Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Prewwit napisał:

A jak wypada H360 vs H390, czy jest jakaś znaczna różnica?

390 jest liniowy, 360.gra V. Ma wyeksponowaną Górę i dół. Szczególnie dół lubi się zaznaczyć i wychodzić przed szereg , przykuć uwagę i przykryć resztę pasm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym V w H360 to bym nie przesadzał. Dół rzeczywiście lekko podgrzany a góra wręcz lekko wycofana i mało kolorowa i to jest główną wadą tego pieca. Reszta na wysokim poziomie, szybko, dynamicznie, przestrzennie i przede wszystkim przejrzyście ze znakomitą gradacją planów. H390 to wszystkie zalety H360 plus lepsza góra, jeszcze bardziej przejrzyście i dokładnie, w niektórych konfiguracjach może być wręcz zbyt analitycznie, trzeba uważać z doborem reszty toru.

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu H390 i powrocie do H360 ten ostatni gra zadziwiająco ciemno i ciepło, a wcześniej nigdy aż tak bym go nie określił. Za kilka lat gdy H390 odpowiednio potanieje to będzie mój następny wzmacniacz, wiem to już teraz na pewno. Jak dla mnie najbardziej udana integra Hegla, gdyby jeszcze zrobili wersję dla "purystów" bez dac, to byłbym wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, artdm napisał:

Po przesłuchaniu H390 i powrocie do H360 ten ostatni gra zadziwiająco ciemno i ciepło, a wcześniej nigdy aż tak bym go nie określił. Za kilka lat gdy H390 odpowiednio potanieje to będzie mój następny wzmacniacz, wiem to już teraz na pewno. Jak dla mnie najbardziej udana integra Hegla, gdyby jeszcze zrobili wersję dla "purystów" bez dac, to byłbym wniebowzięty.

A może H360 jest bardziej neutralny, a znowu H390 bardziej jasno? Hegel dąży do neutralności, H200 nie uważam za grający pośrodku, ani ciepło, ani zimno, więc trochę mnie zdziwiłeś że od tego by odeszli, czy też są to delikatne zmiany? Ciepło grał mój Soniak 570es, jak podpiąłem Hegla H80, to kolosalna różnica była w barwie dźwięku, dla mnie na plus? Ale kto co lubi, kupiec Soniaka pisał do mnie że zachwycony graniem i znalazł to czego szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to H390 jest w punkt, super liniowy a to lekkie ocieplenie H360 słyszę dopiero teraz. Oczywiście nie są to jakieś wyraźne różnice, tu jasno tu ciemno, nic z tych rzeczy, to niuanse ale na tym poziomie walka jest właśnie o szczegóły. Na pewno można to modelować źródłem kablem itd. Ja grałem źródłem Hegel Mohican, który też jest przecież cieplutki i analogowy a przy tym szczegółowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, artdm napisał:

Myślę, że to H390 jest w punkt, super liniowy a to lekkie ocieplenie H360 słyszę dopiero teraz. Oczywiście nie są to jakieś wyraźne różnice, tu jasno tu ciemno, nic z tych rzeczy, to niuanse ale na tym poziomie walka jest właśnie o szczegóły.

Wszystko jasne teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artdm napisał:

Po przesłuchaniu H390 i powrocie do H360 ten ostatni gra zadziwiająco ciemno i ciepło, a wcześniej nigdy aż tak bym go nie określił. Za kilka lat gdy H390 odpowiednio potanieje to będzie mój następny wzmacniacz, wiem to już teraz na pewno. Jak dla mnie najbardziej udana integra Hegla, gdyby jeszcze zrobili wersję dla "purystów" bez dac, to byłbym wniebowzięty.

Nie mogę się doczekać następcy hd30, w połączeniu z 390ka to będzie prawdziwy killer ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem miłego pana pasjonata pełną gębą jak się okazało w celu zapoznania się ze wzmacniaczem Sansui AU-Alpha 907 MR.

Akustyka pozostawiała wiele do życzenia czego sam gospodarz był świadomy bo pokój nie duży około 20m2 a do tego można powiedzieć goły, ale po przesunięciu fotela na prawie środek pokoju było całkiem OK, poza tym miałem wrażenie że dużo ratowała drewniana podłoga na legarach.

Odnosząc się do całego systemu ponieważ nie znałem ani kolumn (Infinity IRS Sigma), ani wzmaka czy też kabli, wiem jedynie po części ile wnosi dac Lampizator Golden Gate muszę powiedzieć, że jak na te warunki grało to dobrze. System był zacny dodatkowo dopalony na dole subem Wilson Benesch Torus co okazało się robiło dużą różnicę na zejściu mimo, że kolumny miały duży litraż i 30cm na basie. Sub był zasilany z oddzielnego wzmacniacza a po jego wyłączeniu czułem dużą kastrację na dole pasma co w sumie jest zastanawiające i dziwne.

Może była to wina akustyki, może jakiegoś elementu w torze, tak czy siak nie trzymało się to kupy patrząc na kolumny.

Jeżeli chodzi o dźwięk jako całość wszystko było na swoim miejscu i trzymało wysoki poziom, ale niestety sposób w jaki dźwięk był podawany to nie moja bajka. Przez pierwszą godzinę przestawiałem słuch próbując zrozumieć czemu mimo tak dobrego grania, trochę docieplonego, ale rozdzielczego z tak niskim zejściem przy bardzo dobrej kontroli w całym paśmie i bardzo dużą dynamiką nie czułem tej muzyki. Po powrocie do domu zrozumiałem, że dźwięk w porównaniu z moim systemem który opiera się na Heglu był w jakiś sposób zrobiony, ładny miły w odsłuchu nawet później powoli już wciągający, ale nie tak neutralny i naturalny.

Kolejna sprawa to muszę powiedzieć że po 2 godzinach słuchania systemu gospodarza i odpaleniu swojego, mój brzmiał o zgrozo ale to powiem "sucho !" Więc czy to prawda że Hegel to suchotnik ? ..........spokojnie panowie, to nie prawda :)

Dźwięk na Heglu zawiera znaczniej więcej informacji i tutaj wszystko zależy od słuchacza, poza tym nie jest aż tak gładki, ale tutaj dużo wnosił lampizator co potwierdził sam gospodarz. Dodał także, że w tym torze odgrywa on bardzo dużą rolę bo przed jego zakupem brakowało mu jak to ujął tego impulsu, wykopu w skali mikro jak i makro.

Co do stereofonii to scena w Heglu to dla mnie klasa sama w sobie i tutaj system gospodarza niestety ustąpił dość wyraźnie. Odnosząc się nawet do samych rozmiarów, to czułem się jak w dość wąskim tunelu. Sam sposób w jaki pokazane są źródła dawał wrażenie mniejszej trójwymiarowości, tak jakby system przenosił mniej informacji o tym co jest wkoło obiektów o ich przestrzeni czyli całej tej akustyce nagraniowej, która przyczynia się do tworzenia brył a nie tylko kształtów.

Pomijając stereofonię czego mi brakowało w systemie gospodarza? ...sprzede wszystkim szybkości i tych wszystkich informacji o muzyce.

Podsumowując, system na prawdę zacny a w odpowiednim pomieszczeniu myślę, że dla osób lubiących tak podawany dźwięk to może być koniec drogi nie mniej jednak to nie mój klimat.

Na koniec moich wypocin dodam, że nie jestem żadnym specem a moja wypowiedź to tylko opis wrażeń odsłuchowych które miały miejsce wczorajszego wieczoru :)

 

 

Sansuja nie kupiłem a czy zjada on Hegla ?.....Jakby tak odłączył H300 od prądu to na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar szybkości tuby i impulsu zwykłym kolumnom trudno doścignąć dlatego zabijają muzykalność i brzmią martwo jeśli chodzi o przekaz emocji zawartej w muzyce, trzeba kombinować z lekkością membran i sztywnością oraz mocnymi wzmakami. Dlatego uważam tak wielu ma perfekcyjna barwę, neutralność i resztę parametrów wzorcowe a i tak zamiast słuchać muzyki zmieniaja sprzęty. Wiesz o czym mowa bo my mamy już tylko problem z czasem na słuchanie muzyki. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacm napisał:

Cezar szybkości tuby i impulsu zwykłym kolumnom trudno doścignąć dlatego zabijają muzykalność i brzmią martwo jeśli chodzi o przekaz emocji zawartej w muzyce, trzeba kombinować z lekkością membran i sztywnością oraz mocnymi wzmakami. Dlatego uważam tak wielu ma perfekcyjna barwę, neutralność i resztę parametrów wzorcowe a i tak zamiast słuchać muzyki zmieniaja sprzęty. Wiesz o czym mowa bo my mamy już tylko problem z czasem na słuchanie muzyki. 

Dokładnie jest tak jak mówisz. Sam gospodarz na pytanie w co celuje na miejsce obecnych klocków odpowiedział, że Sansuja zmienił na dzielonkę bo Infiniti mają spadki do 1 ohma a w między czasie planuje wymianę kolumn na coś opartego na lekkich przetwornikach a najlepiej jak on to ujął w konfiguracji z hornami.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, CEzAR21 napisał:

Dokładnie jest tak jak mówisz. Sam gospodarz na pytanie w co celuje na miejsce obecnych klocków odpowiedział, że Sansuja zmienił na dzielonkę bo Infiniti mają spadki do 1 ohma a w między czasie planuje wymianę kolumn na coś opartego na lekkich przetwornikach a najlepiej jak on to ujął w konfiguracji z hornami.

Dobry Horn i już nie ma powrotu do klasycznej konstrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

po przesunięciu fotela na prawie środek pokoju było całkiem OK

 

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

miałem wrażenie że dużo ratowała drewniana podłoga na legarach.

 

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

dodatkowo dopalony na dole subem Wilson Benesch Torus co okazało się robiło dużą różnicę na zejściu

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Może była to wina akustyki,

4 godziny temu, CEzAR21 napisał:

czułem dużą kastrację na dole pasma co w sumie jest zastanawiające i dziwne.

napisałeś się, że hej ? coś tam Ci nie dzwoniło jak trzeba, ale nie widziałeś co...

Środek pokoju lub jego prawie to najgorsze miejsce z możliwych w prostokątnym pokoju, o ile takim ten był.Podloga na legarach wcale nie pomaga a zamienia się w pudło gitary i pewnie tego basu więcej pod niż nad. Sytuację próbował ratować subwoofer, który  najpewniej przez przypadek dobrze ustawił właściciel, i ten grał „w sympatii” do modów pomieszczenia -  stąd jak napisałeś generalnie lepiej grało z niż bez sub’a. 
 

Pozostaje pytanie co tak naprawdę słyszałeś w tym pokoju ???

Bo imo, na pewno nie to jak ten system naprawdę mógłby zagrać w kontrolowanych akustycznie warunkach. To było tyko jakieś tam granie. 
btw, zawsze podziwiam ludków ładujących kasę w sprzęt za n k zł, nie mając zielonego pojęcia w jakich warunkach ten sprzęt gra a właściwie nie zagra...Piszą o różnicach pomiędzy klockami a to tylko akustyka gra rożnie Panie  ?

I też podziwiam „nietoperzy” którzy w takich warunkach są w stanie wykryć zmiany pomiędzy rożnymi modelami Hegla jak piszą „... na poziomie walki o szczegóły...” albo np. kablami, którymi regulują sobie bas...

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, will66 napisał:

 

I też podziwiam „nietoperzy” którzy w takich warunkach są w stanie wykryć zmiany pomiędzy rożnymi modelami Hegla jak piszą „... na poziomie walki o szczegóły...” albo np. kablami, którymi regulują sobie bas...

 

Jeśli to miał być przytyk do mnie Panie Mistrzuakustykiwszystkowiedzący, to nigdy nie słyszałeś warunków akustycznych w moim pokoju więc o jakich "takich warunkach" piszesz ? Jeśli nigdy nie słyszałeś zmian na basie w zależności od użytego kabla zasilającego, to taki wszystko wiedzący jednak nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artdm napisał:

Jeśli to miał być przytyk do mnie Panie Mistrzuakustykiwszystkowiedzący, to nigdy nie słyszałeś warunków akustycznych w moim pokoju więc o jakich "takich warunkach" piszesz ? Jeśli nigdy nie słyszałeś zmian na basie w zależności od użytego kabla zasilającego, to taki wszystko wiedzący jednak nie jesteś.

Na  forum plaga wszystko wiedzących, piszą byle pisać. Hegel zły bo nie słyszałeś Sansui, słyszałeś Sansui zła akustyka, albo nie masz pojęcia i wysublimowanego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel najlepszy,w złej akustyce czy dobrej,nie słuchac innych sprzetów a jak słuchac to nie pisać żle o Heglu bo inaczej jesteś wszystkowiedzący .Nie wiem ile porównan by zrobic, ślepo zapatrzeni i tak zdania nie zmienią,chociaż nie porównali i nie mieli styczności.HEGEL THE BEST

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Cezar opisałeś rzetelnie że były problemy z akustyka, napisałeś z jakim charakterem grał zestaw jakie ma uwagi sam właściciel i że nie Twoja bajka no i jak śmiałeś ?

Weź może napisz że się zesrałeś albo co tam chłopaków zadowoli ?

Nie wiem ale jeśli ten sansui jest stary to porównywanie nie ma sensu z racji samych tranzystorów nie wspominając o reszcie technologii. Jak ktoś lubi relaksujący dźwięk to zawsze  wybierze vintage. Sam to zrobię na starość. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek x napisał:

Hegel najlepszy,w złej akustyce czy dobrej,nie słuchac innych sprzetów a jak słuchac to nie pisać żle o Heglu bo inaczej jesteś wszystkowiedzący .Nie wiem ile porównan by zrobic, ślepo zapatrzeni i tak zdania nie zmienią,chociaż nie porównali i nie mieli styczności.HEGEL THE BEST

Ja porównywałem wolę h200 .

CEzAR21 odsłuchiwał woli h300 .

Masz swój wzmak swój klub podniecaj się tam . 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacm,to co napisałem wyżej nie było akurat do Cezara

6 minut temu, jacm napisał:

porównywanie nie ma sensu z racji samych tranzystorów

jesteś niedoinformowany człowieku i piszesz bzdury

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Hegel najlepszy,w złej akustyce czy dobrej

Ogólnie tylko złe sprzęty są lepsze w złej akustyce od dobrych ? inaczej mówiąc gówno przyciąga gówno

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, artdm napisał:

Jeśli to miał być przytyk do mnie Panie Mistrzuakustykiwszystkowiedzący, to nigdy nie słyszałeś warunków akustycznych w moim pokoju więc o jakich "takich warunkach" piszesz ? Jeśli nigdy nie słyszałeś zmian na basie w zależności od użytego kabla zasilającego, to taki wszystko wiedzący jednak nie jesteś.

Żadnego merytorycznego odniesienia do tego co napisałem tylko ślepy atak....

Zlepek „w takich warunkach” został użyty w odniesieniu do warunków odsłuchu - proponuje przeczytać przynajmniej dwukrotnie, przewietrzyć się, zanim kogoś o coś posądzisz.  
 

14 godzin temu, artdm napisał:

Panie Mistrzuakustykiwszystkowiedzący

Proponuję, abyś sobie nadał taki nick, czytając właśnie Twoje merytoryczne teksty. 
 

Potwierdzam to co napisałem wcześniej odnośnie tego odsłuchu.

Masz jakieś konkretne odniesienie do tego? Coś podważasz z tego co napisałem? Nie? To po prostu tylko czytaj, może Ci się przyda i nie będzie trzeba „regulować” basu kablem zasilającym ??

Będziesz mniej sfrustrowany a zrelaksowany zasiadając do słuchania muzyki  

EOS

Miałem kilka Hegli i dalej mam. Zrobiłem X porównań pomiedzy nimi i dalej robię. W moim odczuciu, różnica pomiędzy  piecami głownie zależy od stwierdzeń: „zawsze słucham na 9” albo „zawsze słucham na 11” ...??

 

p.s> zastrzegam, ze cytowanie nie jest z @artdm ?

Edytowane przez will66
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiek x napisał:

Jacm,to co napisałem wyżej nie było akurat do Cezara

jesteś niedoinformowany człowieku i piszesz bzdury

A tak na poważnie jaki sens widzisz w pisaniu o sprzęcie  którego nie słuchasz bo Ci nie potrzedl? 

Nie wolisz pisać w Klubie Sansui o doborze kolumn, kabli itd do Sansui. 

Widzisz my się jak sam zauważyłeś nie znamy, mamy hujo.. E sprzęty, beznadziejna akustyke na Sansui nas namówić nie można bo pewnie głusi jesteśmy. 

Pozdro i luz. 

 

 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, will66 napisał:

Miałem kilka Hegli i dalej mam. Zrobiłem X porównań pomiedzy nimi i dalej robię. W moim odczuciu, różnica pomiędzy  piecami głownie zależy od stwierdzeń: „zawsze słucham na 9” albo „zawsze słucham na 11” ...??

Chociażbym nie wiem ile razy czytał, ze zrozumieniem nawet, to nie wiem o co Panu chodzi. To szyfr jest jakiś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, artdm napisał:

 

Olej to artdm. Myślę że wielu forumowiczów lubi czytać Twoje wpisy a ci co tu wpadają żeby zrobić zadymę to są sfrustrowani dopiero ? Daj im się męczyć dalej samym że sobą... 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

A tak na poważnie jaki sens widzisz w pisaniu o sprzęcie  którego nie słuchasz bo Ci nie potrzedl? 

Spoko,nie słucham ,ale słuchałem i miałem 3 lata Hegle. Podszedł mi kiedyś ,ale znalazłem cos innego. Sansui tak jak pisałem, jeżeli coś zagrałoby lepiej w porównywalnych pieniądzach,zmieniłbym bez płaczu.Każdemu z nas zależy na najlepszym dzwięku.Nie mam zamiaru nikogo przekonywać.Mój post z początku dyskusji był tylko odpowiedzią na posta jakie to Hegle naj,naj. Znalazłeś swój dzwięk,ok. Nie chcesz poznac czegoś innego ok. Wasz klub i faktycznie ,ciężko przyjąc trochę krytycznych uwag,ale rozumiem. I nigdzie nie napisałem że się nie znacie....lubisz co innego też ok. 

Godzinę temu, jacm napisał:

potrzedl

podszedł

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.