Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, misiek x napisał:

Widzę ze dyskusja jak z dzieciakiem a póżniej pretensje że nie na temat. Jacm myslałem że jesteś poważny facet ale jednak się myliłem. To co teraz napisałeś świadczy tylko o Tobie.

Misiek  dałbyś nam spokój bo my już stare chłopy problemy z trzymaniem moczu już możemy mieć w tym wieku a ty nas pociskasz i będzie wstyd przed Grażynami. A że przypominamy pomału sektę która na każde pytanie jakie auto najlepsze odpowiada, kup Hegla to sens rozmowy z takimi oszołomami jest nikły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacm napisał:

Misiek  dałbyś nam spokój bo my już stare chłopy problemy z trzymaniem moczu już możemy mieć w tym wieku a ty nas pociskasz i będzie wstyd przed Grażynami. A że przypominamy pomału sektę która na każde pytanie jakie auto najlepsze odpowiada, kup Hegla to sens rozmowy z takimi oszołomami jest nikły. 

? Made my day

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiek x napisał:

Pozdrowiłeś ? Będzie wiedziała od kogo.?

Tak Misiu pozdrowiona zbuchala się zdrowo pyta czy to ten co łazi z gaciami z drachą po klatce i myśli że to zwabi laski  i dziękuje Ci za ubaw z rana. A to koment od niej. 

d1b33eb6c68366447f829cdd1fbee4a4.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu na forum wrze. Temperatura rośnie. Jak zawsze Hegel to gorący temat hehe. Miał może ktoś u siebie Hegel Mohican co myślicie sądzicie czy warto go kupić? Mam okazję go mieć nowego za pół ceny. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Mohicana od kilku lat w parze z H360. Kapitalny odtwarzacz, ciepły, analagowy a przy tym szczegółowy. Nawet z kiepskiej realizacji wyciągnie maksa, tak, że da się tego z przyjemnością słuchać a realizacje wybitne wprawiły w zdumienie niejednego mojego gościa.  Dla mnie najlepszy produkt Hegla, bez dwóch zdań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiek x napisał:

Cezar, jeżeli tak to odebrałeś to nie mam problemu żeby tutaj Ciebie przeprosić. Czasami emocje biorą górę .

Misiek spoko, zrozum że trafiłeś na ludzi którzy znaleźli swój dźwięk i tutaj się gromadza. Taki człowiek jak wcześniej siedział tylko kombinował co chwilę tak teraz skupia się juz na innych sprawach bo kiedy chce to siada i muzyka gra tak jak lubi. Gram z heglem już 6 lat i wiem że na 100% jak kiedyś przyjdzie ochota na zmianę to będzie to kolejny hegel ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar jest ok. i ja to doskonale rozumiem. Sam miałem hegle przez jakiś czas i było dobrze,znalazłem coś lepszego (jak dla mnie ) i tez jest spoko. Zobacz tylko co napisałem o połączeniu z amphionami .....nie ze to połaczenie jest złe , tylko że nie można tak jednoznacznie tego okreslać, każdy musi sam posłuchać. Gdyby tak było to każdy heglowiec miałby amphiony a tak przecież wiekszość słucha na innych kolumnach ,w innych pomieszczeniach o reszcie toru nie wspomnę. Przecież każdy ma też inny gust i preferencje co do dżwięku. Napisałem to a tutaj od razu wiadro pomyj albo lekceważące i ironiczne podejście. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, misiek x napisał:

Cezar jest ok. i ja to doskonale rozumiem. Sam miałem hegle przez jakiś czas i było dobrze,znalazłem coś lepszego (jak dla mnie ) i tez jest spoko. Zobacz tylko co napisałem o połączeniu z amphionami .....nie ze to połaczenie jest złe , tylko że nie można tak jednoznacznie tego okreslać, każdy musi sam posłuchać. Gdyby tak było to każdy heglowiec miałby amphiony a tak przecież wiekszość słucha na innych kolumnach ,w innych pomieszczeniach o reszcie toru nie wspomnę. Przecież każdy ma też inny gust i preferencje co do dżwięku. Napisałem to a tutaj od razu wiadro pomyj albo lekceważące i ironiczne podejście. 

Forum nigdy nie zastąpi rozmowy na żywo. Przeczytaj jeszcze raz posty jacma gdzie rzucił swoją sprawdzona propozycja po czym ja uargumentowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 06:58, jacm napisał:

Zmień na Amphion Xenon i zapomnisz już o zmianach

Ja odbieram to jednoznacznie.

 

W dniu 22.10.2020 o 06:58, jacm napisał:

możliwe że na zawsze

słowo - MOZLIWE - odnosi się do na zawsze , nie do -   mozliwe zapomnisz

 

Zawsze mozna było napisac ,spróbuj takiego połączenia bo u mnie i kilku kolegów się to sprawdza a nie ZMIEŃ na amphiony i zapomnisz o zmianach .Chyba to jednoznacznie sugeruje ze nie ma nic lepszego . Jezeli mnie pamiec nie myli podobnie pisałeś o kef ls50 , teraz o amphionach . Moze za rok ,dwa czy pięć znajdziesz coś lepszego , nigdy nie mów nigdy. Dotyczy to tez hegla.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiek x napisał:

Freju ,nikt nikomu nie grozi. Jeszcze raz napiszę 

ps-a tak nawiasem mówiąc to pisalismy na priv jakiś czas temu i Twoje zdanie o heglu było zgoła inne niz na forum

Z heglem miałem różne przygody i czasem nawet i tu na forum pisałem że mam nerwa na firmę za oszczędności w komponentach , czytałem to co pisaliśmy żadnej tam jazdy z heglem nie było tylko o te komponenty temat był poruszany ,po za tym nadal uważam że Mimetism15.2  jest lepszy od h200 ? w org wersji , ale czas pokazał że jednak charakter zwycięża i nalot lampowy nie jest dla mnie ,bo Mimetism15.2 jest wystawiony na sprzedaż za 12tys używka, więc jak by nie ta póła 8tys $ new ,to jest prze kozacki piec ale nie dla mnie jednak się okazało.

Ps; co do grózb to takie odniosłem wrażenie i myślę że nie tylko ja ,ale ok fajnie zagaiłeś teraz i  dla mnie jest po temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misiek x napisał:

Ja odbieram to jednoznacznie.

 

słowo - MOZLIWE - odnosi się do na zawsze , nie do -   mozliwe zapomnisz

 

Zawsze mozna było napisac ,spróbuj takiego połączenia bo u mnie i kilku kolegów się to sprawdza a nie ZMIEŃ na amphiony i zapomnisz o zmianach .Chyba to jednoznacznie sugeruje ze nie ma nic lepszego . Jezeli mnie pamiec nie myli podobnie pisałeś o kef ls50 , teraz o amphionach . Moze za rok ,dwa czy pięć znajdziesz coś lepszego , nigdy nie mów nigdy. Dotyczy to tez hegla.

Ja inaczej to rozumiem więc ciężko odnieść mi się do twojej interpretacji. 

Co do Ls50 tak to świetne monitorki które stroiłem chyba ze 3 lata i grały u mnie tak jak nigdzie indziej gdzie ich sluchalem ale pisalem nieraz że jestem świadom ich ograniczeń. Ampki zniosły ograniczenia i dla nich gram teraz w 40 a nie 16 metrach bo tak lubią najbardziej. Pole manewru przy tych kolumnach jest ogromne stroisz reszta systemu jak tylko ci się podoba dlatego prawdopodobieństwo że się sprawdza jest tak duże. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! będę robił naklejki na amphiony dla mnie i dla Zorra na model mk1 tylna ścianka i może logo na front  , w sensie kolega będzie mi je robił w firmie ,jak ktoś chętny to pisać , temat za free tylko wiadomo koszty wysyłki na swoje bary bierzemy , termin jeszcze nie znany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było tak napisać od razu ? Cezar  zobacz tylko wasze wpisy i reakcję na mój post (Twoją ,zorra i jacm) ,ale ok. nie ma problemu ,zareagowaliście tak nie inaczej, ja również . Teraz popiszmy o heglu i nie zaśmiecajmy. 

ps- mam takie wrażenie ,że obojetnie co bym tutaj nie napisał to działam na waszą 3kę jak płachta na byka. ?

ps2-to do Cezara nie do Ciebie Freju?

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacm napisał:

2 są bardzo ale to bardzo łatwo ustawne w pomieszczeniach. Bardzo dużo wybaczają akustyce

Pierwszy raz słyszę,  żeby  głośniki "wybaczały" akustyce, co to za teoria?

Dźwięk to fala, która koreluje z pomieszczeniem, ścianami itd. wielkości fizyczne w przypadku tych kolumn omijają jakieś prawa fizyki, czy co? 

Nie ma czegoś takiego, po co dorabiać ideologię kolumnom, pomieszczenie ma swoje mody niezależnie od tego, czy dana częstotliwość jest generowana z głośnika producenta A, czy producenta B.

 

4 godziny temu, artdm napisał:

Używam Mohicana od kilku lat w parze z H360. Kapitalny odtwarzacz, ciepły, analagowy a przy tym szczegółowy. Nawet z kiepskiej realizacji wyciągnie maksa, tak, że da się tego z przyjemnością słuchać a realizacje wybitne wprawiły w zdumienie niejednego mojego gościa.  Dla mnie najlepszy produkt Hegla, bez dwóch zdań. 

Też miałem na testach ok tygodnia,bardzo dobry odtwarzacz, ale w bezpośrednim porównaniu z tym co mam wypadł tylko inaczej, niekoniecznie lepiej. Porównania były łeb w łeb,  były tez w odstępach czasowych z zamiana okablowania etc. 

Powiem więcej, z mojego źródła było więcej nasycenia w barwie, ale jednocześnie smaczki były wyraźniej słyszalne niż z Mohikana, to pewno efekt tego, że player Hegla jabydelikatniej akcentował wydarzenia z dalszych planów.

Nie pytajcie mnie o źródło,  bo wybuchnie gównoburza, nie mam zamiaru udowadniać komuś swoich racji.

Mogę tylko potwierdzić, że Mohikan to faktycznie bdb player, ale popełnił bym błąd wydając ok 15tys na zmiany raczej zwane skokiem w bok, a nie progres.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Pierwszy raz słyszę,  żeby  głośniki "wybaczały" akustyce, co to za teoria?

Dźwięk to fala, która koreluje z pomieszczeniem, ścianami itd. wielkości fizyczne w przypadku tych kolumn omijają jakieś prawa fizyki, czy co? 

Nie ma czegoś takiego, po co dorabiać ideologię kolumnom, pomieszczenie ma swoje mody niezależnie od tego, czy dana częstotliwość jest generowana z głośnika producenta A, czy producenta B.

 

 

 

Sir.jax bo to są inteligentne kolumny bardzo podatne na audiovodu filozofie,przeczące  prawu akustyki.

Nie ujmując nic przetwornikom Seasa.

Posiadałem dawno temu kolumny na tych głośnikach i w swojej klasie cenowej grają nawet przyzwoicie.Dobrze zaaplikowane grają ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Mogę tylko potwierdzić, że Mohikan to faktycznie bdb player, ale popełnił bym błąd wydając ok 15tys na zmiany raczej zwane skokiem w bok, a nie progres.

Mówię tutaj o kwocie około 11 tys. Za Hegel Mohican. Nigdy bym nie zapłacił tyle kasy chyba 20 tys.bo to głupota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żeby zakończyć temat Amphionów w tym klubie bo ewidętnie to powoduje napiecia. Możemy sobie o nich pogadać w klubie Amphiona to po pierwsze, po drugie nie ma co ich polecać bo prawdopodobieństwo że ktoś może ich posłuchać nie mówiąc o zakupie jest znikome... 

36 minut temu, malvern1 napisał:

Posiadałem dawno temu kolumny na tych głośnikach

Mówisz zapewne o seas z serii prestige, jednak Amphiony mają wersję zmodyfikowana na zamowienie i do dziś stosowane w monitorach studyjnych. To tak dla ścisłości... 

Koniec tematu... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shiver07 napisał:

Mówię tutaj o kwocie około 11 tys. Za Hegel Mohican. Nigdy bym nie zapłacił tyle kasy chyba 20 tys.bo to głupota. 

Dzisiaj w Top Hifi kosztuje nowy 15tys bez złotówki ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem z ciekawości na ofertę Top hifi i np. sprzedaje h390 za 20k pln - generalnie sporo spuścili na produktach Hegla, ceny zrobiły się atrakcyjne ? 
A drugie dla mnie zaskoczenie, bo nie śledzę firmy na codzień, to oferta custom produktów do KD: wzmacniacze wielokanałowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice ? Trzeba będzie wziąć 390 na warsztat i odsłuchać czy potrafi cokolwiek więcej w stosunku do 300 ?

chociaż najchętniej to kupiłbym wzmacniacz bez dac; czysty analog a tego Hegel na razie nie oferuje..

Chociaż w sumie ma: H30 ?

albo h20...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, will66 napisał:

Nice ? Trzeba będzie wziąć 390 na warsztat i odsłuchać czy potrafi cokolwiek więcej w stosunku do 300 ?

chociaż najchętniej to kupiłbym wzmacniacz bez dac; czysty analog a tego Hegel na razie nie oferuje..

Chociaż w sumie ma: H30 ?

albo h20.

Możliwości są duże, dlatego kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupiłem w 2016r. swojego H360 to wiele osób podśmiewało się ze mnie co ja zrobiłem. Dla mnie wzmacniacz znakomity jak to @jacm pisał. Jedyne co mi nie odpowiadało to to, że nadawał się tylko do robienia dyskoteki w domu bo o normalnych odsłuchach na normalnym poziomie głośności w moich skromnych metrach nie było mowy. Wytrzymałem z nim 1,5 roku i pozbyłem się. Zanim doszedłem o co chodzi z Heglem było już za późno. Ten wzmacniacz zagra zawsze tak jakie mu się poda kolumny. Nic mie zabierze, nic nie doda. Stąd niezadowolenie wielu użytkowników. Wystarczy poszukać kolumn odpowiadających swoim wymaganiom brzmieniowym. Teraz z chęcią bym wrócił do niego ale już nie jest produkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem oprzeć się wrażeniu że 360ka była ukłonem w stronę kolumn podstawkowych, które często są niskiej skuteczności i mają pewne ograniczenia w dolnym paśmie. Dociążenie w tym zakresie wydaje się wtedy jak najbardziej sensowne. Z wydajna podłogówka może być nieco problematycznie. 

Ciekaw jestem opinii użytkowników 360ki którzy grają na podstawkowych??? 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.