Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Wokale są tam gdzie być powinny - jeśli w utworze mają być z przodu to są, a jeśli wokal jest tylko tłem to wzmacniacz to oddaje. Po przesiadce z lampy mam wrazenie swietnej kontroli dołu. Duza dynamika. Rozdzielczosc na mocny plus. Na wiecej opini czas jak uruchomie rapsberry bo cos sie mecze od wczoraj i zrywa mi polaczenie ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, aliengbl napisał:

Wokale są tam gdzie być powinny - jeśli w utworze mają być z przodu to są, a jeśli wokal jest tylko tłem to wzmacniacz to oddaje. Po przesiadce z lampy mam wrazenie swietnej kontroli dołu. Duza dynamika. Rozdzielczosc na mocny plus. Na wiecej opini czas jak uruchomie rapsberry bo cos sie mecze od wczoraj i zrywa mi polaczenie ?

Morał z tego, nie używaj rpi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

planuję zakup Hegla do Kef R3

biorę pod uwagę Rost, H120 i H190

czy warto dopłacić do 120/190? 

słucham aktualnie 95% Tidal Hifi przez Bluesound Node 2i 

czy zostawić Node i połączyć coax z Heglem czy od razu podłączyć ethernet do Hegla i np mconnect?

 

wielkie dzięki

SM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artistplant napisał:

Witam

planuję zakup Hegla do Kef R3

biorę pod uwagę Rost, H120 i H190

czy warto dopłacić do 120/190? 

słucham aktualnie 95% Tidal Hifi przez Bluesound Node 2i 

czy zostawić Node i połączyć coax z Heglem czy od razu podłączyć ethernet do Hegla i np mconnect?

 

wielkie dzięki

SM

 

H120 ma DAC oparty o DACa ze 190. 

Rost to starsza konstrukcja i działa mniej stabilnie na mconnect. Cena dobra, ale zostały już po jednej sztuce z każdego koloru. 

Jakość dźwięku lepsza z ethernet ale Node jest super stabilny... 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artistplant napisał:

czy jakość Tidala z Hegla H190 po ethernet/mconnect będzie lepsza niż node 2i jako streamer plus zewn. dac np Mytek Liberty?

a może zamiast Node 2i + zewn. dac lepszy będzie Limin d2 żeby ograniczyć liczbę urządzeń?

mam okazję porównać sobie granie z mconnect vs AirPlay vs Node 2i połączony po coax do Hegla i mconnect z wszelkimi jego słabościami (brak obsługi MQA) gra najlepiej. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Rosta, czy dzwięk 120 będzie identyczny?
A jak gra 190 vs Rost?

Dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo podobało mi sie takie lekkie zwiewne granie z dużą ilością powietrza, boję sie że 190 może to zagłuszyć dołem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Artistplant napisał:

Słuchałem Rosta, czy dzwięk 120 będzie identyczny?

H120 gra sporo lepiej od Rosta. Tak samo sprawa się ma po przejściu na H190. Wszystkie Hegle grają w ten sam sposób. To ich firmowe granie. Bas Cię nie zagłuszy. Spokojnie.

Oj spore są te różnice i przyrost jakościowy. Wpadniesz na odsłuch, to sam się przekonasz ?

Zapraszamy

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 19:02, aliengbl napisał:

We właściwym miejscu i podłączony do właściwego sprzętu stoi od wczoraj. Zasadniczo jestem zadowolony. To zdecydowanie dobry sprzęt. Jedyne co ostudziło mój zapał to fakt, że co weekend słucham h300 więc też czuć pewnie braki. 

Generalnie póki co na kolumnach thiel 2.4 rzuciła mi się w uszy lekko kłująca góra i bardzo słyszalne sybilanty. Do tego dźwięk zbyt jasny jak dla mnie. Do tego kwestia głośności - dźwięk zaczynał wybrzmiewać gdzieś koło 50 na zegarze, ale po przekroczeniu 55 zaczynał się już gubić.  Jest dość cichy.

Od wczoraj słucham u siebie na koluman vandersteen 1c, które dodały sporo ciepła i jest lepiej. Połączenie wpasowuje sie w mój gust. 

Generalnie jestem zadowlony. Z nóg mnie nie zwalił, ale to jak wcześniej - za często słucham h300, zeby model nizszy mogl powalic, a do tego przesiadka z lampy to była więc wiadomo ?

Wzmacniacz postoi u mnie pewnie dluzszy lub krotszy czas - zasadniczo i tak poluje na leeme tucane 2, ale to juz cena razy dwa. Jakies wieksze wrazenia za jakis czas.

PS. Niech nikogo nie zwiedzie, ze mowie o negatywach. Latwie wymienic te kilka rzeczy, ktore mi nie leza niz cala reszte z ktorej jestem zadowolony. Sam wybor oceniam nam plus.

 

H200 się nie gubi po przekroczeniu 55, gubią się słabe kolumny głośnikowe. Jak mnie wkurzył sąsiad zbyt głośnym odsłuchem w nocy, to mu odkręciłem metallicę na coś ponad 80 i nic się nie gubiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem integry Hegla do KEF LS50 + REL T/7i

Może ktoś z forumowiczów miał okazję słuchać takiego zestawienia ?

Myślę o H90 lub H190

Czy warto dopłacić do H190, tzn czy dwukrotny wzrost ceny odpowiada wzrostowi jakości dźwięku ?

Czy H90 nie będzie za słaby dla LS50 ?

Hegel na targach pokazał swoje integry z LS50 zaczynając od H190, dlatego obawiam się czy H90 je odpowiednio napędzi

Obecnie mam integrę NuPrime IDA-8, pytanie czy Hegel da zauważalną poprawę dźwięku ? 

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaczar napisał:

Zastanawiam się nad zakupem integry Hegla do KEF LS50 + REL T/7i

Może ktoś z forumowiczów miał okazję słuchać takiego zestawienia ?

Myślę o H90 lub H190

Czy warto dopłacić do H190, tzn czy dwukrotny wzrost ceny odpowiada wzrostowi jakości dźwięku ?

Czy H90 nie będzie za słaby dla LS50 ?

Hegel na targach pokazał swoje integry z LS50 zaczynając od H190, dlatego obawiam się czy H90 je odpowiednio napędzi

Obecnie mam integrę NuPrime IDA-8, pytanie czy Hegel da zauważalną poprawę dźwięku ? 

H90 niestety nie napędzi kef ls50. Posiadam ls50 I czasami podłączam je sobie do H390 na zegarze 70 volume i jak dla mnie jest ok. 

5 minut temu, shiver07 napisał:

H90 niestety nie napędzi kef ls50. Posiadam ls50 I czasami podłączam je sobie do H390 na zegarze 70 volume i jak dla mnie jest ok. 

H120 jak dla mnie była by odpowiednią do tych kolumn. Jest jeszcze H160 I H200 spokojnie dadzą sobie radę. 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, shiver07 napisał:

H90 niestety nie napędzi kef ls50. Posiadam ls50 I czasami podłączam je sobie do H390 na zegarze 70 volume i jak dla mnie jest ok. 

H120 jak dla mnie była by odpowiednią do tych kolumn. Jest jeszcze H160 I H200 spokojnie dadzą sobie radę. 

Dzięki za info, H120 odpada, różnica w cenie do H190 jest zbyt mała, wolę dopłacić do H190

12 godzin temu, Artistplant napisał:

Ja testowałem u siebie Rosta z R3, było ok może minimalnie brakowalo głębokiego dołu, jutro testuje 190


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Daj znać po testach jak wypada H190 vs Rost

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 09:55, jaczar napisał:

Czy warto dopłacić do H190, tzn czy dwukrotny wzrost ceny odpowiada wzrostowi jakości dźwięku ?

Warto, jednak czy do tych kolumn warto i dla Ciebie warto, to już inna kwestia. Dodatkowo W H190 masz front panel aluminium i pilot metalowy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Artistplant napisał:

Czy 190 musi się wygrzać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jak każdy wzmacniacz... Gra lepiej jak już trochę pogra ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artistplant napisał:

Gram po kolei przez mconnect, z node 2i optykiem, z node rca, airplay
Albo jestem głuchy ale różnicy poza poziomem głośności nie słysze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no co mam Ci powiedzieć... ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 07:28, MarekP. napisał:

H200 się nie gubi po przekroczeniu 55, gubią się słabe kolumny głośnikowe. Jak mnie wkurzył sąsiad zbyt głośnym odsłuchem w nocy, to mu odkręciłem metallicę na coś ponad 80 i nic się nie gubiło.

Thiel cs 2.4. to zdecydowanie nie sa slabe kolumny ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Thiel cs 2.4. to zdecydowanie nie sa slabe kolumny ?

Patrząc na specyfikację to może i nie słabe ale dość wymagające i też lata robią swoje... 

Jak byś dał radę dostać się do zwrotnicy (zrobić fotkę) to może się okazać że zastosowane tam komponenty maja lata świetności dawno za sobą ?

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 09:55, jaczar napisał:

Zastanawiam się nad zakupem integry Hegla do KEF LS50 + REL T/7i

Może ktoś z forumowiczów miał okazję słuchać takiego zestawienia ?

Myślę o H90 lub H190

Czy warto dopłacić do H190, tzn czy dwukrotny wzrost ceny odpowiada wzrostowi jakości dźwięku ?

Czy H90 nie będzie za słaby dla LS50 ?

Hegel na targach pokazał swoje integry z LS50 zaczynając od H190, dlatego obawiam się czy H90 je odpowiednio napędzi

Obecnie mam integrę NuPrime IDA-8, pytanie czy Hegel da zauważalną poprawę dźwięku ? 

Gralem na LS50 pare ladnych lat.

Te kolumny sa stworzone do grania z Heglem. H90 odpusc gdyz nawet po przesiadce z H200 na H300 slychac bylo dalszy progres. Jezeli masz nieduzy pokoj i akceptujesz ograniczenia basu w sensie jego zejscia to nawet bez suba ciezko ci bedzie sie z nimi rozstac. Dobry sub czyli taki ktory nadarzy za Lsami to juz moze byc granie na bardzo dlugie lata.

Jak mialbyc cos doradzic to nie ignoruj ZADNEGO elementu systemu jezeli chcesz zobaczyc co potrafia LS50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.