Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Za radą Klechy postanowiłem sprawdzić jak gra H200 jako końcówka mocy. 

Polecam zakupić sobie coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-balancera-xh-2s-z-przewodem-wtyk-3pin-2-54r-9242634808?snapshot=MjAyMC0wOS0xNVQxNDo0NDowMi43NDhaO2J1eWVyO2ExMTZjNmVhMjE1Mzc4NmY3YjNkMmJjMGU5NDRkMTE1OWI0ZGVlMmQ2MTA4YWNmNGIxMzYwMDk5YWIwMGQxMGM%3D

x2

plus:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-xlr-neutrik-nc3fxx-zenskie-wtyk-xlr-3pin-8220497791?snapshot=MjAyMC0wOS0wNVQxMjo0MTowOC4wNjFaO2J1eWVyO2M4ZmUxMmIxMzdjNGE3NmI4MzJlMzIxOTc3MTZlZWQzMjA3OGEyN2IyNjMxOTgzNTE5N2I4OTM5YjQwMzVmMzQ%3D

Zrobić coś takiego:

 

20200917_195113.jpg.ea630966f9473f93a72051ea6fa8040f.jpg

i podłączyć tutaj:

 

20200913_215115.jpg

Przy H300 myślę, że można zrobić taki sam manewr

 

no i podłączyć do DAC oczywiście i posłuchać.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na tą chwilę ogłaszam w klubie sprzedaż H100, Okolice Bydgoszczy/ Torunia. Cena ok 4 000, przywieziony ze Szwecji, od pierwszego właściciela , pełne opakowanie, pilot, instrukcja, kopia dowodu zakupu. Więcej info na priv. Możliwy odsłuch oczywiście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę u Ciebie MarekP. też wmontowane AN Kaisei, dla mnie największą zmianę przyniosły? A sprawdzenie jako końcówki też polecam? Tylko skręcić potencjometr głośności w DACu lub źródle, bo końcówka daje pełną mocą? Jak podłączyć dokładny opis zrobiłem.

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie odsluschalem w salonie top hifi wzmak Hegel h190 razem z kolumnami Elac Vela fs407 i powoem szczerze ze bylo rewelacyjnie. Dzwiek byl gladki, bardzo organiczny z platyczna srednica, wogole nie klujaca a bardzo selenktywna gora. Dzwiek nial niesamowite wypelnienie od gory do dolu. Instrynenty narezzcie mialy mase, nie byly odchudzone I mega dociarzenie. Sluchalem nuz kilku wzmakow do 20.tys i one wszystkie brzmia po lrostu chudo z duzo mniejszym dociarzeniem.  Teraz pytanie czy z tymi kolumnami na Heglu h390 moze byc nuz tylko lepiej niz na h190. Czy jednak one maja inna sygnature dzwieku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu 390ka ma wyraźnie lepsze wszystkie cechy ktore wymieniłeś. To ta sama sygnatura ale w jeszcze lepszym wydaniu... 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cybermike1 napisał:

Witam. Panowie odsluschalem w salonie top hifi wzmak Hegel h190 razem z kolumnami Elac Vela fs407 i powoem szczerze ze bylo rewelacyjnie. Dzwiek byl gladki, bardzo organiczny z platyczna srednica, wogole nie klujaca a bardzo selenktywna gora. Dzwiek nial niesamowite wypelnienie od gory do dolu. Instrynenty narezzcie mialy mase, nie byly odchudzone I mega dociarzenie. Sluchalem nuz kilku wzmakow do 20.tys i one wszystkie brzmia po lrostu chudo z duzo mniejszym dociarzeniem.  Teraz pytanie czy z tymi kolumnami na Heglu h390 moze byc nuz tylko lepiej niz na h190. Czy jednak one maja inna sygnature dzwieku ?

charakter dzwieku ten sam, jednak bedzie sporo lepiej. Te kolumny maja potencjal, zeby zagrac jeszcze lepiej ?https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/h390-vela-fs-407.html ? Wpadnij jeszcze raz posluchac.

Zapraszamy 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Witam. Panowie odsluschalem w salonie top hifi wzmak Hegel h190 razem z kolumnami Elac Vela fs407 i powoem szczerze ze bylo rewelacyjnie. Dzwiek byl gladki, bardzo organiczny z platyczna srednica, wogole nie klujaca a bardzo selenktywna gora. Dzwiek nial niesamowite wypelnienie od gory do dolu. Instrynenty narezzcie mialy mase, nie byly odchudzone I mega dociarzenie. Sluchalem nuz kilku wzmakow do 20.tys i one wszystkie brzmia po lrostu chudo z duzo mniejszym dociarzeniem.  Teraz pytanie czy z tymi kolumnami na Heglu h390 moze byc nuz tylko lepiej niz na h190. Czy jednak one maja inna sygnature dzwieku ?

Kojarze elacki z którgoś AS , fajne granie . Tak w bezpośrednim porównaniu 390 ma jeszcze większe dociążenie 190 tka brzmi wtedy szczuplej co kto lubi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz, w sobote jade posluchac elaca veli 407 i Hegla h390. Ze swoim zrodlem pojade Lumin D2. I teraz pytanie : ten set zagra z ktorego dac lepiej - z daca Lumina czy z Daca Hegla. Lumin to kosc Wolfson. A Hegel H390 AKM. Z ktorego lepiej podlaczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z dwóch i samemu porównać,masz taką szansę,to grzech nie skorzystać. Nie słuchałem Lumina ale myśle ze z nim bedzie lepiej.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

charakter dzwieku ten sam, jednak bedzie sporo lepiej. Te kolumny maja potencjal, zeby zagrac jeszcze lepiej ?https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/h390-vela-fs-407.html ? Wpadnij jeszcze raz posluchac.

Zapraszamy 

Ze źródłem Lumin dac w Heglu pewnie będzie zbędny, różnice w dakach będą minimalne, ja bym posłuchał Luxmana w cenie H390 i pewnie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Music_FAN napisał:

Ze źródłem Lumin dac w Heglu pewnie będzie zbędny, różnice w dakach będą minimalne, ja bym posłuchał Luxmana w cenie H390 i pewnie będzie lepiej.

Ktorego luxmana ?

47 minut temu, ps39 napisał:

I może się okazać, że jeden będzie lepszy np. do jazzu, a drugi do wokali.

Tak wlanie moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz H120 mierzył pobór mocy w trybie zwanym (żartobliwie) Eco? Bo jak na zwyczaje Skandynawów np. H90 pobierał tyle, że parę takich wzmaków zostawionych na noc mogło przegrzać Bełchatów.... Producent dyskretnie tę wartość przemilcza. Podobno ten model ma "wake up by LAN", czy to oznacza prawdziwe, energooszczędne standby, czy tylko takie samo niby-Eco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem upgrade swojego systemu. Wywaliłem listwę, rozgałęźnik, condycjoner zwał jak zwał. Nigdy więcej nie ma to jak kabel prosto z gniazdka. Wszystko się poprawiło Hegel przez listwę się dusił nie dostawał tego czego oczekiwał czystego prądu. Listwa za bardzo fitrowała prąd I ciekawe po co. Teraz bas jest taki, że mnie w fotel wgniata. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shiver07 napisał:

Panowie zrobiłem upgrade swojego systemu. Wywaliłem listwę, rozgałęźnik, condycjoner zwał jak zwał. Nigdy więcej nie ma to jak kabel prosto z gniazdka. Wszystko się poprawiło Hegel przez listwę się dusił nie dostawał tego czego oczekiwał czystego prądu. Listwa za bardzo fitrowała prąd I ciekawe po co. Teraz bas jest taki, że mnie w fotel wgniata. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

Jaki miales kondycjoner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shiver07 napisał:

Wcześniej miałem furutecha teraz Isotek. Jak dla mnie zbędna rzecz która negatywnie wpływała na dźwięk. Wyeliminowałem słabe ogniwo. 

Tak, tylko takie podejście nie wszędzie się sprawdzi.

Masz swój własny domek z porządną instalacją, to o.k.

W blokach wielomieszkaniowych,  ja mieszkam w  takim, gdzie mieszka ok 1200 ludzi, a więc sprzet jest narazony na wszelkie zakłócenia i to słychać.

W porze późno wieczornej, kiedy już większość śpi, nie używa urządzeń brzmienie jest naprawdę fajniejsze. 

U mnie kondycjoner zrobił robotę w porównaniu z listwą, nawet taką bez złożonego filtra, podobnie w porównaniu ze ścianą. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shiver07 napisał:

Panowie zrobiłem upgrade swojego systemu. Wywaliłem listwę, rozgałęźnik, condycjoner zwał jak zwał. Nigdy więcej nie ma to jak kabel prosto z gniazdka. Wszystko się poprawiło Hegel przez listwę się dusił nie dostawał tego czego oczekiwał czystego prądu. Listwa za bardzo fitrowała prąd I ciekawe po co. Teraz bas jest taki, że mnie w fotel wgniata. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

Też mam podobne odczucia 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MacP napisał:

Czy jakiś posiadacz H120 mierzył pobór mocy w trybie zwanym (żartobliwie) Eco?

Sam sobie odpowiadam (może to kogoś jeszcze zainteresuje), bo zmierzył to p. Marek Lacki w recenzji z "Audio-Video" pisząc:

W recenzji modelu H90 zwróciliśmy uwagę, że tryb gotowości jest niemal tak samo prądożerny jak bieg jałowy (pracujący wzmacniacz bez obciążenia), ponieważ jego rola ograniczała się do odłączenia wyświetlacza. W nowym modelu ten problem rozwiązano – uśpiony H120 wykazuje śladowy pobór mocy (nasz watomierz dał odczyt 0,0 W mocy czynnej), podczas gdy moc pobierana z gniazdka na biegu jałowym jest taka sama, jak w H90 i wynosi ok. 25 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shiver07 napisał:

Wcześniej miałem furutecha teraz Isotek. Jak dla mnie zbędna rzecz która negatywnie wpływała na dźwięk. Wyeliminowałem słabe ogniwo. 

Zrodlo lub dac tez bez kondycjonera wpiales? A co z czarnym tlem - czyli przejrzystoscia i czystoscia w dzwieku nie pogorszylo sie bez kondycjonera? Bo u mnie bez kondycjonera przejrzysyosc i klarownosc jest sporo gorsza - mowie o podpieciu zrodla i daca, bo wzmak wpiety w sciane zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Też mam podobne odczucia 

Sam kabel , w zależności od producenta jest filtrem . Wpinanie filtra we filtr nie ma sensu . Nabyłem jakiś czas temu Pytona Pana Edmunda i producent sam zaleca aby przewodu nie wpinać pod listwę z filtrem. Taki efekt . kiedy kabel jest bezpośrednio w sieci lub w listwie bez filtra jest najlepszy a kabel to mistrzostwo świata . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shiver07 napisał:

Panowie zrobiłem upgrade swojego systemu. Wywaliłem listwę, rozgałęźnik, condycjoner zwał jak zwał. Nigdy więcej nie ma to jak kabel prosto z gniazdka. Wszystko się poprawiło Hegel przez listwę się dusił nie dostawał tego czego oczekiwał czystego prądu. Listwa za bardzo fitrowała prąd I ciekawe po co. Teraz bas jest taki, że mnie w fotel wgniata. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

W kondycjonarach jest przeważnie jedno lub 2 gniazda które są bajpasem z sieci, do wzmacniacza właśnie. Do tych filtrowanych podłącza się źródła...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak na marginesie recenzji – śmieszy mnie skala subiektywizmu takich ocen. Opisując Hegla H90 magazyn „Audio-Video” dał mu ocenę… high-end, wielokrotnie zresztą wyśmiewaną. To serio dobry sprzęt, ma wiele zalet, ale bez przesady! Tak samo oceniono Rösta.  Ale o ok. 20% droższy od H90 i pozycjonowany podobnie jak Röst (choć od niego tańszy!) nowy model H120 ma niemal taki sam (jednak też ulepszony) układ wzmacniacza plus o wiele lepszy DAC. Wiele recenzji stawia go wyżej niż Röst (brzmieniowo niemal utożsamiany z H90 i różniący się od niego duperelami). Tymczasem załapał się na kategorię „B”...

Hegle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoromoto napisał:

W kondycjonarach jest przeważnie jedno lub 2 gniazda które są bajpasem z sieci, do wzmacniacza właśnie. Do tych filtrowanych podłącza się źródła...

Właśnie o tym mówię. Wzmak był tam wpięty. Po wpięciu go bezpośrednio w ścianę zmieniło się wszystko na plus. 

1 godzinę temu, MacP napisał:

...tak na marginesie recenzji – śmieszy mnie skala subiektywizmu takich ocen. Opisując Hegla H90 magazyn „Audio-Video” dał mu ocenę… high-end, wielokrotnie zresztą wyśmiewaną. To serio dobry sprzęt, ma wiele zalet, ale bez przesady! Tak samo oceniono Rösta.  Ale o ok. 20% droższy od H90 i pozycjonowany podobnie jak Röst (choć od niego tańszy!) nowy model H120 ma niemal taki sam (jednak też ulepszony) układ wzmacniacza plus o wiele lepszy DAC. Wiele recenzji stawia go wyżej niż Röst (brzmieniowo niemal utożsamiany z H90 i różniący się od niego duperelami). Tymczasem załapał się na kategorię „B”...

Hegle.jpg

No rzeczywiście śmiech na sali. 

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Tak, tylko takie podejście nie wszędzie się sprawdzi.

Masz swój własny domek z porządną instalacją, to o.k.

W blokach wielomieszkaniowych,  ja mieszkam w  takim, gdzie mieszka ok 1200 ludzi, a więc sprzet jest narazony na wszelkie zakłócenia i to słychać.

W porze późno wieczornej, kiedy już większość śpi, nie używa urządzeń brzmienie jest naprawdę fajniejsze. 

U mnie kondycjoner zrobił robotę w porównaniu z listwą, nawet taką bez złożonego filtra, podobnie w porównaniu ze ścianą. 

Zgadza się nie w każdym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 08:16, Cybermike1 napisał:

Witam. Panowie odsluschalem w salonie top hifi wzmak Hegel h190 razem z kolumnami Elac Vela fs407 i powoem szczerze ze bylo rewelacyjnie. Dzwiek byl gladki, bardzo organiczny z platyczna srednica, wogole nie klujaca a bardzo selenktywna gora. Dzwiek nial niesamowite wypelnienie od gory do dolu. Instrynenty narezzcie mialy mase, nie byly odchudzone I mega dociarzenie. Sluchalem nuz kilku wzmakow do 20.tys i one wszystkie brzmia po lrostu chudo z duzo mniejszym dociarzeniem.  Teraz pytanie czy z tymi kolumnami na Heglu h390 moze byc nuz tylko lepiej niz na h190. Czy jednak one maja inna sygnature dzwieku ?

Bierz heńka H390 nie pożałujesz. 

 

 

 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.