Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak słucham naprzemiennie od 2 dni  DACa w Heglu Rost oraz Toppinga D90 i szczerze to za bardzo różnicy w dźwięku pomiędzy tymi dacami nie słyszę - Topping wydaje się bardziej detaliczny z twardszym basem. Może to kwestia plików tylko jakości CD 16 bit/44,1 kHz. W każdym razie na DACu Hegla przez usb mogę  za pomocą pilota przełączać kolejne utwory w foobarze - jak na moje potrzeby wbudowany DAC jest bardziej funkcjonalny ?.

To słyszysz różnicę, czy nie. Piszesz, że Topping bardziej detaliczny, no i odtworzy pewnie pliki z którymi nie poradzi sobie Hegel, po zainstalowaniu odpowiedniej apki na telefonie będziesz mógł sterować toppingiem wygodniej niż tympilotem Hegla przeglądając zawartość folderów.

 


Panowie mieszacie kompletnie różnie tematy!

gęsty format to najczęściej zupełnie inny master, więc co to za porównanie?? 



Na wydajność daka składa się wiele różnych spraw, jeśli dac jest dobry to zagra wyśmienicie nawet format CD, nawet ten z Tidala


 

Takie porównanie, że ten "inny master" nie posłuchasz na dacu Hegla. No i faktycznie nie ma co porównywać. Za to na każdym innym dacu posłuchasz to co i na Heglu.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie porównanie, że ten "inny master" nie posłuchasz na dacu Hegla.

tak czy inaczej dziwne porównanie, nie zdziwię się jak 90% użytkowników H390 używa go z serwisami typu Tidal i nie wiedzę w tym nic zdrożnego 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekP.

Napisałem wydaje się, ponieważ może być kwestia autosugestii no bo jak Topping z lepszym chipem, świetnymi pomiarami itd. może być gorszy - pewnie w ślepym teście z wyrównanym poziomem głośności bym poległ. Masz rację, że topping ma większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to ok. Przy HD30 nie widziałem takiej informacji więc myślałem, że nie odtwarza. A jak daleko z tym idzie? Pytam, bo jeżeli znowu chodzi o pcm to widzę informację przy HD30 192khz/32bit? O dsd nic nie wspominają , może nie lubią się chwalić?? ?

OK mój błąd faktycznie H360 już obsługiwał dsd 128 ok.

Chociaż po pcm wszystkiego nie odtworzy. Na HD Tracks są już wydania 352khz/24 ?

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałem wydaje się, ponieważ może być kwestia autosugestii no bo jak Topping z lepszym chipem, świetnymi pomiarami itd. może być gorszy - pewnie w ślepym teście z wyrównanym poziomem głośności bym poległ. Masz rację, że topping ma większe możliwości.

Mam teraz akurat możliwość porównania 3 daków, każdy na AKM, daka w H300, Toppinga D90 i RME ADI-2 FS. Pomimo że coś ich ten AKM niby łączy to uważam, że to są trzy różne światy, przy czym H300 jest bliżej do RME, oczywiście tylko w kwestii samej sygnatury tonalnej, takie aspekty jak  scena czy rozdzielczość to przepaść na korzyść RME.

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak ten Topping twoim zdaniem do rme?

każdy jest dobry w innych aspektach, niestety na tej półce cenowej jeszcze nie można dostać wszystkiego, pokrótce Topping lepiej wypada w muzyce elektronicznej, rocku, metalu, RME jazz, klasyka. To czego nie ma Topping to głębi sceny RME, D90 gra bardziej do przodu, przez to ma szerszą scenę, wynika to z tego, że nie robi uniku na wyższej średnicy jak to robi RME, które gra V. Na duży plus Toppinga krystaliczna góra pasma i jej zszycie ze średnicą. W RME blachy potrafią czasami się trochę "pogubić". RME jest u mnie też trochę bardziej podatny na sybilanty. Bas na lekki plus RME, średnica remis z tymże zupełnie inaczej podana, wysokie na plus Toppinga.

W dwóch słowach Topping ultraszybki neutralny, zarazem gładki z dobrym uderzeniem, RME muzykalny, naturalny i z głęboką sceną ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest oczywiste że RME to kombajn, oprócz świetnego daka ma do zaoferowania znakomity (ponoć) wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz z dsp., niestety mi to nie potrzebne, także patrzę na czyste daki.

RME ADI2 FS to jest absolutnie super oferta w tej cenie, ale nie bez wad, tak jak pisałem, leciutko czasami nie klarowna góra, która wynika trochę także z braku podparcia na skraju średnicy i wysokich, a co za tym brakiem podparcia dalej idzie - dźwięk ogólnie jest lekko spowolniony w sensie odpowiedzi impulsowej.
 

Ten mały "problem" na średnicy RME sprawia również, że do niezbyt głośnych odsłuchów wybieram także D90, który zapodaje neutralnie czystszy, pełniejszy i przyjemniejszy dźwięk na  niskich poziomach odsłuchu z H300.

Wybór jest ciężki, trzeba wybrać kompromis, dostajesz coś ale tracisz coś innego zarazem

 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, jak tak lubisz ale obiektywnie te wzmaki to zupełnie inne ligi

ta, i klawiaturę z antenką niech im jeszcze dorzucą :)) i funkcję rozmów telefonicznych ale phono stage'a to już jakoś ciężko........, zresztą zewnętrzny i tak będzie lepszy

Zgadza się H200 dzieli przepaść na basie od H300 w moim systemie dlatego ten pierwszy nie jest brany pod uwagę. A jak już mam nie mieć tego basu z H300 to cała reszta też lepiej mi leży w H80. Ale to jak pisałem u każdego bedzie i naczej w zależności od systemu i preferencji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież to entry level jest, nie ma o co bić pianę. Koledzy bardziej zaawansowani są więc to jasne że ten produkt nie do nich adresowany. Tak jak pisałem wcześniej, rozdzielczość wzrasta wraz z numerem modelu, co nie znaczy że te niższe modele nie mogą grać fajnie, angażująco, "muzykalnie" wielu nawet taka prezentacja bardziej przypadnie do gustu, tym bardziej jak ktoś słucha wszystkiego, a nie tylko super realizacje. Wygoda użytkowania takiego "kombajnu" jest niezaprzeczalna. Nie każdy chce oddzielnych komponentów i ciągłego grzebania przy tym, tylko słuchać muzyki w najprostszy sposób. Pewnie że są miniwieże i inne wynalazki, ale chyba się zgodzicie że taki mały Hegel w połączeniu z dobrymi paczkami zagra na całkiem godziwym poziomie...

 

Tylko patrzeć jak zaraz pojawi się model H195 z dakeim z 390tki ? a ja wolałbym H380 bez całej sekcji cyfrowej 390 ?

Hegel ma w ofercie też dzielonki. Nie musisz czekać ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się H200 dzieli przepaść na basie od H300 w moim systemie dlatego ten pierwszy nie jest brany pod uwagę. A jak już mam nie mieć tego basu z H300 to cała reszta też lepiej mi leży w H80. Ale to jak pisałem u każdego bedzie i naczej w zależności od systemu i preferencji. 

 

Tak przepaść na basie to masz na swoich głośnikach.

 

jest oczywiste że RME to kombajn, oprócz świetnego daka ma do zaoferowania znakomity (ponoć) wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz z dsp., niestety mi to nie potrzebne, także patrzę na czyste daki.

RME ADI2 FS to jest absolutnie super oferta w tej cenie, ale nie bez wad, tak jak pisałem, leciutko czasami nie klarowna góra, która wynika trochę także z braku podparcia na skraju średnicy i wysokich, a co za tym brakiem podparcia dalej idzie - dźwięk ogólnie jest lekko spowolniony w sensie odpowiedzi impulsowej.
 

Ten mały "problem" na średnicy RME sprawia również, że do niezbyt głośnych odsłuchów wybieram także D90, który zapodaje neutralnie czystszy, pełniejszy i przyjemniejszy dźwięk na  niskich poziomach odsłuchu z H300.

Wybór jest ciężki, trzeba wybrać kompromis, dostajesz coś ale tracisz coś innego zarazem

 

wzmacniacz słuchawkowy w rme moim zdaniem nie jest znakomity, taki sobie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc po co takie piece jak H390 czy H590 do słuchania Tidala??

Albo dac do Tidala za 16k????

 

I'm lepszy wzmak tym lepszy dźwięk. Sam testuję puszczając ten sam kawałek na H120 później na H390 I uwierzcie w to, że jest przepaść z TIDAL 44,1kHz16bit. Całkiem inne granie. Choć TIDAL jest stosunkowo cienki w jakości. Co innego zapodać coś z qobuz to już słychać różnice w jakości. Muszę powiedzieć, że H120 to bardzo przyjemny wzmacniacz. Charakter brzmienia ten sam co jest na plus tylko wiadomo wszystkiego mniej,aczkolwiek słuchać muzyki można cały dzień i każdego rodzaju z wielką przyjemnością. Chyba zostanie u mnie w drugim systemie hehe. 

 

 

 

Jako sypialniany zestaw na 12 metrach spisuje się znakomicie z podstawkami. Ma też fajny wzmacniacz słuchawkowy co jest plusem zawsze można skorzystać z dziurki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 14:39, Lucypher napisał:

@Prewwit

Mam tylko porównanie do końcówki mocy klasy D Audiomatus AS100 (moduł ice power ASX 125) więc nie będzie to może zbyt pomocna opinia. W każdym razie Hegel Röst prezentuje szerszą i głębszą scenę niż AS100 z lepszą separacją instrumentów. Ponadto to co mi się rzuciło w uszy to głębszy i lepiej akcentowany bas, a także góra pasma (np. blachy perkusji) brzmi naturalniej niż w audiomatusie. Fajny jest pilot RC8, ponieważ działa w każdym miejscu w pomieszczeniu - niby taka prosta rzecz, a bardzo cieszy. Generalnie jestem bardzo zadowolony, razem z Harbethami P3esr moim zdaniem zgrywa się bardzo dobrze.

A ja mam porównanie H80 do Purifi... Nowoczesna klasa D deklaruje niestety AB. Mam wrażenie że Klasa AB to sztuka dla sztuki. Wcześniej miałem Też równolegle Nad c368 na Hypexie. W nim tylko bas był lepszy ale reszta gorsza. Ale tam siedział poprzednik ncora Hypexa. Spróbujcie posłuchać Purifi. Może się odmienić wasza perspektywa. Ja mam z Audiophonics. Teraz czekam na minidsp SHD studio jako pre. A hegel H80 dzieła jako pre ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
53 minuty temu, razaw napisał:

A ja mam porównanie H80 do Purifi... Nowoczesna klasa D deklaruje niestety AB. Mam wrażenie że Klasa AB to sztuka dla sztuki. Wcześniej miałem Też równolegle Nad c368 na Hypexie. W nim tylko bas był lepszy ale reszta gorsza. Ale tam siedział poprzednik ncora Hypexa. Spróbujcie posłuchać Purifi. Może się odmienić wasza perspektywa. Ja mam z Audiophonics. Teraz czekam na minidsp SHD studio jako pre. A hegel H80 dzieła jako pre ?

 

Powiedziałeś A, to i trzeba było powiedzieć i B??.

Mogłeś iść krok naprzód i użyć hypexa w systemie aktywnym. Uwierz mi, że warto ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H 95

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar

Wreszcie przywiozłem sobie 3 ostatnią wersję Xenonow w jasnej okleinie jest moc. Zjechałem na H300 do 20 na volumie i niczego nie brakuje jest  bas zwinny rytmiczny zróżnicowany , dynamika. Pierwsza wersja już wymagała wymiany kondow bo już muliły, druga była ok a trzecia też bez problemu hulaja i głośno i cicho. Jutro powinny przyjść głośnikowe Transparenty. W weekend posłuchamy z Zorem i porownamy set Transparenta do nordostów na H390. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Powiedziałeś A, to i trzeba było powiedzieć i B??.

Mogłeś iść krok naprzód i użyć hypexa w systemie aktywnym. Uwierz mi, że warto ?.

 

No wiem. Z minidsp można nawet zwrotnice aktywne zrobić. Ale nie chce mi się już bawić w diy. Po 30 latach zabawy ze sprzętem jeśli chodzi o wzmacniacz to doszedłem do końca drogi. Choć koledzy się śmieją na jak długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, razaw napisał:

 

No wiem. Z minidsp można nawet zwrotnice aktywne zrobić. Ale nie chce mi się już bawić w diy. Po 30 latach zabawy ze sprzętem jeśli chodzi o wzmacniacz to doszedłem do końca drogi. Choć koledzy się śmieją na jak długo ?

A jednak czegoś szukasz ????

Powiedz, że kusi cię aktywny zestawik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, razaw napisał:

Spróbujcie posłuchać Purifi. Może się odmienić wasza perspektywa. Ja mam z Audiophonics. Teraz czekam na minidsp SHD studio jako pre. A hegel H80 dzieła jako pre

Ja na pewno spróbuję posłuchać, jakby teraz mieli to Purifi, bym od razu wziął na próbę. Co daje ten minidsp SHD studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4tech napisał:

Ja na pewno spróbuję posłuchać, jakby teraz mieli to Purifi, bym od razu wziął na próbę. Co daje ten minidsp SHD studio?

Daje Dirac Live Roon endpoint, Pre cyfrowe, Możliwość aktywnej zwrotnicy 2 sub. No i ja podepnę do Chorda Qutesta który bezpośrednio do końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 20:50, jacm napisał:

Zgadza się H200 dzieli przepaść na basie od H300 w moim systemie dlatego ten pierwszy nie jest brany pod uwagę. A jak już mam nie mieć tego basu z H300 to cała reszta też lepiej mi leży w H80. Ale to jak pisałem u każdego bedzie i naczej w zależności od systemu i preferencji. 

 

Niestety jest tak jak mowisz, H200 pod katem dolnego pasma ma swoje ograniczenia ktore H300 zdejmuje.

 

15 godzin temu, jacm napisał:

Cezar

Wreszcie przywiozłem sobie 3 ostatnią wersję Xenonow w jasnej okleinie jest moc. Zjechałem na H300 do 20 na volumie i niczego nie brakuje jest  bas zwinny rytmiczny zróżnicowany , dynamika. Pierwsza wersja już wymagała wymiany kondow bo już muliły, druga była ok a trzecia też bez problemu hulaja i głośno i cicho. Jutro powinny przyjść głośnikowe Transparenty. W weekend posłuchamy z Zorem i porownamy set Transparenta do nordostów na H390. 

Nie wiem gdzies ty dorwal MK3 bo dwojki ciezko znalezc w oryginale.

To jest wlasnie piekne w H300 ze zestawiajac go z odpowiednimi kolumnami niezaleznie od glosnosci scena jest taka sama zachowujac wszystkie cechy o ktorych mowisz.

Kiedys pamietam odbywalo sie to tak ze im dalej galka glosnosci tym bardziej pompowala sie scena w sensie jej wielkosci gdzie na niskich poziomach byla to miniatura sceny o zamulonym dzwieku a basu trzeba bylo na sile szukac.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 17:34, Lucypher napisał:

@MarekP.

Napisałem wydaje się, ponieważ może być kwestia autosugestii no bo jak Topping z lepszym chipem, świetnymi pomiarami itd. może być gorszy - pewnie w ślepym teście z wyrównanym poziomem głośności bym poległ. Masz rację, że topping ma większe możliwości.

Dwa tygodnie posłuchałem h300 z podpiętym toppingidem d90 mqa. Pomieszczenie i zestaw znany mi doskonale - jedyna zmiana to przejście z DACa w h300 na toppinga. Wcześniej (kilka miesięcy) taki sam eksperyment z d50s. 

Przy d50s - h300 bez niego brzmiała lepiej. 

d90 mqa - totalnie zamiótł. Kolosalna różnica. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Niestety jest tak jak mowisz, H200 pod katem dolnego pasma ma swoje ograniczenia ktore H300 zdejmuje.

 

Nie wiem gdzies ty dorwal MK3 bo dwojki ciezko znalezc w oryginale.

To jest wlasnie piekne w H300 ze zestawiajac go z odpowiednimi kolumnami niezaleznie od glosnosci scena jest taka sama zachowujac wszystkie cechy o ktorych mowisz.

Kiedys pamietam odbywalo sie to tak ze im dalej galka glosnosci tym bardziej pompowala sie scena w sensie jej wielkosci gdzie na niskich poziomach byla to miniatura sceny o zamulonym dzwieku a basu trzeba bylo na sile szukac.

Udało mi się znaleźć w Finlandii całe szczęście sprzedawał sklep i bez problemu wysłali i normalny kontakt , bo jeszcze na zadne ogłoszenie prywatne nikt nigdy w Finlandii nie odpowiedział a szkoda bo tam w domu Amphiona się trafiają. 

Były wczoraj w Norwegii ale nie stały nawet godziny jak ktoś je kupił. 

Rekord to o 3 w nocy zeszlem do 9 i było zadolenie że słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.