Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, aliengbl napisał:

Macie jakies rady jak jeszcze w najlepszy sposob sprawdzic, ktory element toru powoduje trzaski?

 Przepnij kable RCA w DACu  odwrotnie plus czerwony daj na biały we wzmaku nie zmieniaj, jak trzaski pójdą na lewy kanał znaczy że DAC albo kable RCA. Wtedy aby wyeliminować kable RCA, to podłącz je ze standardowego podłączenia odwrotnie we wzmaku i DACu, jak znów trzaski będą na lewy znaczy że kable. Zmień podłączenie kolumn, kable z lewego kanału daj do prawej kolumny, jak dalej będą trzaski to coś z kolumną. Jak dalej prawy będzie trzeszczeć znaczy, że wzmak. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moje instrukcje?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i dobrze że drobnostka, ja to przycinam kable co roku, żeby był świeży styk?. Może jeszcze poluzowała Ci się nakrętka gniazda i kabel luźno siedział. Ja po pierwszym montażu, po godzinie znowu dokręcam, bo zawsze pojawia się luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Prewwit napisał:

To i dobrze że drobnostka, ja to przycinam kable co roku, żeby był świeży styk?. Może jeszcze poluzowała Ci się nakrętka gniazda i kabel luźno siedział. Ja po pierwszym montażu, po godzinie znowu dokręcam, bo zawsze pojawia się luz.

Dzięki za radę. Kable doconalem niedawno ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon ma jeden problem. Jeżeli steamujemy plik po sieci, dlaczego sprowadza wszystko do 44,1kHz16bit. Sprzęt normalnie odbiera 192kHz 24bit po sieci. Czy jest możliwość żeby nie wrzucał wszystkiego pod AirPlay bo obcina częstotliwości próbkowania źródło 192kHz do 44,1kHz.

Z innymi programami tego problemu nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deltastudio napisał:

Szanowni!

Czy ktoś porównywał DACa z H300 z Audiolab M-DAC? Dodam, że M-DAC jest zasilany Tomankiem.

Porównywałem mojego M-Daca z zasilaczem Tomanek do DACa w Heglu H390 i Audiolab nie miał żadnych szans ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, deltastudio napisał:

Czy ktoś porównywał DACa z H300 z Audiolab M-DAC? Dodam, że M-DAC jest zasilany Tomankiem.

Dac w H300 to ciepłe mało rozdzielcze granie na tle M-Daca, jakiego pamiętam. Różnic jest więcej, ogólnie możesz być zauroczony na początku Dac w H300 tą gładkością, ale czar dość szybko pryska i czegoś brakuje, chce się bardziej rozdzielczego przekazu.

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Porównywałem mojego M-Daca z zasilaczem Tomanek do DACa w Heglu H390 i Audiolab nie miał żadnych szans ?

pytanie było o H300, wiec jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szukam kolumn do hegla h200 jako nastepcow vandersteena 1c juz miesiac i sam nie wiem w co rece wlozyc. Budzet niby 4k, ale nic ciekawego nie moge znalezc - czytalem o tych kefach ls50 - ale czy to nie bedzie krok wstecz? Mieszkam na takim zadupiu, ze wszedzie daleko, a kursy po 400km po kolumny, zeby okazalo sie ze to nie to odpadaja.

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trochę poza budżetem ale może warto zerknąć:

\https://www.olx.pl/oferta/kolumny-audiovector-CID99-IDBQrvh.html#6c6223294b

Audiovector poleca do swoich kolumn Hegla (u mnie tak gra H100 i jest bardzo dobrze) 

ps ew. starszy  i trochę tańszy model:

https://www.olx.pl/oferta/audiovector-s3-kolumny-podlogowe-CID99-IDFszj9.html#63eeadafd0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aliengbl napisał:

Kurcze szukam kolumn do hegla h200 jako nastepcow vandersteena 1c juz miesiac i sam nie wiem w co rece wlozyc. Budzet niby 4k, ale nic ciekawego nie moge znalezc - czytalem o tych kefach ls50 - ale czy to nie bedzie krok wstecz? Mieszkam na takim zadupiu, ze wszedzie daleko, a kursy po 400km po kolumny, zeby okazalo sie ze to nie to odpadaja.

Powiem ci że nie wiem jak tam te vandy grają? ,ale u mnie na tą chwilę LS50 pogoniły AP sitara 25 do drugiego pokoju , może i tam czasami braknie tego zejścia na dole  ,ale mają niesamowitą lekkość przestrzenność i są takie jakby bezpośrednie zarazem iak by nie są  hee trudne do opisania te paczki , mają tzw swój factor 'X ,

Są wciągające intrygujące i już po czasie tak fajnie się zlały z systemem że nie chce mi się ich wypinać  , może za jakiś czas jak zatęsknie za głębszymi dołami to wrócę do Sitarek  , tak w sumie nigdy nie byłem radykałem fanatykiem w tych zakresach? i uważam że czasami nawet fajnie jak jest mniej tych 30Hz czy niżej bo można się lepiej wsłuchać w przekaz smaczki ,i faktycznie uwielbiają prąd  ,dosłownie czuć jak się nim karmią Heniu na vol-50 i jest git ale czuć że to jescze można i można dać im więcej i więcej ,przy vol- 60 żadnego jęku idą gładko żadnych wzbudzeń czy krzyku ,ogólnie kultura świetne paczki i te proac r1sc za które je zamieniłem z dopłatą w moją stronę ,   choć bardziej analogowe to nie wciągały tak  , no i góra w kefach jest bardziej wyrafinowana choć nie do końca doskonała bo do esotara daleko ale w tym budżecie jest moim zdaniem lepiej niż by sugerowała ich cena nawet ta salonowa ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

Powiem ci że nie wiem jak tam te vandy grają? ,ale u mnie na tą chwilę LS50 pogoniły AP sitara 25 do drugiego pokoju , może i tam czasami braknie tego zejścia na dole  ,ale mają niesamowitą lekkość przestrzenność i są takie jakby bezpośrednie zarazem iak by nie są  hee trudne do opisania te paczki , mają tzw swój factor 'X ,

Są wciągające intrygujące i już po czasie tak fajnie się zlały z systemem że nie chce mi się ich wypinać  , może za jakiś czas jak zatęsknie za głębszymi dołami to wrócę do Sitarek  , tak w sumie nigdy nie byłem radykałem fanatykiem w tych zakresach? i uważam że czasami nawet fajnie jak jest mniej tych 30Hz czy niżej bo można się lepiej wsłuchać w przekaz smaczki ,i faktycznie uwielbiają prąd  ,dosłownie czuć jak się nim karmią Heniu na vol-50 i jest git ale czuć że to jescze można i można dać im więcej i więcej ,przy vol- 60 żadnego jęku idą gładko żadnych wzbudzeń czy krzyku ,ogólnie kultura świetne paczki i te proac r1sc za które je zamieniłem z dopłatą w moją stronę ,   choć bardziej analogowe to nie wciągały tak  , no i góra w kefach jest bardziej wyrafinowana choć nie do końca doskonała bo do esotara daleko ale w tym budżecie jest moim zdaniem lepiej niż by sugerowała ich cena nawet ta salonowa ;))

Tak pradu nigdy za duzo.

Kiedys nagralem dla fanu kawalek na volumie 99 w H200 i volumie 100 w HD25....polknely jak ryba robaka ?

Uszy mowily ze nadal jest zapas ?

 

 

Jak wylaczylem i ochlonelem chwile bo malo mnie z kanapy nie zerwalo to tak popatrzylem na te pudelka po butach i stwierdzilem ze ja tego nie pojmuje jak oni to zrobili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Tak pradu nigdy za duzo.

Kiedys nagralem dla fanu kawalek na volumie 99 w H200 i volumie 100 w HD25....polknely jak ryba robaka ?

Uszy mowily ze nadal jest zapas ?

 

 

Jak wylaczylem i ochlonelem chwile bo malo mnie z kanapy nie zerwalo to tak popatrzylem na te pudelka po butach i stwierdzilem ze ja tego nie pojmuje jak oni to zrobili ?

No poszedłeś po bandzie ;)) serio maxa dałeś hee to ty bardziej pojebany odemnie jesteś ?????

Przesteru  raczej nie było może lekki pogłos echo chyba słyszałem ;))

Widzę że ty nie zły youtoober jesteś masz tych filmików ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o poradę i wskazówki dotyczące H190. Mam na celowniku ten wzmacniacz lecz nie odsłuchałem go jeszcze. Moje kolumny to Gato FM-8. Kilka lat wcześniej posiadałem H360. Jak różni się ten wzmacniacz od innych modeli Hegla oprócz mocy? 
Jak jest z dynamiką, basem, jak kontroluje kolumny przy niskim ustawieniu głośności?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, freju napisał:

No poszedłeś po bandzie ;)) serio maxa dałeś hee to ty bardziej pojebany odemnie jesteś ?????

Przesteru  raczej nie było może lekki pogłos echo chyba słyszałem ;))

Widzę że ty nie zły youtoober jesteś masz tych filmików ;))

Serio juz nie bylo regulalacji ani w sprzecie ani w oprogramowaniu ?

.....a ten youtube to tylko dla wlasnego fanu bo to wszystko krecone jakimis slabymi telefonami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 22:10, Marek K. napisał:

Proszę was o poradę i wskazówki dotyczące H190. Mam na celowniku ten wzmacniacz lecz nie odsłuchałem go jeszcze. Moje kolumny to Gato FM-8. Kilka lat wcześniej posiadałem H360. Jak różni się ten wzmacniacz od innych modeli Hegla oprócz mocy? 
Jak jest z dynamiką, basem, jak kontroluje kolumny przy niskim ustawieniu głośności?

Z góry dzięki

Witam nie ma sensu po h 360 na 190 przechodzic mam 360 i mialem 2 tygodnie 190 na tescie 360 w kazdym aspekcie lepiej gra poza lepszym wyswietlaczem i nic w nim lepszego to bardziej warto zmienic na h 590 ewentualnie 390 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sprezyn1982 napisał:

Witam nie ma sensu po h 360 na 190 przechodzic mam 360 i mialem 2 tygodnie 190 na tescie 360 w kazdym aspekcie lepiej gra poza lepszym wyswietlaczem i nic w nim lepszego to bardziej warto zmienic na h 590 ewentualnie 390 pozdrawiam.

Dzięki za konkrety, tak podejrzewałem. 
W starszej serii Hegla wyświetlacze bardziej mi się podobają, podobnie jak w Modwright lub Parasound (wyglądają rasowo) Nowe wyświetlacze LCD kojarzą mi się z masówką. W H190 biały wygląda obłędnie (chodzi mi o sposób w jaki jest pomalowany) czarny też pięknie przedni panel (taka głęboka czerń) Ale to moje tylko upodobania, bardzo zwracam na to uwagę ?

Mogliby tylko zmienić kolor podświetlania lub możliwość zmiany podświetlenia bo ten niebieski to już we wszystkich urządzeniach jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja Hegla H200A? Podobno lepsza niż H200, podobno bliżej mu do H300. Prawda to? Warto szukać takiego, czy może lepiej od razu H300? A może H200 i wymiana kondów (gdzieś wcześniej czytałem)?
Było nie raz na forum. Warto szukać zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deltastudio napisał:

Co to za wersja Hegla H200A? Podobno lepsza niż H200, podobno bliżej mu do H300. Prawda to? Warto szukać takiego, czy może lepiej od razu H300? A może H200 i wymiana kondów (gdzieś wcześniej czytałem)?

Do znudzenia było klepane ;)w h200A jest pre od h300 i trafo po krótce wersja na bogato wiem bo mam ;)) A kondy można wymieniać w obu wersjach ponoć jest progress ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, freju napisał:

Do znudzenia było klepane ;)w h200A jest pre od h300 i trafo po krótce wersja na bogato wiem bo mam ;)) A kondy można wymieniać w obu wersjach ponoć jest progress ?

Największy progres  w h200\h200A to właśnie wyrzucenie pre  ;-).

A H200\h200A pre mają takie same różnica między nimi jest nie wielka .photostudio_1555266676533.thumb.jpg.82c737551d53657a0765334044a9d70c.jpgh200A 

 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200709-072342_Gallery.thumb.jpg.34a56f395a5de37ef3b4d6d3efa8bf18.jpgh200

Różnią się tylko bocznymi płytkami wyjściowym z końcówki mocy 

W h200 orginalnie zastosowano kondesatory Nippon SME BP A w h200A nichicon muses es bp tak samo jak h300 h360 ..

Wystarczy w te miejsce dać audio Note kaisei bp aby przewyzszyc sonicznie h200 wzgledem h200A 

Cała filozofia hegla  ? .

 

received_733665344047521.thumb.jpeg.6715ce2d556940253fbe95681477efbd.jpeg

H200 jako typowa końcówka mocy  h20  ? .

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 07:28, Klecha86 napisał:

Różnią się tylko bocznymi płytkami wyjściowym z końcówki mocy 

W h200 orginalnie zastosowano kondesatory Nippon SME BP A w h200A nichicon muses es bp tak samo jak h300 h360 ..

Wystarczy w te miejsce dać audio Note kaisei bp aby przewyzszyc sonicznie h200 wzgledem h200A 

Cała filozofia hegla  ? .

Według Ciebie po rzuceniu kondów Audio Note Kaisei co się poprawiło w odtwarzaniu dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Prewwit napisał:

Według Ciebie po rzuceniu kondów Audio Note Kaisei co się poprawiło w odtwarzaniu dźwięku?

Wygładziło wysokie tony poprawiła się rozdzielczość, średnica zrobiła się bardziej soczysta  a bas bardziej wypełniony . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Klecha86 napisał:

Wygładziło wysokie tony poprawiła się rozdzielczość, średnica zrobiła się bardziej soczysta  a bas bardziej wypełniony . 

Dzięki, a mógłbyś wrzucić tutaj fotkę z zaznaczonymi kondami, które wymienić na Kaisei i napisz też jakie wartości to innym na forum się przyda co będę chcieli zrobić moda?

A tak w ogóle to dzięki pomocy dobrego kolegi z forum, H200 już u mnie w zestawie?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Prewwit napisał:

Dzięki, a mógłbyś wrzucić tutaj fotkę z zaznaczonymi kondami, które wymienić na Kaisei i napisz też jakie wartości to innym na forum się przyda co będę chcieli zrobić moda?

A tak w ogóle to dzięki pomocy dobrego kolegi z forum, H200 już u mnie w zestawie?

Spoko kiedyś znajdę chwilkę powrzucam foty  .

Napisz jak h200 w twoim zestawie .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Klecha86 napisał:

Napisz jak h200 w twoim zestawie .

H80 gra bardzo dobrze, a H200 jeszcze lepiej ?. Poprawa w każdym aspekcie grania, wrażenie dźwiękowe jakbym podpiął inne kolumny. H200 wyciągnął granie moich Yara Evolution na jeszcze wyższy poziom. Poprawa w separacji dźwięków, stereofonii, sceną poszła jeszcze bardziej w głąb, wyraźniejsze detale i ciche dźwięki w tle. Co H200 zrobił z niskimi to szok, mam wrażenie że ktoś dołożył dodatkowego woofera, przy tym cały czas bardzo dobra ich kontrola  i jego różnorodność. Zmiana ta to na pewno duży krok w przód. Takie na razie mam wrażenia po 2 dniach posiadania.

18 minut temu, Klecha86 napisał:

Spoko kiedyś znajdę chwilkę powrzucam foty  .

By się przydały, bo dla takiego amatora jak ja to by sporo pomogło. Ile sztuk tych Kaisei  jest potrzebnych?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.