Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, zoromoto napisał:

Powinni go malować na niebiesko i sprzedawać w aptekach ?

No ale te niebieskie są chyba na receptę ,trzeba by iść do lekarza by ją wypisał . No a jak mi wiadomo ,do lekarza chodzą tylko chorzy ludzie .??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, shiver07 napisał:

Sorry błąd w tekście. Miało być 'U mnie już stoi' 

 

H390 jest z pewnością najlepszą maszyną od Hegla. Posiada niesamowity drive wkońcu moje PMC są wysterowane w 100%. Hegel rwie się do grania, aż się prosi żeby podkręcić gałkę. Jestem jeszcze na etapie wygrzewania, także z każdą godziną robi się coraz ciekawiej. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, shiver07 napisał:

No tak mi do szczęścia dużo nie potrzeba, choć patrząc z drugiej strony H390 wcale nie jest tani. Dobrze, że można się pośmiać i oto chodzi. 

Wszystko zależy od interpretacji ? Ale gratuluję zakupu i spełnienia  ? .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zjadę trochę w dół do poziomu H80/H90/H160. Zamierzam kupić jednego z tych Hegli do moich Xavianów Perla v1. Odsłuchy są jeszcze przede mną bo preferuję zakup z 2 ręki. Być może gdzieś o tym już tutaj było ale przyznaję się... nie dałem rady przeciągnąć wszystkich 408 stron ? 

Chodzi mianowicie o baterię wyjść cyfrowych:

W H90/H160 jest komplet a w H80 brakuje wejścia RJ45 - w jaki sposób mogę wykorzystać to wejście gdybym je posiadał i podłączył tam bezpośrednio kabelek z routera?

Czy zwykłe wyjście USB pozwoli mi (po podłączeniu do lapka) na odsłuch na sprzęcie np. radia internetowego, podcastów albo po prostu plików mp3, czyli wszystkiego tego czego słucham teraz właśnie na lapku?

Mimo, że w/w opcje sieciowe są dla mnie jednak drugorzędne w stosunku do samego brzmienia to może jednak mógłbym je w końcu wykorzystać, gdybym je posiadał...

I jeszcze jedno - wyjście phono w H90/H160 - czy ktoś używa, a jeżeli tak to z jakimi słuchawkami i z jakim skutkiem dla przyjemności słuchania?

Z góry dziękuję za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wejść cyfrowych w wyżej wymienionych wzmacniaczach nie uzyskasz nawet połowy ich potencjału ,zdegradujesz sobie dżwięk. Przyzwoity dac to podstawa ,wbudowanych nie traktuj poważnie ,to tylko taki mały bonus.

Druga sprawa to 80 /90 może nie wysterować twoich xavian , takie połączenie zastosował pan który w ciemno kupił ode mnie 80 ,no i poległ wzmak na nich ,miał jeszcze jakieś małe podłogówki equilibrium i z nimi hegel ładnie zagrał .Celował bym na twoim miejscu od razu w 160 ,tylko ponoć nie tak muzykalna jest jak 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to 80 /90 może nie wysterować twoich xavian , takie połączenie zastosował pan który w ciemno kupił ode mnie 80 ,no i poległ wzmak na nich ,miał jeszcze jakieś małe podłogówki equilibrium i z nimi hegel ładnie zagrał .

 

To dziwne. Equilibrium maja gorsza sprawnosc i wymagaja wiecej mocy niz Xaviany

Chodzi mianowicie o baterię wyjść cyfrowych:

W H90/H160 jest komplet a w H80 brakuje wejścia RJ45 - w jaki sposób mogę wykorzystać to wejście gdybym je posiadał i podłączył tam bezpośrednio kabelek z routera?

Czy zwykłe wyjście USB pozwoli mi (po podłączeniu do lapka) na odsłuch na sprzęcie np. radia internetowego, podcastów albo po prostu plików mp3, czyli wszystkiego tego czego słucham teraz właśnie na lapku?

 

 

Pozwoli

 

Zaleta wyzszych modeli z wejscie RJ45 jest tez mozliwosc bezprzewodowego odtwarzania muzyki / streaming np. z iPhona, iPada, PC,.. poprzez AirPlay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xajas napisał:

To dziwne. Equilibrium maja gorsza sprawnosc i wymagaja wiecej mocy niz Xaviany

Możliwe ,nie pamiętam już jaki to był model ,mówił że lepiej poradził sobie z podłogówkami.

Miał wcześniej jakiegoś nada który lepiej wysterował xaviany ,po spięciu h80 z equilibrium zadzwonił cały w skowronkach że przeżył prawdziwy szok.

Generalnie to kwestia skuteczności kolumn ale wydaje mi się ze mały monitor aby zagrał dobrze potrzebuje dużo prądu ,jak np małe KEF.

80 jest fajna ale nie ma dużo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 10:54, Klecha86 napisał:

 

 

https://www.soundstagehifi.com/index.php/equipment-reviews/1365-hegel-music-systems-h390-integrated-amplifier-dac

To cześć z testu porównawczego... 

Chcąc usłyszeć, jak wewnętrzny przetwornik H390 wypada w porównaniu z droższym samodzielnym przetwornikiem cyfrowym - i ocenić jakość dźwięku H390 za pomocą wejść analogowych - wydałem własny przetwornik HD30 Hegla (4800 USD), który sprawdziłem dokładnie cztery lata temu.  Podłączyłem HD30 do lewego i prawego zbalansowanego wejścia H390 za pomocą zbalansowanych interkonektów Crystal Cable Standard Diamond.  Bardzo rozdzielczy charakter Giya G2 Series 2s sprawił, że znów jest oczywistym wyborem głośników.  HD30 obsługuje 24/192 PCM i DSD64, a MQA wcale.  Ale HD30 wciąż jest mistrzem w szczegółach i przejrzystości, w porównaniu z wewnętrznym przetwornikiem cyfrowym HD390 nie zawiódł.

 Zanim Roger przyszedł tego dnia i używając różnych utworów z Normana Fucking Rockwell Lany Del Rey !, przeprowadziłem kilka porównań A / B HD30 i wewnętrznego przetwornika H390 i stwierdziłem, że przez HD30 dźwięk był konsekwentnie wyraźniejszy, a obrazy na  scena dźwiękowa została precyzyjniej zarysowana, niemal jak wyrzeźbiona w przestrzeni.  Znalazłem też HD30 nieco wyżej w górze.  Różnice te, choć nigdy ogromne, były zawsze słyszalne.  Ale szerokości i głębokości scen dźwiękowych pozostały mniej więcej takie same.

Mimo to, HD30 nie był czystym ruchem.  Wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy H390 brzmiał nieco bogatej w środku pasma, a subtelniej bardziej solidny i dopracowany w basie, co mi się podobało.  Uważam też, że przetwornik cyfrowo-analogowy H390 jest nieco łatwiejszy w uszach - nie brzmiał tak precyzyjnie jak HD30, ale jego bogactwo sprawiło, że dźwięk był bardziej zrelaksowany i przyjemny, szczególnie w przypadku głosów.  Kiedy wtedy słuchałem Bublé !, moje wrażenia się nie zmieniły.

 Kiedy podszedł Roger, odtworzyłem sekwencję nagrań, o których wiedziałem, że jest mu znany, ale nie powiedziałem mu o swoich wrażeniach.  Później to, co powiedział, odzwierciedlało moje własne myśli: że HD30 brzmiał wyraźniej, z bardziej wyraźną górą, podczas gdy wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy H390 brzmiał nieco bogatej w środku pasma, a bas był pełniejszy.  Kiedy grałem „Love Is” Adama Cohena, powiedział, że jego zdaniem bas HD30 jest mocniejszy, ale bas przez wewnętrzny przetwornik H390, choć nieco luźniejszy, wydawał się obniżać częstotliwość, a także był płynniej zintegrowany z  środek pasma.  Pomyślał, że bardziej trzewny bas HD30 brzmi nieco oderwany od wyższych częstotliwości.

 Krótko mówiąc, samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD30 ujawnił więcej szczegółów i brzmiał wyraźniej.  Ale który DAC brzmiał lepiej?  Nazywam to remisiem - dźwięk przetwornika cyfrowo-analogowego H390 był tak samo przyjemny jak dźwięk HD30.  Po prostu te dwa dźwięki były różne.  Jeśli wolisz dźwięk przetwornika cyfrowo-analogowego H390, nazwij go premią za ten fantastyczny zintegrowany układ - H390 byłby wart 6000 USD nawet bez przetwornika cyfrowo-analogowego.  Dzięki niemu H390 jest jeszcze bardziej okazją.

Czyli okazuje się, że DAC w H390 to nie jest tylko dodatek. Póki co jedynie ustępuje miejsca topowemu przetwornikowi HD30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 19:03, nekk napisał:

Witam,

Zjadę trochę w dół do poziomu H80/H90/H160. Zamierzam kupić jednego z tych Hegli do moich Xavianów Perla v1. Odsłuchy są jeszcze przede mną bo preferuję zakup z 2 ręki. Być może gdzieś o tym już tutaj było ale przyznaję się... nie dałem rady przeciągnąć wszystkich 408 stron ? 

Chodzi mianowicie o baterię wyjść cyfrowych:

W H90/H160 jest komplet a w H80 brakuje wejścia RJ45 - w jaki sposób mogę wykorzystać to wejście gdybym je posiadał i podłączył tam bezpośrednio kabelek z routera?

Czy zwykłe wyjście USB pozwoli mi (po podłączeniu do lapka) na odsłuch na sprzęcie np. radia internetowego, podcastów albo po prostu plików mp3, czyli wszystkiego tego czego słucham teraz właśnie na lapku?

Mimo, że w/w opcje sieciowe są dla mnie jednak drugorzędne w stosunku do samego brzmienia to może jednak mógłbym je w końcu wykorzystać, gdybym je posiadał...

I jeszcze jedno - wyjście phono w H90/H160 - czy ktoś używa, a jeżeli tak to z jakimi słuchawkami i z jakim skutkiem dla przyjemności słuchania?

Z góry dziękuję za każde info.

Przede wszystkim H90 to nowsza już Integra poprawiona pod względem dynamiki i zniekształceń czyli krótko mówiąc czystrzy, dynamiczniejszy dźwiękowo wzmacniacz. W H90 sekcja cyfrowa jak i samo wyjście na słuchawki oparte są na układzie z H160.  Dla twoich xavianów zdecydowanie H160 będzie je w stanie napędzić. Chociaż od tych wzmacniaczy  wolałbym już kupić H120 wtedy już nic by Ci nie brakowało. No ale wiadomo od czego to wszystko zależy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 20:03, nekk napisał:

Witam,

Zjadę trochę w dół do poziomu H80/H90/H160. Zamierzam kupić jednego z tych Hegli do moich Xavianów Perla v1. Odsłuchy są jeszcze przede mną bo preferuję zakup z 2 ręki. Być może gdzieś o tym już tutaj było ale przyznaję się... nie dałem rady przeciągnąć wszystkich 408 stron ? 

Chodzi mianowicie o baterię wyjść cyfrowych:

W H90/H160 jest komplet a w H80 brakuje wejścia RJ45 - w jaki sposób mogę wykorzystać to wejście gdybym je posiadał i podłączył tam bezpośrednio kabelek z routera?

Czy zwykłe wyjście USB pozwoli mi (po podłączeniu do lapka) na odsłuch na sprzęcie np. radia internetowego, podcastów albo po prostu plików mp3, czyli wszystkiego tego czego słucham teraz właśnie na lapku?

Mimo, że w/w opcje sieciowe są dla mnie jednak drugorzędne w stosunku do samego brzmienia to może jednak mógłbym je w końcu wykorzystać, gdybym je posiadał...

I jeszcze jedno - wyjście phono w H90/H160 - czy ktoś używa, a jeżeli tak to z jakimi słuchawkami i z jakim skutkiem dla przyjemności słuchania?

Z góry dziękuję za każde info.

Połączenie sieciowe sprawdzi się ewentualnie do słuchania muzyki w serwisach typu Spotify. Jak oglądasz coś z YT trzeba po USB się wpiąć. Jeżeli chodzi o USB Hegel szału nie robi ponieważ stosuje stary układ USB zgodny z USB audio 1.0. Oczywiście należy sprawdzić samemu, do radia internetowego na pewno powinno wystarczyć, ja dla siebie bym nie kupował H80/90/120/160/190 dla wejścia USB. Dopiero H360/390 ma lepsze wejście USB zgodne ze standardem USB audio 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
58 minut temu, sls napisał:

Połączenie sieciowe sprawdzi się ewentualnie do słuchania muzyki w serwisach typu Spotify. Jak oglądasz coś z YT trzeba po USB się wpiąć. Jeżeli chodzi o USB Hegel szału nie robi ponieważ stosuje stary układ USB zgodny z USB audio 1.0. Oczywiście należy sprawdzić samemu, do radia internetowego na pewno powinno wystarczyć, ja dla siebie bym nie kupował H80/90/120/160/190 dla wejścia USB. Dopiero H360/390 ma lepsze wejście USB zgodne ze standardem USB audio 2.0.

Standard nie ma tu nic do rzeczy, nie ważne czy jest to usb 1.0,2.0 czy 3.0. Liczy się to co jest za wtyczką, w starszych Heglach szału nie ma bo jest tam stary Tenor Audio TE7022 , w nowej wersji jest już zupełnie inne rozwiązanie(xmos)

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 07:12, xajas napisał:

Zaleta wyzszych modeli z wejscie RJ45 jest tez mozliwosc bezprzewodowego odtwarzania muzyki / streaming np. z iPhona, iPada, PC,.. poprzez AirPlay

można też obsługiwać streaming za pomocą apki mconnect ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No nie wiem, chyba sobie jednak te opcje sieciowe zostawię jako taki bonus. Jak radyjko internetowe zadziała to już będzie git. Rzeczywiście do Xavianów z zasady polecane są mocniejsze i dynamiczne wzmaki - H90 z 60W czy nawet lekko mocniejszy H80 wydają się tutaj "zbyt słabe". Natomiast H160 - myślę, że LUKAS 84 i Shiver07 macie w pełni rację... H120 - niewiele tego z drugiej ręki, H80/90 planuję odsłuch po niedzieli (i może nawet H200) a jeżeli ktoś z klubowiczów ma H160 do udostępnienia na krótki odsłuch (w promieniu 200km od Koszalina) to chętnie skorzystam :)))

H80 był kilka razy (na klubie xaviana) wymieniany jako dobre zestawienie z Perlą, zapewne przez tę muzykalność i dobre zestrojenie całego pasma. Słucham głównie jazzu, r&b i kobiecych wokali.

Nigdzie nie mogłem znaleźć info o mocy trafa w tych modelach - doszukałem się gdzieś, że H200 to 1000VA i 90 000mF - i to, bynajmniej na papierze brzmi dobrze! ? Posłuchamy, zobaczymy! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 20:58, nekk napisał:

H80 był kilka razy (na klubie xaviana) wymieniany jako dobre zestawienie z Perlą, zapewne przez tę muzykalność i dobre zestrojenie całego pasma. Słucham głównie jazzu, r&b i kobiecych wokali.

Pewne cechy tego wzmacniacza wg mnie ocierają się o hi -end .Czystość ,przejrzystość,mikro dynamika ,bardzo dobry bas .

Zaczynam żałować że go sobie nie zostawiłem ,chociaż by jako grajka do sypialni.

Tym bardziej w kontekście ceny za jaką go sprzedałem.Jeśli weżniesz go na testy to bierz na niego tygodniową poprawkę ,kupiłem używany egzemplarz a tyle czasu układał się w systemie ,na początku dzwięk to tragedia była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 23:26, LUKAS 84 napisał:

Pewne cechy tego wzmacniacza wg mnie ocierają się o hi -end .Czystość ,przejrzystość,mikro dynamika ,bardzo dobry bas

Hegel i Hi-End ??? Chyba tylko H30/P30 mógłby aspirować do tego miana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można  brzmienie Hegla doceniać lub nie ale Top HiFi daje właśnie bardzo atrakcyjne ceny na te klamoty. Tak patrzę na ceny mojego Cyrusa czy Naima a ich odpowiedników u Hegla i obecne  ceny u Hegla są  40% niższe. To się chwali, gdy inni dystrybutorzy walą ceny do góry i zdzierają  bez opamiętania.... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38

Qrde,  muszę sprzedać Moona i idę po Hegla H90 ???

7 godzin temu, artdm napisał:

Hegel i Hi-End ??? Chyba tylko H30/P30 mógłby aspirować do tego miana.

Czy to twierdzenie jest podyktowane ceną, czy naprawdę świetnym brzmieniem?

A może jednym i drugim ? ???

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Zerknij proszę na cenę czarnego h120, żeby miał troszkę więcej prądu to dzisiaj bym go brał, bez kitu. 

A co, boisz się, ze nie wysteruje twoich kolumienek?

Weź chociaż na test, a później zdecyduj.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 06:37, artdm napisał:

Chyba tylko H30/P30 mógłby aspirować do tego miana.

Tylko dlatego, ze jest dzielony może pretendować do miana Hi End? Czy może tak prozaiczna kwestia jak cena?
Wprawdzie nie słuchałem tego systemu we własnych warunkach, ale też nie było niczego szczególnego czego nie usłyszałbym na H360 w tym konkretnym wypadku... Więc co dla Ciebie stanowi różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaawansowane technologicznie musi kosztować, ale chodzi przede wszystkim o brzmienie jak zawsze z resztą. Jeśli dla Ciebie twoja 360-tka brzmi podobnie do H30/P30 to tylko pogratulować, grunt do dobre samopoczucie. A co do tych Hi-Endów, to czysty marketing, tak samo prawdziwy jak w pełni zbalansowane integry Hegla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 14:16, Adam 38 napisał:

Zerknij proszę na cenę czarnego h120, żeby miał troszkę więcej prądu to dzisiaj bym go brał, bez kitu. 

jest jeszcze Rost i gra o niebo lepiej od H90. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2020 o 07:37, artdm napisał:

To co zaawansowane technologicznie musi kosztować, ale chodzi przede wszystkim o brzmienie jak zawsze z resztą. Jeśli dla Ciebie twoja 360-tka brzmi podobnie do H30/P30 to tylko pogratulować, grunt do dobre samopoczucie. A co do tych Hi-Endów, to czysty marketing, tak samo prawdziwy jak w pełni zbalansowane integry Hegla. 

Nie wiem jak reszta klubowiczow ale chetnie bym poznal Pana zdanie na temat rownie dobrego wzmaka w tej kasie co h360. Tylko konkrety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.