Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, ps39 napisał:

Jeśli H90 można porównać do H80,  a H190 do H160, to To ten pierwszy nie obsłuży "trudniejszych" kolumn. Ten drugi poradzi sobie z nimi bez zadyszki.

Te trzy na załączonym obrazku poradzą sobie bez problemu z większością kolumn, progres 390 vs 190 jest wyraźny ale i różnica w cenie adekwatna. 300ka nie jest tak rodzielcza i dynamiczna, ale bardzo przyjemna w odbiorze i wciąż uważam że w tej cenie to prezent... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Nie mam trudnych kolumn, moje odczucia są w kontekście tego co mam na stanie.

Nie wiem czy "mieszałeś" kablami ale jak pożyczyłem sąsiadowi Nordost Heimdall do tej 190ki to się na mnie prawie obraził bo teraz musi też kable kupić, taka była różnica w porównaniu z jego posrebrzanymi Argonami sc1 ? 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to oczko wyżej. Przynajmniej wiesz za co płacisz ?

Z Heglami też tak jest, im wyżej tym większa rozdzielczość, kontrola, precyzja, poukładana scena, ale gorsze realizacje też od razu słychać wyraźniej, więc mniej rodzielczy piec zagra przyjemniej w tym wypadku... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zoromoto napisał:

Jednak to oczko wyżej. Przynajmniej wiesz za co płacisz ?

Z tym oczko wyżej bym tak się mocno tego nie trzymał.

Nie chce wywoływać gównoburzy,  ale był u mnie przez chwilę CD Player Mohikan. To bardzo dobry odtwarzacz, neutralny tak jak większość Hegli podobał mi się,  ale .... 

No właśnie i tutaj wolę już nie pisać...

Sorry

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszytko jest dla wszystkich dlatego tak wiele zmiennych .

Niestety jak się wymienia jedno czasem trzeba zmienić całą resztę żeby zobaczyć na co stać dany sprzęt . 

Zmieniając jedną rzecz w swoim systemie słyszymy co zmienia ona w naszym systemie a nie na co ją stać .

Szkoda że już firmy dawno ogarnęły jak produkować sprzęt grający naprawdę realistycznie a wciąż marnują zasoby , czas i produkują miernotę . Nadejdzie czas jeszcze żeby przestać biegać bez sensu w tym kołowrotku .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2020 o 12:29, sir.jax napisał:

Z tym oczko wyżej bym tak się mocno tego nie trzymał.

Nie chce wywoływać gównoburzy,  ale był u mnie przez chwilę CD Player Mohikan. To bardzo dobry odtwarzacz, neutralny tak jak większość Hegli podobał mi się,  ale .... 

No właśnie i tutaj wolę już nie pisać...

Sorry

Teraz to już musisz napisać. Trzeba było nie nie odzywać ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, shiver07 napisał:

Teraz to już musisz napisać. Trzeba było nie nie odzywać ;). 

Oj nie nie...

?

Nie chce robić reklamy, ale z drugiej strony nie chcę wywołać gównoburzy. 

Z ręką na sercu polecam ten CD Mohikan, co by o nim nie powiedzieć.

Tyle musi Tobie wystarczyć.

Sorry.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pokolenie naszych dziadków było ostatnim niezależnym ziemia prawidłowo nawozona dawała plony za darmo, bez potrzeby stosowania chemii to samo zwierzęta itd itp choć w czasach wojny i potem czesci komuny. Potem jak mawiali dziadkowie chemia wyjalowiła ziemię i teraz za to co wyrastało za darmo teraz tzreba płacić. 

Ten system zastosowano w każdej dziedzinie naszego życia. Ale jak wszystko kiedyś przeminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klub! ?

Właśnie podjąłem decyzję o zakupie hegla h200. Przez miesiąc szukałem wzmacniacza odpowiedniego dla siebie i decyzja podjęta. W domu rodzinnym na codzień gra model h300 ?

W zwiazku z tym rodzi się pytanie - jaka cena za h200 jest sensowna? Aktualnie straszna posucha w polskim internecie (brak jakichkolwiek ofert na gieldzie hifi, 2 na olx) - wyceniają na 5,5k. Jest sens targować cenę? Według historii na stronie hifishark - w Polsce sporo ich zeszło w cenie 4,7k-5k w 2020. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, aliengbl napisał:

Witam klub! ?

Właśnie podjąłem decyzję o zakupie hegla h200. Przez miesiąc szukałem wzmacniacza odpowiedniego dla siebie i decyzja podjęta. W domu rodzinnym na codzień gra model h300 ?

W zwiazku z tym rodzi się pytanie - jaka cena za h200 jest sensowna? Aktualnie straszna posucha w polskim internecie (brak jakichkolwiek ofert na gieldzie hifi, 2 na olx) - wyceniają na 5,5k. Jest sens targować cenę? Według historii na stronie hifishark - w Polsce sporo ich zeszło w cenie 4,7k-5k w 2020. 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=175986877

 

Najlepiej kupić w Norwegii.  

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, will66 napisał:

https://www.olx.pl/oferty/q-hegel-h200/

 

w linku są 2 sztuki - ten drugi to firma działająca od dłuższego czasu; sam korzystałem w przeszłości, są rzetelni.

Ceny zapewne do jakiegoś targowania...

Z ta firma jestem umowiony na weekend ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, paul klacska napisał:

One obie kupuję w Norwegii i przywożą do kraju. Trzeba było dać znać wcześniej, jechałem autem do kraju to bym ci go kupił i przywiózł.

Wiem że sprowadzają ?

Dziękuję za propozycje, ale decyzja padła wczoraj ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, paul klacska napisał:

To jak się nie pali i możesz poczekać, to może warto zaoszczędzić parę stówek.

Jestem juz dwa tygodnie bez wzmacniacza i meczy mnie mocno ? Nie ma co czekać ?

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, aliengbl napisał:

Jestem juz dwa tygodnie bez wzmacniacza i meczy mnie mocno ? Nie ma co czekać ?

 

Pośpiech jest złym doradcą. Parę dni wcześniej i już miałbyś Hegla w domu. W niedzielę wróciłem z Norge do Szczecina ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, paul klacska napisał:

Pośpiech jest złym doradcą. Parę dni wcześniej i już miałbyś Hegla w domu. W niedzielę wróciłem z Norge do Szczecina ???

Haha ? może następnym razem! 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Prewwit napisał:

Jak wrażenie z odsłuchu?

We właściwym miejscu i podłączony do właściwego sprzętu stoi od wczoraj. Zasadniczo jestem zadowolony. To zdecydowanie dobry sprzęt. Jedyne co ostudziło mój zapał to fakt, że co weekend słucham h300 więc też czuć pewnie braki. 

Generalnie póki co na kolumnach thiel 2.4 rzuciła mi się w uszy lekko kłująca góra i bardzo słyszalne sybilanty. Do tego dźwięk zbyt jasny jak dla mnie. Do tego kwestia głośności - dźwięk zaczynał wybrzmiewać gdzieś koło 50 na zegarze, ale po przekroczeniu 55 zaczynał się już gubić.  Jest dość cichy.

Od wczoraj słucham u siebie na koluman vandersteen 1c, które dodały sporo ciepła i jest lepiej. Połączenie wpasowuje sie w mój gust. 

Generalnie jestem zadowlony. Z nóg mnie nie zwalił, ale to jak wcześniej - za często słucham h300, zeby model nizszy mogl powalic, a do tego przesiadka z lampy to była więc wiadomo ?

Wzmacniacz postoi u mnie pewnie dluzszy lub krotszy czas - zasadniczo i tak poluje na leeme tucane 2, ale to juz cena razy dwa. Jakies wieksze wrazenia za jakis czas.

PS. Niech nikogo nie zwiedzie, ze mowie o negatywach. Latwie wymienic te kilka rzeczy, ktore mi nie leza niz cala reszte z ktorej jestem zadowolony. Sam wybor oceniam nam plus.

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.