Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, m4tech napisał:

image.thumb.png.7530c92602685a286562902ad1f1a891.png

Kolega z forum miał h360+hd30, poszedł w h390ke i zostawił hd30, ale jakiś czas temu widziałem że jednak wystawił HD30 na sprzedaż. Jak nie śledzi tematu to go namowie żeby się wypowiedział... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że z HD30 będzie lepiej ale nie na tyle żeby dopłacać tyle kasy, a to już duży plus.

 

1 godzinę temu, shiver07 napisał:

Gdyby H390 kosztował w sklepie 19 tys. to wydaje mi się max jak na jego możliwości za rozsądną cenę.

To i tak kosmiczna cena jak na polskie warunki, zwłaszcza za audio ?, a to tylko część całego systemu.

2x250W i  to nie tylko na papierze, doliczając takiej jakości DAC, osobiście nie znam nic innego w tej cenie w takim zestawieniu i o takiej wydajności.

Możliwości tego pieca są na pewno dużo większe, zależne od systemu. Tak myślę po przygodzie z H360.

Jeśli znasz podobne wzmaki w tej cenie o zbliżonej mocy i dobrym przetwornikiem napisz kilka propozycji, sam się rozglądam za rozwiązaniem all in one ale Hegel jakoś jedyny ?

Pzdr.

Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Music_FAN napisał:

Jeśli znasz podobne wzmaki w tej cenie o zbliżonej mocy i dobrym przetwornikiem napisz kilka propozycji, sam się rozglądam za rozwiązaniem all in one ale Hegel jakoś jedyn

 

Znam taki i jest on bliżej niż myślisz, ?  mianowicie H190, to jest prawdziwa perełka, niesamowicie równo grający wzmak, znacznie lepiej wyceniony niż większy brat, a także potrafiący napędzić 99% głośników.

H390 jest przepakowana i tego w warunkach domowych raczej się nie wykorzysta,

ale niestety uważam, że w obu tych wzmacniaczach, żeby wycisnąć max musi być osobny dac

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, m4tech napisał:

 

Znam taki i jest on bliżej niż myślisz, ?  mianowicie H190, to jest prawdziwa perełka, niesamowicie równo grający wzmak, znacznie lepiej wyceniony niż większy brat, a także potrafiący napędzić 99% głośników.

H390 jest przepakowana i tego w warunkach domowych raczej się nie wykorzysta,

ale niestety uważam, że w obu tych wzmacniaczach, żeby wycisnąć max musi być osobny dac

 

Zgadza się, 190ka to bardzo dobry piec w tych pieniądzach, ale... wystarczy porównać parametry:

Wszystko zależy jakie kompromisy ktoś jest w stanie zaakceptować...

Miałem/mam okazję porównywać w tych samych warunkach 190 vs 390 i przewaga 390ki jest niepodważalna tak jak 590ki, ale przyznam że na jednym z odsłuchów 590ka przez warunki zagrała słabo. Także tutaj wychodzi już sprawa dla niektórych oczywista, a przez niektórych kompletnie lekceważona - akustyka pomieszczenia...

 

 

 

 

98012421_344164759892729_7830476024927223808_n.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

H390 jest przepakowana i tego w warunkach domowych raczej się nie wykorzysta,

A w czym jest taka przepakowana? H190 ma także streamer, dac i do tego jeszcze wzmak słuchawkowy więc nie widzę przepakowania w 390. Chyba że masz na myśli moc ale jak ktoś mieszka w domku, ma salon 30-40m i kolumny lubiące prąd to przy głośniejszym słuchaniu 190 może nie wystarczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Music_FAN napisał:

Chyba że masz na myśli moc

zdecydowanie to miałem na myśli

Godzinę temu, Music_FAN napisał:

salon 30-40m i kolumny lubiące prąd to przy głośniejszym słuchaniu 190 może nie wystarczać.

trudno mi sobie wyobrazić taki scenariusz, miałem H190 w metrażu 25m2 nigdy nie czułem grama zadyszki, czy kompresji, wręcz przeciwnie to jest jeden z tych wzmacniaczy, który wraz z przekręceniem gałki krzyczy więcej ...więcej! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

ale niestety uważam, że w obu tych wzmacniaczach, żeby wycisnąć max musi być osobny dac

I to jest właśnie słabe w tym wszystkim. Dac czy streamer to powinien być osobny moduł, tak jak jest to w przypadku paru innych marek (Np. Accuphase). Chcesz kupujesz komplet nie to płacisz za sam wzmacniacz.

Nie odsłuchiwałem tych sprzętów ale MF M5Si który pod względem mocy jaki i parametrów mierzalnych jest porównywalnym produktem do h160/h190 i kosztuje blisko połowę mniej... Nie ma jeszcze wejścia XLR ale to też jest tylko dodatkowy de-symetryzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, m4tech napisał:

zdecydowanie to miałem na myśli

trudno mi sobie wyobrazić taki scenariusz, miałem H190 w metrażu 25m2 nigdy nie czułem grama zadyszki, czy kompresji, wręcz przeciwnie to jest jeden z tych wzmacniaczy, który wraz z przekręceniem gałki krzyczy więcej ...więcej! ? 

Oczywiście że 2x150w nagłośni taki pokój, ale jak porównasz mocniejszego Henka to od razu poczujesz o co kaman. Jakby to obrazowo opisać, to ma się jak obraz HD do full HD i 4k w przypadku 590ki. Nagle się okazuje że ta piękna aktorka ma jednak zmarszczki i cellulit, wszystko zależy czy chcesz żyć marzeniami czy rzeczywistością ?

Nie raz o tym pisałem że lubię macne wzmacniacze za to dociazenie dźwięku, precyzję i kontrolę. Tu nie chodzi o głośne granie tylko jak one trzymają w garści dźwięk od najniższej głośnosci. Nie chodzi o to żeby się przekomarzać czyje lepsze tylko opisać różnice dla tych co jeszcze szukają...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I to jest właśnie słabe w tym wszystkim. Dac czy streamer to powinien być osobny moduł, tak jak jest to w przypadku paru innych marek (Np. Accuphase). Chcesz kupujesz komplet nie to płacisz za sam wzmacniacz.
Nie odsłuchiwałem tych sprzętów ale MF M5Si który pod względem mocy jaki i parametrów mierzalnych jest porównywalnym produktem do h160/h190 i kosztuje blisko połowę mniej... Nie ma jeszcze wejścia XLR ale to też jest tylko dodatkowy de-symetryzator.
Ale on i tak ma chyba DAC'a USB ?. Przynajmniej m6Si , którego miałem takowego miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, PolTor napisał:

Ale on i tak ma chyba DAC'a USB ?. Przynajmniej m6Si , którego miałem takowego miał.

Tak ma ale wszyscy chyba wiedzą że to tania opcja i raczej wydaje się nie winduje ceny w górę nie wiadomo w jakim stopniu.

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zoromoto napisał:

Nie raz o tym pisałem że lubię macne wzmacniacze za to dociazenie dźwięku, precyzję i kontrolę. Tu nie chodzi o głośne granie tylko jak one trzymają w garści dźwięk od najniższej głośnosci. Nie chodzi o to żeby się przekomarzać czyje lepsze tylko opisać różnice dla tych co jeszcze szukają...

U mnie zmiana H80 (wystarczał do napędzenia Yar), na H200 przyniosła jeszcze lepszą kontrolę i siłę basu już przy cichym słuchaniu, przy głośniejszym to jest już znacząca różnica. Inna sprawa, że polepszenie nastąpiła we wszystkich aspektach grania, co opisywałem. Są kolumny, które lubią być pod dużą mocą.

42 minuty temu, kiza napisał:

Na razie jestem z przyjazną wizytą, tak sobie czytam po cichutku żeby nikomu nie wadzić . -))

Czytaj, czytaj i szykuj się na Hegla, warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować warto wszystkiego , co nie znaczy ,że wszystkim się spodoba. A nawet jak na początku będzie zachwyt ,to po jakimś czasie  i  posłuchaniu czegoś lepszego, nastąpi pożegnanie i już nie będzie powrotu.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, misiek x napisał:

Spróbować warto wszystkiego , co nie znaczy ,że wszystkim się spodoba. A nawet jak na początku będzie zachwyt ,to po jakimś czasie  i  posłuchaniu czegoś lepszego, nastąpi pożegnanie i już nie będzie powrotu.

Taki scenariusz może dotyczyć każdego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, zoromoto napisał:

Oczywiście że 2x150w nagłośni taki pokój, ale jak porównasz mocniejszego Henka to od razu poczujesz o co kaman. Jakby to obrazowo opisać, to ma się jak obraz HD do full HD i 4k w przypadku 590ki. Nagle się okazuje że ta piękna aktorka ma jednak zmarszczki i cellulit, wszystko zależy czy chcesz żyć marzeniami czy rzeczywistością ?

Moim zdaniem w zasadzie to zależy od kolumn czy i jaką różnicę usłyszymy. W jednym przypadku ten dodatkowy prąd jaki jest w stanie zapewnić mocniejszy wzmacniacz będzie miał znaczenie a w innym niekoniecznie i wtedy nie przybliżymy się do rzeczywistości za to przesuniemy się pewnie w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sls napisał:

Moim zdaniem w zasadzie to zależy od kolumn czy i jaką różnicę usłyszymy. W jednym przypadku ten dodatkowy prąd jaki jest w stanie zapewnić mocniejszy wzmacniacz będzie miał znaczenie a w innym niekoniecznie i wtedy nie przybliżymy się do rzeczywistości za to przesuniemy się pewnie w bok.

Można i tak...

Pamiętam zamierzchłe czasy technikum elektronicznego, jak mój kumpel dobudował do swojej Diory (2x40w) estradowe końcówki mocy 2x400w ? Oczywiście nie mieściło się to w obudowie zacnej Diory i leżało sobie luzem poza. Podpiął do tego swoje tuningowane kolumny scherzo 200 z głośnikami eminence i manacor i zwrotnicami własnej roboty. Aktywnymi zwrotnicami z żarówkami samochodowymi odbierającymi nadmiar mocy ? 

Zaprosił mnie na premierę... Mieszkał w bloku w pokoju wielkości schowka na miotły. Otworzył więc okno, postawił kolumny na parapecie "kierunkiem rażenia" na zewnątrz. Odpalił sprzęta i nie myśląc wiele odkręcił volume na maxa. Hmmmm czułem się jak podczas obserwacji prób nuklearnych na Pacyfiku, zresztą efekt był podobny bo Scherzo które miały obudowy zamknięte nagle zmieniły się w obudowy otwarte po tym jak każda ścianka odfrunęła w inną stronę... Sąsiedzi byli zachwyceni...

...także tego. Lepiej rozsądnie budować system?

 

 

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jacm napisał:

Można porównać H390 z 590 i kupić 390 daje rade

oczywiście 390 lepszy, tyle że zwrot z inwestycji:

390 - dobry

190 - wybitnie dobry

590 - pomińmy milczeniem ? 

 

190 dzięki DF 4000 jest cholernie blisko 390tki; szczególnie jak nie trzeba nagłaśniać sali gimnastycznej ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jacm napisał:

Wiele lat temu zacząłem dzielić sprzęt na ten który gra i ten który sprawia że nagle pojawia się materializacja i magia grania muzyków na żywo w pokoju. Dlatego dla mnie 390 się broni bo już przekroczył ten pułap magii. 

W audio to jest cały czas tylko i wyłącznie kwestia wyobraźni, nawet przy perfekcyjnej akustyce i systemie za miliony efekt materializacji jest obiektywnie nie do osiągnięcia. Po pierwsze jakbyś takiego tylko jednego  muzyka z trąbką czy saksofonem posadził w pokoju i kazał grać to byś na pewno nie miał z tego radości ze względu na natężenia dźwięku w małym pomieszczeniu. Rozdzielczość gry live przede wszystkim  jest nie do osiągnięcia przez żaden głośnik także o reszcie toru można zapomnieć w tych dywagacjach.

Właśnie wczoraj na wolnym powietrzu słuchałem sobie składziku pięciu dęciaków plus perkusja z odległości kilku metrów, przepraszam ale nikt mnie nie przekona - tej rozdzielczości, precyzji i dynamiki nie przeniesie żadna kolumna. Nie pozostaje nam nic innego jak uruchamiać tę wyobraźnię większą lub mniejszą ale jednak zawsze, co w cale nie jest takie też złe. ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sls napisał:

Za 2 lata wyjdzie nowa wersja i znów trzeba będzie gonić poziom magii. Oby tylko cena H390 nie poleciała w używkach jak H200.

Całe nowe audio jest za wysoko wycenianie, Hegle niestety nie trzymały do tej pory dobrze wartości, dlaczego tak się dzieje.... jak ktoś obserwuje rynek to wie, że taką 390 nową kupić można za 19k a nie za 27k, a jak ktoś kupi za 19k to po dwóch latach łatwo mu sprzedać już za 15k; czyli już po dwóch latach mamy prawie 50% wartości ceny katalogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, m4tech napisał:

190 dzięki DF 4000 jest cholernie blisko 390tki; szczególnie jak nie trzeba nagłaśniać sali gimnastycznej

To jest tylko marketing, w standardowo wykonywanym pomiarze DF Hegli wychodzi na poziomie setki czy setek, w zasadzie nie ma to tak dużego znaczenia jakby się wydawało. Wzmacniacze lampowe wysokiej klasy mają DF mniejszy od 30 i dobrze grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sls napisał:

To jest tylko marketing, w standardowo wykonywanym pomiarze DF Hegli wychodzi na poziomie setki czy setek, w zasadzie nie ma to tak dużego znaczenia jakby się wydawało. Wzmacniacze lampowe wysokiej klasy mają DF mniejszy od 30 i dobrze grają. 

myślę że nie tylko marketing, odczuwalnie lepszą kontrolę głośników niskotonowych miałem na 190tce niż na H300

ale fakt,  producenci potrafią manipulować pomiarami

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, m4tech napisał:

myślę że nie tylko marketing, odczuwalnie lepszą kontrolę głośników niskotonowych miałem na 190tce niż na H300

h300 będzie grał lepiej bo ma większy zasilacz i więcej par tranzystorów przez co jest w stanie dać więcej prądu w impulsie i zakladam lepiej także znosi spadki impedancji z 4 do 2-3 om. Sam DF to sprawa wtórna powyżej pewnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.