Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"California Dreaming" w wykonaniu Diany Krall - dużo więcej uczuć w muzyce się pojawiło. Technicznie to wyrównał bas, który przy d50s miał braki na pewnych pasmach. Tutaj już wszystko gra. Góra jest kojąca, muzyka przejmująca. O ile mam pewne zastrzeżenia do swojego systemu - jest super, ale męcząco na dłuższy czas, tak teraz wydaje się, że ten element, który męczył znikł. 

"Rolling in the Deep" Adele - bębny nabrały realizmu. Wybrzmiewają na tyle dobrze, ze mam wrazenie sluchania na zywo. Zdecydowanie nabrało wszystko dynamiki. 

"Intergalatic" Beastie Boys - brzmi kapitalnie. Ogromny przyrost dynamiki i szczegółów, ale w niemęczący  sposób. 

"Basket case" Green Day - lepiej zarysowany wokal. Lepiej slyszalne talerze w tle we wstepie. W refrenie duzo wyrazniejsze gitary. Ale zdecydowanie najlepsza poprawa na wokalu. Duzy akcent na przejscia perkusyjne. 

"Man in the long black coat " Bob Dylan (chyba jedna z nielicznych jego starych plyt, ktora jest dobrze nagrana, a sam utwor jest przeze mnie stosowany przy ocenie sprzetu). Wstęp bardziej spójny - instrumenty graja razem, a nie kazdy dla siebie. Harmonijka brzmi lepiej. Wokal duzo bardziej aksamitny. Pieknie zgrywa się akcentowanie frazy wokalem z akcentem gitarowym. Gitara bardziej "rzeczywisto" brzmiąca. 

Więcej utwór opisywać nie będę, bo i tak nikt tych wypocin czytac z przyjemnoscia nie bedzie, ale konkluzja na ten moment taka, ze Topping D90 jest swietnym urzadzeniem. D50s nie ma do niego zadnegi podejscia. I juz wiem na co swojego d50s bede wymienial ?

 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, m4tech napisał:

Jedna drobna uwaga, nie stawiałbym dac na tej cienkiej blaszce Hegla,  o ile dla wzmacniacza takie dwa "dociski" robią dobrze to dla przetworników nie jest to najlepsze miejsce ? 

Może i fakt ? tymczasowe rozwiązanie. Z drugiej strony mój h200 ciepła jakos dużo nie oddaje. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, m4tech napisał:

Jedna drobna uwaga, nie stawiałbym dac na tej cienkiej blaszce Hegla,  o ile dla wzmacniacza takie dwa "dociski" robią dobrze to dla przetworników nie jest to najlepsze miejsce ? 

Ani dla wzmacniacza ani dla daca docisk nie robi dobrze. Te dobro jest zludne i jest dobre tylko na poczatek.

Najlepiej odprowadzac wibracje z urzadzenia niz tlumic je w jego zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, m4tech napisał:

raczej sądzę że wibracje ma blacha a nie urządzenie i ta blacha może powodować rezonanse w elektronice,
jak chcesz te wibracje odprowadzić, gdzie i po co?

Mówiąc o urządzeniu mam na myśli także obudowę która jak wiemy jest jego częścią.

Temat jest delikatny więc najlepiej jak każdy poeksperymentuje we własnym systemie i sam wyciągnie wnioski ?

 

Edytowane przez CEzAR21
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Mówiąc o urządzeniu mam na myśli także obudowę która jak wiemy jest jego częścią.

Temat jest delikatny więc najlepiej jak każdy poeksperymentuje we własnym systemie i sam wyciągnie wnioski ?

 

Trzeba wyraźnie zaznaczyć że zeby słyszeć takie zmiany trzeba już mieć bardzo bodrze dopracowany system i akustyke, na kulejącym systemie nic takiego się nie usłyszy. Zwracam uwagę no inaczej zaczną się wpisy i krucjaty żeśmy szarlatani audio ?.  I dobrze by było nas spalić na stosie tudzież ukrzyżować albo w coś podobnego zadać cięgi za,, herezyji,, głoszenia. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ewentualnie gazem po oczach później pałą, pałą, znowu gazem, z półobrotu z pięty w oko, pałą i raz jeszcze gazem tak dla pewności ?

 

Jacm jak wypadł test setu Transparenta w porównaniu do Nordostów na H390 ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2020 o 13:33, CEzAR21 napisał:

....ewentualnie gazem po oczach później pałą, pałą, znowu gazem, z półobrotu z pięty w oko, pałą i raz jeszcze gazem tak dla pewności ?

 

Jacm jak wypadł test setu Transparenta w porównaniu do Nordostów na H390 ?

Tak jak się można było spodziewać. Skoro Ben Holter stroi Hegle na Nordost ach ? są najlepiej spasowane. Transparenty grają  bardziej mięsiscie . Także wciąż numer jeden są Nordost a jako dobra alternatywa VDH Wind. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu włączyłem swojego H120 żeby posłuchać muzyki. Na gałce 40 także normalne słuchanie. Po 10 minutach słuchania nagłe Hegel wyłącza się i czuję smród, że coś się pali. Tak panowie Hegel poszedł z dymem nie mam pojęcia dlaczego. Obudowa od dołu z lewej strony była tak gorąca, że można było frytki smażyć aż się poparzyłem. Najprawdopodobniej wada małego tranformatora bo to centralnie z tego miejsca i pod nim obudowa była gorąca. Poczekałem aż wystygnie żeby spróbować włączyć go ponownie i sprawdzić czy jeszcze da się go włączyć czy jeszcze działa. Włączam działa hura lecz nie długo to trwało dosłownie po 3 minutach znowu poczujem, że się nagrzewa. Wcześniej sprawdziłem bezpiecznik ale był cały. 

Tak panowie wielkie moje rozczarowanie sprzęt na gwarancji wrócił do dystrybutora i czekam na wiadomość co dalej z tym fantem zrobić. Powiem tak chińczyki chyba coś skopali przy montażu. Chyba nigdy już nic nie kupię z tej stajni. Jak dla mnie straszna masówa się zrobiła. Pozostaje jeszcze H390 zobaczymy jak długo. Wcześniejsze Hegle wydaje mi się były lepszej jakości niż te nowe. 

Z żadnym sprzętem którym do tej pory miałem nic się nie stało wszystko działało jak należy a było tego sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Prewwit napisał:

Nie ciekawie, niezła lipa, ciekawe jaka dokładnie będzie przyczyna. Teraz te nietrwałe luty bezołowiowe dają może coś odskoczyło, albo jakiś element trafił się trefny. Tak czy siak takie coś nie powinno mieć miejsca.

A ponoć tylko Atolle ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shiver07 napisał:

Tak panowie wielkie moje rozczarowanie sprzęt na gwarancji wrócił do dystrybutora i czekam na wiadomość co dalej z tym fantem zrobić. Powiem tak chińczyki chyba coś skopali przy montażu. Chyba nigdy już nic nie kupię z tej stajni. Jak dla mnie straszna masówa się zrobiła. Pozostaje jeszcze H390 zobaczymy jak długo. Wcześniejsze Hegle wydaje mi się były lepszej jakości niż te nowe.

Wyobraź sobie, że twoja firma chciała wypuścić na rynek 10 tysięcy wzmacniaczy...
Prototyp i wersje testowe, które zmontowałeś w swoim warsztacie doskonale się sprawdziły.
Nie dysponując możliwością produkcji takiej ilości urządzeń zleciłeś montaż firmie z którą od lat współpracujesz.
Wg twojej specyfikacji 50 osób zamontowało 10 milionów podzespołów pochodzących od dwudziestu sprawdzonych producentów.
Spośród wszystkich użytych przez nich części tylko jeden kondensator, jeden półprzewodnik, jeden niedoczyszczony punkt lutowniczy bądź niedyspozycja montera stały się przyczyną awarii jednego wzmacniacza...
Czy uważasz, że dyskredytuje to twoje wzmacniacze...?
Nie istnieją procedury, które w stu procentach pozwoliłyby wyeliminować takie błędy...

Nie skreślaj HEGLA tylko dlatego, że akurat do ciebie trafił ten egzemplarz.

Edytowane przez wau1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Tomas20 napisał:

Prawda jest taka ze wszystko się psuje w dzisiejszych czasach. Poprostu trzeba mieć farta.

Mają nawet są obliczone ile lat mają działać bez awarii. A niektóre nie dociągają do końca gwarancji. Robione tak aby było nie naprawialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowane postarzanie produktu

3 godziny temu, Tomas20 napisał:

Hegla nie skreślaj ale inne firmy którym się to przydazyło, tak. Najlepsze pojęcie mają o tym serwisy i salony audio które przyjmują towar do naprawy. Prawda jest taka ze wszystko się psuje w dzisiejszych czasach. Poprostu trzeba mieć farta.

No i po co ten sarkazm...?
Każdej firmie przytrafić się może babol, zwłaszcza tym o masowym charakterze produkcji...
Zwykła statystyka...
Im więcej produkujesz tym większe prawdopodobieństwo pomyłki...
...i nie ważne jest czy jest to HEGEL czy Mercedes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wau1971 napisał:

Planowane postarzanie produktu

No i po co ten sarkazm...?
Każdej firmie przytrafić się może babol, zwłaszcza tym o masowym charakterze produkcji...
Zwykła statystyka...
Im więcej produkujesz tym większe prawdopodobieństwo pomyłki...
...i nie ważne jest czy jest to HEGEL czy Mercedes...

Jasne ja wszystko rozumiem w końcu człowiek jest tylko człowiekiem. 

A Hegel tylko Heglem ?

10 godzin temu, wau1971 napisał:

Planowane postarzanie produktu

No i po co ten sarkazm...?
Każdej firmie przytrafić się może babol, zwłaszcza tym o masowym charakterze produkcji...
Zwykła statystyka...
Im więcej produkujesz tym większe prawdopodobieństwo pomyłki...
...i nie ważne jest czy jest to HEGEL czy Mercedes...

Także panowie pamiętajcie warto mieć w domu dwa hegle?. Jak jeden zawiedzie to zawsze jest drugi na którym można muzyki posłuchać. 

Niektórych sytuacji po prostu nie da się przewidzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zoromoto napisał:

Słuszna uwaga! Mam jeszcze koc azbestowy to go owinę ?

Widzę lewy kanał masz już podciągnięty rurą do komina ?A mówiliście że Ampki takie super hiper a tu takie gotowe krematorium ??Pewnie jakaś lewizna ??

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.