Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, klarad74 napisał:

Dac w tym wzmaku jest całkiem ok. Układ Tenora obsługuje tylko wejście USB. Podepnij się pod coax i ominiesz Tenora.

Jest to jakieś rozwiązanie niemniej jak dla mnie jest to trochę irytujące że w tym budżecie producent nie dostarcza lepszego układu USB. Słucham z laptopa czasami coś oglądam z yt, nie interesują mnie odtwarzacze sieciowe czy CD, dobry konwerter do spdif też kosztuje, zajmuje miejsce do tego potrzebny jest jeszcze dodatkowy kabel brr.  Z jednej strony kusi ten wzmacniacz z drugiej ma się wrażenie że można lepiej być może wydać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Prewwit napisał:

Witam Wszystkich klubowiczów, posiadam Hegla H80 + Audio Physic Yara Evolution, z którego jestem bardzo zadowolony. Już mi chodzi po głowie, zakup wyższego modelu aby poprawić brzmienie, przy zachowaniu charakteru grania mojego obecnego wzmaka. W jakim kierunku powinienem iść, czy warto myśleć na zakupem Rosta, a może iść w wyższą moc H100 lub H160?

Jeżeli lubisz brzmienie h80 to najbezpieczniej zmienic go na h300, bo to bardzo podobnie grające wzmaki z tym że 300ka ma lepszą kontrolę, precyzję. Ma takie przyjemne dociążenie wyższego basu/średnicy w porównaniu z h160 czy h360, więc ich charakter jest nieco inny...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o H100 w stosunku do H80, bo na H300 będę musiał poczekać jak zejdą ceny w dół, bo obecnie poza moim zasięgiem. Z H300 też gdzieś czytałem, że H300 zachowuje brzmienie H80, ale  wnosi je na wyższym poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Prewwit napisał:

A co myślisz o H100 w stosunku do H80, bo na H300 będę musiał poczekać jak zejdą ceny w dół, bo obecnie poza moim zasięgiem. Z H300 też gdzieś czytałem, że H300 zachowuje brzmienie H80, ale  wnosi je na wyższym poziom.

Moje zdanie znasz .

Na obniżkę cen Hegli nie liczył bym za bardzo . W Norwegii na rynku wtórnym ciężko coś dostać . A ceny trzymają sie na niezminnym poziomie z tendencją wręcz wzwyżkową . 80 , 70, H1ki się zdarzają ale też niestety nie tanieją . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prewwit napisał:

A co myślisz o H100 w stosunku do H80, bo na H300 będę musiał poczekać jak zejdą ceny w dół, bo obecnie poza moim zasięgiem. Z H300 też gdzieś czytałem, że H300 zachowuje brzmienie H80, ale  wnosi je na wyższym poziom.

H100 znam tylko z opowieści, ale skoro lubisz h80 (więc raczej nie masz ciśnienia żeby na gwałt zmieniać) poszedł bym w nowsza a nie starszą konstrukcję. Miałem i porównywałem kilka Hegli i do AP brał bym 300ke... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam H80, H160, OPPO BDP-105D i JMLab ELECTA 920.1
U mnie też nie było ciśnienia na wymianę H80 na wyższy model tym bardziej że brzmienie całkowicie mnie satysfakcjonowało ale okazja kupienia funkiel nówki (jeszcze w folii) H160 za 5k6 przesądziła sprawę zakupu.
W Norwegii w której mieszkam takie cuda się zdarzają...?
Jeśli mogę podpowiedzieć ci czy było warto i co zmieniło się w brzmieniu mojego systemu...?
WARTO...
Bas poszedł w dół, wysokie poszły w górę, średnicę wyeksponowało, scena stała się szersza, dźwięk oderwał się od kolumn
Aktualnie mój H80 wystawiony jest do sprzedaży ale jakiegoś szalonego zainteresowania ze strony kupujących nie zauważyłem
https://www.finn.no/user/ads/admin.html?finnkode=176381692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80tki obecnie sa jeszcze dość popularne i dosć drogie w stosunku do ostatniej ceny sklepowej . Co najmniej ostatnie pół roku prokukcji i sprzedaży H80 nowkę w sklepie można było dostać za 8000nok +- 3300zł nówka . Ponieważ to podstawowy model to ludzie szukają , przeskakują na wyższe modele . Nowszą H90 można już kupić za 8000-9000nok więc 80tki nie są tak popularne dla kupujacego . Jak się z kolei ostatnio pojawią H1 lub H100 to raczej znikają szybko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wau1971 napisał:

dźwięk oderwał się od kolumn

U mnie H80 + AP Yara też dźwięk się odrywa i scena piękna, za to ten duet u mnie bardzo lubię. Ale jak jest jeszcze lepiej to tym bardziej nakręcam się na zakup?, zobaczymy co się trafi będę szukał najpierw Hegel H300, potem H160. Jeszcze cały czas biorę pod uwagę H100 jak się trafi jakaś okazyjna cena to wezmę z ciekawości na testy i teraz kupię, bo w podobnej cenie do tego co mam.

2 godziny temu, Riczi75 napisał:

Nowszą H90 można już kupić za 8000-9000nok

Cena bardzo dobra, ale pewnie też z tego wynika, że swój rynek lokalny inaczej traktują co do cen, nie zdzierają ze swoich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prewwit napisał:

U mnie H80 + AP Yara też dźwięk się odrywa i scena piękna, za to ten duet u mnie bardzo lubię. Ale jak jest jeszcze lepiej to tym bardziej nakręcam się na zakup?, zobaczymy co się trafi będę szukał najpierw Hegel H300, potem H160. Jeszcze cały czas biorę pod uwagę H100 jak się trafi jakaś okazyjna cena to wezmę z ciekawości na testy i teraz kupię, bo w podobnej cenie do tego co mam.

Myślę ze jak zakosztujesz 300tki to na bank nie będziesz chciał zejść niżej ?

5 minut temu, Prewwit napisał:

U mnie H80 + AP Yara też dźwięk się odrywa i scena piękna, za to ten duet u mnie bardzo lubię. Ale jak jest jeszcze lepiej to tym bardziej nakręcam się na zakup?, zobaczymy co się trafi będę szukał najpierw Hegel H300, potem H160. Jeszcze cały czas biorę pod uwagę H100 jak się trafi jakaś okazyjna cena to wezmę z ciekawości na testy i teraz kupię, bo w podobnej cenie do tego co mam.

Cena bardzo dobra, ale pewnie też z tego wynika, że swój rynek lokalny inaczej traktują co do cen, nie zdzierają ze swoich?

Przede wszystkim cła . H390 w slkepie nówka kosztuje niecałe 50000nok jakieś 20500zł . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Riczi75 napisał:

Przede wszystkim cła . H390 w slkepie nówka kosztuje niecałe 50000nok jakieś 20500zł . 

Czy na pewno są cła przy imporcie do Polski?

"Co więcej – w ramach EOG wymiana handlowa pomiędzy Norwegią, a innymi państwami UE, zachodzi w ramach wewnątrzwspólnotowego obrotu towarami i usługami. Z tego też powodu import i eksport do Norwegii nie jest objęty żadnymi szczególnymi przepisami celnymi. Przepływ towarów i usług jest swobodny, tak samo jak przepływ obywateli i możliwość podejmowania pracy nad fiordami."

Źródło: https://turbotlumaczenia.pl/blog/czy-norwegia-jest-w-unii-europejskiej-i-inne-wazne-informacje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Prewwit napisał:

Czy na pewno są cła przy imporcie do Polski?

"Co więcej – w ramach EOG wymiana handlowa pomiędzy Norwegią, a innymi państwami UE, zachodzi w ramach wewnątrzwspólnotowego obrotu towarami i usługami. Z tego też powodu import i eksport do Norwegii nie jest objęty żadnymi szczególnymi przepisami celnymi. Przepływ towarów i usług jest swobodny, tak samo jak przepływ obywateli i możliwość podejmowania pracy nad fiordami."

Źródło: https://turbotlumaczenia.pl/blog/czy-norwegia-jest-w-unii-europejskiej-i-inne-wazne-informacje/

Cła są . Możesz odebrać tax free na granicy Norweskiej za towar zakupiony tutaj . Podczas kontroli na granicy Szweckiej o ile na takową kontrole trafisz za towary powyżej 3000 nok mogą doliczyć clo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy300 sprzedane maniakowi marki, w końcu. Kupujący nie zastanawiał się nawet chwili, ale co się dziwić jak mu to zaprezentowałem z H80, na dodatek w 80m salonie ? Z ciekawości napisałem do sprzedającego o zdjęcia wzmacniacza jaki ma w domu. Coś z ONKYO i bass/sopran na maxa w prawo. Sąsiedzie nie będą mieli łatwo.

Powracając na ziemię, obecnie H80 rusza salon z posad za pomocą Magnat Transpuls 1500. Zgrywa się to pięknie, dosyć wyraźnie cofniętą średnica w magnatach Hegel znakomicie kompensuje. Ta kolumna to konstrukcja zamknięta (2 otwory na dole to tzw. stratne), z ilością i jakością dominującego i mega szybkiego basu nie ma tu problemu. Bardzo mocno myślę o zamianie H80 na coś mocniejszego  i koniecznie z funkcjami sieciowymi. Konkretnie będzie to nadal Hegel, te "dokładne" brzmienie mi pasuje. Mam b.dużą prośbę do posiadaczy H190. Spotify obsługuje, ale czy nie ma problemu włączyć tu radio internetowe? Jak wygląda obsługa tych funkcji sieciowych, jest tu jakaś aplikacja na androida? Ogólnie co oprócz tadzika czy spotify można tu jeszcze włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, robercik77 napisał:

Altusy300 sprzedane maniakowi marki, w końcu. Kupujący nie zastanawiał się nawet chwili, ale co się dziwić jak mu to zaprezentowałem z H80, na dodatek w 80m salonie ? Z ciekawości napisałem do sprzedającego o zdjęcia wzmacniacza jaki ma w domu. Coś z ONKYO i bass/sopran na maxa w prawo. Sąsiedzie nie będą mieli łatwo.

Powracając na ziemię, obecnie H80 rusza salon z posad za pomocą Magnat Transpuls 1500. Zgrywa się to pięknie, dosyć wyraźnie cofniętą średnica w magnatach Hegel znakomicie kompensuje. Ta kolumna to konstrukcja zamknięta (2 otwory na dole to tzw. stratne), z ilością i jakością dominującego i mega szybkiego basu nie ma tu problemu. Bardzo mocno myślę o zamianie H80 na coś mocniejszego  i koniecznie z funkcjami sieciowymi. Konkretnie będzie to nadal Hegel, te "dokładne" brzmienie mi pasuje. Mam b.dużą prośbę do posiadaczy H190. Spotify obsługuje, ale czy nie ma problemu włączyć tu radio internetowe? Jak wygląda obsługa tych funkcji sieciowych, jest tu jakaś aplikacja na androida? Ogólnie co oprócz tadzika czy spotify można tu jeszcze włączyć?

Powiem ci tak, H190 lata fruwa i kredki struga ?

Wszystko uruchomisz bez żadnych problemów. Chodzą nawet pogłoski, że ma dostać soft do Roon-a . Śmiało możesz kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem ostatniej sztuki nieotwieranego jeszcze H160 od sprzedawcy od którego i ja kupiłem podaję link do norweskiego "allegro"...
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=176698169
Problemem może być odbiór osobisty ale co to dla Polaka...
Cena, ja stargowałem do NOK14k i stan rekompensuje podjęty wysiłek
Polskie firmy przewozowe realizują przewozy towarów i osób

Polecam bloga Stereo i Kolorowo w tematyce audio-video
http://stereoikolorowo.blogspot.com/search?q=h160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, paul klacska napisał:

Powiem ci tak, H190 lata fruwa i kredki struga ?

Wszystko uruchomisz bez żadnych problemów. Chodzą nawet pogłoski, że ma dostać soft do Roon-a . Śmiało możesz kupować.

Rozwiń proszę jakie soft to obsługuje, jak łączyć się z Heglem H190?. Ze spotify czy z tidalem to wiadomo nie ma problemu, telefon jest jak pilot. Miałem ostatnio jakiegoś Denona 5.1 na testy i była tam dedykowana aplikacja HEOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, robercik77 napisał:

Rozwiń proszę jakie soft to obsługuje, jak łączyć się z Heglem H190?. Ze spotify czy z tidalem to wiadomo nie ma problemu, telefon jest jak pilot. Miałem ostatnio jakiegoś Denona 5.1 na testy i była tam dedykowana aplikacja HEOS.

Najprościej jest jak ma się iOS, wtedy airplay załatwia wszystko. Jak nie to wybór aplikacji jest spory, chyba najbardziej popularna jest chyba apka mconnect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te Hegle można obsługiwać za pomocą aplikacji mconnect. Widzi Tidal, dyski sieciowe, oraz zasoby samego tableta/telefonu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 19:19, zoromoto napisał:

No i po co kombinować, wystarczy się do Norwegii przeprowadzić! ? Tutaj jest taka woda, że nie musiałem odkamieniać czajnika od kilku lat i wciąż jak nowy... no i Hegel śpiewa najlepiej w ojczystym języku ?

Heh tylko pracę trzeba jeszcze jakąś mieć w tej Norwegii, żeby tego Hegla sluchac?

Edytowane przez Custom999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zoromoto napisał:

Po raz kolejny przekonałem się że nie ma "złych" Hegli. Każdy okazał się wybitny w swojej cenie ?

Kurde, a mnie bardziej się podobał H90 niż np. H190. Ten drugi jakoś jazgotał na górze, troszkę drażniła ta góra. 

Żeby nie było, mam adaptację akustyczną.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.