Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, freju napisał:

No i jak tam zoromoto wyrywa z butów ? ?

Wstępnie Ci powiem @freju że widzę użyteczny aspekt tej platformy bo jest ona jakby centrum dowodzenia jeżeli ktoś używa jednocześnie Spotify, Tidal, pliki z dysku w najróżniejszych formatach  to pozwala trzymać to wszystko w garści. Takiego Roona na NUCu jestem sobie w stanie u siebie wyobrazić, bo apka sterującą na telefonie/tablecie jest dość przejrzysta i nie trzeba by się potykać o kable. Te multum opcji ustawień mnie akurat średnio interesuje ale oczywiście dobrze  wiedzieć że są ?

Z drugiej strony  teraz po najmniejszej linii oporu używam mconnect do Tidala i super to działa! Bardzo przyjemna apka. Także dzięki za podpowiedź ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zoromoto napisał:

Wstępnie Ci powiem @freju że widzę użyteczny aspekt tej platformy bo jest ona jakby centrum dowodzenia jeżeli ktoś używa jednocześnie Spotify, Tidal, pliki z dysku w najróżniejszych formatach  to pozwala trzymać to wszystko w garści. Takiego Roona na NUCu jestem sobie w stanie u siebie wyobrazić, bo apka sterującą na telefonie/tablecie jest dość przejrzysta i nie trzeba by się potykać o kable. Te multum opcji ustawień mnie akurat średnio interesuje ale oczywiście dobrze  wiedzieć że są ?

Z drugiej strony  teraz po najmniejszej linii oporu używam mconnect do Tidala i super to działa! Bardzo przyjemna apka. Także dzięki za podpowiedź ?

 

OK ale coś nie widzę głębokiego opadu szczeny ,no i tych żadnych zimnych ogni o butach nie wspomnę ;))?

Pytam o dzwięk ?

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Mozna zdegradowac ale mozna i grac bezstratnie ?

 

IMG_20200128_224023.jpg

Z tego co wyczytałem  MQA to stratny format , rozumiem że  chodzi ci o to że masz pełne MQA to ja się domyślam, widzę polskie menu czy to u paula klacska widziałem ? to duży plus działa to szybko stabilnie bez zwiech itp,, no kuwa jak to gra w porównaniu do tego co miałeś teraz ??

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Roon audio mnie korcie pierwszą styczność z nim u kogoś miałem rok temu.

Tylko drogi jest, a łapka mam całkiem O.K. Może da radę,  nie potrzebuje wodotrysków w postaci konwersji do DSD. 

Może lepiej by nim zastąpić Jrivera. ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Ten Roon audio mnie korcie pierwszą styczność z nim u kogoś miałem rok temu.

Tylko drogi jest, a łapka mam całkiem O.K. Może da radę,  nie potrzebuje wodotrysków w postaci konwersji do DSD. 

Może lepiej by nim zastąpić Jrivera. ?

Ja juz tego jak by słuchałem u kolegi producenta kolumn ale on tam miał sprzęt za 200tys jakiś piec halcro australijski razem ze stolikiem sie go kupuje i dwiema końcówkami :)) do tego cd dac burmester i grało to wybornie w jazzie bo kolumny taki charakter mają jego , ale skąd mam wiedzieć czy  to Roon miał na to jakiś większy wpływ jak takie klocki stały hee , miał mac  mini do tego i na tym coś Roon chyba stał ale to tez mu jakiś małolat stawiał bo był zielonka tylko wiedział jak się poruszać w tym ?

34 minuty temu, zoromoto napisał:

Po weekendzie Ci powiem freju bo dzisiaj tylko z mconecta grałem...

...no i cdp mk2 dotarł to też trzeba było sprawdzić ?

 

received_868126366963867.jpeg

A ten lampiak to co to to jest ,też to masz na stanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, freju napisał:

A ten lampiak to co to to jest ,też to masz na stanie ??

Mam taką gwarę melomana w piwnicy, a tam gram z żyrandola. Ma to swój klimat... 

received_201457497696609.jpeg

Cayin A50T i Shanling cd-t 100se

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zoromoto napisał:

Mam taką gwarę melomana w piwnicy, a tam gram z żyrandola. Ma to swój klimat... 

received_201457497696609.jpeg

Cayin A50T i Shanling cd-t 100se

Wy to razem z Jacmem to te hegle chyba  trzymacie w piwnicy :))) a w salonach lampiaki gramiaki za pierdylion pln-a a na forum love hegel haaa 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

no i cdp mk2 dotarł to też trzeba było sprawdzić

Poproszę o opis jego brzmienia, bo Mohikan zrobił na mnie bdb wrażenie.

A ten jednak wiele tańszy od Mohikana ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

OK ale coś nie widzę głębokiego opadu szczeny ,no i tych żadnych zimnych ogni o butach nie wspomnę ;))?

Pytam o dzwięk ?

Z tego co wyczytałem  MQA to stratny format , rozumiem że  chodzi ci o to że masz pełne MQA to ja się domyślam, widzę polskie menu czy to u paula klacska widziałem ? to duży plus działa to szybko stabilnie bez zwiech itp,, no kuwa jak to gra w porównaniu do tego co miałeś teraz ??

Gram na roonie juz ponad rok i bardzo sobie chwale. Tak jak pisal zorro to jest centrum dowodzenia muzyka. Dziala to u mnie szybko i stabilnie, wszystko zalezy od servera i predkosci lacza internetowego. MQA w porównaniu do flaca 44,1/16 to przede wszystkim wyzsza rozdzielczość i to slychac od razu a czy to lepiej to juz zalezy od systemu i wnioski kazdy moze miec rozne. Dziwne jest tylko to ze mialem wrazenie ze jakis czas temu mozna bylo wygrzebac albumy MQA 384 a teraz max co znalazlem to 192, ale mniejsza o to zachecam do wlasnych testow ?

 

received_631981564203988.jpeg

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, freju napisał:

Dobra dobra zapal to światło i pokaż resztę tego stołu ??

Wpadniesz kiedyś na weekend to ucho przyłożysz ?

 

44 minuty temu, sir.jax napisał:
2 godziny temu, zoromoto napisał:

no i cdp mk2 dotarł to też trzeba było sprawdzić

Poproszę o opis jego brzmienia, bo Mohikan zrobił na mnie bdb wrażenie.

A ten jednak wiele tańszy od Mohikana ?

Coś skrobnę ale dopiero po weekendzie. Sprzęt był nie używany parę lat, teraz sąsiad go dostał do grzania i za parę dni powinno być już właściwe brzmienie bo na razie to trochę się rozjeżdża. Chociaż już można powiedzieć że to jest malowanie grubą kreską. Brzmienie muskularne, dociążone, dynamiczne... Zapowiada się ciekawie, ale Mochicana słuchałem tylko chwilę i to w kiepskich warunkach, więc nie podejmę się porównania... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CEzAR21 napisał:

nie mam na mysli DSP bo wlaczone przygasza dynamike 

przecież to oczywiste skoro ingerujesz w nagranie „wygładzając” je parametrycznie: znika headroom, szczególnie jak robi się to po łebkach w złej i nieogarniętej akustyce pomieszczenia....wówczas bez pasywnej adaptacji jest to działanie jak korektorem Radmora w dawnych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, will66 napisał:

przecież to oczywiste skoro ingerujesz w nagranie „wygładzając” je parametrycznie: znika headroom, szczególnie jak robi się to po łebkach w złej i nieogarniętej akustyce pomieszczenia....wówczas bez pasywnej adaptacji jest to działanie jak korektorem Radmora w dawnych czasach. 

Will ty jak dobrze pamietam akustyke masz pomierzona i zrobiona. Jak to jest u ciebie, uzywasz korekcji software`owej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

uzywasz korekcji software`owej ? 

używam tylko (mini dsp) do KD (pomieszczenie jest również salką kinową) do equalizacji 2x sub'ów.

Mam tez wygenerowane parę filtrów na stereo (opcja kolumny lub kolumny+2x suby), ale oprócz testowania przy okazji wprowadzania do systemu innych gratów audio,  generalnie nie używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?....grajac z roona jest inna szybkosc dzwieku w zaleznosci od tego jakiego urzadzenia uzywamy jako pilota do sterowania ???....nielogiczne to calkowicie bo to tylko pilot wiec jakby mogl wplywac na dzwiek.

 

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

nielogiczne to calkowicie bo to tylko pilot wiec jakby mogl wplywac na dzwiek.

 

Dlaczego nielogiczne? Nie wiem, ale może to wpływ różnych algorytmów strumieniowania. Między  Gizmo, a JRemote jest tez roznica na korzysc tego pierwszego.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sir.jax napisał:

Dlaczego nielogiczne? Nie wiem, ale może to wpływ różnych algorytmów strumieniowania. Między  Gizmo, a JRemote jest tez roznica na korzysc tego pierwszego.

OK, tylko że pilot nie strumieniuje muzyki. To jest tylko zdalne sterowanie serverem, no chyba że ktoś tu kłamie, ale jak jakiś czas temu napisałem o tym w jednym z wątków to mało mnie nie zjedli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sir.jax napisał:

Dlaczego nielogiczne? Nie wiem, ale może to wpływ różnych algorytmów strumieniowania. Między  Gizmo, a JRemote jest tez roznica na korzysc tego pierwszego.

Byłem osobiście na tym porównaniu i też to słyszałem i różnica była powiedziałbym dość znacząca... 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CEzAR21 napisał:

To jest tylko zdalne sterowanie serverem, no chyba że ktoś tu kłamie, ale jak jakiś czas temu napisałem o tym w jednym z wątków to mało mnie nie zjedli ?

Jak masz JRiver i słuchasz plików 24/96 z lapka, to pobierz JRemote i pobierz Gizmo. Skonfiguruj oba tak żeby widziały się z twoim JRiverem i zobacz sam. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

za dużo zmiennych się robi. 

No właśnie; w odtwarzaniu droga ma być krótka i skuteczna a „wynalazki” ją zaczynają wydłużać i komplikować - już nawet pilot może schrzanić sprawę?wiadomo żeby sprzedać trzeba audiofila czymś zachęcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcinoss26 napisał:

Czy porównywał ktoś H190 z H300 ?

Nie porównywałem bezpośrednio, miałem u siebie H190 tylko kilka dni, na H300 gram od kilku miesięcy, to jest ta sama szkoła grania -dynamiczne, neutralne granie z dość fajną średnicą, o ile dobrze pamiętam z H190 szybsze granie było, mocowo i na niskich tonach nie ma na pewno również czego się wstydzić w stosunku do większego brata ? 

Dac w H190 lepszy od tego w H300 z tym, że oba DACi to nie jest cokolwiek szczyt obecnie w tej dziedzinie delikatnie mówiąc.

Wyświetlacz biały by mi pasował, oj bardzo ? estetyczny i bardzo czytelny, ten w H300 jak ciemno muszę mrużyć oczy, żeby ostrość złapać, SKS panie... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem tuning Hegla H100 - podsumowanie i finalne wnioski na końcu tego wątku (być może przydałoby się go przenieść i podpiąć do Klubu, jako osobny temat?):

Wnioski?

Niebawem będę porównywał w jednym ze znanych krakowskich salonów audio zmodyfikowany wzmacniacz 1:1 z wyższymi nominalnie modelami (3xx i ew. 5xx). Poinformuję o efektach.

To już nie jest ten sam wzmacniacz. Wysokiej klasy kondensatory zmieniły charakterystykę i dodały mu rasowego brzmienia.
Myślę, że teraz brzmi lepiej, aniżeli każdy Hegel z serii H1xx, nie wspominając o modelach z serii Hxx.

 

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m4tech napisał:

Nie porównywałem bezpośrednio, miałem u siebie H190 tylko kilka dni, na H300 gram od kilku miesięcy, to jest ta sama szkoła grania -dynamiczne, neutralne granie z dość fajną średnicą, o ile dobrze pamiętam z H190 szybsze granie było, mocowo i na niskich tonach nie ma na pewno również czego się wstydzić w stosunku do większego brata ? 

Dac w H190 lepszy od tego w H300 z tym, że oba DACi to nie jest cokolwiek szczyt obecnie w tej dziedzinie delikatnie mówiąc.

Wyświetlacz biały by mi pasował, oj bardzo ? estetyczny i bardzo czytelny, ten w H300 jak ciemno muszę mrużyć oczy, żeby ostrość złapać, SKS panie... ? 

Wyświetlacz w H300 możesz zawsze wyłączyć przytrzymując na pilocie przycisk "DISP" :)

14 godzin temu, jacm napisał:

No to  niezła jazda z tymi kompami i programami, że kable grają ok ale ze pilot w programie zmienia dźwięk czyli ktoś dał plamę przy programowaniu, to już za dużo zmiennych się robi. 

Tak, tutaj powoli zaczyna robić się wariactwo. Zanim napisałem to na forum posadziłem Iśkę na kanapie i wskazałem instrument na który ma zwrócić uwagę i na zmianę klikałem play najpierw na jej telefonie Huawei Mate 10 Lite a później na tablecie Lenovo Tab 2.

Wyłapała to od razu i mam problem bo na jej telefonie jest moja szybkość dźwięku a sprawdzałem 2 tablety i 4 telefony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lete napisał:

Zakończyłem tuning Hegla H100 - podsumowanie i finalne wnioski na końcu tego wątku (być może przydałoby się go przenieść i podpiąć do Klubu, jako osobny temat?):

Wnioski?

Niebawem będę porównywał w jednym ze znanych krakowskich salonów audio zmodyfikowany wzmacniacz 1:1 z wyższymi nominalnie modelami (3xx i ew. 5xx). Poinformuję o efektach.

To już nie jest ten sam wzmacniacz. Wysokiej klasy kondensatory zmieniły charakterystykę i dodały mu rasowego brzmienia.
Myślę, że teraz brzmi lepiej, aniżeli każdy Hegel z serii H1xx, nie wspominając o modelach z serii Hxx.

 

Ten kawałek to nie jest wrzucony ot tak z czapki tylko rozumiem  przekaz ;))))

Oczywiście ja jestem za przeniesieniem tego wątku tutaj , bo mam wrażenie że już wszystko zostało powiedziane i rozebrane na czynniki a tej kwestii tiuningu jak by mi brakuje i może kontakt z jakimiś dobrym magikiem w temacie moda by się tu moim zdaniem fajnie wpasował ;))

Ale to je moje zdanie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.