Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, MadMaxx napisał:

Ciekawe co zagrałoby lepiej, H200 po modzie czy H360.

Takie bezpośrednie porównanie H200 vs H200 mod, leży w kręgu moich zainteresowań.

Jak jesteś z okolic dolnośląska  zapraszam, jak coś pisz pw ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie.

Do jakiej głośnosci maksymalnej  można rozkręcać Hegla H200 (350W przy 4ohm)  przy kolumnach Dynaudio podłogowych 250W aby była to bezpieczna wartość dla tych głośników. Czy sprawdzaliście przy jakiej podanej mocy w takim Heglu występuje przesterowanie.

Dziękuję za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Luki283 napisał:

Panowie mam takie pytanie.

Do jakiej głośnosci maksymalnej  można rozkręcać Hegla H200 (350W przy 4ohm)  przy kolumnach Dynaudio podłogowych 250W aby była to bezpieczna wartość dla tych głośników. Czy sprawdzaliście przy jakiej podanej mocy w takim Heglu występuje przesterowanie.

Dziękuję za odpowiedz.

 

U siebie w starych dynkach Pentamid III odkręcałem na 90 i nie było przesterowania... Ale najlepiej sprawdź ? wszystko zależy od nagrania ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sir.jax napisał:

@Luki283

A co ty chcesz tym Heglem, dyskotekę nagłaśniać? 

Ludzie, kto to widział, żeby tak słuchać muzyki ?

Może kolega ma bardzo duże pomieszczenie  ?

To już nie jest słuchanie.... ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luki283 napisał:

Panowie mam takie pytanie.

Do jakiej głośnosci maksymalnej  można rozkręcać Hegla H200 (350W przy 4ohm)  przy kolumnach Dynaudio podłogowych 250W aby była to bezpieczna wartość dla tych głośników. Czy sprawdzaliście przy jakiej podanej mocy w takim Heglu występuje przesterowanie.

Dziękuję za odpowiedz.

 

 

Przede wszystkim, to H200 nie napędzi prawidłowo tych głośników (słaby prądowo z watami na papierze), do tego będziesz miał dodatkowe źródło ciepła w pokoju, bo zgrzeje się przy tym niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, artdm napisał:

 

Przede wszystkim, to H200 nie napędzi prawidłowo tych głośników (słaby prądowo z watami na papierze), do tego będziesz miał dodatkowe źródło ciepła w pokoju, bo zgrzeje się przy tym niemiłosiernie.

Mój h200 nie ma najmniejszego problemu żeby napedzic  dynaudio S25 zresztą stare Pentamid napędzał lepiej niż inne droższe wzmacniacze .....  Ale s tymi watami na papierze to masz 100% racji, ciekawe jak to zmierzyli ?

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, może ktoś jeszcze chciałby się włączyć do tematu?

Czy stałe słuchanie na głośności 57-60 wzmacniacza 350W ( na papierze jak piszecie) przy kolumnach 250W jest dla nich zdrowe? Takie pytanie ogólne.
Jak to w ogóle wyglada we wzmacniaczach Hegla z podawaniem mocy na kolumny, zdaje się że jest tu elektroniczna regulacja, jak to ma się do tradycyjnego potencjometru gdzie przy połowie głośności mamy już praktycznie max możliwości bez przesterowania? Gdzie jest ten max w Heglu?

Co do konkretnie mojego przypadku większe pomieszczenie niż poprzednio 37m2, nagrania dobrze zrealizowane w plikach flac, wav poprzez HD25.
Gram na focus 260 i wydaje mi się że ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd niż poprzednie serie 220 czy contour. Sprzęt mam już parę lat i jestem z niego zadowolony, ostatnio nawet bardziej bo nie wiedziałem jak bardzo H200 jest przestrzenny. Fajnie ktoś kiedyś napisał na tym forum że gdy nie mamy akustycznie zaadoptowanego pomieszczenia, to znamy tylko jakiś procent możliwości posiadanego sprzętu. Po moich obserwacjach dodałbym jeszcze kolejny smutny wniosek. Jak nie mamy pomieszczenia gdzie kolumny można odstawić po 5 metrów od bocznych ścian to tez nie znamy w 100% możliwości sprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Luki283 napisał:

Czy stałe słuchanie na głośności 57-60 wzmacniacza 350W ( na papierze jak piszecie) przy kolumnach 250W jest dla nich zdrowe

Nic się nie stanie to jest zaledwie połowa.... 

 

8 minut temu, Luki283 napisał:

Gdzie jest ten max w Heglu

99 ?

 

9 minut temu, Luki283 napisał:

jak to ma się do tradycyjnego potencjometru gdzie przy połowie głośności mamy już praktycznie max możliwości bez przesterowania? Gdzie jest ten max w Heglu?

Tam  gdzie inny na połowie się kończy, hegel dopiero się rozkręca .... 

 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Luki283 napisał:

Czy stałe słuchanie na głośności 57-60 wzmacniacza 350W

to na ile jest głośność nie ma żadnego znaczenia. Zobacz, że nawet płyty CD są nagrywane z różną głośnością. Już wtedy te 57-60 głośności na wzmaku się rozłazi. Jak jest za głośno, to zaczyna być to słychać. W jednym przypadku może tak być na głośności strzelam 70%, a w innym 80%. Tyle ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Hifi,

masz racje, przy kolekcji nagrań które posiadam róznica jest do 5, 6 na skali.

Klecha86  

Dokladnie coax 1 brzmi bardziej gładko, i nizsze partie dzwieku są bardziej rozbudowane.

Na szczęście z tego co pamiętam w HD20, różnica miedzy coax a usb była większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Luki283 napisał:

masz racje, przy kolekcji nagrań które posiadam róznica jest do 5, 6 na skali.

żeby nie było zbyt łatwo nawet odtwarzacz na wyjściu może mieć różne napięcie. Niekoniecznie 2V, na XLR to dopiero jest głośniej...

Za dużo tego ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Klecha86 napisał:

Mój h200 nie ma najmniejszego problemu żeby napedzic  dynaudio S25 zresztą stare Pentamid napędzał lepiej niż inne droższe wzmacniacze .....  Ale s tymi watami na papierze to masz 100% racji, ciekawe jak to zmierzyli ?

Podobnie przy Focus 220 mk2 -  H200 doskonale daje sobie z nimi radę, czuć do tego duży zapas mocy.

Słucham w zakresach 30 - max 45 i więcej nie potrzebuję ale prawdą jest że czym głośniej tym lepiej. Raz sprawdzałem możliwości, przy 85 na liczniku robiło się nieprzyjemnie wskutek przesterowania z drugiej strony muzyka była dość dynamiczna i pewnie można więcej ale po co...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Niekoniecznie 2V, na XLR to dopiero jest głośniej...

dokładnie, stad generalnie ukształtowana opinia, że xlr to Hi end i lepsze granie, a RCA to be. 
Często to różnica poziomów głośności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przypadku Hegla i nie tylko wydaje się potwierdzać reguła "optymalnych" wejść (wyjść przy DAC HD20) .  Mam wrażenie , ze w Heglu H100 wejście XLR jest najlepiej dopracowane - po zmianie kabli z RCA na XLR wyraźnie to usłyszałem. I nie chodzi tu o poziom głośności a o szczegóły, barwę, dokładność basu.. itd. Słuchając na poziome 30 czy nawet 20 jest ogromna różnica i na XLR słychać "muzykę" pełniejszą. Jest to tym bardziej dziwne gdyż H100 nie jest zbalansowanym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle odwrotnie. Po dwóch latach wreszcie sprawdziłem na tych samych modelach kabli xlr vs rca i przechodzę na rca. Owszem, dźwięk xlr jest ciut bardziej analogowy, miękki, gra środkiem, ale na rca ciut bardziej dynamiczny i zdecydowanie bardziej przestrzenny, nadal gładki. Tylko właściwie nie wiem, czy to wynik właściwości daca, czy wzmaka. Mówimy o połączeniu H200 i HD20. Ktoś może miał podobne odczucia i bardziej zgłębiał problem?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pioneek napisał:

Mam pytanie ma ktoś dac hd25 na pozbyciu z możliwością odsłuchu najlepiej z okolic podkarpacia przytulił tym to cudo? Albo czy mógłbym u kogoś posłuchać. Proszę na priv. 

W ogłoszeniach wisi dac użytkownika @szymko z Krakowa. Pewny 100% człowiek. Tu masz jego komentarze na forum mp3store, gdzie jest aktywny: https://forum.mp3store.pl/topic/128303-audionanik/#entry1434022 

A, tylko link, który dałem, jest aktywny tylko dla osób zalogowanych tam na forum. :] 

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H25 i Qutest grały w moim systemie. Według mnie dwa światy, zupełnie inne granie choć oba mogą i mają prawo się podobać. Z H25 nie ma efektu natychmiastowego, jest to bardzo liniowe i precyzyjne granie, trzeba się wsłuchać i oswoić. Qutest daje efekt natychmiast, sprawia, że muzyka gra z większym rytmem, używając przenośni staje się bardziej kolorowa, nie wszystkim się to spodoba. Dla mnie Chord to właściwa droga, więc pewnie go niebawem kupię. Oba urządzenia testowałem dzięki uprzejmości Q21, za co dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.