Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, misiek x napisał:

kontrola niskich,separacja detali,ich ilość,dynamika,wyrównanie pasm- wszystko lepsze....ale ja porównywałem ....pozdrawiam

ps-posłuchaj nie bedziesz zawiedziony, kiedys tez myslałem że hegel ma to super opanowane,ale sa lepsi niestety

A zareagowałem po tych wpisach ,jaki to hegel jest najlepszy-a to nieprawda

A zrób kiedyś porównanie w kilka osób przeróżnych sprzetow i potem wymieńcie się wrażeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z moim Sansui byłem u kolegi ,który miał H200 i Dynki (nie pamiętam jakie -Contoury albo Confidence) i niech napisze o wrażeniach.......co,jak i lepiej kontrolowało....i kto był pod wrażeniem

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misiek x napisał:

Akurat z moim Sansui byłem u kolegi ,który miał H200 i Dynki (nie pamiętam jakie -Contoury albo Confidence) i niech napisze o wrażeniach.......co,jak i lepiej kontrolowało....i kto był pod wrażeniem

Pozdrawiam

Ok czyli ustaliliśmy jesteśmy z sekty i lubimy słabe sprzęty i w dodatku nas  to cieszy, czysty masochizm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacm napisał:

Ok czyli ustaliliśmy jesteśmy z sekty i lubimy słabe sprzęty i w dodatku nas  to cieszy, czysty masochizm ?

Jeszcze raz przypominan,ja miałem hegle i porównywałem nie tylko u siebie ,Ty mojej 907xr nawet nie powąchałeś a wiesz najlepiej. I tym się różnimy.Słuchaj tego hegla do emerytury,jak taki dobry,tylko nie pisz bzdur jak nie wiesz,nie słyszałeś i nie robiłeś porównań.

Pozdrawiam serdecznie 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, misiek x napisał:

Jeszcze raz przypominan,ja miałem hegle i porównywałem nie tylko u siebie ,Ty mojej 907xr nawet nie powąchałeś a wiesz najlepiej. I tym się różnimy.Słuchaj tego hegla do emerytury,jak taki dobry,tylko nie pisz bzdur jak nie wiesz,nie słyszałeś i nie robiłeś porównań.

Pozdrawiam serdecznie 

A gdzie on pisała o 907xr bo przeoczyłem jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie jutro bede odsluchiwal chwalonego Sansui w bogatym systemie. Okazuje sie ze pod nosem mam pasjonata ktory ma kilka wzmakow i wile innych klockow u siebie. Zagra to na pierwszy rzut z 4 droznymi podlogowkami i dackiem Lampizator Golden Gate ktory tez jest na sprzedaz za niecale 50 tysiecy pln ale to tylko taka ciekawostka ?

Oczywiscie wrazeniami podziele sie w klubie i nie omieszkam zapytac wlasciciela co wygryzlo u niego sansui i lampiego.

Beda jajca jak wskarze palcem na czarne pudlo z napisem Hegel ?

Ja moim H300 jestem zauroczony. Ten wzmak pokazuje mi kolejne poklady mozliwosci w nowym pomieszczeniu.

Czlowiek uczy sie cale zycie a ten wzmak daje mi kolejne lekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, misiek x napisał:

Nauki nigdy za wiele, czekamy na opinie......obiektywną.Chociaż mam wątpliwości.

Misiek ja znalazlem swoj dzwiek a Sansui nigdy nie slyszalem wiec latwo mial nie bedzie.

22 minuty temu, m4tech napisał:

Jakie ma pasmo przenoszenia w górę, będzie te 100k ?  ...wzmacniacze z tamtej dekady miały do 20k ... a jak Sansui?
 

Parametry to tylko wskazowka a odsluch to juz gotowa odpowiedz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4tech napisał:

 

Jeśli ktoś słyszy w brzmieniu między 190 - 390  przepaść to ja chyba innych wzmacniaczy słuchałem ? 
....albo inne przepaści w życiu widziałem.

Wg mnie H190 jest tak dobry, że jeżeli 390tkę dzieliłaby jeszcze "przepaść" na plus,
to H390 stałoby już u mnie pewnie, niestety tak nie było i tak nie jest.

Dla mnie skrajnie dopuszczalne byłoby stwierdzenie, że 390tka jest adekwatnie lepsza do różnicy w realnej cenie,
czyli jakieś 7kzł, ale w zasadzie i to byłoby przesadą słowną ? 

Pocieszaj się dalej ?

Masz po prostu coś nie teges z akustyką pomieszczenia... 

W tym przypadku trzy osoby słuchały w dwóch różnych pomieszczeniach i nie było żadnych wątpliwości, tak wyraźne były różnice między tymi piecami (H300 vs H190 vs 390), więc nie wprowadzaj ludzi w błąd... 

received_316018976261570.jpeg

received_294718368511991.jpeg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu miałbym się pocieszać, ja piszę o H190.... że jest prawdziwym killerem, a przecież mam H300.
Fajnie że tak zwracasz uwagę na akustykę, ale na tych zdjęciach tego nie widać bynajmniej, powiedziałbym nawet ...kolumny poszły do kąta.... ? ...za karę?

Mam Hegla i lubię Hegla,

ale nie przesadzajmy z budowaniem mitów i legend wokół tej 390tki, że taka przepaść, że dac bije HD30, bo jeszcze ktoś łyknie,  napali i będzie tylko rozczarowanie i niesmak.

dobranoc, może mi się 390tka przyśni... nad tą przepaścią ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, m4tech napisał:

 

Jeśli ktoś słyszy w brzmieniu między 190 - 390  przepaść to ja chyba innych wzmacniaczy słuchałem ? 
....albo inne przepaści w życiu widziałem.

Wg mnie H190 jest tak dobry, że jeżeli 390tkę dzieliłaby jeszcze "przepaść" na plus,
to H390 stałoby już u mnie pewnie, niestety tak nie było i tak nie jest.

Dla mnie skrajnie dopuszczalne byłoby stwierdzenie, że 390tka jest adekwatnie lepsza do różnicy w realnej cenie,
czyli jakieś 7kzł, ale w zasadzie i to byłoby przesadą słowną ? 

Diagnoza jest prosta, akustyka pomieszczenia była kiepska a H190 lepiej się w nią wpasował, stąd takie wrażenie. Niestety, jeśli osiągnie się już pewien poziom, za każdy najmniejszy progres trzeba sporo dołożyć. Nie obraź się, ale jeśli H190 to dla Ciebie "high level" to niestety mało jeszcze słyszałeś i jesteś na początku drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4tech napisał:

Fajnie że tak zwracasz uwagę na akustykę, ale na tych zdjęciach tego nie widać bynajmniej, powiedziałbym nawet ...kolumny poszły do kąta.... ? ...za karę?

Zawsze sprawdzam kilka ustawień w czasie właściwego odsłuchu. Tak mam kolumny "schowane" kiedy dzieciaki jeszcze grasują. Optymalnie w tych pomiezczeniach jest okolo120 i 100cm od tylnej ściany, także dzięki za troskę ?

Nikt też nie napisał że dźwiękiem  dac bije hd30. Sam nie porównywałem ale jak napisał mi kolega "jest ciut lepszy" dla mnie ta różnica mogła by być nie do pominięcia tak jak w przypadku h360 + h25. Rzecz w tym że te dacki już prawnych formatów nie obsłużą... 

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m4tech napisał:

ale nie przesadzajmy z budowaniem mitów i legend wokół tej 390tki, że taka przepaść, że dac bije HD30, bo jeszcze ktoś łyknie,  napali i będzie tylko rozczarowanie i niesmak.

Ja na podstawie mitów i legend chciałem kupić używany H80 ale po kilku dniach wrócił do sprzedawcy, che che. Niestety nie mam czasu powtórzyć testu choćby z H120 żeby sprawdzić czy ten H80 był zwyczajnie uszkodzony czy Hegel tak gra. Gdybym nie miał innego wzmacniacza za 5k do porównania H80 może by został a tak było widać jak na dłoni co jest nie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, m4tech napisał:

Niby czemu miałbym się pocieszać, ja piszę o H190.... że jest prawdziwym killerem, a przecież mam H300.
Fajnie że tak zwracasz uwagę na akustykę, ale na tych zdjęciach tego nie widać bynajmniej, powiedziałbym nawet ...kolumny poszły do kąta.... ? ...za karę?

Mam Hegla i lubię Hegla,

ale nie przesadzajmy z budowaniem mitów i legend wokół tej 390tki, że taka przepaść, że dac bije HD30, bo jeszcze ktoś łyknie,  napali i będzie tylko rozczarowanie i niesmak.

dobranoc, może mi się 390tka przyśni... nad tą przepaścią ? 

Jest w tym racja ludzie mają bardzo różny słuch i percepcję słyszenia. Są ogromne różnice w odbiorze tego samego dźwięku a jeszcze większe w oczekiwaniach. 

Ja można powiedzieć mam pecha bo 95 % tego co jest na rynku moje ucho odrzuca, i zazdroszczę tym którzy mają większą tolerancję mimo wszystko mają większy wybór. 

Dlatego H190 komuś zupełnie wystarczy a innemu już nie raz będzie to kwestia doświadczenia a raz percepcji słyszenia. Ucho to też narząd który się ćwiczy i fakt że jak wyćwiczy się na wysokim poziomie to bywa problem ze słuchaniem czegoś na niższym. 

17 minut temu, sls napisał:

Ja na podstawie mitów i legend chciałem kupić używany H80 ale po kilku dniach wrócił do sprzedawcy, che che. Niestety nie mam czasu powtórzyć testu choćby z H120 żeby sprawdzić czy ten H80 był zwyczajnie uszkodzony czy Hegel tak gra. Gdybym nie miał innego wzmacniacza za 5k do porównania H80 może by został a tak było widać jak na dłoni co jest nie tak jak trzeba.

Zależy jakie miałeś objawy. Większość Hegli które miałem po zakupie i przywiezieniu do domu mają brak basu i dźwięk jest rozmyty i ostry  zaczynają grać prawidłowo po ok 2 tygodniach to samo jest zresztą z innymi wzmakami które się przewozi. Szczególnie jeśli wcześniej stały i długo nie grały. 

Dlatego o tych samych wzmacniaczach można przeczytać że suchotnik a drugi napisze że gra barwnie i z wypełnieniem . 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak jacm. Słuchania trzeba się nauczyć i ćwiczyć jak grę na instrumencie. Tylko trzeba mieć do tego warunki i otwartą głowę. Jeśli ktoś zamknie się ze swoimi klamotami w czterech ścianach to traci perspektywę. Należy słuchać dużo, różnych zestawów aby poczuć o co w tym chodzi i to nie na audio szołach, gdzie konfiguracje są niedopracowane bo złożone z tego co dany dystrybutor ma akurat w ofercie a pomieszczenia odsłuchowe przypadkowe i kompletnie nieprzystosowane. Trzeba słuchać dopracowanych systemów pasjonatów, których możemy poznać między innymi tutaj. To jakie mamy oczekiwania i preferencje to inna sprawa, ale na pewno każdy doświadczony audiofil doceni dopracowane brzmienie, nawet jeśli to nie do końca będzie jego bajka. A tutaj niestety najczęściej są argumenty z piaskownicy, moje jest lepsze niż twoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacm napisał:

Zależy jakie miałeś objawy. Większość Hegli które miałem po zakupie i przywiezieniu do domu mają brak basu i dźwięk jest rozmyty i ostry  zaczynają grać prawidłowo po ok 2 tygodniach to samo jest zresztą z innymi wzmakami które się przewozi. Szczególnie jeśli wcześniej stały i długo nie grały. 

Jak dla mnie to brzmi to jak bajka dla naiwnych rozpuszczana przez handlarzy aby ludzie tracili 14 dniowy okres możliwości zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, artdm napisał:

Oczywiście, że tak jacm. Słuchania trzeba się nauczyć i ćwiczyć jak grę na instrumencie.

Niestety siedzenie na kanapie i słuchanie muzyki nie ma nic wspólnego z nauką gry na instrumencie. Nie ma w słuchaniu muzyki żadnej filozofii, nie ma żadnej trudności, po prostu siadasz i słuchasz. Co innego gra na instrumencie.

Jeżeli ktoś ma chociaż minimalne predyspozycje do gry na czymś powinien sprzedać sprzęt audio i cały ten czas poświęcić na granie na jakimś instrumencie. Radość z progresu będzie o wiele większa niż siedzenie na kanapie.
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jeśli ktoś ma talent do instrumentu to na słuchanie muzyki szkoda już czasu ? Czy też audiofile to sfrustrowani muzycy,  którym nie starczyło talentu na grę na jakimś instrumencie i zostało tylko słuchanie ? A tak na poważnie to było tylko porównanie, dla mnie zupełnie nieistotne czy według Ciebie trafne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, artdm napisał:

Czyli co, jeśli ktoś ma talent do instrumentu to na słuchanie muzyki szkoda już czasu ? Czy też audiofile to sfrustrowani muzycy,  którym nie starczyło talentu na grę na jakimś instrumencie i zostało tylko słuchanie ? A tak na poważnie to było tylko porównanie, dla mnie zupełnie nieistotne czy według Ciebie trafne czy nie.

Porównanie było raczej mało trafne ? Wiem, że jest kilka osób tutaj które słuchają muzyki i grają na czymś, może ktoś podchwyci temat i się wypowie.

Kilka razy już tutaj widziałem wpis tego typu, niestety nie zgadzam się z nim absolutnie. Słuchanie muzyki to żadna filozofia ? Zagrać solówkę na gitarze, niesamowita umiejętność.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sls napisał:

Jak dla mnie to brzmi to jak bajka dla naiwnych rozpuszczana przez handlarzy aby ludzie tracili 14 dniowy okres możliwości zwrotu.

Obok bajki to nawet nie lezalo ale trzeba samemu sie przekonac zeby zrozumiec a do tego potrzebny jest wycwiczony sluch. 

17 minut temu, S0nic napisał:

Porównanie było raczej mało trafne ? Wiem, że jest kilka osób tutaj które słuchają muzyki i grają na czymś, może ktoś podchwyci temat i się wypowie.

Kilka razy już tutaj widziałem wpis tego typu, niestety nie zgadzam się z nim absolutnie. Słuchanie muzyki to żadna filozofia ? Zagrać solówkę na gitarze, niesamowita umiejętność.

Jezeli to zadna filozofia to juz rozumiem czemu ludzie przewalaja masowo sprzet zamiast sluchac muzyki ktora daje im przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacm napisał:

Zależy jakie miałeś objawy. Większość Hegli które miałem po zakupie i przywiezieniu do domu mają brak basu i dźwięk jest rozmyty i ostry  zaczynają grać prawidłowo po ok 2 tygodniach to samo jest zresztą z innymi wzmakami które się przewozi. Szczególnie jeśli wcześniej stały i długo nie grały. 

Dlatego o tych samych wzmacniaczach można przeczytać że suchotnik a drugi napisze że gra barwnie i z wypełnieniem . 

 

2 godziny temu, sls napisał:

Jak dla mnie to brzmi to jak bajka dla naiwnych rozpuszczana przez handlarzy aby ludzie tracili 14 dniowy okres możliwości zwrotu.

Czy Ty w ogóle masz jakieś audio sls? I nie mam na myśli Logitecha :)

Sprzęt wyjęty prosto z pudła potrafi diametralnie zmienić granie w miarę upływu czasu, zarówno wzmacniacz, dac, o kolumnach nie wspominając. Doświadczyłem tego za każdym razem kiedy kupowałem audio ze sklepu, najbardziej się zdziwiłem jak przetwornik może zmienić granie i to po miesiącu a nie tylko po 14 dniach.

Sory koleś ale piszesz bzdury.

 

2 godziny temu, S0nic napisał:

Niestety siedzenie na kanapie i słuchanie muzyki nie ma nic wspólnego z nauką gry na instrumencie. Nie ma w słuchaniu muzyki żadnej filozofii, nie ma żadnej trudności, po prostu siadasz i słuchasz. Co innego gra na instrumencie.

Jeżeli ktoś ma chociaż minimalne predyspozycje do gry na czymś powinien sprzedać sprzęt audio i cały ten czas poświęcić na granie na jakimś instrumencie. Radość z progresu będzie o wiele większa niż siedzenie na kanapie.

No ale muzyki to chyba nie słucha się "tylko" siedząc na kanapie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałem przypomnieć, że w żadnym zdaniu nie napisałem że 390 jest słaba, tudzież słabsza od H190 i wycieczki w sfery krytykowania akustyki są chyba ogólnie nie na miejscu i są niedorzeczne gdy mówimy o porównywaniu wzmacniaczy, poniżej obrazek mojej obecnej akustyki, wstawiajcie swoje, chętnie popatrzę

image.thumb.png.d75a716455cf4689fe9c968d31501584.png

czerwone to 86dB

Przyrost jakości w Heglu jest , ale jest on na analogicznym poziomie do wydatków spotykanym w całym audio, czyli im więcej wydajesz tym mniej dostajesz. Ciężko to widzę zrozumieć niektórym, ale w Heglu nie ma rewolucji pod tym względem. A chore ceny katalogowe weryfikuje późniejsza wycena na rynku wtórnym.

Zadam takie trochę niezręczne pytanie, ilu z tu obecnych posiadaczy 390 kupiło ten sprzęt poza oficjalną dystrybucję PL?

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się wesoło jak w tym obrazku ?

FB_IMG_1596101469009.jpg

3 godziny temu, sls napisał:

Jak dla mnie to brzmi to jak bajka dla naiwnych rozpuszczana przez handlarzy aby ludzie tracili 14 dniowy okres możliwości zwrotu.

Też w to kiedyś nie wierzyłem tak jak w kable zasilające, ale wyszło że to zależy od toru. Jak masz tor albo nawet same kolumny kolumny grające z manierą na jedno kopyto to aż tak się to nie rzuca w ucho ale jak masz sprzęt skrajnie neutralny to stety albo nie słychać wszystko nie tylko kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, misiek x napisał:

Jeszcze raz przypominan,ja miałem hegle i porównywałem nie tylko u siebie ,Ty mojej 907xr nawet nie powąchałeś a wiesz najlepiej. I tym się różnimy.Słuchaj tego hegla do emerytury,jak taki dobry,tylko nie pisz bzdur jak nie wiesz,nie słyszałeś i nie robiłeś porównań.

Pozdrawiam serdecznie 

Słuchaj uważam że powinieneś się Cieszyć że znalazłeś swój dzwiek. 

Staram się Ciebie naprowadzić że w audio jest tak że jak jest bardziej rozdzielczo to dla jednego jest lepiej a dla drugiego gorzej. Fajniej się czyta czyjes doświadczenia o zmianach. 

Moje doświadczenie jest takie że wzmak jest jednym z ostatnich w kolejce do uzyskania oczekiwanego rezultatu natomiast wiem też że zmieniając jeden element toru często trzeba pozmieniać kable itd itp i najważniejsze potrzeba przynajmniej kilku dni na wygrzanie i posłuchanie wielu płyt żeby stwierdzić definitywnie o tym co nam się bardziej podoba. Bo zmiany wyłapiemy szybciej ale przyzwyczajenie ucha z czasem sprawia że to co na początku było wow niby lepsze to na dłużej bywa gorsze. 

Nie mam potrzeby zmian od kilku lat więc czytam że spokojem ja już tylko słucham muzyki tak jak lubię czego i wam życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

Po pierwsze chciałem przypomnieć, że w żadnym zdaniu nie napisałem że 390 jest słaba, tudzież słabsza od H190 i wycieczki w sfery krytykowania akustyki są chyba ogólnie nie na miejscu i są niedorzeczne gdy mówimy o porównywaniu wzmacniaczy, poniżej obrazek mojej obecnej akustyki, wstawiajcie swoje, chętnie popatrzę

image.thumb.png.d75a716455cf4689fe9c968d31501584.png

czerwone to 86dB

Przyrost jakości w Heglu jest , ale jest on na analogicznym poziomie do wydatków spotykanym w całym audio, czyli im więcej wydajesz tym mniej dostajesz. Ciężko to widzę zrozumieć niektórym, ale w Heglu nie ma rewolucji pod tym względem. A chore ceny katalogowe weryfikuje późniejsza wycena na rynku wtórnym.

Zadam takie trochę niezręczne pytanie, ilu z tu obecnych posiadaczy 390 kupiło ten sprzęt poza oficjalną dystrybucję PL?

 

Mam pytanie na jakich kolumnach było robione porównanie H190 z H390 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sls napisał:
2 godziny temu, Music_FAN napisał:

Sory koleś ale piszesz bzdury

Sory ale pomyliłeś mnie z kimś, nie jestem Twój koleś. Tak mam taki czy inny sprzęt i zmieniał w jakimś stopniu swoje brzmienie ale to był sprzęt nowy a nie kilkuletni...

Najmocniej Pana przepraszam, już się poprawiam.

Przepraszam Pana ale piszę Pan bzdury.

 

5 godzin temu, sls napisał:
5 godzin temu, jacm napisał:

Zależy jakie miałeś objawy. Większość Hegli które miałem po zakupie i przywiezieniu do domu mają brak basu i dźwięk jest rozmyty i ostry  zaczynają grać prawidłowo po ok 2 tygodniach to samo jest zresztą z innymi wzmakami które się przewozi. Szczególnie jeśli wcześniej stały i długo nie grały. 

Jak dla mnie to brzmi to jak bajka dla naiwnych rozpuszczana przez handlarzy aby ludzie tracili 14 dniowy okres możliwości zwrotu.

Czyli potwierdza Pan że brzmienie po czasie się zmienia, względem nowego i można na początku się zniechęcić i odnieść mylne wrażenie że "sprzęt nie gra"

Piszę Pan o bajkach dla naiwnych, rozpuszczanych przez handlarzy, wprowadzając w błąd osoby, które będą chciały kupić nowy sprzęt i po takich dobrych radach na pewno nie będą bliżej znalezienia swojego grania.

Napisał Pan że chodziło o sprzęt kilkuletni ale jak się kupuję sprzęt używany to chyba nikt nie daje 14 dni na zwrot, od tego to są zakupy w salonie i egzemplarze demo. Już widzę tego sprzedającego, który wysyła na 14 dni sprzęt do odsłuchu dla "potencjalnego" kupca. Ciekawe ile razy trzeba by wysłać sprzęt aby go wreszcie sprzedać. O ewentualnych uszkodzeniach i pokryciu strat nie wspominając ale pewnie powinny być po stronie sprzedającego bo kupujący chciał przecież tylko posłuchać ?

Pzdr.

Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, m4tech napisał:

Dynaudio Contour 20 

Jestem zdania, że takie piece jak H190 czy tym bardziej H390 powinno się porównywać na kolumnach które nie są ograniczone na dole pasma czy też nie mają innych ograniczeń np w zakresie dynamiki. Monitory tego typu to kompromis tym bardziej, że jest to konstrukcja 2 drożna.

Proszę nie traktuj tego jako atak, ale sam wiele lat grałem na monitorach i takie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.