Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

brałeś może też coś droższego na testy? AQ Type-5 gra świetnie z Heglem i do cieplejszych kolumn też się świetnie sprawdza.

Macie może AQ Rocket 88 zastanawiam się jak te druty przepuszczą prąd z hegla do głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PolTor napisał:

Ja bym zapytał najbliższego kamieniarza, wcale nie wychodzi maga drogo a wygląd niczego sobie a patrzeć na to będziesz później latami ?

Znowu pchać się w grobowiec ? mam juz dwa blaty z granitu po za tym ponoć  kamień juz jest na owe czasy passe ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, freju napisał:

Trudno się nie zgodzić słucham w tym momencie Anouar Brahem ( The astounding Eyes of Rita ,taka gitarka z werblami ,niesamowicie czarują kreują budują , jak zamknę oczy to spokojnie można sobie wyobrazić że stoją przed tobą duże kolumny i to bez żadnego skrępowania czy udawania , po prostu stoją teraz i już ;))

Cezar kupiłem tego nuc na i7 32gb ram  i zasilacz liniowy do niego i do dysku i na nim gram z foobara z plików no i wiadomo konwerter  a na macu tidala bo na macu nie wiem czemu tidal gra mi  lepiej , skończyliście juz ten projekt z nuc z Zoromoto ? to dawać  teraz mi macie pomóc ;)) czy może bardziej ty masz pomóc ;))

Z zorrem temat jeszcze że tak powiem w realizacji, a to czasowo było różnie a to koronaświrus a to braki u producenta, życie.

Jak coś trzeba pomóc to na spokojnie mogę coś podpowiedzieć. Właśnie może ktoś z czytających ma wiedzę o nowych kodach do Roona ponieważ zeszłoroczne wszystkie wygasły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Z zorrem temat jeszcze że tak powiem w realizacji, a to czasowo było różnie a to koronaświrus a to braki u producenta, życie.

Jak coś trzeba pomóc to na spokojnie mogę coś podpowiedzieć. Właśnie może ktoś z czytających ma wiedzę o nowych kodach do Roona ponieważ zeszłoroczne wszystkie wygasły ?

Z kodami do roona jest teraz totalna lipa też szukam i nie mogę do niczego się dokopać. Jest użytkownik w klubie roona który jak się do niego napisze na priv daje kod polecający do roona na którym rzekomo można grac 30 dni za free a tak naprawdę tylko 14 dni (testowałem) .Trzeba jednak pamiętać aby w odpowiednim czasie zrezygnować z członkostwa w przeciwnym razie zostanie nam z góry zassana z konta opłata za rok użytkowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Koszt roczny Roon-a to koszt około jednej płytki CD miesięcznie. Z tego wynika, że płytek nie słuchacie bo drogie i ich nie kupujecie,tak jak Roon-a bo drogi. Ciekawe czego wy słuchacie.? Płytek nie, bo szkoda kasy, MP3 nie, bo może są ale szkoda kasy na Roon-a . Użytkownicy Hegli, kabli za miliony a płacz nad biednym i drogim Roon-em. ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, misiek x napisał:

Płyto cd i odtwarzaczu cd ....wracajcie.

Nie ma to jak mieć wszystko na półce.

Płytę CD w świątecznym wydaniu Gazety Wyborczej dostaniesz, kodu do Ronna to raczej w chipsach nie znajdziesz?.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Koszt roczny Roon-a to koszt około jednej płytki CD miesięcznie. Z tego wynika, że płytek nie słuchacie bo drogie i ich nie kupujecie,tak jak Roon-a bo drogi. Ciekawe czego wy słuchacie.? Płytek nie, bo szkoda kasy, MP3 nie, bo może są ale szkoda kasy na Roon-a . Użytkownicy Hegli, kabli za miliony a płacz nad biednym i drogim Roon-em. ??????

Kupił bym roon-a licencję wieczystą jak by kosztowała nawet tyś zł, ale wydatek dla mnie 2,8 k za licencję wieczystą na program to gruba przesada. Śmiejesz się z polaczków kisiarzy ale zobacz jaką wartość ma dla Polaków 699$ a jaką wartość ma dla Norwegów ta sama kwota strzelam 3:1 czy więcej. Kolejna sprawa (o czym im wspomniałem przy pytaniu dlaczego rezygnuję) to ich polityka dlaczego nie można wykupić licencji na miesiąc, dwa, trzy; być może jak skroją z góry opłatę za rok po X miesiącach użytkowania wrócą kasę za pozostały okres czasu nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, mujas napisał:

Kupił bym roon-a licencję wieczystą jak by kosztowała nawet tyś zł, ale wydatek dla mnie 2,8 k za licencję wieczystą na program to gruba przesada. Śmiejesz się z polaczków kisiarzy ale zobacz jaką wartość ma dla Polaków 699$ a jaką wartość ma dla Norwegów ta sama kwota strzelam 3:1 czy więcej. Kolejna sprawa (o czym im wspomniałem przy pytaniu dlaczego rezygnuję) to ich polityka dlaczego nie można wykupić licencji na miesiąc, dwa, trzy; być może jak skroją z góry opłatę za rok po X miesiącach użytkowania wrócą kasę za pozostały okres czasu nie wiem.

Słuchaj, za pewne rzeczy w życiu trzeba zapłacić i tyle.

Twój punkt widzenia jest mniej więcej taki, kupiłem 100tyś płyt CD ale chodzę pożyczać odtwarzacz CD do sąsiada bo mnie na niego nie stać bo jestem polakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Płytę CD w świątecznym wydaniu Gazety Wyborczej dostaniesz, kodu do Ronna to raczej w chipsach nie znajdziesz?.

Ja akurat tylko srebrne i czarne krążki i nie z Wyborczej  czy innej Przyjaciółki

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę inaczej stać nie stać to juz indywidualna sprawa , może i mnie stać ale jakoś trochę nie lubię karmić takich firm głodnych pieniędzy rozumieć pazernych , to jest takie żerowanie i na takich jest tylko jeden sposób nie kupować i jak by się wszyscy zmówili audiofile melomani zwał jak zwał ,gwarantuje że szybko by ich to wyleczyło z tego głodu ;))  takich cen z czapki i uwierz mi że nawet za 500zł/rok  by im się  opłacało i kto wie czy nie bardziej bo ilu Kowalskich czy Iwanów więcej by złapali i suma sumarum wyszli by na tym lepiej ,a w bonusie dostali by od nas  dozgonną miłość wierność i szacunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To jaką politykę stosuje dana firma, to mnie nie interesuje. Jak mi nie odpowiada to mówię część jak czapka i mnie nie ma. Program Roon-a to nie pępek świata, są inne tańsze, droższe i darmowe rozwiązania by grać z plików. A jak ktoś ma z tym problem, to tak jak kolega napisał powyżej by wrócić do CD i po dylematach. Czytam tu o jakiś nordostach, tellerium, nucach i Bóg wie o czym jeszcze. A tu się okazuje, że cena Roon-a jest problemem. To nawet nie powinno podlegać jakiejkolwiek dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że jest za drogo, dlatego zrezygnowałem. Poczekam zobaczymy może wprowadzą inna cenę lub opcje np 9,99 € za trzy miesiące. Jak na razie nie zapłacę takiej kasy. Póki co słucham na Audirvana z opcją dożywotnią i też mam wszystko TIDAL, Qobuz, Highresaudio także jak dla mnie bomba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, paul klacska napisał:

To jaką politykę stosuje dana firma, to mnie nie interesuje. Jak mi nie odpowiada to mówię część jak czapka i mnie nie ma. Program Roon-a to nie pępek świata, są inne tańsze, droższe i darmowe rozwiązania by grać z plików. A jak ktoś ma z tym problem, to tak jak kolega napisał powyżej by wrócić do CD i po dylematach. Czytam tu o jakiś nordostach, tellerium, nucach i Bóg wie o czym jeszcze. A tu się okazuje, że cena Roon-a jest problemem. To nawet nie powinno podlegać jakiejkolwiek dyskusji.

Dokładnie na Roon świat się nie kończy , ale to nie zmienia faktu że ceny są lichwiarskie i o tym już można dyskutować ;)) w cenie 3tys ale na ten rok mają mi wypożyczyć  sprzęt towarzyszący ? Bo inaczej to nic innego jak tylko wyzysk ,lubie jak koszty , opłaty są czymś poparte uzasadnione jakimiś wydatkami a tutaj wychodzi na to że tylko czeszemy i liczymy dulary .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, freju napisał:

Dokładnie na Roon świat się nie kończy , ale to nie zmienia faktu że ceny są lichwiarskie i o tym już można dyskutować ;)) w cenie 3tys ale na ten rok mają mi wypożyczyć  sprzęt towarzyszący ? Bo inaczej to nic innego jak tylko wyzysk ,lubie jak koszty , opłaty są czymś poparte uzasadnione jakimiś wydatkami a tutaj wychodzi na to że tylko czeszemy i liczymy dulary .

Trzy koła to licencja dożywotnia a nie roczna, raczej nie dadzą ci sprzętu na taki okres ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Jestem zdania, że żyjemy w chorym systemie a pieniądz to najgorsze zło tego świata.

 

Zło a zarazem ratunek dla najsłabszych , wyobraz sobie teraz jak by waluty nie było to co ,,, silniejszy wygrywa"? taki mini Mad max "zabijamy się o baryłke ropy ?

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Trzy koła to licencja dożywotnia a nie roczna, raczej nie dadzą ci sprzętu na taki okres ????

Aha no taak zapomniałem to wchodzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, freju napisał:

Zło a zarazem ratunek dla najsłabszych , wyobraz sobie teraz jak by waluty nie było to co ,,, silniejszy wygrywa"? taki mini Mad max "zabijamy się o baryłke ropy ?

?

Powiem ci freju, że czasem myślę nad tym jakby inaczej to rozwiązać i wiem, że nie jest to łatwy temat, ale jak patrzę na coraz większe  uzależnienie ludzi od pieniądza, gdzie kiedyś pomoc otrzymywałeś z dobrego serca a teraz każdy wyciąga rękę po kasę i za darmo to możesz zostać co najwyżej wyśmiany to robi mi się bardzo smutno i ręce same opadają ?

 

Znam osoby które za pieniądze zrobiły by wszystko zaczynając od sprzedania innych po upodlenie własnej osoby. Czy tak powinien żyć człowiek ?

Zaobserwuj co się dzieje w dużych miastach np Warszawa, jeden wielki wyścig szczurów, tam ciężko o podstawowe wartości. Jeździłem po szkoleniach po całym kraju i na prawdę ludzie na oko ogarnięci i normalni okazywali się .....ach ciężko nawet o tym pisać, więc lepiej zakończę.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, shiver07 napisał:

Macie może AQ Rocket 88 zastanawiam się jak te druty przepuszczą prąd z hegla do głośników.

Gram obecnie na 88 z Hegla do Bowersów. Przed 88, miałem Frey 2 i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej dramatycznej różnicy - może AQ jest odrobinę cieplejszy, ale na pewno nie „reguluje” basu czy go obcina ?

Jeszcze wcześniej miałem 33, Type 4 i 6.  Zresztą cały system obecnie od a do z, wszystko spięte AQ-em. Why? Bo generalnie lubię AQ: za kolorystykę. 
Nie mogąc znaleźć znaczących różnic pomiędzy kablami musiałem coś wybrać i padło na AQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to tak. Wartość wnętrza Hegla to może 10 procent tego co płacicie. Reszta to know how. Tak samo roon. Płacicie tak samo jak przy sprzęcie za doznania i to jak działa. Ja kupiłem licencje dożywotnią i nie żałuje. Mam w końcu spokój ze sprzętem. Obsługuje mi min 4 malinki z rapiee ,tv z chromcastem itp....Jak dla mnie bomba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, will66 napisał:

Gram obecnie na 88 z Hegla do Bowersów. Przed 88, miałem Frey 2 i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej dramatycznej różnicy - może AQ jest odrobinę cieplejszy, ale na pewno nie „reguluje” basu czy go obcina ?

Jeszcze wcześniej miałem 33, Type 4 i 6.  Zresztą cały system obecnie od a do z, wszystko spięte AQ-em. Why? Bo generalnie lubię AQ: za kolorystykę. 
Nie mogąc znaleźć znaczących różnic pomiędzy kablami musiałem coś wybrać i padło na AQ ?

Jesteś zadowolony z AQ Rocket 88? Frey stosunkowo trochę jest droższym kablem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 13:35, mujas napisał:

Kupił bym roon-a licencję wieczystą jak by kosztowała nawet tyś zł, ale wydatek dla mnie 2,8 k za licencję wieczystą na program to gruba przesada. Śmiejesz się z polaczków kisiarzy ale zobacz jaką wartość ma dla Polaków 699$ a jaką wartość ma dla Norwegów ta sama kwota strzelam 3:1 czy więcej. Kolejna sprawa (o czym im wspomniałem przy pytaniu dlaczego rezygnuję) to ich polityka dlaczego nie można wykupić licencji na miesiąc, dwa, trzy; być może jak skroją z góry opłatę za rok po X miesiącach użytkowania wrócą kasę za pozostały okres czasu nie wiem.

Zasadniczo to nie jest dużo za program. Spójrz na cene autocada chociażby - wiadomo to program do pracy, ale jednak. Programy nie są tanie ;> 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze dodaje CD do gazet ? Od czasu jak Audio przestało dodawać co drugi miesiąc skończyłem ich kupować .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shiver07 napisał:

Jesteś zadowolony z AQ Rocket 88? Frey stosunkowo trochę jest droższym kablem. 

Frey 2 jest/był 3x droższy: 5k vs. 15k. 
Jednak ja nie uważam, aby cena wpływała na sposób/jakość przekazu - to marketing. 

Jak wspominałem, mam jeszcze AQ albo Type 4 albo Type 6 i nawet porównywałem właśnie z 88 - ten sam system, warunki akustyczne (pomieszczenie z pełna adaptacją akustyczną wg projektu) i naprawdę, gdybym mia zawiązane oczy to na bank bym się pomylił ? 

Jak wspomniałem wcześniej, wybrałem AQ z pewnych względów estetycznych, ale nie z powodu sygnatury dźwięku.

Reasumując: imo, czy kupisz 33 czy 88 albo któryś z Type#, to raczej szoku dźwiękowego nie zaliczysz. 
Ja z mojego doświadczenia,  największego szoku doznałem, gdy zacząłem dbać o akustykę pomieszczeń, ale nie ustrój tu, ustrój tam; jakiś kwiatek w rogu; tylko kompleksowa adaptacja.  Gdy w końcu „odkryjesz” i wyrównasz jak najszersze pasmo w Twoim pomieszczeniu, które do tej pory było „zakryte” przez mody, odbicia, efekt grzebienia, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, will66 napisał:

Frey 2 jest/był 3x droższy: 5k vs. 15k. 
Jednak ja nie uważam, aby cena wpływała na sposób/jakość przekazu - to marketing. 

Jak wspominałem, mam jeszcze AQ albo Type 4 albo Type 6 i nawet porównywałem właśnie z 88 - ten sam system, warunki akustyczne (pomieszczenie z pełna adaptacją akustyczną wg projektu) i naprawdę, gdybym mia zawiązane oczy to na bank bym się pomylił ? 

Jak wspomniałem wcześniej, wybrałem AQ z pewnych względów estetycznych, ale nie z powodu sygnatury dźwięku.

Reasumując: imo, czy kupisz 33 czy 88 albo któryś z Type#, to raczej szoku dźwiękowego nie zaliczysz. 
Ja z mojego doświadczenia,  największego szoku doznałem, gdy zacząłem dbać o akustykę pomieszczeń, ale nie ustrój tu, ustrój tam; jakiś kwiatek w rogu; tylko kompleksowa adaptacja.  Gdy w końcu „odkryjesz” i wyrównasz jak najszersze pasmo w Twoim pomieszczeniu, które do tej pory było „zakryte” przez mody, odbicia, efekt grzebienia, itd. 

Dzięki za Twoje spostrzeżenia. Napewno wezmę to pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w moim heglu h200 pojawiły się niepokojące trzaski:

1) w lewym kanale delikatny szum (slyszalny przy absolutnej ciszy z 10cm) - problem praktycznie pomijalny gdyby nie 2)

2) prawy kanal - losowe trzaski. na tyle głośne, ze przeszkadzaja. Pojawiają się co pół godziny średnio i trwaja kolo 30s.

Dzisiaj wracam do domu i po kolei przepinam caly system - zamiana kabli glosnikowych (lewy z prawym), zeby wyeliminowac kolumny. Nie mam innych kabli akurat teraz, ale dokladnie je obejrze czy kot sie gdzies nie zaplatal z zabkami ? Jak okaze sie, ze jednak problem od wzmacniacza to idzie na wymiane :C 

Macie jakies rady jak jeszcze w najlepszy sposob sprawdzic, ktory element toru powoduje trzaski?

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.