Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rzeczy to tylko w Norwegi...
Kupiłem JMLab 920.1 w idealnym stanie za 2K, używkę H80 za 2K4, nówkę H160 za 5K6, używkę BDP-105D za 2K4 a teraz 2.0m PR Rocket 88 SBW PK-BFAS za 0K7
Wszystkie od pierwszych właścicieli...
Norwegia to piękny kraj...
 

Dreamy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Prewwit napisał:

Według mnie najlepiej to polutować takie banany https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-bananowy-kacsa-bp-303g-zloto-24k-7351106439 na to można dać koszulkę termokurczliwą.

Miałem też Rocket 22 zero różnicy w graniu, z tego co wiem to tylko różnica w średnicach, Rocket 88 to już inna sprawa.

Takie właśnie kacsa używam, porządnie polutowane. Bardzo ciasno wchodzą i dużą powierzchnią przewodzą prąd. Ale jak ktoś woli voodoo to skręci, albo jeszcze lepiej skręci do wtyczki, przecież opór i złe połączenie nie przeszkadza, grają kable ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wau1971 napisał:

Takie rzeczy to tylko w Norwegi...
Kupiłem JMLab 920.1 w idealnym stanie za 2K, używkę H80 za 2K4, nówkę H160 za 5K6, używkę BDP-105D za 2K4 a teraz 2.0m PR Rocket 88 SBW PK-BFAS za 0K7
Wszystkie od pierwszych właścicieli...
Norwegia to piękny kraj...
 

Serio, za 700PLN kupię w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, deltastudio napisał:

To jeden z tych, które chętnie bym posłuchał. Tyle, że teraz kupić taki o długości ok. 2,5mb za 1500PLN to raczej trudno:(

Zdarzają sie tańsze . Cały zeszły tydzień na Finnie leżała R88 tylko 2x2m za jakieś 820zł . Teraz patrze ale w końcu ktoś go kupił . 

Jeżeli masz dość jasno grajacy sprzęt to coś z Van den Hula a jeżeli z kolei granie Twojego sprzętu po ciemniejszej stronie to może Chordy ze średniej półki .

Roket 44 również wart uwagi .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wau1971 napisał:

To byłem ja...
Poszedł za Kr. 1750,-
 

Starszy model ale fajny drut . Mam nowszą wersję/z nowszymi wtykami i jest bardziej uniwersalna niż Chor Signature XL którego też posiadam ale on już tylko do ciepło grajacych klocków. 

3 minuty temu, deltastudio napisał:

Riczi75, wiem, że jesteś tam na miejscu. Jakbyś znalazł coś w podobnych pieniądzach, proszę daj znać na priv. Tylko, że potrzebuję coś od 2,5m.

Nie ma problemu jak coś ciekawego się pojawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, deltastudio napisał:

Riczi75, wiem, że jesteś tam na miejscu. Jakbyś znalazł coś w podobnych pieniądzach, proszę daj znać na priv. Tylko, że potrzebuję coś od 2,5m.

Model niżej ale gdybyś był zainteresowany to proszę...
https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=195463806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, deltastudio napisał:

Ale nieoryginalne wtyki. Sorry, tak mam:) Poza tym, jak już to jednak chciałbym 88.

A co sądzicie o Wireworld equinox i eclipse w wersjach zwykłych i mini i pro?

VDH THE WIND MK II z metra bez wtykow. Ciezko znalezc cos lepszego nawet daleko poza jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, deltastudio napisał:

Ale nieoryginalne wtyki. Sorry, tak mam:) Poza tym, jak już to jednak chciałbym 88.

A co sądzicie o Wireworld equinox i eclipse w wersjach zwykłych i mini i pro?

Testowałem u siebie Equinox i Mini Eclipse, miały zastąpić moje Equilibrium String, różnica była lekko na plus. Idąc jednak za poradami z forum i po przeczytaniu kilku opinii Jeffa Day (z positve feedback) zdecydowałem się na Duelund (egzotyczny miedziany cynowany kabel w olejowanym oplocie bawełnianym). Jak dla mnie gra lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Takie właśnie kacsa używam, porządnie polutowane. Bardzo ciasno wchodzą i dużą powierzchnią przewodzą prąd. Ale jak ktoś woli voodoo to skręci, albo jeszcze lepiej skręci do wtyczki, przecież opór i złe połączenie nie przeszkadza, grają kable ?

Znam takich co wlutują kabel w zwrotnice, a od strony wzmacniacza w płytkę PCB, podobno nie ma lepszego połączenia. 

?

Banany BFA, to chyba jedne z lepszych o największym polu powierzchni z jakim można się spotkać w tego typu zakończeniach.

Bardzo dobry wybór.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

Znam takich co wlutują kabel w zwrotnice, a od strony wzmacniacza w płytkę PCB, podobno nie ma lepszego połączenia. 

?

Banany BFA, to chyba jedne z lepszych o największym polu powierzchni z jakim można się spotkać w tego typu zakończeniach.

Bardzo dobry wybór.

Pewnie ominiecie gniazd i polutowane faktycznie najlepsza opcja, tylko trochę jednak kłopotliwa... Te złote kacsa tak ładnie siedzą ze czasem ciężko wyjąć, na dodatek się doskonale lutują - cyna sama się rozlewa i aż klei do powierzchni. Żadne inne wtyki tak ładnie się nie lutowaly. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Pewnie ominiecie gniazd i polutowane faktycznie najlepsza opcja, tylko trochę jednak kłopotliwa... Te złote kacsa tak ładnie siedzą ze czasem ciężko wyjąć, na dodatek się doskonale lutują - cyna sama się rozlewa i aż klei do powierzchni. Żadne inne wtyki tak ładnie się nie lutowaly. 

A użyłeś audiofilnej cyny z domieszką srebra, bo wiesz ta zwykła ma ołów w składzie. 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

A użyłeś audiofilnej cyny z domieszką srebra, bo wiesz ta zwykła ma ołów w składzie. 

?

Ja używam takiej ze sreberkiem, Cardas Quad Eutectic, ale też ma ołów? Polecam, bardzo dobrze się nią lutuje.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś te z ołowiem są nielegalne. I, fakt tymi bez ołowiu gorzej się lutuje.

19 godzin temu, mojave napisał:

 zdecydowałem się na Duelund (egzotyczny miedziany cynowany kabel w olejowanym oplocie bawełnianym). Jak dla mnie gra lepiej i taniej.

Słuchałem go. Musiałbym jeszcze go posłuchać u siebie i najlepiej w testach 1 do 1 z innymi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, deltastudio napisał:

Od jakiegoś te z ołowiem są nielegalne. I, fakt tymi bez ołowiu gorzej się lutuje.

Słuchałem go. Musiałbym jeszcze go posłuchać u siebie i najlepiej w testach 1 do 1 z innymi.

 

 

https://www.cynel.com.pl/pl/produkty/11-indeks/23-sn60pb40-sw26 są ciągle w sprzedaży ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MacP napisał:

Jejciu, wszyscy scrollujący ten dłuuuuugi temat w poszukiwaniu ciekawostek o Heglach tak lubią czytać niekończące się wymiany opinii o lutowaniu kabli do zwrotnic cyną ze srebrem lub bez... ? to czyni dyskusję o Heglach przejrzystą i łatwą do ogarnięcia.

Po 447 stronach ochów i achów może pora kable polutować ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 16:06, sir.jax napisał:

Tak, tylko takie podejście nie wszędzie się sprawdzi.

Masz swój własny domek z porządną instalacją, to o.k.

W blokach wielomieszkaniowych,  ja mieszkam w  takim, gdzie mieszka ok 1200 ludzi, a więc sprzet jest narazony na wszelkie zakłócenia i to słychać.

W porze późno wieczornej, kiedy już większość śpi, nie używa urządzeń brzmienie jest naprawdę fajniejsze. 

U mnie kondycjoner zrobił robotę w porównaniu z listwą, nawet taką bez złożonego filtra, podobnie w porównaniu ze ścianą. 

Jaki masz kondycjoner ? Nie odchudzilo ci basu na nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Cybermike1 napisał:

problem brumienia w Heglach h390 to jakis blad kontrujcyjny

Widocznie 390 jeszcze nie jest Hi-end ? chociaż u mnie tez czasami zabrumi, ale najcześciej po włączeniu i potem się wycisza - dlatego trzymam cały czas pod prądem i raczej jest cicho ?

5 godzin temu, Cybermike1 napisał:

DC Blocker nie pomaga na to brumieni

mam od lat i nie pomógł w chorobie brumienia żadnemu Heglowi - traktuje Blockera jako dodatkowe gniazda w systemie, a na efekty działania przestałem zwracać uwagę, bo nie zauważyłem oprócz tego, ze jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.