Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Jak mialbyc cos doradzic to nie ignoruj ZADNEGO elementu systemu jezeli chcesz zobaczyc co potrafia LS50.

Tak jest, to super głośniki ale tylko z dobrym piecem, inne elementy systemu też nie mogą odstawać i to będzie to, super granie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam zapytanie do forumowiczów znających budowę hegla mianowicie chodzi mi o drucik zawinięty jak cewka w heglu h1 jest to chyba aluminium a w pozostałych modelach z miedzi czy ów cewka może degradować dźwięk. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 

Screenshot_20200615_214248_com.android.gallery3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 09:42, CEzAR21 napisał:

Gralem na LS50 pare ladnych lat.

Te kolumny sa stworzone do grania z Heglem. H90 odpusc gdyz nawet po przesiadce z H200 na H300 slychac bylo dalszy progres. Jezeli masz nieduzy pokoj i akceptujesz ograniczenia basu w sensie jego zejscia to nawet bez suba ciezko ci bedzie sie z nimi rozstac. Dobry sub czyli taki ktory nadarzy za Lsami to juz moze byc granie na bardzo dlugie lata.

Jak mialbyc cos doradzic to nie ignoruj ZADNEGO elementu systemu jezeli chcesz zobaczyc co potrafia LS50.

Dzięki z info

Jakich kabli głośnikowych używałeś z Heglem i LS50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie nie chcący stałem się posiadaczem tych   ls50 ? , wstępnie w drugim systemie grają z arcamem a90 po modzie  , i powiem ci za krótko je mam ale dziwne paczki nie rozumiem ich jeszcze ,może dac za ciemny xindac dac9 do nich , ale one walą basem zbytnio a ty mówisz coś o subie hmm zapnę je jutro do h200A skoro mówisz że to piec dla nich stworzony no i akustykę mam lepiej zrobioną w docelowym grajdołku ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaczar napisał:

Dzięki z info

Jakich kabli głośnikowych używałeś z Heglem i LS50 ?

Tellurium Black wersja pierwsza.

56 minut temu, freju napisał:

Włąsnie nie chcący stałem się posiadaczem tych   ls50 ? , wstępnie w drugim systemie grają z arcamem a90 po modzie  , i powiem ci za krótko je mam ale dziwne paczki nie rozumiem ich jeszcze ,może dac za ciemny xindac dac9 do nich , ale one walą basem zbytnio a ty mówisz coś o subie hmm zapnę je jutro do h200A skoro mówisz że to piec dla nich stworzony no i akustykę mam lepiej zrobioną w docelowym grajdołku ;))

To sa bardzo wymagajace kolumny zarowno pod katem pradu ktory z takiego H200 wsysaja nosem jak i pod katem elementow towarzyszacych a o samym ustawieniu juz lepiej nie mowic.

Jezeli chodzi o bas to przede wszystkim dobre ciezkie standy. Moje wazyly cos okolo 40kg sztuka no i akustyka. Pamietam ze dlugo walczylem ale jak to wszystko sie zestroi to mozna sie zdziwic jak graja te pudelka po butach.

 

Nie chce nikogo zniechecac bo to sa niesamowicie dobre monitorki ale trzeba wiedziec ze w wiekszosci przypadkow nie wlascicel je pokonuje ale one pokonuja wlasciela. Extramalnie trudne ale zjawiskowe w odpowiednim dla nich pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A suba jak najbardziej mozna zszyc z LS50 zeby uzupelnic to czego brakuje na dole.

Po roku grania na 3-droznych amphionach gdzie w polaczeniu z H300 bas ciagnie sie bardzo nisko niestety nie moglbym juz wrocic do innego grania.

Wiem ze na forum trwa odwieczna wojna bo podobno tam na dole nic nie ma wiec po co i na co?

Niech kazdy sprawdzi sam i wowczas wszystkie dyskusje beda zbedne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To sa bardzo wymagajace kolumny zarowno pod katem pradu ktory z takiego H200 wsysaja nosem jak i pod katem elementow towarzyszacych a o samym ustawieniu juz lepiej nie mowic.

Jezeli chodzi o bas to przede wszystkim dobre ciezkie standy. Moje wazyly cos okolo 40kg sztuka no i akustyka. Pamietam ze dlugo walczylem ale jak to wszystko sie zestroi to mozna sie zdziwic jak graja te pudelka po butach.

 

Nie chce nikogo zniechecac bo to sa niesamowicie dobre monitorki ale trzeba wiedziec ze w wiekszosci przypadkow nie wlascicel je pokonuje ale one pokonuja wlasciela. Extramalnie trudne ale zjawiskowe w odpowiednim dla nich pomieszczeniu.

Standy są z dynek się ostały i tellurium q black tez mam , może faktycznie masz racje arcam ma około 120w i jest za cienki ? A albedo zapinałeś do nich może jakieś? Czy będzie krzyk

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, freju napisał:

Standy są z dynek się ostały i tellurium q black tez mam , może faktycznie masz racje arcam ma około 120w i jest za cienki ? A albedo zapinałem do nich może jakieś? Czy będzie krzyk emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Przy albedo monoloith (zwykły) miałem słyszalnie przesunięty balans ku górze o czym kiedyś pisałem. Przy TQ Black, TQ Black Diamond, Ortofon 7NX-705 miedź 7N, Ortofon Reference 905 Silver balans był OK. Na Wile 5.0 też było równo póki w locie nie porównałem z Nordost Heimdall. Wówczas okazało się, że na amphionach cześć dołu jakby znika odchudzając tym samym lekko średnicę.

Co do Wile i Nordosta to sprawdzałem to w dwóch pomieszczeniach 16m2 jaki i w obecnych 40m2.

Wile jeszcze nie sprzedany bo to fajny ic za smieszną kasę i tak sobie leży może kiedyś się przyda do czegoś ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy albedo monoloith (zwykły) miałem słyszalnie przesunięty balans ku górze o czym kiedyś pisałem. Przy TQ Black, TQ Black Diamond, Ortofon 7NX-705 miedź 7N, Ortofon Reference 905 Silver balans był OK. Na Wile 5.0 też było równo póki w locie nie porównałem z Nordost Heimdall. Wówczas okazało się, że na amphionach cześć dołu jakby znika odchudzając tym samym lekko średnicę.
Co do Wile i Nordosta to sprawdzałem to w dwóch pomieszczeniach 16m2 jaki i w obecnych 40m2.
Ok to zacznę od wile5.1 one troszkę faworyzują dolny zakres i to może w tym przypadku być na plus ale sygnałowe mam tylko na srebrze m&B audio Cristal i albedo xlr monocrystal, dzięki za info

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem się szczęśliwym posiadaczem kef ls50 przez przypadek. Sprzedając moje spendory poszedłem na ugodę z kupującym. Wziął moje spendory dając mi w zamian kef ls50 plus gotówka. Zawsze byłem ciekawy jak kefy grają zgrywają się z heglem. Bardziej poszedłem na ugodę, żeby ich posłuchać i później sprzedać. Chciałem małe paczki do drugiego systemu. Co się okazało to był strzał w 10. Zakochałem się w nich i już zostały. Grają niesamowicie jak na takie paczki bas jest niesamowity, góra przestrzeń. Posiadam ciężkie podstawki zasypane śrutem co bardzo dobrze się sprawdza. Kable tak jak piszą koledzy mam spięte tellurium q black II od samego poczatku. Super połączenie bardzo dobrze to że sobą współpracuje. Szczerzę to nic więcej mi nie potrzeba. Są bardzo muzykalne, każdego rodzaju muzyki słucha się na nich z przyjemnością. Te głośnik od paru już dobrych lat sprzedają się jak świeże bułeczki i wcale się nie dziwię. 

Testował ktoś może na kablach AudioQuest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, shiver07 napisał:

Sam stałem się szczęśliwym posiadaczem kef ls50 przez przypadek. Sprzedając moje spendory poszedłem na ugodę z kupującym. Wziął moje spendory dając mi w zamian kef ls50 plus gotówka. Zawsze byłem ciekawy jak kefy grają zgrywają się z heglem. Bardziej poszedłem na ugodę, żeby ich posłuchać i później sprzedać. Chciałem małe paczki do drugiego systemu. Co się okazało to był strzał w 10. Zakochałem się w nich i już zostały. Grają niesamowicie jak na takie paczki bas jest niesamowity, góra przestrzeń. Posiadam ciężkie podstawki zasypane śrutem co bardzo dobrze się sprawdza. Kable tak jak piszą koledzy mam spięte tellurium q black II od samego poczatku. Super połączenie bardzo dobrze to że sobą współpracuje. Szczerzę to nic więcej mi nie potrzeba. Są bardzo muzykalne, każdego rodzaju muzyki słucha się na nich z przyjemnością. Te głośnik od paru już dobrych lat sprzedają się jak świeże bułeczki i wcale się nie dziwię. 

Testował ktoś może na kablach AudioQuest? 

?Podobna sytuacja co u mnie wymiana z dopłatą w moją stronę za proac r1sc , powiedziałbym że nawet lekkie wymuszenie było ? tak się uparł chłopak na te Proaci że się zgodziłem ,ale i też miałem w tym swój cichy cel sprawdzić co to to jest te Ls50 bo już tyle opowieści o nich jest że z czystej ciekawości w to poszedłem ,ale jakoś mi się nie chciało na nich skupiać i dwa tyg kwarantanny  miały ?  widzę że jednak trzeba będzie się nad nimi pochylić ,choć  samym wyglądem nie wzbudzają zaufania ?

Godzinę temu, shiver07 napisał:

Sam stałem się szczęśliwym posiadaczem kef ls50 przez przypadek. Sprzedając moje spendory poszedłem na ugodę z kupującym. Wziął moje spendory dając mi w zamian kef ls50 plus gotówka. Zawsze byłem ciekawy jak kefy grają zgrywają się z heglem. Bardziej poszedłem na ugodę, żeby ich posłuchać i później sprzedać. Chciałem małe paczki do drugiego systemu. Co się okazało to był strzał w 10. Zakochałem się w nich i już zostały. Grają niesamowicie jak na takie paczki bas jest niesamowity, góra przestrzeń. Posiadam ciężkie podstawki zasypane śrutem co bardzo dobrze się sprawdza. Kable tak jak piszą koledzy mam spięte tellurium q black II od samego poczatku. Super połączenie bardzo dobrze to że sobą współpracuje. Szczerzę to nic więcej mi nie potrzeba. Są bardzo muzykalne, każdego rodzaju muzyki słucha się na nich z przyjemnością. Te głośnik od paru już dobrych lat sprzedają się jak świeże bułeczki i wcale się nie dziwię. 

Testował ktoś może na kablach AudioQuest? 

AudioQuesty przerabiałem kiedyś te budżetowe 100lat temu , z tego co pamiętam dużo blasku i piasku hee

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, PolTor napisał:
2 godziny temu, freju napisał:
AudioQuesty przerabiałem kiedyś te budżetowe 100lat temu , z tego co pamiętam dużo blasku i piasku hee

Czekam na twoją recenzje ? Słuchałem kiedyś u kogoś h160 z kef q700- bardzo ale to bardzo jasny przekaz. Ucierpiała na pewno głębia sceny.

Na recki nie licz bogate  ale coś tam skrobnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ls50 grają inaczej jak cała reszta starszej wersji Q czy nowszej R. W ls50 wszystko skupia się w samym środku tego jednego głośnika nic nie wyjeżdża na boki. No ale wiadomo uwarunkowania. Tu wszystko jest w punkt. W tej cenie nie słyszałem lepszych a i dwa razy droższe nie grają lepiej. Wiadomo ograniczenia są bo to podstawki ale pogonią nie jeden zestaw podłogowy. Co do wyglądu ja akurat mam wersję all black także nie rzucają się w oczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shiver07 napisał:

Ls50 grają inaczej jak cała reszta starszej wersji Q czy nowszej R. W ls50 wszystko skupia się w samym środku tego jednego głośnika nic nie wyjeżdża na boki. No ale wiadomo uwarunkowania. Tu wszystko jest w punkt. W tej cenie nie słyszałem lepszych a i dwa razy droższe nie grają lepiej. Wiadomo ograniczenia są bo to podstawki ale pogonią nie jeden zestaw podłogowy. Co do wyglądu ja akurat mam wersję all black także nie rzucają się w oczy. 

Dlatego dodałem suba REL T/7i i na razie nie szukam niczego lepszego

 

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jaczar napisał:

Tak, z budżetowymi audioquest rocket 11 i q2 

Dla mnie lepiej wypadają q2, jest mniej basu, ale więcej czystej średnicy i góry 

brałeś może też coś droższego na testy? AQ Type-5 gra świetnie z Heglem i do cieplejszych kolumn też się świetnie sprawdza.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2020 o 12:40, CEzAR21 napisał:

Jezeli chodzi o bas to przede wszystkim dobre ciezkie standy. Moje wazyly cos okolo 40kg sztuka no i akustyka. Pamietam ze dlugo walczylem ale jak to wszystko sie zestroi to mozna sie zdziwic jak graja te pudelka po butach.

Standy powinny być raczej wąskie, prostokątne bloki zaburzają balans tonalny

Na targach KEF pokazuje LS50 na swoich standach ważących 4,5 kg, po napełnieniu pewnie 20 kg nie będzie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

brałeś może też coś droższego na testy? AQ Type-5 gra świetnie z Heglem i do cieplejszych kolumn też się świetnie sprawdza.

nie, ale zastanawiam się nad Nordostem, polecasz coś ?

white lightening / purple flare

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jaczar napisał:

nie, ale zastanawiam się nad Nordostem, polecasz coś ?

white lightening / purple flare

To juz zależy od kolumn. Nordosty grają dość specyficznie. Mocno skracają bas i dodają góry. Do ciepłych kolumn super, do bardziej neutralnych czy jaśniejszych dramat ?

Podstawowy white lightning jest słabiutki, temat zaczyna się od purple a tak serio, to Blue Heaven, Heimdall i Frey. To są moje ulubione Nordosty. Bez reszty bym mógł żyć ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaczar napisał:

Standy powinny być raczej wąskie, prostokątne bloki zaburzają balans tonalny

Na targach KEF pokazuje LS50 na swoich standach ważących 4,5 kg, po napełnieniu pewnie 20 kg nie będzie 

 

 

Ze standami eksperymentowalem jakies 2 lata, wstawie fotke jak znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy jak standy ważne i owszem nigdy nie wolno tego bagatelizować dynaudio po napełnieniu strzelam ze 25kg ,ale ważne są moim zdaniem plastry gumowe na samych podstawkach wprasowane i to jest przemyślane w standach z dyni fajnie bo izoluje juz sam głośnik 3krotnie od samej rury , ale mniejsza o to polataliśmy dzisiaj i latam nadal na tych ls50 i musze przyznać że mają to coś te paczki maleńkie , dobra przestrzeń wgląd w nagranie ,świetna stereofonia scena idealnie na środku ,starają się być mocno zaangażowane w przekaz i pomimo iz mam wrażenie że mnie oszukują ;)) to robią to nad wyraz dobrze ,co ciekawe najlepiej u mnie grają z albedo zero krzyku na górze gładkie , wokale tyci tyci odchudzone ale całokształt bardzo  bardzo fajny , pliki  kawałki muszą być dobrze zrealizowane raczej mało wybaczają niunie ?  doły nie maja tej artykulacji cięcia  co np moje audio physic sitara 25 ,ale radzą są sobie świetnie hmm no musze powiedzieć że jestem narazie pozytywnie zaskoczony .

ps; Wile 5,1 mam na sprzedaż ? te paczki ls50 mnie utwierdziły że to nie są neutralne kable , jak ktoś potrzebuje dogrzać mięsem dołem system to będą strzałem w 10 ,bo reszta pasm jest bardzo dobra i nic im nie brakuje , jedyna wada 10kg ważą he i mówię tu całkiem serio , tellurium hmm jeszcze nie mam zdania pograły chcwilę  jak by nic nie bolało ale było wszystkiego jak by mniej i delikatna zasłonka się pojawiła , zapiąłem więc  albedo  głośnikowe monolithy które właśnie dzisiaj do mnie wróciły z serwisu albedo bo ułamał mi się trzpień troche na moje własne  życzenie nie ważne  ,  ważne  że i tutaj musze pochwalić właściciela Albedo pana Grzegorza zrobił to totalnie za free ,mało tego odesłał mi je też za free "Bravo Polska ;)))!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, freju napisał:

Standy jak standy ważne i owszem nigdy nie wolno tego bagatelizować dynaudio po napełnieniu strzelam ze 25kg ,ale ważne są moim zdaniem plastry gumowe na samych podstawkach wprasowane i to jest przemyślane w standach z dyni fajnie bo izoluje juz sam głośnik 3krotnie od samej rury , ale mniejsza o to polataliśmy dzisiaj i latam nadal na tych ls50 i musze przyznać że mają to coś te paczki maleńkie , dobra przestrzeń wgląd w nagranie ,świetna stereofonia scena idealnie na środku ,starają się być mocno zaangażowane w przekaz i pomimo iz mam wrażenie że mnie oszukują ;)) to robią to nad wyraz dobrze ,co ciekawe najlepiej u mnie grają z albedo zero krzyku na górze gładkie , wokale tyci tyci odchudzone ale całokształt bardzo  bardzo fajny , pliki  kawałki muszą być dobrze zrealizowane raczej mało wybaczają niunie ?  doły nie maja tej artykulacji cięcia  co np moje audio physic sitara 25 ,ale radzą są sobie świetnie hmm no musze powiedzieć że jestem narazie pozytywnie zaskoczony .

ps; Wile 5,1 mam na sprzedaż ? te paczki ls50 mnie utwierdziły że to nie są neutralne kable , jak ktoś potrzebuje dogrzać mięsem dołem system to będą strzałem w 10 ,bo reszta pasm jest bardzo dobra i nic im nie brakuje , jedyna wada 10kg ważą he i mówię tu całkiem serio , tellurium hmm jeszcze nie mam zdania pograły chcwilę  jak by nic nie bolało ale było wszystkiego jak by mniej i delikatna zasłonka się pojawiła , zapiąłem więc  albedo  głośnikowe monolithy które właśnie dzisiaj do mnie wróciły z serwisu albedo bo ułamał mi się trzpień troche na moje własne  życzenie nie ważne  ,  ważne  że i tutaj musze pochwalić właściciela Albedo pana Grzegorza zrobił to totalnie za free ,mało tego odesłał mi je też za free "Bravo Polska ;)))!!!

Wlasnie o te doly mi chodzi. Jak sie popracuje z LS50 sumiennie to doly sa niesamowite, jest kontur, jest szybkosc, jest faktura I roznorodnosc. Bas startuje jak wsciekly ale tak jak pisalem tu w moim przypadku istotne okazaly sie standy.

Przetwornik Kefa to majstersztyk i gora pasma jest mega szczegolowa ale nigdy krzykliwa czy nachalna. Z Albedo tak jak pisalem gora byla takze w normie, szczegolowa delikatna ale balans byl przesuniety co dla mnie odpadlo poniewaz nie lubie odchudzonego dzwieku.

Znalazlem fotke

 

spacer.png

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Wlasnie o te doly mi chodzi. Jak sie popracuje z LS50 sumiennie to doly sa niesamowite, jest kontur, jest szybkosc, jest faktura I roznorodnosc. Bas startuje jak wsciekly ale tak jak pisalem tu w moim przypadku istotne okazaly sie standy.

Przetwornik Kefa to majstersztyk i gora pasma jest mega szczegolowa ale nigdy krzykliwa czy nachalna. Z Albedo tak jak pisalem gora byla takze w normie, szczegolowa delikatna ale balans byl przesuniety co dla mnie odpadlo poniewaz nie lubie odchudzonego dzwieku.

Absolutnie nie jest odchudzony z albedo jest wszystko jak powinno być ;)) tu się nasuwa stara śpiewka każdy system gra inaczej ja mam do tego małe pomieszczenie 15m2 i razem z kolega stwierdziliśmy że  jest najlepiej na albedo tak jak Pan Grzegorz z Albedo mi tłumaczył że jego srebro nie ostrzy i jeśli tak jest to nie jest wina kabli a jakiegoś innego klocka w systemie , trochę wyprane granie było z tellurium qblack  ale to tez może dlatego że za krótko grany był ,z wile znowu było wszystkiego za dużo w sensie doły były kontrolowane ale trochę za duzo jak dla mnie , cały czas leci sobie muzyka i nic mnie nie męczy to dobry znak ;)) może sobie je zostawie na chwilę haa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary ale żeby było jasne;) te doły sa fajne ale to nie jest hi-end -wy  bass , on jest troszkę tak sztucznie pompowany zaokrąglony  ,tak jak pisałem brakuje mu tej prawdziwej stopy cięcia konturu dobra owszem jest ale to nie jest to co ja znam AP sitara to tez żaden hi-end ale to już podłogówka i robi to lepiej  i ja to juz w tym wieku rozumiem i wiem że inaczej z tej wielkości głośników się nie da ;)) ale mimo wszystko jestem bardzo zaskoczony wielkością dzwięku z tych paczuszek ,barwa  micro macro wszystko jest ach ta technologia nowoczesna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, freju napisał:

Absolutnie nie jest odchudzony z albedo jest wszystko jak powinno być ;)) tu się nasuwa stara śpiewka każdy system gra inaczej ja mam do tego małe pomieszczenie 15m2 i razem z kolega stwierdziliśmy że  jest najlepiej na albedo tak jak Pan Grzegorz z Albedo mi tłumaczył że jego srebro nie ostrzy i jeśli tak jest to nie jest wina kabli a jakiegoś innego klocka w systemie , trochę wyprane granie było z tellurium qblack  ale to tez może dlatego że za krótko grany był ,z wile znowu było wszystkiego za dużo w sensie doły były kontrolowane ale trochę za duzo jak dla mnie , cały czas leci sobie muzyka i nic mnie nie męczy to dobry znak ;)) może sobie je zostawie na chwilę haa

Pomieszczenie masz super pod LSy. Ja gralem w 16m2 i byla bomba.

Masz racje co system to inne rezultaty.

TQ Black na poczatku troche odstawaly rodzielczoscia ale po dopracowaniu zasilania i zmianie ic na Nordost Heidall ktorego mam od ciebie :)... bylo juz petarda. Takze zmiennych jest tyle ze glowa mala a jak akustyka potrafi zmodyfikowac pasmo to juz chyba wszyscy wiemy.

4 minuty temu, freju napisał:

Cezary ale żeby było jasne;) te doły sa fajne ale to nie jest hi-end -wy  bass , on jest troszkę tak sztucznie pompowany zaokrąglony  ,tak jak pisałem brakuje mu tej prawdziwej stopy cięcia konturu dobra owszem jest ale to nie jest to co ja znam AP sitara to tez żaden hi-end ale to już podłogówka i robi to lepiej  i ja to juz w tym wieku rozumiem i wiem że inaczej z tej wielkości głośników się nie da ;)) ale mimo wszystko jestem bardzo zaskoczony wielkością dzwięku z tych paczuszek ,barwa  micro macro wszystko jest ach ta technologia nowoczesna ?

Zgadzam sie to nie jest highendowy bas bo jest obciety i to juz go dyskwalifikuje.

Chcialem tylko powiedziec ze ten bas ktory da sie wykrzesac z tych paczek to bardzo wysoki poziom i jakbym mial porownac to jak gralo na poczatku a jak po 4 latach bardzo intensywnego szlifowania to nawet nie wiedzialbym jak to ujac i wytlumaczyc tym ktorzy chca zaczac przygode z LS50.

Teraz na spokojnie moge smialo przyznac ze te kolumny mnie uzaleznily i na prawde robilem rozne cuda zeby wycisnac z nich pelen potencjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam na koniec ze ls50 sa extremalnie czule na ustawienie w pomieszczeniu poniewaz maja bardzo szeroki kat rozpraszania. Jak mierzyli je kiedys w jednym z zagranicznych popularnych portali to okazalo sie ze nigdy czegos takiego jeszcze na pomiarach nie spotkali. Dlatego te male paczki tworza tak wielka, pelnowymiarowa scene z tak wybitna stereofonia.

To jest monitor nowej generacji dlatego jego wyglad mowi co innego niz uszy na odsluchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CEzAR21 napisał:

Dodam na koniec ze ls50 sa extremalnie czule na ustawienie w pomieszczeniu poniewaz maja bardzo szeroki kat rozpraszania. Jak mierzyli je kiedys w jednym z zagranicznych popularnych portali to okazalo sie ze nigdy czegos takiego jeszcze na pomiarach nie spotkali. Dlatego te male paczki tworza tak wielka, pelnowymiarowa scene z tak wybitna stereofonia.

To jest monitor nowej generacji dlatego jego wyglad mowi co innego niz uszy na odsluchu ?

Trudno się nie zgodzić słucham w tym momencie Anouar Brahem ( The astounding Eyes of Rita ,taka gitarka z werblami ,niesamowicie czarują kreują budują , jak zamknę oczy to spokojnie można sobie wyobrazić że stoją przed tobą duże kolumny i to bez żadnego skrępowania czy udawania , po prostu stoją teraz i już ;))

Cezar kupiłem tego nuc na i7 32gb ram  i zasilacz liniowy do niego i do dysku i na nim gram z foobara z plików no i wiadomo konwerter  a na macu tidala bo na macu nie wiem czemu tidal gra mi  lepiej , skończyliście juz ten projekt z nuc z Zoromoto ? to dawać  teraz mi macie pomóc ;)) czy może bardziej ty masz pomóc ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może lub znacie jakiś sklep z blatami na stolik audio , kolega mi wyspawał szkielet z wypełnieniem prażonym piaskiem i chyba pójde do castoramy bo nie mam pomysłu a też i nie chce się za mocno pchać w koszta ? mile widziane linki ?

Ot taki prosty klasyk ale waży około 50kg 20200601_150116.jpg20200601_150144.jpg20200601_150256.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.