Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Prewwit@ odnośnie jeszcze idefendera 3.0 - bo dopiero zauważyłem że odpisałeś  , to ustrojstwo robi mi zamęt w głowie bo jak by jednoznacznie nie można o tym powiedziec ani dobrze ani zle , ale juz na pewno nie zestawiaj tego z tym oryginalnym zasilaczem ifi bo to zasilacz z cyklu żart i lepiej jak masz pc na dobrym liniowcu nie używaj tego zasilacza  ifi bo to zwykła impulsówka  i może i wniesie coś dobrego ale to jak dopiero ktoś zaczyna droge z pc audio ,bo zarówno  w moim jak i chyba twoim  przypadku jak się juz ma jakies tam w miarę konwertery to trzeba się z tym obchodzić delikatnie , czasmi podbija sztucznie dynamikę średni bass ale może sprawiać pierwsze wrażenie pozytywne bo jest jak by trochę głośniej ,lecz to jest złudne bo to zabija nature , ale i znowu też  czasami z mini mac bez zasilania idefendera potrafi być dobrze i tutaj wiele zależy od użytego kabla usb ;)) kuwa wieczna walka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, freju napisał:

Panowie Ile teraz trzeba dać za h20 w używce oczywiście ? bo coraz bardziej myśle o tym rozwiązaniu ,końcówka i ją zmodzić ,lub zamienię h200A na h20 z dopłatą ?

Ostatnio były koło 9k, ale rzadko się pojawiają. Jak masz kogoś w Norwegii to jeszcze jest https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=151004048

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Klecha86 napisał:

Ano dobra cena hmm tylko to w NO ?

4 minuty temu, Prewwit napisał:

Ostatnio były koło 9k, ale rzadko się pojawiają. Jak masz kogoś w Norwegii to jeszcze jest https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=151004048

Mamy tam kilku Apostołów ale czy ja wiem czy stargają dla Judasza ? Ten srebrny by mi pasował ;)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, freju napisał:

Prewwit@ odnośnie jeszcze idefendera 3.0 - bo dopiero zauważyłem że odpisałeś  , to ustrojstwo robi mi zamęt w głowie bo jak by jednoznacznie nie można o tym powiedziec ani dobrze ani zle , ale juz na pewno nie zestawiaj tego z tym oryginalnym zasilaczem ifi bo to zasilacz z cyklu żart i lepiej jak masz pc na dobrym liniowcu nie używaj tego zasilacza  ifi bo to zwykła impulsówka  i może i wniesie coś dobrego ale to jak dopiero ktoś zaczyna droge z pc audio ,bo zarówno  w moim jak i chyba twoim  przypadku jak się juz ma jakies tam w miarę konwertery to trzeba się z tym obchodzić delikatnie , czasmi podbija sztucznie dynamikę średni bass ale może sprawiać pierwsze wrażenie pozytywne bo jest jak by trochę głośniej ,lecz to jest złudne bo to zabija nature , ale i znowu też  czasami z mini mac bez zasilania idefendera potrafi być dobrze i tutaj wiele zależy od użytego kabla usb ;)) kuwa wieczna walka ?

U mnie nie miesza w dźwięku, więc na razie siedzi. Odłączałem, podłączałem nic nie poprawia, pogorszenia też nie ma, u mnie w systemie zachowuje się jakby go nie było?. Tak jak piszesz może jakiś lepszy zasilacz coś by poprawił, ale to już wolę przeznaczyć kasę na zakup w przyszłości kondów Mundorfa do zasilania w H200?. Jak by u mnie "zabijał nature" to by wyleciał z hukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Prewwit napisał:

U mnie nie miesza w dźwięku, więc na razie siedzi. Odłączałem, podłączałem nic nie poprawia, pogorszenia też nie ma, u mnie w systemie zachowuje się jakby go nie było?. Tak jak piszesz może jakiś lepszy zasilacz coś by poprawił, ale to już wolę przeznaczyć kasę na zakup w przyszłości kondów Mundorfa do zasilania w H200?. Jak by u mnie "zabijał nature" to by wyleciał z hukiem.

Masz jakiś konwerter  usb na stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Mamy tam kilku Apostołów ale czy ja wiem czy stargają dla Judasza ? Ten srebrny by mi pasował ;)) 

Ten srebrny już zarezerwowany. Czarny jeszcze dostępny, tyle że to z 600km odemnie. Możliwa wysyłka na ryzyko kupującego... a niedawno tamtędy przejeżdżałem... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Ten srebrny już zarezerwowany. Czarny jeszcze dostępny, tyle że to z 600km odemnie. Możliwa wysyłka na ryzyko kupującego... a niedawno tamtędy przejeżdżałem... 

Spoko zoromoto może coś się urodzi nowego to daj znać jak jesteś w stanie to ogarnąć logistycznie ??tutaj też cena nie jest już tak kusząca ?  a i koszty transportu do PL dojdą i wyjdzie pewnie z 9tys pln , daj  znać jak by się coś pojawiło ,bo jestem w sumie zdecydowany , wtedy sprzedam z mniejszym bólem serca ten mój ukochany egzemplarz?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już tutaj była ta recenzja wrzucana o H120 i H190, pierwsze 7 minut można pominąć bo mówi o funkcjach urządzeń

 

Zaskoczony bardzo dobrą kontrolą niskich jak na te rozmiary, sam byłem pod dużym wrażeniem. Z kondensatorami to przesadził, że bardzo dobre? widać że się słabo w komponentach. Z jego recenzji poszedłbym w H190, za to że wokale mają więcej "guts" rozumiem to jako więcej energii. Też podkreśla naturalne brzmienie Hegli(dla mnie bardziej pasuje takie nazewnictwo niż że neutralne) i że mają swój sposób grania zachowany, różniący się detalami.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powyżej to dystrybutorzy z Kanady, więc siłą rzeczy trudno żeby nie chwalili, natomiast ja wrzucę link do pożegnalnego wpisu na 13th Note HiFi, to była niezależna witryna recenzencka, chyba jedna z nielicznych, na tyle niezależna że już właśnie musi zwinąć żagle, po pogróżkach niektórych producentów niezadowolonych z uczciwych recenzji i pisania o ich produktach prosto z mostu.

To ciekawe spojrzenie na biznes audio kogoś, kto popróbował smaku bycia niezależnym recenzentem, jest też parę ciepłych słów o firmie Hegel.

https://www.13thnote.net/2020/07/24/the-end-of-13th-note/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m4tech napisał:

Panowie powyżej to dystrybutorzy z Kanady, więc siłą rzeczy trudno żeby nie chwalili

Myślałem że robi tylko recenzje. Wcześniej oglądałem jego oceny sprzętów innych marek i odbierałem jako recenzenta. Dla mnie osobiście dużo więcej znaczy co to tutaj piszecie o sprzętach od wszystkich recenzji w necie.

9 godzin temu, m4tech napisał:

To ciekawe spojrzenie na biznes audio kogoś, kto popróbował smaku bycia niezależnym recenzentem, jest też parę ciepłych słów o firmie Hegel.

https://www.13thnote.net/2020/07/24/the-end-of-13th-note/

Temu w większości recenzji są praktycznie same pochlebstwa, aby utrzymać się w tym recenzenckim bagnie. Wychodzi, że Hegel to jedyny normalny, z tych z którymi miał styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że konsumenci nie chcą uczciwości, ponieważ rynek jest niesamowicie niszowy i mały, a wielu ludzi, którzy wydają powiedzmy 2000 funtów na streamer HiFi, taki jak Auralic Aries G1, który działa nie lepiej niż 500 funtów Bluesound Node 2i , prawdopodobnie mają pieniądze do spalenia i nie przejmują się wartością. Dlatego już kiedyś powiedziałem nie potrzebuję świecidełek tej całej otoczki tylko jakoś adekwatną do ceny jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o brzmienie nic więcej. Nic dodać nic ująć. O nie zazdroszczę kto ma ma Auralic Aries G1 za ponad 10 tys. gdzie hegel robi to zdecydowanie lepiej za jakoś w swojej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, shiver07 napisał:

Doszedłem do wniosku, że konsumenci nie chcą uczciwości, ponieważ rynek jest niesamowicie niszowy i mały, a wielu ludzi, którzy wydają powiedzmy 2000 funtów na streamer HiFi, taki jak Auralic Aries G1, który działa nie lepiej niż 500 funtów Bluesound Node 2i , prawdopodobnie mają pieniądze do spalenia i nie przejmują się wartością. Dlatego już kiedyś powiedziałem nie potrzebuję świecidełek tej całej otoczki tylko jakoś adekwatną do ceny jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o brzmienie nic więcej. Nic dodać nic ująć. O nie zazdroszczę kto ma ma Auralic Aries G1 za ponad 10 tys. gdzie hegel robi to zdecydowanie lepiej za jakoś w swojej cenie. 

Zaznacz że cytujesz ;)) to też przykuło moją uwage zważywszy ze miałem bluesond node2i i uważam że za 2tys to bardzo przyzwoite granie ale że Aries G1 to podobny poziom tego sie spodziewałem ? bo różnica w cenie x5 więc wymagało by sie więcej a już pisałem wczesniej że tego node wyparł mi zwykły mac mini z 2012r z apką tidala i konwerterem nawet singxer su1 po modzie to zjadł nie mówiąc o hydra Z" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepsze recenzje audio" wypisuje założyciel klubu Hegla w swoim blogu stereo i ......szkoda słów jeszcze nie napisał złego słowa o jakimkolwiek sprzęcie. Jak chcess się odnieść do jego recenzji i skometować ją, to najpierw musi przejść przez jego cenzure i oczywoście nie zostanie opublikowana. Kiedyś w jakiejś recenzji kolumn melodika gdzie na zwrotnicy były ze dwie cewki, trzy kondy po 1 zł i cementowe rezystory, że bardzo dobre zwrotnice mają te głośniki ? . I tak biedny człowiek, który nie ma pojęcia o co chodzi kupi sobie takie głośniki, bo mu napisal, że świetnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wiodących recenzentów w naszym kraju w szczerej rozmowie nieoficjalnej przyznał, że sprzętu przysłanego do recenzji, oczywiście płatnej, słucha się tak długo aż się spodoba. Podkreśla się zalety a o wadach po prostu się nie pisze lub tylko wspomina mimochodem.

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prywatnej rozmowie ze znanym recenzentem jedego z poważnych czasopism nazwiska oczywiście nie będę wymieniał. Bardzo miły człowiek. Usłyszałem, że czasem dostają do recenzji takie gnioty, że najlepszym wyjściem jest odmowa publikacji recenzji, bo jakby napisał uczciwie, to musiałby nie zostawić suchej nitki na tej firmie. Nawiasem mówiąc ubolewał mad sposobem montażu obecnych elementów na płytkach, jak powiedział w starych modelach jeszcze dało się coś wymienić-przeprowadzić jakiś mod , o co przy obecnym sposobie montażu i coraz większej miniaturyzacji jest coraz trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prewwit napisał:

Temu w większości recenzji są praktycznie same pochlebstwa, aby utrzymać się w tym recenzenckim bagnie. Wychodzi, że Hegel to jedyny normalny, z tych z którymi miał styczność.

 

6 godzin temu, shiver07 napisał:

Nic dodać nic ująć. O nie zazdroszczę kto ma ma Auralic Aries G1 za ponad 10 tys. gdzie hegel robi to zdecydowanie lepiej za jakoś w swojej cenie.

 

11 godzin temu, Prewwit napisał:

Dla mnie osobiście dużo więcej znaczy co to tutaj piszecie o sprzętach od wszystkich recenzji w necie.

Człowieku, przecież tutaj zrobiło się kółko wzajemnej adoracji , kto napisze coś nie tak na Hegla od razu jest wyśmiany .  Przecież jest tu kilka osób które same sobie słodzą....wliczając Ciebie Prewwit. Wcale nie bronię płatnych recenzji ,bo to chłam, ale poczytajcie sami siebie (nie wszyscy) czym się one różnią od tego tutaj (no kasy nie bierzesz). hegel naj, hegel to,hegel tamto a reszta be. Wiem że to klub Hegla ale trochę obiektywnie,proszę.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misiek x napisał:

 

O przepraszam, ja nigdy nie napisałem, że Hegel najlepszy ? Jest tu też trochę osób, które podchodzą krytycznie do tematu i wymienią pare części żeby poprawić to i owo ?

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są różne kółka różańcowe jak to w życiu, tzw. grupy społeczne i podgrupy. Każdy ma prawo wierzyć w co chce, wolny kraj. Nie ma się co emocjonować.

To o czym rozmawiamy jest bardzo subiektywne.

Każdy może inaczej słyszeć jak też mieć różne preferencje. Jeden woli blondynki inny czarne ? .

Kiedyś w salonie Senon w Katowicach słuchałem Canton Teference 5. Słucham walca wiedeńskiego i mówie do gościa, że jakieś powolne są, a on mi na to że nie, że mają za bardzo wygłuszony pokój. No to mówie, żeby zapodał Metallice , słucham i mówie no za wolne mulą coś i basu za mało, a on znowu że mają pomieszczenie za bardzo wytłumione, bo u klientów w domu już grają dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, misiek x napisał:

Człowieku, przecież tutaj zrobiło się kółko wzajemnej adoracji , kto napisze coś nie tak na Hegla od razu jest wyśmiany .  Przecież jest tu kilka osób które same sobie słodzą....wliczając Ciebie Prewwit. Wcale nie bronię płatnych recenzji ,bo to chłam, ale poczytajcie sami siebie (nie wszyscy) czym się one różnią od tego tutaj (no kasy nie bierzesz). hegel naj, hegel to,hegel tamto a reszta be. Wiem że to klub Hegla ale trochę obiektywnie,proszę.

Ja co piszę o Heglu to moje własne odczucia, jak gra zestaw po jego podpięciu. Co ja poradzę, że tak odbieram jego wpływ na dźwięk, co staram się własnymi słowami opisać jak potrafię. Dla mnie wszystko co jest pisane na forum, bardziej służy nakierowaniu w wyborze w ogromie sprzętu jaki mamy na rynku, a finalnie jak ma sprzęt u siebie, to decydują moje uszy i jak ja odbieram granie w moim pokoju, bo akustyka też potrafi dużo namieszać. Nigdy nie pisałem że reszta wzmacniaczy poza Heglem jest do bani, tylko że sposób podania przez nich muzyki może się różnić i trzeba samemu odsłuchać, co lepiej podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Marku , to nie było skierowane do Ciebie.

Jest tu kilka osób ,ślepo zapatrzonych  i bijących pianę.....może reklamę ?

Kiedy miałem H200 ,póniej H300 to zawsze je krytykowałem,aż wkońcu z przyjemniścią się ich pozbyłem? (H300 oddałem koledze,był pożyczony)

Zastanawiałem się jak ma się ich dzwięk do tak spektakularnie pochlebnych recenzj,a miał się nijak?

Generalnie to większość elektroniki którą posiadałem lub testowałem daleko odbiegała od tego co o niej pisano w recenzjach.

Przede wszystkim recenzenci uzywaja bardzo dużo,wyszukanych i wymyślnych określeń i słów do opisania brzmienia,wg. mnie robią z ludzi debili.

W opisie jednego wzmacniacza potrafi być 30 stwierdzeń na temat jego walorów brzmieniowych .

Najlepsze są stwierdzenia ,że cos gra np.na 4 planie w głębi,lub dzwiękprzychodzi nagle niewiadomo skąd ,po czym znika jak porranna zorza?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pan misiek x jest z klubiku sansui gdzie pluja na inne marki I twierdza ze sansuj jest najlepszy. Wiec nie wiem co za pretensje ma do klubu hegla? Moze go boli ze w bezpierednim porównaniu sansui 907 Mr do hegla h200, Hegel nie tylko gral na podobnym poziomie ale nawet mial lepsza rozdzielczosc?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200 po wymianie choćby paru kondensatorów i wyrzuceniu kilo mosiądzu z sygnału idącego do głośników tj. tych bezsensownych 4 par!!!! gniazd głośnikowych ma jeszcze lepszą rozdzielczość. Nie odnosze się tu do sansui bo nie słyszałem.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarekP. napisał:

H200 po wymianie choćby paru kondensatorów i wyrzuceniu kilo mosiądzu z sygnału idącego do głośników tj. tych bezsensownych 4 par!!!! gniazd głośnikowych ma jeszcze lepszą rozdzielczość. Nie odnosze się tu do sansui bo nie słyszałem.

Słyszałem też H100 po modzie,kompletnie inna bajka na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.