Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

received_264633428147967.thumb.jpeg.a8e4208576d76b1cd05981eabd1f7477.jpegreceived_671713860051065.thumb.jpeg.f8bc41954d363b2f51fb589fcf05cb2d.jpeg

orginalnie były Nippon SME BP 47uf 16v zostały zmienione na Audio Note Kaisei 50uf 16v Non polar .

To jest jedna z wielu modyfikacji .

Oprócz tego zostały wymienione kondesatory sprzeglające orginalnie były SCR Hegel 1uf obecnie Mundorf Silver Gold Oil 1uf, kondesatory zasilające fabryczne Nover 10 000uf 80v obecnie Mundorf M lityc 10 000uf 80v (8szt) . I najważniejsza modyfikacja pisałem wcześniej odłaczenie całkowicie pre. Dorobienie nowych gniazd rca Furutech ft-903g sygnał z końcówki do gniazda Mundorf sgw 105, wymiana gniazda IEC na Furutech FI-03(G). W planach jest jeszcze wymiana sygnału z końcówki mocy na terminale glosnikowe oraz połączenie wszystkiego bezpośrednio.  

13 minut temu, Prewwit napisał:

By się przydały, bo dla takiego amatora jak ja to by sporo pomogło. Ile sztuk tych Kaisei  jest potrzebnych?

Łącznie 5 .

 

 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artdm napisał:

Coraz więcej domorosłych konstruktorów, strach kupować z drugiej ręki...

Podmiana kondów na lepsze o tych samych parametrach to żadne konstruowanie. Co tu dużo nie mówić obecne chińskie kondy to trochę lipa, ze strony Hegla że do tak drogiego wzmaka wrzucają Novery. Forumowicz Lete kiedyś pisał do Hegla, że podmienił na Mundorfy i odpisali że bardzo dobry ruch, a sami nie montują ich ponieważ podniosło by to znacznie cenę w sprzedaży. Ja jak sprzedawałem Sony 570es i miał zmienione kondy, to dokładnie opisałem jakiej marki były wstawione(Nichicony FG i KZ), plus foty. Kupiec wiedział co kupuje i nawet to doceniał.

49 minut temu, PolTor napisał:

Bezpieczniej wychodzi na to szukać h300 lub 360 ?

W każdym wzmaku można zrobić takie podmianki?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PolTor napisał:
6 godzin temu, artdm napisał:
Coraz więcej domorosłych konstruktorów, strach kupować z drugiej ręki...

Bezpieczniej wychodzi na to szukać h300 lub 360 ?

Fajnie było by porównać taki h200 po modzie względem h300 h360 ;-).

3 godziny temu, Prewwit napisał:

Podmiana kondów na lepsze o tych samych parametrach to żadne konstruowanie. Co tu dużo nie mówić obecne chińskie kondy to trochę lipa, ze strony Hegla że do tak drogiego wzmaka wrzucają Novery. Forumowicz Lete kiedyś pisał do Hegla, że podmienił na Mundorfy i odpisali że bardzo dobry ruch, a sami nie montują ich ponieważ podniosło by to znacznie cenę w sprzedaży. Ja jak sprzedawałem Sony 570es i miał zmienione kondy, to dokładnie opisałem jakiej marki były wstawione(Nichicony FG i KZ), plus foty. Kupiec wiedział co kupuje i nawet to doceniał.

W każdym wzmaku można zrobić takie podmianki?

Co do kondensatorów w zasilaniu to nawet powinno  ? czy to h200 h300 h360 są te same chińskie  ? .

Ale co kto lubi, każdy robi pod siebie  . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, freju napisał:

Macie sporządzoną dokładnie  listę tych kondów i czy jest to wszystko do dostania np w jednym sklepie w PL ? bo tych np audio note casei nie widzę w PL ?

Audio note kaisei trzeba zakupić z za granicy z UK.

https://www.hificollective.co.uk/components/audio-note-kaisei-electrolytic-capacitors.html

50uf 16v  Non polar 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, artdm napisał:

Coraz więcej domorosłych konstruktorów, strach kupować z drugiej ręki...

Możesz być spokojny ci ,,domorośli konstruktorzy,, po modyfikacji nawet nie myślą o sprzedaży  ? . Jedynie kiedy myślałem o sprzedaży nawet miałem wystawiony h200 to jak był orginalny teraz nawet przez myśl mi to nie przeszło. 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sceptyczny w kwestii modyfikacji. Audio nauczyło mnie, że aby gdzieś dodać, gdzieś trzeba ująć. Nie wątpię, że w pewnych aspektach będzie poprawa ale w innych może pojawić się pogorszenie lub co najmniej zachwianie równowagi. Porównywanie H200 nawet po nie wiem jakim modzie do H300 lub H360 nie ma najmniejszego sensu. Każdy z tych wzmaków gra zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tylko opisałem modyfikacje które były na plus nie ukrywam było ich więcej ale nie które pogarszały dźwięk dlatego nawet o nich nie wspominam  .

A co do kwestii porównania jak najbardziej ma sens przecież z całej 3 h200 orginalny jest najsłabszy  .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

Przymierzam się do zmiany wzmacniacza. Rozważam M6si, Hegle H200A, H160, H300. Muzyki słucham różnej (jazz, pop, klasyka, rock, funk, blues...) Wyczytałem gdzieś, że M6si do punku, metalu to ten wzmacniacz się nie nadaje, bo za ciepły. Takie granie by go dyskwalifikowało. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu osądowi.

Jeśli ktoś miał styczność z w/w wzmacniaczami, proszę o krótkie porównanie.

Następna sprawa. Zdaję sobie sprawę, że dziwna:)

Jak bardzo, te wzmacniacze się nagrzewają? Mam teraz wzmacniacz lampowy. Latem, gdy jest ciepło/gorąco to nie mam ochoty włączać dodatkowych "słoneczek" i dogrzewać i tak już nagrzanego mieszkania. To sprawia, że latem słucham muzyki mniej, niż bym chciał. Wymyśliłem zatem, że kupię tranzystor, który nie będzie robił za dodatkowe źródło ciepła.

Czy ktoś Klubowiczów jest z okolic do 100-150km od Inowrocławia i zaprosiłby mnie na odsłuch w/w wzmacniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 20:07, Klecha86 napisał:

Audio note kaisei trzeba zakupić z za granicy z UK.

https://www.hificollective.co.uk/components/audio-note-kaisei-electrolytic-capacitors.html

50uf 16v  Non polar 

Mundorfy już są u mnie? Power audio z Wrocka działą błyskawicznie ;)) , audio note jadą z UK ,najgorsze jest to że same kondy to  prawie równowartość wysyłki ':( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

Mundorfy już są u mnie? Power audio z Wrocka działą błyskawicznie ;)) , audio note jadą z UK ,najgorsze jest to że same kondy to  prawie równowartość wysyłki ':( 

Czekam na wrażenia po podmiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!
Przymierzam się do zmiany wzmacniacza. Rozważam M6si, Hegle H200A, H160, H300. Muzyki słucham różnej (jazz, pop, klasyka, rock, funk, blues...) Wyczytałem gdzieś, że M6si do punku, metalu to ten wzmacniacz się nie nadaje, bo za ciepły. Takie granie by go dyskwalifikowało. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie temu osądowi.
Jeśli ktoś miał styczność z w/w wzmacniaczami, proszę o krótkie porównanie.
Następna sprawa. Zdaję sobie sprawę, że dziwna:)
Jak bardzo, te wzmacniacze się nagrzewają? Mam teraz wzmacniacz lampowy. Latem, gdy jest ciepło/gorąco to nie mam ochoty włączać dodatkowych "słoneczek" i dogrzewać i tak już nagrzanego mieszkania. To sprawia, że latem słucham muzyki mniej, niż bym chciał. Wymyśliłem zatem, że kupię tranzystor, który nie będzie robił za dodatkowe źródło ciepła.
Czy ktoś Klubowiczów jest z okolic do 100-150km od Inowrocławia i zaprosiłby mnie na odsłuch w/w wzmacniaczy?

Jeżeli interesuje Cię odsłuch wzmacniacza spoza listy ale porównywalnej klasy to zapraszam do siebie w drugiej połowie sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Prewwit napisał:

Czekam na wrażenia po podmiance.

Przekonałeś mnie do końca żeby zrobić tego moda tym wpisem " pisałeś czy "Lete  do Bena z pytaniem co wymieniłeś i jeśli to prawda to co napisałeś że potwierdził iż to bardzo dobry ruch;)) " to już nikt nie powinien tutaj zadawać pytań czy warto to zrobić ,bo chodziło tylko i wyłącznie o koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, freju napisał:

Przekonałeś mnie do końca żeby zrobić tego moda tym wpisem " pisałeś czy "Lete  do Bena z pytaniem co wymieniłeś i jeśli to prawda to co napisałeś że potwierdził iż to bardzo dobry ruch;)) " to już nikt nie powinien tutaj zadawać pytań czy warto to zrobić ,bo chodziło tylko i wyłącznie o koszta ?

Taką miał  odpowiedź z supportu Hegla, nie mogę teraz znaleźć posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Prewwit napisał:

Taką miał  odpowiedź z supportu Hegla, nie mogę teraz znaleźć posta.

Support to taka nazwa z korpo" a tam  zaledwie kilka osób pracuje ? no chyba że sie coś zmieniło ,,? myśle że sobie tego z czapki nie wymyśliłeś hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekL3 napisał:


Jeżeli interesuje Cię odsłuch wzmacniacza spoza listy ale porównywalnej klasy to zapraszam do siebie w drugiej połowie sierpnia.

W przypadku mojego h200 trudno mówić o jakimkolwiek nagrzewaniu się ? 2

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje doświadczenia są wręcz przeciwne, miałem H200 i kilku moich kolegów też, wszystkie grzały się tak, że można było nimi prasować, do tego buczące trafa. Niestety to dosyć uciążliwy mankament tych piecyków. Pisałem nawet w tej sprawie do Hegla i dostałem odpowiedź, że ten wzmak niestety tak ma, ale na pewno się nie przegrzeje bo jest zabezpieczony i powinien się przed przegrzaniem wyłączyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, artdm napisał:

A moje doświadczenia są wręcz przeciwne, miałem H200 i kilku moich kolegów też, wszystkie grzały się tak, że można było nimi prasować, do tego buczące trafa.

Potwierdzam z grzaniem, ale mi to nie przeszkadza, na zimę jak znalazł. U mnie dziwna sprawa była z trafem pierwszego dnia coś lekko brumiało, aby w połowie dnia przestać, a potem przez kolejnych 6 dni cicho jak myszka, do dziś. Zaznaczam, że nie mam żadnej listwy filtrującej, a w gniazdku obok podpięty PC, który na pewno coś tam sieje zakłócenia. Listwa filtrująca na pewno będzie za jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artdm napisał:

A moje doświadczenia są wręcz przeciwne, miałem H200 i kilku moich kolegów też, wszystkie grzały się tak, że można było nimi prasować, do tego buczące trafa. Niestety to dosyć uciążliwy mankament tych piecyków. Pisałem nawet w tej sprawie do Hegla i dostałem odpowiedź, że ten wzmak niestety tak ma, ale na pewno się nie przegrzeje bo jest zabezpieczony i powinien się przed przegrzaniem wyłączyć. 

 

 

Trafo tez bezdzwieczne wlasciwie. 

Kurcze padl mi chyba pilot - przestal reagowac wzmacniacz na probe zmiany glosnosci poprzez pilota. Baterie sprawdzone na trzech kompletach i nic ? Bede musial sprawdzic w weekend na drugim pilocie z czego problem wynika :C A poki co zostala zmiana manualna i bieganie ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prewwit napisał:

Potwierdzam z grzaniem, ale mi to nie przeszkadza, na zimę jak znalazł. U mnie dziwna sprawa była z trafem pierwszego dnia coś lekko brumiało, aby w połowie dnia przestać, a potem przez kolejnych 6 dni cicho jak myszka, do dziś. Zaznaczam, że nie mam żadnej listwy filtrującej, a w gniazdku obok podpięty PC, który na pewno coś tam sieje zakłócenia. Listwa filtrująca na pewno będzie za jakiś czas. 

Jak juz będziesz kupował listwę to uderzaj raczej z dc blockerem u mnie czasami bez dc blockera lubił przybrumić ,ale to czasami , od kiedy jestna stałe z dc blockerem  tap8 tomanka jest spokój  cisza jak makiem zasiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aliengbl napisał:

Trafo tez bezdzwieczne wlasciwie. 

Kurcze padl mi chyba pilot - przestal reagowac wzmacniacz na probe zmiany glosnosci poprzez pilota. Baterie sprawdzone na trzech kompletach i nic ? Bede musial sprawdzic w weekend na drugim pilocie z czego problem wynika :C A poki co zostala zmiana manualna i bieganie ?

Logitech harmony one i po problemie ,ja mam jednego juz z 10lat i tylko graty zmieniam a pilot działa jak nowy na wszystkim  , ba często gęsto działa lepiej niż org,wersje ma silniejszy sygnał ,no i fajna sprawa bo masz jeden do wszystkiego ,nie umiałbym teraz mieć 6 pilotów masakra ;))

Mam dzisiaj fajny piecyk MIMETYZM 15,2 i logitech nie wiem jak sam bez mojej ingerencji sie nauczył poleceń hee albo ten piec ma jakiś bajer ? , swoja drogą hmm niezły ten piec z ls50 nie bardzo mi to grało ale na AP sitara25 no gada to dobrze bardzo dobrze to gada ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oryginaly pilot hegla ? Chociaz fakt, ze ostatnio pilotow robi sie coraz wiecej. 

Jak nie naprawie tego to jakies rozwiazanie jest ? Dzieki!

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.