. Tak to jest ja ma się serwer na 15 dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ten watek o Ronn i zastanawia mnie co to za apka ten roon wymagania systemowe procki i7 pewnie z 32gb ramu też by sie zdało  jak pod platforme do gier hmm jak tylko pamietam dobre programy do audio powinny być lekkie a tu normalnie NASA ?  koszty zaraz wskoczą na poziom streamera linna czy lumina i po co ta walka ;)) skoro tu mam wszystko w jednej skrzyneczce i poziom gwarantowany ,ok to ja może wolę sie nie znać hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, freju napisał:

Tak czytam i czytam ten watek o Ronn i zastanawia mnie co to za apka ten roon wymagania systemowe procki i7 pewnie z 32gb ramu też by sie zdało  jak pod platforme do gier hmm jak tylko pamietam dobre programy do audio powinny być lekkie a tu normalnie NASA ?  koszty zaraz wskoczą na poziom streamera linna czy lumina i po co ta walka ;)) skoro tu mam wszystko w jednej skrzyneczce i poziom gwarantowany ,ok to ja może wolę sie nie znać hee

To nie jest apka tylko system. Potrafi bardzo wiele ,no ale potrzebuje dużych mocy do tego. Aczkolwiek jak zrezygnujesz z konwersji plików w locie do DSD ,to spokojnie taki nuc z i3 ci wystarczy a takiego już kupisz za 600-800 PLN . 

Ale wiesz jak to jest, każdy nas ma pierdolca na jakimś punkcie.

 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Wiem. Widziałem ten temat. Mi wystarczy spokojnie Nuc i7 , mam małą szafkę rack i tam leżą sobie wszystkie graty. Nie które nawet działają
IMG_20200126_215042.thumb.jpg.fec99de19b70c4036276b9413c2fbcaa.jpg
Jeżeli to jest zamknięta szafka, to jest piekarnik do smażenia dysków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Sine Metu napisał:
Godzinę temu, paul klacska napisał:
Wiem. Widziałem ten temat. Mi wystarczy spokojnie Nuc i7 , mam małą szafkę rack i tam leżą sobie wszystkie graty. Nie które nawet działają emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
IMG_20200126_215042.thumb.jpg.fec99de19b70c4036276b9413c2fbcaa.jpg

Jeżeli to jest zamknięta szafka, to jest piekarnik do smażenia dysków.

Tak zamknięta, ale jesteś w błędzie.

W lewym górnym rogu jak widzisz jest zamontowany wentylator Noctua z regulatorem obrotów, ma za zadanie wyciągać ciepłe powietrze. W synology wszystkie wentylatory są również wymienione na Noctue i działają w trybie cichym. Temperatura na wszystkich 3 stacjach jest ok.40 stopni. Tak więc jest ok.

Screenshot_20200126_225941_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paul klacska napisał:

To nie jest apka tylko system. Potrafi bardzo wiele ,no ale potrzebuje dużych mocy do tego. Aczkolwiek jak zrezygnujesz z konwersji plików w locie do DSD ,to spokojnie taki nuc z i3 ci wystarczy a takiego już kupisz za 600-800 PLN . 

Ok tylko nie bardzo kumam po co pc w to mieszać jak już powszechnie wiadomo że to jest skazane na porażkę bo wszystkie śmiecą  , a taki co np usher bagnet składa z zasilaniem liniowym bez wiatrakowy itp itd to już 7tys koszt , a przecież nawet ten mój daco streamer  jfeng uds-03 ponoć jest Ronn ready tylko nie wiem jescze jak to ogarnąć ? i też przetwarza pliki dsd  ma kieszeń na dysk i swój  własny lekki sofcik i w 3tys w używce można się zamknąć wraz z dac wbudowanym ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, freju napisał:

Ok tylko nie bardzo kumam po co pc w to mieszać jak już powszechnie wiadomo że to jest skazane na porażkę bo wszystkie śmiecą  , a taki co np usher bagnet składa z zasilaniem liniowym bez wiatrakowy itp itd to już 7tys koszt , a przecież nawet ten mój daco streamer ponoć jest Ronn ready tylko nie wiem jescze jak to ogarnąć ? i też przetwarza pliki dsd  ma kieszeń na dysk i swój  własny lekki sofcik i w 3tys w używce można się zamknąć wraz z dac wbudowanym ?

A jak niby Roon ma śmiecić? On nie jest podłączony do daca. To tylko serwer. 

Można użyć maliny za 200 PLN i też będzie grało. Tak jak mówię, rozwiązań jest mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tak zamknięta, ale jesteś w błędzie. W lewym górnym rogu jak widzisz jest zamontowany wentylator Noctua z regulatorem obrotów, ma za zadanie wyciągać ciepłe powietrze. W synology wszystkie wentylatory są również wymienione na Noctue i działają w trybie cichym. Temperatura na wszystkich 3 stacjach jest ok.40 stopni. Tak więc jest ok.

Screenshot_20200126_225941_com.android.chrome.thumb.jpg.6dfcc4c10c8ed47ef5e0cb0237d4b7d6.jpg

 

Temperatura czego, bo jak dysków to gorąco. 

Ile Ci już dysków padło?

 

Druga sprawa, UPS. Bo jeżeli masz zaniki prądu, to dyski tego nie lubią.

 

9ce777fc3c994fd034c0a714123cdff8.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Sine Metu napisał:

Temperatura czego, bo jak dysków to gorąco.

Ile Ci już dysków padło?9ce777fc3c994fd034c0a714123cdff8.jpg

Temperatura jest podana ogólna całego systemu. Ty masz o jakieś 10 stopni mniej niż ja. No ale ja mam 15 sztuk a ty dwie.

Co do dysków , to już nie pamiętam dokładnie. Pamiętam jak zaczynałem to miałem 3 Seagaty, szlag je trafił chyba po trzech latach. Potem spróbowałem WD Green i to nie był najlepszy pomysł, poszły dwa i to bardzo szybko. Teraz wszystko to WD Red. Tu jest w porządku, wymieniłem dopiero jeden ,no i chyba teraz będzie drugi. No ale czas pracy poszczególnych dysków się różni i to bardzo, od 60 tys godzin do 6tys. 

Po prostu w miarę potrzeby dodaje dyski i rozszerzam wolumen.

4 minuty temu, zoromoto napisał:

Ta Malina to intrygujące urządzenie jest i kwota z butów nie wyrywa... 

 

Mogę ci sprzedać , leży u mnie w szafie.

Kliknij vippsa i masz.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci sprzedać , leży u mnie w szafie.
Kliknij vippsa i masz.
Jak ma WD green'y od 5 lat bezawaryjnie i będę wymieniał ale tylko dlatego, że brakuje już przestrzeni. Serwer działa tak 12 na dobę - tak jak wykazuje średnią aktywności użytkownicy w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, PolTor napisał:
12 minut temu, paul klacska napisał:
Mogę ci sprzedać , leży u mnie w szafie.
Kliknij vippsa i masz.emoji3.pngemoji3.png

Jak ma WD green'y od 5 lat bezawaryjnie i będę wymieniał ale tylko dlatego, że brakuje już przestrzeni. Serwer działa tak 12 na dobę - tak jak wykazuje średnią aktywności użytkownicy w domu.

Ja miałem z nimi problem. Miałem dwa i włączoną opcję planowanego włączania i wyłączania o danej godzinie synology. W ciągu pół roku padły mi dwa dyski z 10 ciu ,akurat WD grenn. Wymieniłem na WD Red, wyłączyłem opcję włącz/wyłącz i teraz synology lata 24 h i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.