Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, malvern1 napisał:

Grunt,że wyobraźnia pracuje Ci bez zarzutu?

Z tym nie ma problemu czirliderki z szeleszczacymi pomponami też tam były ?

Apropo wyobraźni kumpel zdradził mi sekret jak obciążyć kogoś najgorsza klątwa z możliwych  naprzkład jeśi kogoś sie nie da lubić . Mówi mu się słuchaj stary jak następnym razem będziesz się kochał z żoną i już będzie dochodzić to pomysl wtedy o mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem pewne watpliwposci i oferte usunalem, ale jednak decyzja podjeta i moj h200 leci na sprzedaz:

https://www.olx.pl/oferta/hegel-h200-wzmacniacz-stereo-CID99-IDG6v4w.html

Cena dla osoby z forum - 4k bez targowania juz. Wzmacniacz okazjonalnie brumi na prawym kanale - wspominalem gdzies na forum, ale wspomne i tu, zeby sprawa byla jasna ? Podejrzewam zimny lut, bo brumienie pojawia sie kiedy wzmacniacz pozostaje dluzej wylaczony (kilka dni) i trwa przez minute - dwie po wlaczeniu. Nic co uniemozliwa korzystanie - ot swiadomosc, ze jak przez 2-3 dni nie bedzie wlaczony to po uruchomieniu minute pobrumi. Moze to byc tez te "legendarne brumienie hegli" - nieznam sie moze kwestia naprawy to 3 minuty, a moze nie da sie nic zrobic i tak juz bedzie. 

Mozliwosc odsluchu w szczecinie (z wlasnymi kolumnami, bo moje AP niedawno) albo wysylki za pobraniem. 

W zestawie oprocz wzmacniacza i pilota znajduja sie papiery, oryginalny karton oraz paragon od firmy, ktora mi go sprzedala (paragon z czerwca na lekko ponad 5k) 

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, aliengbl napisał:

Ostatnio mialem pewne watpliwposci i oferte usunalem, ale jednak decyzja podjeta i moj h200 leci na sprzedaz:

https://www.olx.pl/oferta/hegel-h200-wzmacniacz-stereo-CID99-IDG6v4w.html

Cena dla osoby z forum - 4k bez targowania juz. Wzmacniacz okazjonalnie brumi na prawym kanale - wspominalem gdzies na forum, ale wspomne i tu, zeby sprawa byla jasna ? Podejrzewam zimny lut, bo brumienie pojawia sie kiedy wzmacniacz pozostaje dluzej wylaczony (kilka dni) i trwa przez minute - dwie po wlaczeniu. Nic co uniemozliwa korzystanie - ot swiadomosc, ze jak przez 2-3 dni nie bedzie wlaczony to po uruchomieniu minute pobrumi. Moze to byc tez te "legendarne brumienie hegli" - nieznam sie moze kwestia naprawy to 3 minuty, a moze nie da sie nic zrobic i tak juz bedzie. 

Mozliwosc odsluchu w szczecinie (z wlasnymi kolumnami, bo moje AP niedawno) albo wysylki za pobraniem. 

W zestawie oprocz wzmacniacza i pilota znajduja sie papiery, oryginalny karton oraz paragon od firmy, ktora mi go sprzedala (paragon z czerwca na lekko ponad 5k) 

Na co się teraz przesiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shiver07 napisał:

Na co się teraz przesiadasz?

Przesiadlem - na sluchawki ? i okazjonalnie (bardziej do filmow) yamaha pianocraft - gra zadziwiajaco dobrze na swoja cene. 

Przeprowadzam sie na dwa lata (magisterka :D) i nie mam co ze sprzetem zrobic - trzymac sensu nie ma, a w nowym miejscu odpada ?  Sprzedalem juz wszystko poza wzmakiem i puszcze go w chyba naprawde okazyjnej cenie, zeby zamknac juz temat ?

Do pelnowymiarowego stereo wracam za dwa lata pewnie.  

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem ciekawy programik SPECTROID do pomiaru dźwięku w czasie rzeczywistym. Jest to apka na telefon. Co ciekawe częstotliwości odczytuje bezbłędnie. Fajna zabawka, polecam dla ogólnego sprawdzenia. 

Wystarczy puścić na system sygnał testowy 20Hz-20kHz i włączyc apke w miejscu odsłuchowym a ona wyrysuje nam wykres pasma. 

U mnie wyszlo to tak (czerwona linia) 

Screenshot_20201125-195830.jpg

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pieniu75 napisał:

A może mógłby ktoś przetłumaczyć ten wykres. U mnie wyszło tak: 

 

Screenshot_2020-12-07-20-41-35-65.jpg

Myślę, że najlepiej jak by wypowiedziała się osoba która zna się trochę na rzeczy.

Dla mnie jako powiedzmy laika na logikę można wyznaczyć prostą linię poziomą, która mniej więcej przebiegać będzie przez środek wyrysowanego pasma czyli "czerwonych zębów" i wówczas widać jakie są wahania głośności dźwięku w danym przedziale pasma które wskazuje wartość na osi pionowej wyrażona w decybelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha zn się trochę czyli ja. Czuję się wywołany do tablicy. Już wam tłumaczę nieuki jedne. 

Patrzajta uważnie bo dwa razy nie będę powtarzał. 

Wygląda na początku że linia plaska była czyli pacjent nie żył ale po kilku elektrowstrząsach ma się już dobrze nawet nastąpił wzwód w ostatniej części. Widocznie w pokoju pojawiła się  jakas niezła pigóła ??. KONIEC. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacm napisał:

Ha zn się trochę czyli ja. Czuję się wywołany do tablicy. Już wam tłumaczę nieuki jedne. 

Patrzajta uważnie bo dwa razy nie będę powtarzał. 

Wygląda na początku że linia plaska była czyli pacjent nie żył ale po kilku elektrowstrząsach ma się już dobrze nawet nastąpił wzwód w ostatniej części. Widocznie w pokoju pojawiła się  jakas niezła pigóła ??. KONIEC. 

 

Jacm siadaj, pała!!! 

Dobra powiem jak było na prawdę ?

To nie był żaden sygnal testowy.

Śpię na kanapie Iska wpada kochanie proszę zupa. Wstaję i mówię iska nie dosc że zimna to i słona jakas. Niestety szybka garda na górę nie zatrzymała woleja na torbę. Dalej wiadomo obraz wilka wyjącego do księżyca gdzie w końcowej fazie jeszcze głowa talerz roztrzaskała.

Audio to wyboista droga co potwierdza przedstawiony przeze mnie wykres ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 20:04, jacm napisał:

 

Dla potomnych ?

Dziś z pokoju zniknął dywan, pojechał do pralni. Siadam słucham i dwa wnioski. Dzwiek jeszcze równiejszy, płynniejszy bardziej zróżnicowany, analogowy, naturalny, realny. Na minus trochę większy czas pogłosu. 

Pomyślałem sprawdzę jak pokaże to Spectroid. 

Przed

Screenshot_20201124-192957.jpg

Po

Screenshot_20201209-223656.jpg

Czasem banalne rzeczy są warte więcej uwagi niż nam się wydaje o czym przekonałem się poraz kolejny. 

Oczywiście należy zaznaczyć że każde pomieszczenie ma inną akustyke więc absolutnie nie twierdzę że usunięcie dywana wnosi poprawę w każdym przypadku. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

mam problem ze swoim Heglem H80. Od jakiegoś czasu od czasu do czasu ścisza się i nie reaguje regulacja głośności (pilot i pokrętło) - trzeba wtedy wyłączyć i włączyć, żeby zatrybił. Drugi problem to przenikanie się źródeł - np. wybrane OP2 jako źródło z telewizora, ale słychać w tle cichszy sygnał ze źródła balanced (z Azura 851N) - to samo jak przepnę Azura na RCA. Czasem pomaga włączenie i wyłączenie, czasem nie. Pytanie co mu może dolegać, a nawet bardziej gdzie warto go oddać (najlepiej we WRO). Za jakiś czas będę go wymieniał, ale nawet jak do tego dojdzie to chciałbym sprzedać hegla jako sprawnego. 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 16:26, michal_ski napisał:

Cześć, 

mam problem ze swoim Heglem H80. Od jakiegoś czasu od czasu do czasu ścisza się i nie reaguje regulacja głośności (pilot i pokrętło) - trzeba wtedy wyłączyć i włączyć, żeby zatrybił. Drugi problem to przenikanie się źródeł - np. wybrane OP2 jako źródło z telewizora, ale słychać w tle cichszy sygnał ze źródła balanced (z Azura 851N) - to samo jak przepnę Azura na RCA. Czasem pomaga włączenie i wyłączenie, czasem nie. Pytanie co mu może dolegać, a nawet bardziej gdzie warto go oddać (najlepiej we WRO). Za jakiś czas będę go wymieniał, ale nawet jak do tego dojdzie to chciałbym sprzedać hegla jako sprawnego. 

dzięki

Może ktoś pomoże koledze, czy tylko ........??dla hegla. ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 16:26, michal_ski napisał:

Cześć, 

mam problem ze swoim Heglem H80. Od jakiegoś czasu od czasu do czasu ścisza się i nie reaguje regulacja głośności (pilot i pokrętło) - trzeba wtedy wyłączyć i włączyć, żeby zatrybił. Drugi problem to przenikanie się źródeł - np. wybrane OP2 jako źródło z telewizora, ale słychać w tle cichszy sygnał ze źródła balanced (z Azura 851N) - to samo jak przepnę Azura na RCA. Czasem pomaga włączenie i wyłączenie, czasem nie. Pytanie co mu może dolegać, a nawet bardziej gdzie warto go oddać (najlepiej we WRO). Za jakiś czas będę go wymieniał, ale nawet jak do tego dojdzie to chciałbym sprzedać hegla jako sprawnego. 

dzięki

Głównym dystrybutorem jest Top HIFI, więc muszą mieć autoryzowany serwis, ja bym zaczął od nich...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 16:26, michal_ski napisał:

Cześć, 

mam problem ze swoim Heglem H80. Od jakiegoś czasu od czasu do czasu ścisza się i nie reaguje regulacja głośności (pilot i pokrętło) - trzeba wtedy wyłączyć i włączyć, żeby zatrybił. Drugi problem to przenikanie się źródeł - np. wybrane OP2 jako źródło z telewizora, ale słychać w tle cichszy sygnał ze źródła balanced (z Azura 851N) - to samo jak przepnę Azura na RCA. Czasem pomaga włączenie i wyłączenie, czasem nie. Pytanie co mu może dolegać, a nawet bardziej gdzie warto go oddać (najlepiej we WRO). Za jakiś czas będę go wymieniał, ale nawet jak do tego dojdzie to chciałbym sprzedać hegla jako sprawnego. 

dzięki

Może skontaktuj się z @Bumpalump prowadzi serwis chyba w Wałbrzychu. Z drugiej strony z tego co wiem Hegel nie udostępnia schematów, chyba że coś się zmieniło w tej kwestii, to wtedy raczej autoryzowany serwis.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 16:26, michal_ski napisał:

Cześć, 

mam problem ze swoim Heglem H80. Od jakiegoś czasu od czasu do czasu ścisza się i nie reaguje regulacja głośności (pilot i pokrętło) - trzeba wtedy wyłączyć i włączyć, żeby zatrybił. Drugi problem to przenikanie się źródeł - np. wybrane OP2 jako źródło z telewizora, ale słychać w tle cichszy sygnał ze źródła balanced (z Azura 851N) - to samo jak przepnę Azura na RCA. Czasem pomaga włączenie i wyłączenie, czasem nie. Pytanie co mu może dolegać, a nawet bardziej gdzie warto go oddać (najlepiej we WRO). Za jakiś czas będę go wymieniał, ale nawet jak do tego dojdzie to chciałbym sprzedać hegla jako sprawnego. 

dzięki

Jak kolega powyźej pisał . Polecam kontakt z TopHiFi . Ja w zeszłem tygodniu oddałem swoje H2 do nich i juź jest w serwisie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 10:49, zoromoto napisał:

Głównym dystrybutorem jest Top HIFI, więc muszą mieć autoryzowany serwis, ja bym zaczął od nich...

zapraszamy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez czekalismy. Nareszcie ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos byl zainteresowany to sprzedaje troche swoich kabli ?

1. Wireworld Starlight 7 1m (coax)

2. Wireworld chroma 7 1m (usb)

3. Wireworld solistice 8 0,5m (rca) 

Cena do dogadania ?

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać, że mój hegel h200 po dłuzszych namyslach ponownie wystawiony na sprzedaz.

 https://www.olx.pl/oferta/hegel-h200-wzmacniacz-stereo-CID99-IDG6v4w.html

Cena wydaje mi sie dosc okazyjna (4k) - nie chce sie dlugo tluc ze sprzedaza, wiec wystawiam kilka stow nizej niz srednio chodzą. Dla zdecydowanego forumowicza zejde jeszcze 100zl na dobra butelke alkoholu, ktora pomoze w pierwszych odsluchach po zakupie ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.