Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tylko patrzeć jak zaraz pojawi się model H195 z dakeim z 390tki ? a ja wolałbym H380 bez całej sekcji cyfrowej 390 ?

Takie H380 czy H180, sam wzmacniacz, powinno być na pewno, dla tych co mają zewnętrzne DACi i odtwarzacze sieciowe. Do H195/H395 jakby takie się pojawiło powinni dorzucić bluetooth i czytanie pendrivów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

This isn’t a particularly big, visceral and muscular sounding performer

To tak jak H80 a mimo to osobiście wybrałbym u siebie do słuchania H80 a nie H200. Wszystko zależy od reszty systemu i oczekiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak jak H80 a mimo to osobiście wybrałbym u siebie do słuchania H80 a nie H200. Wszystko zależy od reszty systemu i oczekiwań. 

OK, jak tak lubisz ale obiektywnie te wzmaki to zupełnie inne ligi

 

Takie H380 czy H180, sam wzmacniacz, powinno być na pewno, dla tych co mają zewnętrzne DACi i odtwarzacze sieciowe. Do H195/H395 jakby takie się pojawiło powinni dorzucić bluetooth i czytanie pendrivów?

ta, i klawiaturę z antenką niech im jeszcze dorzucą :)) i funkcję rozmów telefonicznych ale phono stage'a to już jakoś ciężko........, zresztą zewnętrzny i tak będzie lepszy

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta, i klawiaturę z antenką niech im jeszcze dorzucą :))

Wystarczyłby pilot z wyświetlaczem, do sterowania playlistą w przypadku grania z dysku zewnętrznego?

Co do budowy H95, to dorzucili trafo oddzielne do DACa i wsadzane  AK4490, użyte np. w H120,H360, H390, HD30(np. w tym po jednym na kanał) tyle co taki laik jak ja widzi?

Hegel-H95.jpg

Tutaj więcej zdjęć https://www.alpha-audio.nl/review/review-hegel-h95-geintegreerde-versterker-met-samples/

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba I'm się nudzi. Pomyśleli by trochę i zrobili by coś porządnego a nie wypuszczają kolejną kopie pozostałych. 

Ten wizerunek tylko pogarsza ich sytuację w oczach takich ludzi jak my. Oczywiście dobre mają nastawienie ale tylko na pieniądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem.

No ale są też pozytywy, w końcu wyświetlacz w nowych modelach jest na PLUS

Za parę lat będzie lepszy pilot, a za jakieś 10 może w końcu będą zalewane trafa bez dodatkowych efektów dźwiękowych, choć podejrzewam, że wcześniej pójdą na łatwiznę i wrzucą tak na wszelki wypadek dc blocker do środka :))

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak H95 ma lepszy DAC od H90 i będzie w tej samej cenie, to mały krok do przodu.

Krok do przodu by był w przypadku wtedy gdyby hegel odtwarzał po sieci pliki 24/192kHz co jest powinno być standardem. H95 chyba tylko obsługuje po USB 192kHz tak przynajmniej jest w przypadku H120. W H160 niestety po sieci i USB częstotliwość kończyła się na 96kHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wygląda na to że układ Tenora na wejściu USB pozostał niezmieniony. Ciekawe ile kroków jeszcze im to zajmie.

Spokojnie widać, że idą na ilość, będą drobić ? wypuszczą jeszcze wiele innych zanim zrobią coś do rzeczy. Jakoś nie było chętnych na forum do porównania swoich przehegli do H200 Klechy po modach gdy ten proponował.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie DACa to nie tylko suche parametry, ważne jak dany układ zaimplementowano, aby to dobrze grało. A to czas pokaże jak pojawią sie opinie na forum.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Granie DACa to nie tylko suche parametry, ważne jak dany układ zaimplementowano, aby to dobrze grało. A to czas pokaże jak pojawią sie opinie na forum.

W zasadzie tu nie chodzi o dac'a tylko o układ wejściowy który potencjalnie może dawać gorszej jakości sygnał zasilający wejście dac'a. Czy tak jest faktycznie nie jestem pewien, kiedyś szukałem ale nie udało mi się znaleźć wiarygodnych informacji czy i w jaki sposób układy USB audio 2.0 są lepsze pomijając wyższe maksymalne przepustowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

192khz po usb to jest żałosne w dzisiejszych czasach. A o DSD to Hegel słyszał? To są archaiczne dac'i. Konkurencja już od paru lat aż do DSD1024 (matrix x sabre pro chociażby) a oni utknęli na 192khz/32bit w HD30. Czy może ja o czymś nie wiem?? DSD 512 to już dzisiaj prawie każdy dac odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób słucha teraz Tidala, Deezera HiFi, czy płyt CD i styka 16 bit / 44,1 kHz. Widać nie ma takiego dużego zapotrzebowania na wyższe parametry u kupujących nowe wzmacniacze Hegla z DACami, ponieważ ten klient dla nich się liczy i jego potrzeby są realizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Większość osób słucha teraz Tidala, Deezera HiFi, czy płyt CD i styka 16 bit / 44,1 kHz. Widać nie ma takiego dużego zapotrzebowania na wyższe parametry u kupujących nowe wzmacniacze Hegla z DACami, ponieważ ten klient dla nich się liczy i jego potrzeby są realizowane.

Więc po co takie piece jak H390 czy H590 do słuchania Tidala??

Albo dac do Tidala za 16k????

Jak ktoś lubi daną płytę, to chyba kupi sobie ją w lepszej jakości jak już ma porządny wzmacniacz?

Płyt cd to chyba mało kto już słucha, podejrzewam, że winyli może teraz słuchać więcej ludzi. Cd zgrana do pliku i z niego odtwarzana ma lepszą jakość.

Dla mnie zupełnie bez sensu robić porządny wzmacniacz i ładować do środka dac niby na spoko chipie tylko bez możliwości obsługi gęstych plików.

Absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Granie DACa to nie tylko suche parametry, ważne jak dany układ zaimplementowano, aby to dobrze grało. A to czas pokaże jak pojawią sie opinie na forum.

I tu się w pełni zgadzam. Procedury pomiarowe nie do końca w pełni oddają to co się słyszy jak wejdzie do gry kilka dźwięków a nie jedna sinusoidaco ookreslinej częstotliwości ... Miałem orły pomiarów których nie dało się słuchać, tak kaleczyły dźwięk, a mam Atolla którego pomiary wstyd na forum wkleić, a gra ? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niech się wygrzeje to będzie jeszcze lepiej. A jak się sprawuje wbudowany DAC u Ciebie?

Tak słucham naprzemiennie od 2 dni  DACa w Heglu Rost oraz Toppinga D90 i szczerze to za bardzo różnicy w dźwięku pomiędzy tymi dacami nie słyszę - Topping wydaje się bardziej detaliczny z twardszym basem. Może to kwestia plików tylko jakości CD 16 bit/44,1 kHz. W każdym razie na DACu Hegla przez usb mogę  za pomocą pilota przełączać kolejne utwory w foobarze - jak na moje potrzeby wbudowany DAC jest bardziej funkcjonalny ?.

Edytowane przez Lucypher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Większość osób słucha teraz Tidala, Deezera HiFi, czy płyt CD i styka 16 bit / 44,1 kHz. Widać nie ma takiego dużego zapotrzebowania na wyższe parametry u kupujących nowe wzmacniacze Hegla z DACami, ponieważ ten klient dla nich się liczy i jego potrzeby są realizowane.

Tak i za rok już będzie dostępny w Media expert a za dwa  będą promki w Kauflandzie z makaronem gratis z resztą który nam teraz nawijają na uszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc po co takie piece jak H390 czy H590 do słuchania Tidala??

Albo dac do Tidala za 16k????

Powiem Ci, że mnie zdziwiłeś tym stwierdzeniem, moim zdaniem lepszy wzmacniacz lepiej poda muzykę ze źródła czy to serwis streamingowy czy CD, czy co tam kolwiek(pewnie i wiele osób słucha z YT, mp3, FLAC). Nie widzę przeciwwskazań do łączenia ich z bardzo dobrymi wzmacniaczami. Ja używam głównie Deezera i jak pisałem H200 wnosi granie  Deezera? na  wyższy poziom od H80, słuchanie sprawią większą przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a mam Atolla którego pomiary wstyd na forum wkleić, a gra ?

 

oczywiście, że będzie grało i będzie miło, gorzej gdy zachce się mieć nie tylko miły dźwięk, ale zarazem jednocześnie scenę 3D, separację instrumentów, uderzenie, wybrzmienia, rozdzielczość i dynamikę, krystalicznie czyste blachy i głęboki konturowy bas itd.... wtedy dopiero zaczynają się schody.

W gruncie rzeczy w dakach ogólnie,  jest to zawsze kompromis miedzy rozdzielczością, a muzykalnością.
Daki w Heglach są  po tej muzykalnej stronie "mocy" ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc po co takie piece jak H390 czy H590 do słuchania Tidala??

Albo dac do Tidala za 16k????

Jak ktoś lubi daną płytę, to chyba kupi sobie ją w lepszej jakości jak już ma porządny wzmacniacz?

Płyt cd to chyba mało kto już słucha, podejrzewam, że winyli może teraz słuchać więcej ludzi. Cd zgrana do pliku i z niego odtwarzana ma lepszą jakość.

Dla mnie zupełnie bez sensu robić porządny wzmacniacz i ładować do środka dac niby na spoko chipie tylko bez możliwości obsługi gęstych plików.

Absurdalne.

No ale przecież są bez Bluetooth bo to mocno nie audiofilskie jest tak to stwierdził Bent strasznie degraduje dzwięk i to jest według niego nie do przyjęcia  ? , a daci wbudowane są przecież takie pro audiofilskie  że tylko ruszać skórą na sam widok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak słucham naprzemiennie od 2 dni  DACa w Heglu Rost oraz Toppinga D90 i szczerze to za bardzo różnicy w dźwięku pomiędzy tymi dacami nie słyszę - Topping wydaje się bardziej detaliczny z twardszym basem. Może to kwestia plików tylko jakości CD 16 bit/44,1 kHz. W każdym razie na DACu Hegla przez usb mogę  za pomocą pilota przełączać kolejne utwory w foobarze - jak na moje potrzeby wbudowany DAC jest bardziej funkcjonalny ?.

To dobrze, że ogarnęli DACa w nowszych modelach, bo u mnie w H80 jest przeciętny, nawet w konfrontacji ze starym Xonarem ST dostawał baty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem Ci, że mnie zdziwiłeś tym stwierdzeniem, moim zdaniem lepszy wzmacniacz lepiej poda muzykę ze źródła czy to serwis streamingowy czy CD, czy co tam kolwiek(pewnie i wiele osób słucha z YT, mp3, FLAC). Nie widzę przeciwwskazań do łączenia ich z bardzo dobrymi wzmacniaczami. Ja używam głównie Deezera i jak pisałem H200 wnosi granie  Deezera? na  wyższy poziom od H80, słuchanie sprawią większą przyjemność?

Chodziło mi o to, że jak ktoś wydaje pieniądze na H390 lub H590 to oczekuje od dźwięku czegoś więcej niż oferuje Tidal. Pewnie, że na tych piecach Tidal będzie brzmiał lepiej niż na budżetowych wzmacniaczach, ale czy będzie dla tej osoby głównym źródłem??

Myślę, że większą przyjmność zagwarantuje zakupiona np. na HD Tracks płyta w gęstym formacie odtworzona na dacu który sobie z nim poradzi w przeciwieństwie do tej samej płyty słuchanej z Tidala. Ale ok można i mp3 słuchać jak ktoś ma takie preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Gówno ogarnęli, dac-i z grupy Delta Sigma osiągnęły szczyt swoich możliwości i od jakiegoś czasu zmienia się tylko numerek kości , który nic szczególnego nie wnosi. Z jednej strony to jest fajne bo ceny poleciały w dół a z drugiej , no cóż chcąc lepiej to fpga, r2r lub fpga+ r2r. No ale tutaj to już cena zwala z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Co więcej płyta w gęstym formacie z odpowiednim dac odtworzona w połączeniu z H200 może by zagrała lepiej niż Tidal na H390 i wtedy właśnie pytanie po co H390?

 


Panowie mieszacie kompletnie różnie tematy!

gęsty format to najczęściej zupełnie inny master, więc co to za porównanie?? 



Na wydajność daka składa się wiele różnych spraw, jeśli dac jest dobry to zagra wyśmienicie nawet format CD, nawet ten z Tidala


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.