Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rzeczy to tylko w Norwegi...
Kupiłem JMLab 920.1 w idealnym stanie za 2K, używkę H80 za 2K4, nówkę H160 za 5K6, używkę BDP-105D za 2K4 a teraz 2.0m PR Rocket 88 SBW PK-BFAS za 0K7
Wszystkie od pierwszych właścicieli...
Norwegia to piękny kraj...
 

Dreamy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Prewwit napisał:

Według mnie najlepiej to polutować takie banany https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-bananowy-kacsa-bp-303g-zloto-24k-7351106439 na to można dać koszulkę termokurczliwą.

Miałem też Rocket 22 zero różnicy w graniu, z tego co wiem to tylko różnica w średnicach, Rocket 88 to już inna sprawa.

Takie właśnie kacsa używam, porządnie polutowane. Bardzo ciasno wchodzą i dużą powierzchnią przewodzą prąd. Ale jak ktoś woli voodoo to skręci, albo jeszcze lepiej skręci do wtyczki, przecież opór i złe połączenie nie przeszkadza, grają kable ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wau1971 napisał:

Takie rzeczy to tylko w Norwegi...
Kupiłem JMLab 920.1 w idealnym stanie za 2K, używkę H80 za 2K4, nówkę H160 za 5K6, używkę BDP-105D za 2K4 a teraz 2.0m PR Rocket 88 SBW PK-BFAS za 0K7
Wszystkie od pierwszych właścicieli...
Norwegia to piękny kraj...
 

Serio, za 700PLN kupię w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deltastudio napisał:

To jeden z tych, które chętnie bym posłuchał. Tyle, że teraz kupić taki o długości ok. 2,5mb za 1500PLN to raczej trudno:(

Zdarzają sie tańsze . Cały zeszły tydzień na Finnie leżała R88 tylko 2x2m za jakieś 820zł . Teraz patrze ale w końcu ktoś go kupił . 

Jeżeli masz dość jasno grajacy sprzęt to coś z Van den Hula a jeżeli z kolei granie Twojego sprzętu po ciemniejszej stronie to może Chordy ze średniej półki .

Roket 44 również wart uwagi .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wau1971 napisał:

To byłem ja...
Poszedł za Kr. 1750,-
 

Starszy model ale fajny drut . Mam nowszą wersję/z nowszymi wtykami i jest bardziej uniwersalna niż Chor Signature XL którego też posiadam ale on już tylko do ciepło grajacych klocków. 

3 minuty temu, deltastudio napisał:

Riczi75, wiem, że jesteś tam na miejscu. Jakbyś znalazł coś w podobnych pieniądzach, proszę daj znać na priv. Tylko, że potrzebuję coś od 2,5m.

Nie ma problemu jak coś ciekawego się pojawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, deltastudio napisał:

Riczi75, wiem, że jesteś tam na miejscu. Jakbyś znalazł coś w podobnych pieniądzach, proszę daj znać na priv. Tylko, że potrzebuję coś od 2,5m.

Model niżej ale gdybyś był zainteresowany to proszę...
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=195463806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deltastudio napisał:

Ale nieoryginalne wtyki. Sorry, tak mam:) Poza tym, jak już to jednak chciałbym 88.

A co sądzicie o Wireworld equinox i eclipse w wersjach zwykłych i mini i pro?

VDH THE WIND MK II z metra bez wtykow. Ciezko znalezc cos lepszego nawet daleko poza jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deltastudio napisał:

Ale nieoryginalne wtyki. Sorry, tak mam:) Poza tym, jak już to jednak chciałbym 88.

A co sądzicie o Wireworld equinox i eclipse w wersjach zwykłych i mini i pro?

Testowałem u siebie Equinox i Mini Eclipse, miały zastąpić moje Equilibrium String, różnica była lekko na plus. Idąc jednak za poradami z forum i po przeczytaniu kilku opinii Jeffa Day (z positve feedback) zdecydowałem się na Duelund (egzotyczny miedziany cynowany kabel w olejowanym oplocie bawełnianym). Jak dla mnie gra lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Takie właśnie kacsa używam, porządnie polutowane. Bardzo ciasno wchodzą i dużą powierzchnią przewodzą prąd. Ale jak ktoś woli voodoo to skręci, albo jeszcze lepiej skręci do wtyczki, przecież opór i złe połączenie nie przeszkadza, grają kable ?

Znam takich co wlutują kabel w zwrotnice, a od strony wzmacniacza w płytkę PCB, podobno nie ma lepszego połączenia. 

?

Banany BFA, to chyba jedne z lepszych o największym polu powierzchni z jakim można się spotkać w tego typu zakończeniach.

Bardzo dobry wybór.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sir.jax napisał:

Znam takich co wlutują kabel w zwrotnice, a od strony wzmacniacza w płytkę PCB, podobno nie ma lepszego połączenia. 

?

Banany BFA, to chyba jedne z lepszych o największym polu powierzchni z jakim można się spotkać w tego typu zakończeniach.

Bardzo dobry wybór.

Pewnie ominiecie gniazd i polutowane faktycznie najlepsza opcja, tylko trochę jednak kłopotliwa... Te złote kacsa tak ładnie siedzą ze czasem ciężko wyjąć, na dodatek się doskonale lutują - cyna sama się rozlewa i aż klei do powierzchni. Żadne inne wtyki tak ładnie się nie lutowaly. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Pewnie ominiecie gniazd i polutowane faktycznie najlepsza opcja, tylko trochę jednak kłopotliwa... Te złote kacsa tak ładnie siedzą ze czasem ciężko wyjąć, na dodatek się doskonale lutują - cyna sama się rozlewa i aż klei do powierzchni. Żadne inne wtyki tak ładnie się nie lutowaly. 

A użyłeś audiofilnej cyny z domieszką srebra, bo wiesz ta zwykła ma ołów w składzie. 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sir.jax napisał:

A użyłeś audiofilnej cyny z domieszką srebra, bo wiesz ta zwykła ma ołów w składzie. 

?

Ja używam takiej ze sreberkiem, Cardas Quad Eutectic, ale też ma ołów? Polecam, bardzo dobrze się nią lutuje.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sir.jax napisał:

A użyłeś audiofilnej cyny z domieszką srebra, bo wiesz ta zwykła ma ołów w składzie. 

?

Prawilna, polska, ołowiana ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś te z ołowiem są nielegalne. I, fakt tymi bez ołowiu gorzej się lutuje.

19 godzin temu, mojave napisał:

 zdecydowałem się na Duelund (egzotyczny miedziany cynowany kabel w olejowanym oplocie bawełnianym). Jak dla mnie gra lepiej i taniej.

Słuchałem go. Musiałbym jeszcze go posłuchać u siebie i najlepiej w testach 1 do 1 z innymi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, deltastudio napisał:

Od jakiegoś te z ołowiem są nielegalne. I, fakt tymi bez ołowiu gorzej się lutuje.

Słuchałem go. Musiałbym jeszcze go posłuchać u siebie i najlepiej w testach 1 do 1 z innymi.

 

 

https://www.cynel.com.pl/pl/produkty/11-indeks/23-sn60pb40-sw26 są ciągle w sprzedaży ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejciu, wszyscy scrollujący ten dłuuuuugi temat w poszukiwaniu ciekawostek o Heglach tak lubią czytać niekończące się wymiany opinii o lutowaniu kabli do zwrotnic cyną ze srebrem lub bez... ? to czyni dyskusję o Heglach przejrzystą i łatwą do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MacP napisał:

Jejciu, wszyscy scrollujący ten dłuuuuugi temat w poszukiwaniu ciekawostek o Heglach tak lubią czytać niekończące się wymiany opinii o lutowaniu kabli do zwrotnic cyną ze srebrem lub bez... ? to czyni dyskusję o Heglach przejrzystą i łatwą do ogarnięcia.

Po 447 stronach ochów i achów może pora kable polutować ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 16:06, sir.jax napisał:

Tak, tylko takie podejście nie wszędzie się sprawdzi.

Masz swój własny domek z porządną instalacją, to o.k.

W blokach wielomieszkaniowych,  ja mieszkam w  takim, gdzie mieszka ok 1200 ludzi, a więc sprzet jest narazony na wszelkie zakłócenia i to słychać.

W porze późno wieczornej, kiedy już większość śpi, nie używa urządzeń brzmienie jest naprawdę fajniejsze. 

U mnie kondycjoner zrobił robotę w porównaniu z listwą, nawet taką bez złożonego filtra, podobnie w porównaniu ze ścianą. 

Jaki masz kondycjoner ? Nie odchudzilo ci basu na nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cybermike1 napisał:

problem brumienia w Heglach h390 to jakis blad kontrujcyjny

Widocznie 390 jeszcze nie jest Hi-end ? chociaż u mnie tez czasami zabrumi, ale najcześciej po włączeniu i potem się wycisza - dlatego trzymam cały czas pod prądem i raczej jest cicho ?

5 godzin temu, Cybermike1 napisał:

DC Blocker nie pomaga na to brumieni

mam od lat i nie pomógł w chorobie brumienia żadnemu Heglowi - traktuje Blockera jako dodatkowe gniazda w systemie, a na efekty działania przestałem zwracać uwagę, bo nie zauważyłem oprócz tego, ze jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.