Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnich testach Hegla H190 posiadacz modelu H300 zrelacjonowal mi to tak: pod wzgledem barwy i glebi zjadl H300 (cytuje doslownie co uslyszalem od klienta)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

po ostatnich testach Hegla H190 posiadacz modelu H300 zrelacjonowal mi to tak: pod wzgledem barwy i glebi zjadl H300 (cytuje doslownie co uslyszalem od klienta)

Nie słuchałem żadnego z wymienionych ,ale jeśli porównanie było do tego co ma w domu a h190 odsłuchiwał u was w salonie to co w tym dziwnego ,akustyka zagrała ? jeśli to było we Wrocku bo tam macie pokoik niczego sobie z dobrą akustyką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, freju napisał:

h190 odsłuchiwał u was w salonie to co w tym dziwnego ,akustyka zagrała

miał wypożyczony do domu, nie pokusiłbym się inaczej o użycie słowa "porównanie"

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

po ostatnich testach Hegla H190 posiadacz modelu H300 zrelacjonowal mi to tak: pod wzgledem barwy i glebi zjadl H300 (cytuje doslownie co uslyszalem od klienta)

Potwierdzam, wg mojej oceny barwa H190 jest nawet ciekawsza/przyjemniejsza niż w modelu H360....

 

9 godzin temu, zoromoto napisał:

Ja nie mogłem oprzeć się wrażeniu że 360ka była ukłonem w stronę kolumn podstawkowych, które często są niskiej skuteczności i mają pewne ograniczenia w dolnym paśmie. Dociążenie w tym zakresie wydaje się wtedy jak najbardziej sensowne. Z wydajna podłogówka może być nieco problematycznie. 

Ciekaw jestem opinii użytkowników 360ki którzy grają na podstawkowych??? 

U mnie H360 grał przez jakiś czas z Dynaudio Contour 1.4,   i m.in. przez bas go sprzedałem bo mimo że był rozciągnięty i dość zróżnicowany to niestety atak był "spłaszczony", nie było tzw. wykopu. Ale wiadomo... Dynaudio ze starszych serii to niełatwe kolumny, dopiero na końcówkach mocy pokazały jak powinny zagrać...

9 godzin temu, zoromoto napisał:

Ja nie mogłem oprzeć się wrażeniu że 360ka była ukłonem w stronę kolumn podstawkowych, które często są niskiej skuteczności i mają pewne ograniczenia w dolnym paśmie. Dociążenie w tym zakresie wydaje się wtedy jak najbardziej sensowne. Z wydajna podłogówka może być nieco problematycznie. 

Ciekaw jestem opinii użytkowników 360ki którzy grają na podstawkowych??? 

U mnie H360 grał przez jakiś czas z Dynaudio Contour 1.4,   i m.in. przez bas go sprzedałem bo mimo że był rozciągnięty i dość zróżnicowany to niestety atak był "spłaszczony", nie było tzw. wykopu. Ale wiadomo... Dynaudio ze starszych serii to niełatwe kolumny, dopiero na końcówkach mocy pokazały jak powinny zagrać...

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie... ale w moim przypadku nie po to trzymałem takiego potwora jak H360 aby z basem operował gorzej niż lampowy Unison...
Natomiast fakt że z innymi kolumnami w dużym pomieszczeniu było lepiej... Odnoszę się jedynie do tezy że H360 mógł być strojony pod kolumny podstawkowe - myślę że tak nie było... 

Edytowane przez GrzesiekP

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zgadza się H200A też niestety nie podniósł moich byłych contour 1.4 ,było w miarę fajnie do pewnego stopnia na volumenie , a tu widzę że nawet h360 sobie z nimi nie radził ? ciekawe czy by teraz moje h4se je fajnie poprowadziła ,hmm już się tego nie dowiem ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GrzesiekP napisał:

Odnoszę się jedynie do tezy że H360 mógł być strojony pod kolumny podstawkowe - myślę że tak nie było... 

Dzieki za opinię ? Ja grałem na nim pół roku i bez żalu sprzedałem, ale jak wyszła 390ka to już nie było odwrotu... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 13:41, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

po ostatnich testach Hegla H190 posiadacz modelu H300 zrelacjonowal mi to tak: pod wzgledem barwy i glebi zjadl H300 (cytuje doslownie co uslyszalem od klienta)

Bardzo specyficzny klient musiał być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 04:42, GrzesiekP napisał:

Potwierdzam, wg mojej oceny barwa H190 jest nawet ciekawsza/przyjemniejsza niż w modelu H360....

 

W dniu 28.10.2020 o 05:00, marcinmarcin napisał:

 

A nie macie trochę wrażenia że zawsze wina głośników?

 

oczywiście, że kolumny grają jedne z pierwszych skrzypiec ? 

Zawsze krytyczny jest trójkąt: wzmacniacz, kolumny, pomieszczenie. Te trzy rzeczy mają swój indywidualny punkt „clipping’u” - jak wzmacniacz - których nie powinno się przekraczać.    
Z moich doświadczeń z Heglami w moim mniejszym pomieszczeniu (20m2, zaadoptowane projektowo), najlepsza synergia zachodziła z H100 - zaraz ktoś powie wtf... taka jest moja obserwacja. Oczywiście przy założeniu, ze h100 był w stanie napędzić kolumny,  po wielu testach z rożnymi Heglami, najgorzej u mnie wypadł H360 - winę zwaliłem na zbyt dużą moc wzmacniacza, sposób wzmacniania i wypełniania kubatury pomieszczenia. 
Dlatego przetestuję też niżej: h190 oraz h390 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marek K. napisał:

Bardzo specyficzny klient musiał być.

no nie wiem czy specyficzny, ale tutaj wyzej tez ktos pisal podobnie 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no nie wiem czy specyficzny, ale tutaj wyzej tez ktos pisal podobnie 

miałem parę dni H190 u siebie ,  H300 w ciągłym użytkowaniu i jestem podobnego zdania że H190 trochę lepiej wypada, nie tak żeby jakoś za nim wielce tęsknić ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4tech napisał:

miałem parę dni H190 u siebie ,  H300 w ciągłym użytkowaniu i jestem podobnego zdania że H190 trochę lepiej wypada, nie tak żeby jakoś za nim wielce tęsknić ale jednak

A ja miałem H190 i H90, gdzie z tego porównania bardziej mnie się podobał ten drugi.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sir.jax napisał:

A ja miałem H190 i H90, gdzie z tego porównania bardziej mnie się podobał ten drugi.

?

Jacek wpadnij po 390 jeszcze ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 10:25, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

no nie wiem czy specyficzny, ale tutaj wyzej tez ktos pisal podobnie 

No dobrze ale jak jest mocowo z tymi wzmacniaczami bo ktoś znów pisął, że H90 lepiej wypadł od H190. Mam do napędzenia Gato FM-8 w pomieszczeniu małym ok 12m. Miałem lampę na KT88 i nie podpasowało mi to całkiem. Zdaję sobie sprawę, że mocniejszy Hegel będzie lepszy ale mając H360 w 2016r miałem ten problem właśnie, że trzeba było rozkręcić na pół gwizdka ???.

 

Edytowane przez Marek K.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marek K. napisał:

No dobrze ale jak jest mocowo z tymi wzmacniaczami bo ktoś znów pisął, że H90 lepiej wypadł od H190. Mam do napędzenia Gato FM-8 w pomieszczeniu małym ok 12m. Miałem lampę na KT88 i nie podpasowało mi to całkiem. Zdaję sobie sprawę, że mocniejszy Hegel będzie lepszy ale mając H360 w 2016r miałem ten problem właśnie, że trzeba było rozkręcić na pół gwizdka ???.

 

ale w Heglach tak jest, tak samo w Rotelach, od 0 do 30 nic się nie dzieje, trzeba kręcić, to nie ma nic wspólnego z wydajnością prądową. 

Wpadnij z kolumnami na odsłuch i posłuchamy jednego i drugiego modelu obok siebie w tych samych warunkach.

Zapraszamy ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegle generalnie wszystkie tak mają, że trzeba je trochę podkręcić a przy nisko skutecznych głośnikach wiadomo, jeszcze trochę bardziej gałka w prawo. Nie wierzę, że takie H360 nie dało rady Gato Fm-8. Ja mam bardzo prądożerne paczki (ATC SCM40) i na przykład takie H200 sobie nie poradziło, H300 już lepiej ale nie do końca a H360 już tak. Chociaż jak dostały do współpracy McIntosha MA7000 to było jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, artdm napisał:

Hegle generalnie wszystkie tak mają, że trzeba je trochę podkręcić a przy nisko skutecznych głośnikach wiadomo, jeszcze trochę bardziej gałka w prawo. Nie wierzę, że takie H360 nie dało rady Gato Fm-8. Ja mam bardzo prądożerne paczki (ATC SCM40) i na przykład takie H200 sobie nie poradziło, H300 już lepiej ale nie do końca a H360 już tak. Chociaż jak dostały do współpracy McIntosha MA7000 to było jeszcze lepiej.

Nie miałem jeszcze wtedy Gato kolumn. H360 dawał radę bez problemu ale tylko wtedy jak się głośno słuchało. Ja bym chciał coś takiego co gra od samego dołu.

Czasami mam ochote posłuchać wieczorem w spokoju muzyki i nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marek K. napisał:

Nie miałem jeszcze wtedy Gato kolumn. H360 dawał radę bez problemu ale tylko wtedy jak się głośno słuchało. Ja bym chciał coś takiego co gra od samego dołu.

Czasami mam ochote posłuchać wieczorem w spokoju muzyki i nie da się.

Włożę kij w mrowisko, ale Atoll ładnie i równo gra od niskich poziomów 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie H200 gra dobrze, przy każdym poziomie głośności. W naszym klubie to już widzę 200W na kanał to mało, gdzie większość ludzi nawet 100W nie ma?

30 minut temu, marcinmarcin napisał:

Włożę kij w mrowisko, ale Atoll ładnie i równo gra od niskich poziomów 

Co użytkownik to różne opinie, jak czytam i rozmawiam to nie każdemu pasują niskie w Atollach. Może kiedyś osobiście się przekonam?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Włożę kij w mrowisko, ale Atoll ładnie i równo gra od niskich poziomów 

Ale, który Atoll? Ja Atolla chciałem kupić dawno temu jak jeszcze grały u mnie Bowersy. Atoll IN200SE. 
tak się złożyło, że później kupiłem Hegla ale ten znowu nie zagrał z Bowersami (i się zaczeło).

Znam wiele takich wzmacniaczy grających  już od niskich poziomów głośności. Tylko chodzi o to żeby to jeszcze spasowało z moimi kolumnami. Jeszcze teraz w tym szalonym czasie gdzie Covid utrudnia praktycznie wszystko, ciężko zorganizować odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek K. napisał:

Ale, który Atoll? Ja Atolla chciałem kupić dawno temu jak jeszcze grały u mnie Bowersy. Atoll IN200SE. 
tak się złożyło, że później kupiłem Hegla ale ten znowu nie zagrał z Bowersami (i się zaczeło).

Znam wiele takich wzmacniaczy grających  już od niskich poziomów głośności. Tylko chodzi o to żeby to jeszcze spasowało z moimi kolumnami. Jeszcze teraz w tym szalonym czasie gdzie Covid utrudnia praktycznie wszystko, ciężko zorganizować odsłuchy.

Mam in100se, właśnie dość ladnie się zgrał z BW, ale basu dużo jest. (nie wszyscy lubią) 

28 minut temu, Prewwit napisał:

U mnie H200 gra dobrze, przy każdym poziomie głośności. W naszym klubie to już widzę 200W na kanał to mało, gdzie większość ludzi nawet 100W nie ma?

Co użytkownik to różne opinie, jak czytam i rozmawiam to nie każdemu pasują niskie w Atollach. Może kiedyś osobiście się przekonam?

Bo to specyficzne granie, musi się spodobać

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja słuchałem Atolli z serii 200, jeszcze tych pierwszych z Viennami 3 way.

Za to w zajebistych warunkach akustycznych, u kogoś kto ma pojęcie w temacie akustyki.

Takiego basu nie słyszałem już dawno, jeśli w ogóle, a wokale wręcz się materializowały.

Okablowanie VDH.

P.S.

Akustyki nie naprawisz żadnym wzmacniaczem.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

No widzisz, a ja słuchałem Atolli z serii 200, jeszcze tych pierwszych z Viennami 3 way.

Za to w zajebistych warunkach akustycznych, u kogoś kto ma pojęcie w temacie akustyki.

Takiego basu nie słyszałem już dawno, jeśli w ogóle, a wokale wręcz się materializowały.

Okablowanie VDH.

 

A mnie Vienny korca akurat ? może któreś zagoszczą u mnie...  A co do basu u mnie - mam dość dobra akustykę, dźwięk jest bardzo dynamiczny i głęboki. Bas schodzi do 30Hz bez problemu, ale jest go dużo. Żona jest zachwycona, ale ona mi zawsze rozkręcała subwoofer że 20 procent więcej. Ja bym czasem wolał trochę mniej basu 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek K. napisał:

że później kupiłem Hegla ale ten znowu nie zagrał z Bowersami (i się zaczeło

Kolego , Ameryki nie odkryłeś . To że Hegel nie gra z Bowersami to już dawno było wiadomo, mało tego . Wzmacniacz Hegla nie gra z żadnymi głośnikami na aluminium, czyli seasy też można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Sprawdzone są SS i tego najlepiej się trzymać. Jeszcze nie słyszałem by połączenie SS plus Hegel zagrało źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.