Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Temperatura jest podana ogólna całego systemu. Ty masz o jakieś 10 stopni mniej niż ja.


Może podkręć trochę wentylatory.

Też mam WD Red, dobre są ale bez UPS też będą padać przy przerwach w dostawach energii elektrycznej.a3fef5014049d46cf6c19f55b7409c8b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Może podkręć trochę wentylatory.

Też mam WD Red, dobre są ale bez UPS też będą padać przy przerwach w dostawach energii elektrycznej.a3fef5014049d46cf6c19f55b7409c8b.jpg

 

Mogę dać tryb normalny ,wtedy idzie jakieś 4-5 stopni w dół . Przy trybie chłodzenia kolejne 3-4 stopnie w dół ale już robi się mały wicher. W końcu to 6 wentylatorów ,tak wiec ostrożnie z tym, wolę podkręcić ten w szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Mogę dać tryb normalny ,wtedy idzie jakieś 4-5 stopni w dół . Przy trybie chłodzenia kolejne 3-4 stopnie w dół ale już robi się mały wicher. W końcu to 6 wentylatorów ,tak wiec ostrożnie z tym, wolę podkręcić ten w szafce.
A zostaw na noc tryb normalny przy otwartej szafce jak możesz. Ciekawe na ilu się ustabilizuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Sine Metu napisał:
4 minuty temu, paul klacska napisał:
Mogę dać tryb normalny ,wtedy idzie jakieś 4-5 stopni w dół . Przy trybie chłodzenia kolejne 3-4 stopnie w dół ale już robi się mały wicher. W końcu to 6 wentylatorów ,tak wiec ostrożnie z tym, wolę podkręcić ten w szafce.

A zostaw na noc tryb normalny przy otwartej szafce jak możesz. Ciekawe na ilu się ustabilizuje?

Nie mogę ,oto przyczyna?????

Mam go już dosyć .

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekP. napisał:

Moim zdaniem taki nuc nie ma sensu. Bez dedykowanej karty graficnej roon nie będzie działał plynnie. Zamiast i7 lepiej samemu złożyć kompa na i5 + karta graficzna. Nie wiem jak oni zrobili tego roona, ale zauważyłem, że jak jest karta graficzna, to śmiga bez problemu. Na wbudowanej grafice w i5 sacina się. Przy tym polecam płyty główne gigabyta z USB DAC2. Mam taką i mogę potwierdzić, że na tym wyjściu dźwięk jest znacznie lepszy niż ze zwykłego usb.

i5+ grafika amd = wszelka konwersja bez problemu. Nvidi nie polecam, sterowniki potrafią mieć konflikt przy konwersji do dsd zarówno z roon jak i jriver.

Dokladnie jest tak jak piszesz. Plyty z dedykowanymi portami usb typu usb dac daja znacznie lepsza jakosc od wszystkich standardowych portow czy to 2.0 czy 3.0

Korzystalem w swojej plycie pare lat z takiego portu, ale poszedłem dalej i kupilem jcat femto v2 ktore zasilam zewnetrznym zasilaczem. Ta karta wlozona do pc robi ogromna robote.

Co do grafik to moze byc kwestia konfiguracji danej platformy bo od zawsze uzywam nvidii aktualnie Gtx1080Ti 11GB i problemów jeszcze nie bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Dokladnie jest tak jak piszesz. Plyty z dedykowanymi portami usb typu usb dac daja znacznie lepsza jakosc od wszystkich standardowych portow czy to 2.0 czy 3.0

Korzystalem w swojej plycie pare lat z takiego portu, ale poszedłem dalej i kupilem jcat femto v2 ktore zasilam zewnetrznym zasilaczem. Ta karta wlozona do pc robi ogromna robote.

Co do grafik to moze byc kwestia konfiguracji danej platformy bo od zawsze uzywam nvidii aktualnie Gtx1080Ti 11GB i problemów jeszcze nie bylo ?

https://najlepszeodtwarzacze.pl/singxer-su-6.php

Musisz spróbować coś w tym stylu  skoro grasz z pc ? nie musi być singxer ale po podłączeniu konwertera co jest banalnie proste zrozumiesz o czym piszemy z paul klacska ten jcat to temat z przed 10lat , u mnie  z mac mini na i7 16gb ramu ;)) grało to lepiej od node2i , choć  po modzie node2i już tak nie jest i on jest na piedestale bo nabrał klasy ogłady mocno dojrzał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, freju napisał:

https://najlepszeodtwarzacze.pl/singxer-su-6.php

Musisz spróbować coś w tym stylu  skoro grasz z pc ? nie musi być singxer ale po podłączeniu konwertera co jest banalnie proste zrozumiesz o czym piszemy z paul klacska ten jcat to temat z przed 10lat , u mnie  z mac mini na i7 16gb ramu ;)) grało to lepiej od node2i , choć  po modzie node2i już tak nie jest i on jest na piedestale bo nabrał klasy ogłady mocno dojrzał .

Freju masz racje, granie z PC przez USB wymaga wysokiej klasy konwertera jak i okablowania. Singxer podpatruje jak robia to inne firmy, bo glownie chodzi o zegary i zasilanie a najlepsza w tym przypadku jest bateria.

Wiem bo mam od lat konwerter ktory byl razem z referencyjna Bada Alpha najlepsza zabawka tego typu na rynku. Nazywa sie Audiobyte Hydra X, 2x zegar Crysteka ten sam co w singxerze , procesor ARM ktory wszystkim steruje i zasilanie bateryjne, ale mozna i grac z zewnętrznego. Dzis Audiobyte rozbil moj konweter na dwie puszki pod nazwa hydra z i liczy sobie cos okolo 6000zl.

Co do jcata to pierwsze wersje a ostatnia to przepasc brzmieniowa i nie wypada nawet tego porownywac. Zeby bylo ciekawiej tak samo jak w singxerze i w hydrze femto ma zegar crysteka 957 + mozliwosc zewnetrzego zasilania aby odciac syf z Pc.

Moj transport:

PC [email protected] chlodzony ciecza -> jcat Femto v2 + zasilacz -> iFi iDefender 2.0 + zasilacz -> kabel usb Transparent Premium -> iFi iPurifier 2.0 -> konwerter Hydra X + zasilacz do ladowania baterii -> kabel coaxial Transparent Reference Digital Link.

 

Nie powiem bo dlugo skladalem transport i nie malo kosztowal ale jezeli chcemy grac z pc na poziomie to tak po prostu trzeba.

 

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie na etapie budowy salonu zrobilem 6 odzielnych linii zasilajacych co jest bardzo duzym progresem w porownaniu nawet do jednej linii jako odzielnego obwodu pod audio.

Chodzi o to zeby odseparowac od siebie wszystkie urzadzenia aby nie sialy miedzy soba.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Dokladnie jest tak jak piszesz. Plyty z dedykowanymi portami usb typu usb dac daja znacznie lepsza jakosc od wszystkich standardowych portow czy to 2.0 czy 3.0

Korzystalem w swojej plycie pare lat z takiego portu, ale poszedłem dalej i kupilem jcat femto v2 ktore zasilam zewnetrznym zasilaczem. Ta karta wlozona do pc robi ogromna robote.

Co do grafik to moze byc kwestia konfiguracji danej platformy bo od zawsze uzywam nvidii aktualnie Gtx1080Ti 11GB i problemów jeszcze nie bylo ?

Też prawie zawsze miałem nvidie poza pierwszym złożonym przeze mnie kompem na chyba ati 9800pro all in wonder tak to się chyba nazywało.

Ze względu na problemy ze sterami potem już korzystałem tylko z nvidi. 

Teraz natomiast wszystko było dobrze dopóki windows nie updateował mi stery w nvidi. Ich usunięcie nic nie dawało, tylko trzeba było system stawiać od nowa. No ale jak to windows za jakiś czas znowu mi updatował te stery, więc nvidia poszła na allegro. Przyszedł radek, problemu nie ma ? . Wiem, że są sposoby ma zablokowanie updatów, ale to też ma swoje wady więc zakończyłem konflikt w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, CEzAR21 napisał:

Freju masz racje, granie z PC przez USB wymaga wysokiej klasy konwertera jak i okablowania. Singxer podpatruje jak robia to inne firmy, bo glownie chodzi o zegary i zasilanie a najlepsza w tym przypadku jest bateria.

Wiem bo mam od lat konwerter ktory byl razem z referencyjna Bada Alpha najlepsza zabawka tego typu na rynku. Nazywa sie Audiobyte Hydra X, 2x zegar Crysteka ten sam co w singxerze , procesor ARM ktory wszystkim steruje i zasilanie bateryjne, ale mozna i grac z zewnętrznego. Dzis Audiobyte rozbil moj konweter na dwie puszki pod nazwa hydra z i liczy sobie cos okolo 6000zl.

Co do jcata to pierwsze wersje a ostatnia to przepasc brzmieniowa i nie wypada nawet tego porownywac. Zeby bylo ciekawiej tak samo jak w singxerze i w hydrze femto ma zegar crysteka 957 + mozliwosc zewnetrzego zasilania aby odciac syf z Pc.

Moj transport:

PC [email protected] chlodzony ciecza -> jcat Femto v2 + zasilacz -> iFi iDefender 2.0 + zasilacz -> kabel usb Transparent Premium -> iFi iPurifier 2.0 -> konwerter Hydra X + zasilacz do ladowania baterii -> kabel coaxial Transparent Reference Digital Link.

 

Nie powiem bo dlugo skladalem transport i nie malo kosztowal ale jezeli chcemy grac z pc na poziomie to tak po prostu trzeba.

 

 

A no to zwracam honor Cezary :)) Hydra " była jako druga w mojej głowie kiedyś to chyba jakiś Rumun wymyślił i wyszło mu to bardzo dobrze no po za ta ceną juz nie Rumuńską :))) ifi idefendery to mam 4szt to jako  taki dodatek bym traktował z tymi bateriami to sa rózne opinie i np power banki to ponoć nic dobrego bo mają słąba elektronike i dobry zasilacz liniowy jest lepszy no i stabilniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, freju napisał:

A no to zwracam honor Cezary :)) Hydra " była jako druga w mojej głowie kiedyś to chyba jakiś Rumun wymyślił i wyszło mu to bardzo dobrze no po za ta ceną juz nie Rumuńską :))) ifi idefendery to mam 4szt to jako  taki dodatek bym traktował z tymi bateriami to sa rózne opinie i np power banki to ponoć nic dobrego bo mają słąba elektronike i dobry zasilacz liniowy jest lepszy no i stabilniejszy .

Testowalem u siebie rozne baterie i faktycznie sa roznice ale najlepiej gra ta ktora wsadzil tam ten rumun i pierwszy raz taka widzialem w sensie producenta.

Dla mnie bateria w stosunku do zasilaczy daje przede wszystkim znacznie wiecej czarnego tla Co w niezamulonych systemach bardzo podnosi realizm obcowania z prawdziwa scena.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacm napisał:

Z ust mi wyrwałeś wracam do szpulowca. 

Cała ta zabawa skomplikowana z roonem skutecznie zniechęca , to musi być prostsze bardziej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego i albo ktoś coś mądrzejszego wymyśli albo Ronn będzie jeszcze długo w tzw niszy , audio ma być proste lekkie szybkie , a tu pomimo ze może i mój sprzęt by to dzwignął dalej jest to za mało :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego narazie zostaje przy node2i po modzie bo uważam że teraz ten grajek z zasilaniem liniowym daje już radę ,na poczatku nie byłem cały w skowronkach bo node ma tylko jedno dobre wyjście  czyli coax " a mój feng ma znowu najlepiej dopiesczone wejście aes-ebu ale przypomniałem sobie że mam przejściówki w szufladzie rca-xlr i eureka narazie pełny banan i już wiem dlaczego sprzedający mi jfenga o tym wspominał , dlatego @zoromoto jak tam u ciebie jest z wejściami :)) rozumiesz musimy sie jakoś bronić przed tym roonem  haa ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, zoromoto napisał:

No ja już się trochę mniej boję ? a właściwie ciekawość bierze górę i kolejny projekt to będzie właśnie roon na NUCu. Skoro Hegel używa tego na prezentacjach to musi być dobre... 

Zainstaluj sobie na laptopie i się pobaw. Nie musisz zaraz nuca kupować . A co będzie jak ci nie podejdzie ?
Kupić zawsze zdążysz . Jest wersja na windowsa ,instalujesz zakładasz sobie konto ,odpalasz tabletka i na nim instalujesz apke do roona i po temacie. Minutka roboty. 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Roon już śmiga z lapka. Na pewno nie było by to dla mnie rozwiązanie docelowe bo nie cierpię jak się za mną snują kable, ale wystarczy żeby obwąchać temat...

Takie małe zestawienie  znalazłem:

 

henk.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, zoromoto napisał:

No i Roon już śmiga z lapka. Na pewno nie było by to dla mnie rozwiązanie docelowe bo nie cierpię jak się za mną snują kable, ale wystarczy żeby obwąchać temat...

Takie małe zestawienie  znalazłem:

 

henk.jpg

No i gites . Lykke til  ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, freju napisał:

Cała ta zabawa skomplikowana z roonem skutecznie zniechęca , to musi być prostsze bardziej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego i albo ktoś coś mądrzejszego wymyśli albo Ronn będzie jeszcze długo w tzw niszy , audio ma być proste lekkie szybkie , a tu pomimo ze może i mój sprzęt by to dzwignął dalej jest to za mało :))

Freju roon to nic strasznego to tylko w opisie brzmi tak skomplikowanie. Zapytaj zorro on juz gra po roonie ?

12 godzin temu, zoromoto napisał:

No i Roon już śmiga z lapka. Na pewno nie było by to dla mnie rozwiązanie docelowe bo nie cierpię jak się za mną snują kable, ale wystarczy żeby obwąchać temat...

Takie małe zestawienie  znalazłem:

 

henk.jpg

Ciekawa sprawa, widac ze chlopaki z hegla mieli czas po premierze potworka i w H390 mqa chodzi juz nie tylko po usb jak to ma miejsce w H590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, CEzAR21 napisał:

Freju roon to nic strasznego to tylko w opisie brzmi tak skomplikowanie. Zapytaj zorro on juz gra po roonie ?

Ciekawa sprawa, widac ze chlopaki z hegla mieli czas po premierze potworka i w H390 mqa chodzi juz nie tylko po usb jak to ma miejsce w H590

No i jak tam zoromoto wyrywa z butów ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, paul klacska napisał:

Daj mu czas i szansę się pobawić ?????

Trochę ma do sprawdzenia.??????

85265787-671E-4C11-898B-24B6C80B824B.png

Wiem wiem tak sobie żartuję , widze że mnoga ustawień jest czyli mniemam że można sobie samemu degradować dzwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, freju napisał:

No i jak tam zoromoto wyrywa z butów ? ?

Samo odpalenie roona to dopiero poczatek zabawy. Opcji troche jest ale dobrze bo mozna softem dostroic granie pod swoje ucho i nie mam na mysli DSP bo wlaczone przygasza dynamike ?

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, freju napisał:

Wiem wiem tak sobie żartuję , widze że mnoga ustawień jest czyli mniemam że można sobie samemu degradować dzwięk ?

To jest tylko wycinek,tam jest o wiele więcej. 
Problem w tym, że Hegel H390 to maximum dop64. O natywnym dsd można zapomnieć ,nie każdy je lubi ale lepiej to sprawdzić sobie samemu. Tak zabawy ma sporo.

4 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Samo odpalenie roona to dopiero poczatek zabawy. Opcji troche jest ale dobrze bo mozna softem dostroic granie pod swoje ucho i nie mam na mysli DSP bo wlaczone przygasza dynamike ?

 

Tutaj to pozwól mu niech sam sobie wybierze. Są osoby co nic nie ruszają ( bez dsp) a są tacy co jadą tylko na up do dsd 512. Jego sprawa co wybierze , mi nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.