Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

No i po co kombinować, wystarczy się do Norwegii przeprowadzić! ? Tutaj jest taka woda, że nie musiałem odkamieniać czajnika od kilku lat i wciąż jak nowy... no i Hegel śpiewa najlepiej w ojczystym języku ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoromoto napisał:

Oj tam oj tam, co z tego że po Norwesku z Chińskim akcentem ?

Apple też jest produkowane w Chinach czy to oznacza że jest to chiński produkt ? no nie ,,, Opel produkowany w Polsce jest Polskim samochodem ? itp itd,,, Nawet taka firma jak Tomanek" korzysta z chińskich produktów ba myślę że nawet nie miała by szans zaistnieć  gdyby nie chiny ? Niestety Chiny rządzą całym globem czy to sie komuś podoba czy nie  , Nawet Donald Trump może im podskoczyć ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, xajas napisał:


To nie ten Hegel (znakomity filozof)

Hegel to nazwa grupy muzycznejIMG_2516.png

Wiem przyjecielu ?. Mam Hegla i wiem skąd pochodzi firma projektująca sprzet grający . Siedzę w ich kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Riczi75 napisał:

Wiem przyjecielu ?. Mam Hegla i wiem skąd pochodzi firma projektująca sprzet grający . Siedzę w ich kraju ?

 Wiem przyjecielu ?. Moja cora mieszkala w tym samym domu, w ktorym kiedys mieszkal Hegel (filozof). Siedzę w ich kraju ?

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fakt produkcja Chiny . I?

Ale to sprzęt zmiatajacy większość klocków . AUDIO gd to też chinol a dżwiekowo nie wiele i jednemu i drugiemu może podskoczyć . Nie mowie o modelach podstawowych . Nie jesyem jakimś guru ale parę rzeczy w życiu się słuchało .

Dobrze aby nie powielać zasłyszanych opinii tylko mówić o tym co się słyszało . A wielu powiela opinie zasłyszane bo kolega kolegi słyszał i mu się nie podobało to kicha , znaczy się . Ja długo omijałem Hegla szerokim łukiem bo się naczytałem  że ho ho . Ale w końcu chciałem spróbować aby ocenić.

I w połaczeniu z Audio Physic T6 oraz S25 po kablach Chorda Nordosta I AQ R88 jest bajka dynamika Hegla i przestrzen AQ jest w dechę ?. Polecam posłuchać .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shiver07 napisał:

Mi osobiście nie przeszkadza fakt, że HEGEL jest made in china tylko fakt, że w związku z tym HEGEL powinien być tańszy a nie jest. 

Ok.  ? Móglby zdecydowanie mógłby ale norwedzy się liczą bo tu życie drogie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patzrzac ostatnio na oferty pracy w Chinach okazuje się się zarobki na tych samych stanowiskach  są zbliżone lub wyższe niż w Polsce, dodatkowo norma jest ze dodatkiem do pracy jest darmowe wyżywienie i mieszkanie. W chinach była tania siła robocza 10 lat temu   

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacm napisał:

Patzrzac ostatnio na oferty pracy w Chinach okazuje się się zarobki na tych samych stanowiskach  są zbliżone lub wyższe niż w Polsce, dodatkowo norma jest ze dodatkiem do pracy jest darmowe wyżywienie i mieszkanie. W chinach była tania siła robocza 10 lat temu   

To znaczy że i ceny towarów z tamtych rejonów nie musza być niskie , zwłaszcza że są dobre przynajmniej te o których wspomniałem wyżej  . Czas przenosić produkcję do domu . Bedzie lepiej dla nas wszystkich . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Riczi75 napisał:

To znaczy że i ceny towarów z tamtych rejonów nie musza być niskie , zwłaszcza że są dobre przynajmniej te o których wspomniałem wyżej  . Czas przenosić produkcję do domu . Bedzie lepiej dla nas wszystkich . 

Dokładnie w zupełności sie z tym zgadzam czasy nabijania się z chińskich produktów też już można włożyc  do lamusa , to oni sie z nas nabijają bo celowo wsadzają na nasze rynki słabszej jakości komponenty a te luksusowe montują tylko u siebie i dla siebie i nikt sie w tym nie połapie bez dobrych układów z nimi bo ci kondka namalują jakiego chcesz a co jest w środku tylko oni wiedzą , dac czy konwertery maja bardzo dobre brakuje im tylko własnego charakteru są bezosobowe bez imienne trochę jak sami oni ,,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H390 ze swojego wbudowanego streamera gra nadspodziewanie dobrze jak na integrę oczywiście. Testowaliśmy nieraz z klientami i dzielnie się bronił jako all-in-one. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pod ręką lutownicę, odpowiednie rezystory, kondensatory, gniazdo słuchawkowe i trochę pojęcia w zakresie DIY to jeszcze dzisiaj podłączysz swoje słuchawki do H300 i cieszyć się będziesz znakomitą jakością muzyki...
...ale to tak mało "profesjonalne", że większość na tym forum będzie ci to odradzało taki mezalians... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 22:23, Custom999 napisał:

Czesc, może trywialne pytanie dla większości z Was. Ale przez co najlepiej podłączyć słuchawki do Hegel 300??? (słucham dużo muzy z Cdp2a). Kwarantanna a dziewczyna marudzi, ze czasem za głośno heh?

 

Baaardzo łatwo:

wej sluchawkowe.jpg

;D

a tak poważnie to jakiś pre amp słuchawkowy najprościej albo hd12...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wau1971 napisał:

Jeśli masz pod ręką lutownicę, odpowiednie rezystory, kondensatory, gniazdo słuchawkowe i trochę pojęcia w zakresie DIY to jeszcze dzisiaj podłączysz swoje słuchawki do H300 i cieszyć się będziesz znakomitą jakością muzyki...
...ale to tak mało "profesjonalne", że większość na tym forum będzie ci to odradzało taki mezalians... ?

 

Headphone.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 22:23, Custom999 napisał:

Czesc, może trywialne pytanie dla większości z Was. Ale przez co najlepiej podłączyć słuchawki do Hegel 300??? (słucham dużo muzy z Cdp2a). Kwarantanna a dziewczyna marudzi, ze czasem za głośno heh?

Rozwiązanie zupełnie nieekonomiczne, 100W w ciepło i 0,5W w słuchawki, może poszukaj jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego, masz dwa wyjścia w cd, tutaj nie wiem czy oba dają sygnał czy jest to jakoś przełączalne. (Zawsze można coś wypożyczyć i sprawdzić jak się sprawdza). Dodawanie wyjścia słuchawkowego będzie wymagało albo wypinania kabli głośnikowych albo ingerencji w układ wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy można podłączyć bezpośrednio pod CD. Ja gram po XLR ale miałem połączone jednocześnie rca i coax żeby sobie porównać, także sygnał na wszystkich wyjściach jest, spokojnie można użyć jednego do podłączenia wzmacniacza słuchawkowego... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów. Chciałbym dołączyć do szanownego grona użytkowników tej marki. Jestem posiadaczem h100 od kilku lat, co miało miejsce przy udziale kolegi prowadzącego bloga. Jestem jak najbardziej zadowolony z przekazu, który otrzymuję od mojego zestawu, jednak ostatnio podkusiło mnie, by pożyczyć Nait xs3 i to, co usłyszałem bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Mam na myśli oczywiście podstawę basową i wybrzmienia owego. Nawet nie miałem pojęcia, że utwory, które znam ( tak mi się wydawało do tej pory) mogą zabrzmieć jeszcze inaczej. Tego xs3 podpiąłem do najmniejszych monitorów Gato ( chyba fm 8 mają symbol), bo Avcony nie bardzo się zgrały z Naimem. Zresztą ich charakterystyka nie daje poszaleć z Naimem. I teraz pytanie mam, tzn. czy przy zmianie jakiegoś elementu toru jest szansa, by bas stał się bardziej kolorowy, zróżnicowany? Chciałbym pozostać przy Heglu i Avcon ach, ale czy to realne przy oczekiwaniu takich wrażeń? Cdx2 jest bez xps-a, ale też nie chciałbym popadać w takie koszta. Kable głośnikowe, to Audionova Quasarius, przerobiłem też kilka M&B, Tellurium Ultra Blue i Black. Nieznacznie lepiej było na Ultra Blue, choć to nie to, co chciałbym usłyszeć. Interkonekt to vdh 102 mk3 hybrid. Reasumując : czy zmiana jakiegoś kabelka jest w stanie zmienić charakterystykę basu? Będę wdzięczny klubowiczom za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 10:14, sls napisał:

Ktoś coś słyszał może, czy albo kiedy pojawi się nowa wersja h190?

Na czym miałaby polegać nowość wersji ?

H190 ma dopiero dwa lata.

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich klubowiczów, posiadam Hegla H80 + Audio Physic Yara Evolution, z którego jestem bardzo zadowolony. Już mi chodzi po głowie, zakup wyższego modelu aby poprawić brzmienie, przy zachowaniu charakteru grania mojego obecnego wzmaka. W jakim kierunku powinienem iść, czy warto myśleć na zakupem Rosta, a może iść w wyższą moc H100 lub H160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sls napisał:

Np. na poprawieniu dac'a gdzie dali układ Tenora zamiast czegoś nowszego jak w h360, h390.

Dac w H190 jest całkiem ok. Układ Tenora obsługuje tylko wejście USB. Podepnij się pod coax i ominiesz Tenora.

Edytowane przez klarad74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.