Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego opisałem prosty przykład, że nie wystarczy mieć heńka i wszystko już będzie grało tak jak powinno. U każdego zagra inaczej. Akustyka, kolumny, kable, źródło każdy dąży to swojego celu na zasadzie prób i błędów. U kogoś kolumny za 10 tys. zagrają obłędnie a u kogoś się wogóle nie sprawdzą lepiej zagrają mu kolumny za połowę tej ceny itp. itd. No ale to nasze hobby i na tym to polega, dlatego życzę wszystkim nowym posiadaczom hegli o cierpliwość bo to bardzo ważne w budowaniu systemu a hegle to bardzo dobre wzmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam płytę to testu waszych Heńków. 

W słuchajcie się i wyciągnijcie wnioski czy można jeszcze coś zmienić wyciągnąć na plus czy może coś kuleje w waszym systemie. 

Screenshot_20201003_122308.jpg

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem dzis h390 plus elac vela 407 i troche luxmana 505ux2. Niestety odsluch odbyl sie po airplayu i ipada. H190 gral gesciej, barwniej od h390. Ale w H390 wszystko inne na plus. Mega dynamika, pelna kontrola na vela(niespozyte sily basu a slucham sporo muzyki klubowej z bitem, ale nie tylko rowniez jazz, blues, rock). Lepsza rozdzielczosc duzo lepsza separacja instrumentow. Scena szeroka ale i gleboka. I co mi sie najbardziej spodobalo on buduje scene od lini glosnikow w glab. Nigdy na sluchacza. Niektore wzmacniacze wypychaja scene przed glosniki na sluchacza on tego absolutnie nie robi. Przez to dzwiek jest niemeczacy mozna go analizowac i jednoczesnie jest on gladki i przyjemny ale nie suchy(tak jak a luxmanie 505ux2). Luxman gral jasniej, mniej barwnie, bardziej analitycznie i nie mial tego pierwiasta intymnosci z lamp. Hegel390 ma ten pierwiastek ciepla(miekkosci) bedac jednoczesnie analitycznym. Niestety bede jeszcze raz sluchal ze swoim zrodlem lumin d2 gdyz airplay po ipadzie wg mnie moze powodowac straty na dzwieku. 

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shiver07 napisał:

U każdego zagra inaczej.

Zawsze inaczej ?

W dniu 2.10.2020 o 14:16, shiver07 napisał:

Teraz bas jest taki, że mnie w fotel wgniata.

albo znowu Ci się wydaje ?

przecież jak kupowałeś i podpinałeś biżuterię, która właśnie wyrzuciłeś z systemu, to bas pewnie wtedy też był wgniatający....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cybermike1 napisał:

lumin d2

Pytanko: miałeś okazje może słuchać T2 z Heglem ?

właśnie zastanawiam nad T2 vs. Linn DSM Selekt vs. Moon D280 Mind 2 vs. Auralic Vega G2.1 ?

Wszystkie miałem w jakimś okresie czasu oprócz Lumina T2 i tego muszę sciągnąć, bo nigdzie blisko nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, will66 napisał:

Zawsze inaczej ?

albo znowu Ci się wydaje ?

przecież jak kupowałeś i podpinałeś biżuterię, która właśnie wyrzuciłeś z systemu, to bas pewnie wtedy też był wgniatający....

 

No ale nie tak jak teraz. Jest bardzo duża różnica w brzmieniu. Tylko jak kupowałem Hegla to już miałem tą całą biżuterię. Żałuję tylko, że wcześniej tego nie sprawdziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, will66 napisał:

Pytanko: miałeś okazje może słuchać T2 z Heglem ?

właśnie zastanawiam nad T2 vs. Linn DSM Selekt vs. Moon D280 Mind 2 vs. Auralic Vega G2.1 ?

Wszystkie miałem w jakimś okresie czasu oprócz Lumina T2 i tego muszę sciągnąć, bo nigdzie blisko nie ma. 

Nie sluchalem t2. Ale luminy to gladkie analogowe granie. Auralic wydal mi sie ostrzejszy szczegolnie na gorze. Najlepiej sluchac w domu ze swoim setem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cybermike1 napisał:

 Najlepiej sluchac w domu ze swoim setem

Tylko w swoim pomieszczeniu; pytałem tylko o wrażenia, bo nie znam tego modelu jeszcze. Dzięki. 
 

2 godziny temu, shiver07 napisał:

Żałuję tylko, że wcześniej tego nie sprawdziłem

pisałem o tym parę w tej zakładce; mam w pomieszczeniu 2 linie: dedykowaną na Gigawacie i typowy zwykły drut elektryczny z dobrej miedzi ? nigdy nie usłyszałem różnicy przełączając pomiędzy tymi liniami, zarówno prosto do gniazdka w ścianie jak i przez Blockery i listwy, cuda wianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shiver07 napisał:

W słuchajcie się i wyciągnijcie wnioski czy można jeszcze coś zmienić wyciągnąć na plus czy może coś kuleje w waszym systemie. 

...zanim się wsłucham pozwól że zapytam, tobie jakie wnioski pozwoliła wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cybermike1 napisał:

Sluchalem dzis h390 plus elac vela 407 i troche luxmana 505ux2. Niestety odsluch odbyl sie po airplayu i ipada. H190 gral gesciej, barwniej od h390. Ale w H390 wszystko inne na plus. Mega dynamika, pelna kontrola na vela(niespozyte sily basu a slucham sporo muzyki klubowej z bitem, ale nie tylko rowniez jazz, blues, rock). Lepsza rozdzielczosc duzo lepsza separacja instrumentow. Scena szeroka ale i gleboka. I co mi sie najbardziej spodobalo on buduje scene od lini glosnikow w glab. Nigdy na sluchacza. Niektore wzmacniacze wypychaja scene przed glosniki na sluchacza on tego absolutnie nie robi. Przez to dzwiek jest niemeczacy mozna go analizowac i jednoczesnie jest on gladki i przyjemny ale nie suchy(tak jak a luxmanie 505ux2). Luxman gral jasniej, mniej barwnie, bardziej analitycznie i nie mial tego pierwiasta intymnosci z lamp. Hegel390 ma ten pierwiastek ciepla(miekkosci) bedac jednoczesnie analitycznym. Niestety bede jeszcze raz sluchal ze swoim zrodlem lumin d2 gdyz airplay po ipadzie wg mnie moze powodowac straty na dzwieku. 

Widzę że słyszymy tak samo, nie chciałem Ci pisać nic wcześniej o luxmanie żeby Cię nie nastawiać zawsze lepiej z czysta głową posłuchać na własne uszy i wybrać dla siebie lepszy, ale jak dla mnie to sprzęty dla innych słuchaczy kto polubi Hegla nie kupi Luxmana i odwrotnie. Miałem dokładnie zawsze te same skojarzenia w Heglu czuć ten lampowy pierwiastek ale i jest analitycznie. Gdzie indziej z taką analityka wchodzi suchość nie do przyjęcia dla mnie. Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacm napisał:

Widzę że słyszymy tak samo, nie chciałem Ci pisać nic wcześniej o luxmanie żeby Cię nie nastawiać zawsze lepiej z czysta głową posłuchać na własne uszy i wybrać dla siebie lepszy, ale jak dla mnie to sprzęty dla innych słuchaczy kto polubi Hegla nie kupi Luxmana i odwrotnie. Miałem dokładnie zawsze te same skojarzenia w Heglu czuć ten lampowy pierwiastek ale i jest analitycznie. Gdzie indziej z taką analityka wchodzi suchość nie do przyjęcia dla mnie. Pozdrawiam. 

 

Tak potwierdzam to co piszesz Luxman to dalej dobre granie ale do innego odbiorcy jak ktos bardzo bardzo lubi analize to Luxman pewnie pokaze wiecej ale kosztem barwy. Faktem jest ze sluchalem 505 ux2 niewiem jak wyzsze modele. Ale wydaje mi sie ze Luxman tak to sobie upatrzyl i to kontynuja. To tez troche przeciwna strona grania vs Accuphase.

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 09:20, m4tech napisał:

...zanim się wsłucham pozwól że zapytam, tobie jakie wnioski pozwoliła wyciągnąć?

Wrażenie jest takie jakby przede mną stał fortepian znaczy, że właśnie Hegel to robi czyli robi to cholernie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shiver07 napisał:

Wrażenie jest takie jakby przede mną stał fortepian znaczy, że właśnie Hegel to robi czyli robi to cholernie dobrze. 


To wrażenie o którym piszesz według mojej percepcji w audio bardziej zależy od źródła i akustyki niż od wzmacniacza.

Oczywiście wzmacniacz bierze w tym udział ale mniejszy mz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak po części że w wybitnej akustyce co byś nie wstawił zagra dobrze. To znaczy że fortepian może brzmieć jak fortepian na wielu wzmacniaczach jednak niewiele już  wzmacniaczy będzie potrafiło zbudować scenę 3d z dokładnością że usłyszymy przesunięcie instrumentów o kilka centymetrów, zagra duże składy bez zlewania się instrumentów itd itp. Oczywiście akustyka jest najważniejsza ale im dalej w las tym każdy szczegół nabiera odrębnego znaczenia, procentowy wkład w całość zaczyna mieć mniejsze znaczenie niż sam fakt że dany element musi zwyczajnie być na odpowiednim poziomie i dane wartości wnieść do systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, m4tech napisał:

w audio bardziej zależy od źródła i akustyki

jeżeli masz na myśli nagranie i jego rzetelną realizację, to ja jestem za ?  a akustyka ma nie zaśmiecać oryginalnego nagrania i tworzyć fake sceny.

najlepsze są właśnie nagrania zrealizowane  z myślą o wiernością zbliżonej do koncertu live i wtedy każdy klocek z takim nagraniem wypadnie dobrze lub b. dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 17:14, m4tech napisał:


To wrażenie o którym piszesz według mojej percepcji w audio bardziej zależy od źródła i akustyki niż od wzmacniacza.

Oczywiście wzmacniacz bierze w tym udział ale mniejszy mz

Gra cały system , każda jego składowa ma ogromne znaczenie a akustyka pomieszczenia największe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesc po wsi niesie ze wiatr zawial sprzyjajacy a lądowanie bedzie jak nic z telemarkiem ?

Nota koncowa? ...nie zdradze ? to dzialka freja

1 godzinę temu, jacm napisał:

Freju, Cezar, Zoro. 

Chyba już czas założyć klub spełnionych melomanów Amphionowo-Heglowy ?

Mam nazwe, ze za duzo nas juz na muszkieterow to niech bedzie Wojownicze Żolwie Ninja ? "WŻN" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu bede pisał wszystko każdy z was muszkieterów już coś tam wie , bo z każdym z osobna relacjonuje na bieżąco , to po składajcie to sobie w całość i napiszcie za mnie , bo ja jak juz wiadomo w pisaniu opowieści ręce itp kuleje Dobre paczki i tyle , najbardziej mnie zaskakuje to ze radzą sobie nawet w takich małych klitkach jak moja , owszem zdaje sobie sprawę że nie rozwijają do końca skrzydeł ale i tak jest zajebiscie , zaznaczę tylko ze grają teraz z pre P4A mk2 i końcówką H4se

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze stropy masz solidne bo to już tyle waży że w normalnej chacie mogło by podłogę zarwać. Pamiętam jak taszczylem takie H4 to pomyślałem że powinni do tego dawać w zestawie jakiś podnośnik czy co bo ręce to się wyrywały ze stawow żeby to dźwignąć. 

Heh no to mamy 4 do zera dla Ampków ?. Kto posłucha ten już ma spokój. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200A się zmodził i stoi he nawet nie podłączyłem , słuchałem najpierw po wymianie kondów na mundki wiadomo z 3tygodnie wygrzewki i  poprawa znaczna względem noverów ,mozna powiedzieć w skrócie że prawie wszystko uległo poprawie ,lepsza kontrola czystość drive oddech ,separacja , a teraz wrócił z wymiany kondów audio note kasei 4szt jednego nie wsadzał bo powiedział że to nie ma żadnego sensu  i jakieś tam rubicony jeszcze były zamienione na nichicony , zabrałem od Pana Mariana mojego osobistego fachmana i h200A nawet nie włączony brak czasu , dlatego że trafiła mi sie ta końcówka h4se z pre i narazie latam na tym ?

Porównywać jak by tego sie nie powinno ? po za tym nie wiem jak teraz zagra h200A po wygrzaniu , ale tak  przed całym modem h200A a po wymianie samych zasilających mundorfów to przede wszystkim tez dostał odrobine gładkości , bo sam w sobie jest moim zdaniem trochę brudny ten przekaz w standardzie i bardzo szybko dzwięki  były wygaszane  .

Natomiast  końcówka hegla H4se to lochopedia jakich mało hee, ale Jacm już wiem jak sie go nosi samemu i można to zrobić bez problemu ,oczywiście na krótkich odcinkach ;))

Dzwięk hmm to elektrownia monstrum ? na poczatku wywalało mi korki ale juz wiem dlaczego bo myslałemze mam zbyt małą wartość 10A na swojej osobnej linii i owszem zmieniłem na 16A ale wina jest po naszej stronie  ,taki piec jak wyłączamy to za nim go włączymy spowrotem trzeba odczekać z 10-15min , inaczej wywali korek  na stówę za każdym razem , co do dzwięku no jest kozak i tyle ? chodza pogłoski że jest przesadnie detaliczny że wszystkiego jest za dużo i że męczy itp,, itd a ja uważam że gówno prawda to świetny koniec mocy do którego trzeba podejść jak ze wszystkich  Heńkach dopieścić kablami uspokoić trochę dobrą miedziawką  lub hybryda zarówno w sygnale jak i w sieciówkach ,bezpiecznik też swoją minimalna robotę wnosi bo jak przy takiej elektrownii można dać bezpiekę zwykłą tanią szklaną rurkę ,  sam dzwięk jest  mega mega gładki szybki z niesamowitą kontrolą w każdym z pasm , bass wgniata nic nie rozlewa po prostu masz ucisk na klate i dopiero za pół sekundy masz czas na oddech ?? po za tym wszystko jest na swoim miejscu żadnych niedomówień ,przy dobrej realizacji moim zdaniem nie ma szans żadna integra , po prostu nie utrzyma tego w takich ryzach i tak długo ile potrzeba , to jest oczywiście moje zdanie  nie każdy musi się ze mną zgadzać ??

A wracając jeszcze do amphionów to wiadomo xenon mam chyba po Jacmie ale wędrowały z tego co pamiętam z rozmów z Atos Portos i Aramis ? Kolumny przy których już od jakiegoś czasu nie włączam telewizora ,nie dlatego że je katuje docieram itp hee po prostu słucham całych albumów z tidala ,dają taki jakiś dziwny spokój;) nie mylić z zamuleniem bo to szybkie paczki otwarte ale nie nachalne .

Jak to mój kolega 60+ wczoraj skwitował są kompletne nic im nie brakuje , a jak brakuje to szukać gdzie indziej wąskich gardeł , dobra starczy tego lukru , ps; czekam na przelew ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacm napisał:

Dobrze ze stropy masz solidne bo to już tyle waży że w normalnej chacie mogło by podłogę zarwać. Pamiętam jak taszczylem takie H4 to pomyślałem że powinni do tego dawać w zestawie jakiś podnośnik czy co bo ręce to się wyrywały ze stawow żeby to dźwignąć. 

Heh no to mamy 4 do zera dla Ampków ?. Kto posłucha ten już ma spokój. 

Ci co mieszkają w Lubinie KGHM Polska Miedz to znają temat he , pod nami wszędzie są wyrobiska , bloki czy wieżowce tutaj muszą spełniać inne normy ,po za tym to że wieżowiec tańczy raz na dwa tygodnie to  norma ,fajnie błędnik wtedy pracuje na 8 piętrze hee ,także musze mieć dużo biżuterii w postaci podkładek antywibracyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Prewwit napisał:

Dobry opis? freju a jak według Ciebie wypadają wokalne i przestrzeń H4SE vs H200?

Trudne sprawy oglądam ? powiem tak zmieniłem teraz mnóstwo gratów h200A stoi od miesiąca co chwila coś modzone jest no i teraz te ampki , przestrzeń i wokale na plus dla końcówki juz pisałem to jest inna liga inne granie zupełnie . tutaj jest mega mega czysto zero brudu a przestrzeń wiadomo inna skala ,choć wiem że pokój mnie ogranicza , np AP sitara 25 sie nie zgrały z h4se i pre p4mk2 po prostu za szybko sie darły za słabe już lepiej sie wpasowały kef ls50 bo one jak by więcej prądu zjadały i przekaz był bardziej wyrafinowany ,ale znowu kefy mają swoje niedomagania to nie jest granie takie do końca naturalne jak w ampkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.