Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gondolier napisał:

Mam wrażenie, że ustawiasz sobie dźwięk tak jak Ci pasuje - nie bierz tego jako krytyki - bo o to chodzi żeby być zadowolonym z efektów swojej pracy.

Oczywiście że tak jest, ale nie chce modyfikować za bardzo dźwięku. Na razie staram się tylko naprawić to co mam zepsute (akustyka pomieszczenia) a nie wpływać korektorem na charakter grania kolumny czy wzmacniacza (który ogólnie mi się podoba). Generalnie początek zabaw z EQ wział się stad że nie mogłem nigdy ogarnąć dudnień basu - czy miałem monitory z subem, czy jak już przeszedłem na podłogówki, zawsze był z tym problem. - na razie udało mi się stwierdzić że:

1) w związku z tym że nie słyszę róznicy bit perfect/dźwięk z Apo mogę stosować Apo Equalizer bez poświęcania w moim odczuciu nawet odrobiny jakości (słuchalem długo Tidala (tego używam) w trybie Exclusive i bez niego, nie byłem w stanie na ślepo wskazać najmniejszej różnicy).

2) różnica poprawy jakości po niewielkiej korekcie  - filtry REW generowane dla L i R wgrane następnie do Apo Equalizer przynoszą kolosalną poprawę jakości poprzez całkowitą likwidacje dudnień, zniekształceń itp. Mówiąc wprost - nigdy nie miałem lepszego, sprężystego i dynamicznego basu...

3) po korekcie amplitudy koryguje fazę w Rephase - żeby poprawić timing w zakresie możliwie szerokiego zakresu częstotliwości (a przynajmniej ja tak rozumiem) - i tu już jest dużo więcej zabawy - 90% moich prób psuło raczej dźwięk niż go poprawiało...

@slawek.xm a tak pomiar z 0,5m - kolumny mają 4 przetworniki więc starałem się wysokość mniej wiecej na srodku ustawić. - wiem że powinienem to zrobić na 3 razy dla każdego podziału ale niedziela rodzinna ?

 

L_bez korekty_0,5m.jpg

i tu już bez FDW i wygładzania - lewa kolumna, prawa podobnie

19 minut temu, Gondolier napisał:

moje pierwsze pomiary zrobię telefonem - nie mam tidala więc pliki muszę nagrać na CD - może ktoś ma jakaś propozycję czego poszukać w sieci? FLAC czy WAVE?

Na Youtube możesz coś znaleźć - myśle że nie zrobi różnicy ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

a tak pomiar z 0,5m - kolumny mają 4 przetworniki więc starałem się wysokość mniej wiecej na srodku ustawić. - wiem że powinienem to zrobić na 3 razy dla każdego podziału ale niedziela rodzinna ?

zgranie fazowe kolumna ma najlepsze w jednej osi konstrukcji jest ona czasem na wysokości tweetera czasem pomiedzy tweeterem a sredniakiem

generalnie ok 90cm do 95 cm od podstawy kolumny

i na tej wysokosci robi sie pomiar np tak jak Ty z 0,5m

pomiar basu robi się tak jak pisałem z mikrofonem przy środku membrany woofera fale basu sa długie i do 200hz taki pomiar jest wiarygodny i nie zawiera odbic pomiesczenia

aby pomiar reszty pasma czyli od ok 300hz do 20khz nie zaiwrał odbić ustawia sie bramkę czasową by tylko beposredni dźwiek z kolumn był rejestrowany przez mikrofon

Twój pomiar z 0,5m zawiera dźwiek kolumny i odbicia pokoju

ale sam pomiar jest zrobiony dobrze , wygładzając go mozna pokazać jak wyglada dźwiek w pomieszczeniu w zalezności od pasma

wygładzanie robi sie po to by pomiar wygladał bardziej strawnie dla ogladających ale wygładzenie zawsze jest przybliżeniem

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

zgranie fazowe kolumna ma najlepsze w jednej osi konstrukcji jest ona czasem na wysokości tweetera czasem pomiedzy tweeterem a sredniakiem

generalnie ok 90cm do 95 cm od podstawy kolumny

i na tej wysokosci robi sie pomiar np tak jak Ty z 0,5m

Tego mi brakowalo - czyli do mierzenia fazy machnąłem się tylko o jakieś 10cm (mierzyłem mniej więcej na środku lini głośników ) ? zaskoczyła mnie powtarzalność pomiarów - jeżeli nic nie zakłóciło to 60% pomiarów fazy wygladało identycznie dla L i R

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli robisz pomiary porownawcze zawsze rób na tej samej wyskokości w przybliżeniu w osi konstrukcji kolumny

wszystkie głosniki sa tak filrowane by na tej jednej osi współpracowały idealnie

kazdy kąt i kazdy cm ma znaczenie przy pomiarze , inaczej wyglada zgranie fazowqe 10cm niżej i inaczej 10cm wyżej

trzeba ieć świadomośc ,ze kazda kolumne projektuje sie dla jednej jedynej osi odsłuchu i tylko na niej kolumna brzmi tak jak zaplanował konstruktor

dziwię się ,że producenci nie podają w materiałach reklamowych parametru wysokości osi konstrukcji kolumny a jest to jeden z najważniejszych parametrów

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie. Nic mi nie brumi, nie basi, nie buczy. Dźwięk bardzo fajny tyle tylko jakby środek nieco przesunięty o 0,5 w stronę lewego głośnika.

Zrzut ekranu 2021-02-7 o 16.15.53.png

Zrzut ekranu 2021-02-7 o 15.57.23.jpg

Unknown.png

to obliczenia na podstawie https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

Edytowane przez Gondolier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
właśnie problem w tym czego ty od poczatku nie chcesz pojac...

Wlasnie problem polega na tym ze NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA o tym, jak takie systemy DRC funkcjonuja, NIGDY CZEGOS TAKIEGO NIE UZYWALES, a chcesz innych pouczac, jak to sie robi.
to dyskusja z slepym o kolorach.


z mojej strony koniec nauk
pa


trzymam cie za slowo, wystarczy tego rozpowszechniania dezinformacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Takie pytanko: Czy któryś z fachowców od akustyki ma wogóle Hegla? Bo to ogólnie ciekawe są wywdy i potyczki ale może nie do końca w tym wątku... 

200 stron ochów i achów, 260 stron o magicznych kabelkach, parę stron o czymś co może wnieść sporo dobrego nie zaszkodzi w wątku ?

30 minut temu, Gondolier napisał:

Tak to wygląda u mnie.

Bowersy? ? niedawno sprzedałem Preference 5 i trochę mi brakuje tego brzmienia... genialne kolumny w swojej cenie

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
właśnie problem w tym czego ty od poczatku nie chcesz pojac
a mianowicie konstrukcja kolumn zaiwrająca w sobie akustyke pomieszczenia jest kadynalnym błędem
czym innym jest dopasowanie akustyki pokoju do kolumn nawet prez korekcję aczym innym zaprojektowanie kolumny wielodroznej w sposób jaki ty to robisz
a więc dodajesz do charakterystyki głosnika odbicia po czym korygujesz je ustalając podziałły i filtry nie do głosników i chfazy tylko do sumy odpowiedzi głosnika i pokoju
pisałem ci juz ,ze to jest głupota bo prowadzi do popsucia całego układu
bardzo łatwo jest to sprawdzic podłączając glosnik np średniotonowy w przeciwfazie i robiac pomiar wypadkowej charakterystyki
jesli w jakomkolwiek punkcie chaarkterystyka z głosnikiem w fazie  jest powyzej chrakterystyki z głosnikiem w przeciwfazie to znaczy ,ze faza akustyczna połaczonych głosników jest spieprzona i na pewno jesli nie gra to do dupy to nie wykorzystuje sie pełnego potencjału


Po pierwsze, nie masz zielonego pojecia o tym jaka metoda projektuje swoje glosniki, a to co opisales powyzej to bzdury, ktore znowu wypatrzyles w szklanej kuli.

Ale to juz standard, przyzwyczailismy sie do tego.

Ale przejdzmy do twojej hipotezy najlepszego zgrania poszczegolnych torow opartej o optymalnym sumowaniu sygnalow w zakresie podzialu. Tak jest to stara, rozpowszechniona i (czasami) dobrze funkcjonujaca metoda. I stosuje ja np. w samochodach. Tak, w domu tez ja wyprobowalem, w wielu konfiguracjach i zestawach. Ale to nie jest jedyna hipoteza. Sa jeszcze inne. Walkowalismy to juz sto razy, ale ciagle jeszcze tego nie pokapowales.

Zaczne od porownania na chlopski rozum.

Ty to jestes jak taki sredniowieczny rzemieslnik, ktory jedyne narzedzie, ktore zna to mlotek, a jedyny sposob laczenia elementow to zbijanie gwozdziami.
Ale my jestesmy juz 21 wieku i w miedzyczasie wymyslili klejenie, spawanie, skrecanie, zgrzewanie,...

A ty za kazdym razem powtarzasz jak mantra: mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie,...

A teraz na temat tych innych metod/hipotez.

Jest taka hipoteza mowiaca ze optymalne zgranie poszczegolnych kanalow nastepuje wtedy, kiedy pulsy obydwu kanalow w momencie ataku (czyli w tak zwanej Transition Phase) sie pokrywaja. Sa odpowiednie metody wyznaczania tego pokrycia jak np. „Sine Convolution“. Juz dawno temu dyskutowalismy to, ale widocznie bylo to zbyt skomplikowane
Tak, wyprobowalem ta metode.

Inna hipoteza mowi ze optymalne zgranie kanalow nastepuje przy pokryciu pulsow w stanie ustabilizowanym (czyli tzw. Steady State). Tak, ta tez wyprobowalem.

Jeszcze inna hipoteza i metoda jest oparta na oparta na pomiarach dwukanalowych przy uzyciu tzw. Loop Back Adapter (czyli przesuniecia czasowego poszczegolnych kanalow). Tak, ta tez wyprobowalem.

Jest jeszcze inna metoda specyficzna dla mojego systemu Acourate, wyznaczajaca plynna korekcje czasowo-fazowa w oparciu o wzorcowy sygnal DIRAC.

Jest jeszcze hipoteza....

I nie wszystkie z nich prowadza do optymalnego sumowania sie sygnalu w zakresie podzialu, na ktore sie ciagle powolujesz. Bo to, co w ten sposob mierzysz, to sygnal w postaci „Steady State“, czyli cos jak ciagly sinus. Ale muzyka to nie jest ciagly sinus, to krotkie impulsy z atakiem/narastaniem i wybrzmiewaniem.

Long speach short.

Wiele drog prowadzi do Rzymu.

Ja je wszystkie wyprobowalem i intensywnie porownalem!
Do tego wystarczy mi klikniecie myszy!

A ty nie masz ani pojecia o nich, ani mozliwosci zrealizowania tego technicznie, ani bezposredniego porownania przez odsluch, ani (co najgorsze) checi i gotowosci zapoznania sie z tymi metodami.

Jedyne co potrafisz, to zaparcie powtarzac: mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie...

Zamiast zagladac w szklana kule, zainteresuj sie i poznaj pare innych metod.

PS.

Najlepszy efekt z wszystkich dotychczas wyprobowanych metod osiagnalem stosujac rozwiazanie specyficzne dla uzytkownikow Acourate (uzycie sygnalu DIRAC jako wzorzec do wyliczenia czasowej korekcji poszczegolnych kanalow)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy burzą sie w kontekście zaśmiecania wątku

pokazane przez Ciebie pomiary nie tylko tu udowadniają niezbicie ,że mimo opisanych metod nie umiesz skonstruowac poprawnie działającej kolumny, potrafisz tylko zlepic głosniki i wyrównac pasmo wg narzuconego wzorca z jakiejś podrzednej książki

natomiast 90% kolumn na swiecie jest konstruowanych metodami ktore stosuję ja a także największe firmy na swiecie

nie istotna jest metoda tylko wynik końcowy , ktory dla ciebie jest ....na innej galaktyce

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie, mlotek,...

koledzy burzą sie w kontekście zaśmiecania wątku
pokazane przez Ciebie pomiary nie tylko tu udowadniają niezbicie ,że mimo opisanych metod nie umiesz skonstruowac poprawnie działającej kolumny, potrafisz tylko zlepic głosniki i wyrównac pasmo wg narzuconego wzorca z jakiejś podrzednej książki


Najprostszy i najprymitywniejszy sposob „rozprawiania sie z czyms, czego sie nie pokapowalo, to proba zdyskredytowania tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

Mlotek, gwozdzie, mlotek, gwozdzie, mlotek,...

każda z tych konstrukcji jest zaprojektowana moją metodą

skoro tak lubisz młotek i gwoździe zrób sobie którąś i porównaj ze swoimi kolumnami

http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xajas napisał:

Najprostszy i najprymitywniejszy sposob „rozprawiania sie z czyms, czego sie nie pokapowalo, to proba zdyskredytowania tego.

mam dla ciebie jeszcze propozycję

zamierzam zrobic prosty układ 2-way zapraszając do jego zaprojektowania kilku kolegów z róznych firm aby projekt dla forum był opracowany w kilku wersjach konstrukcyjnych

ja robię obudowy i swoją zwrotnice a kazdy z kolegów dostaje głosniki w obudowach i robi wlasny projekt wg uznania , jesli jestes w stanie zronic projekt kolumny tak by opublikowac go na forum i by każdy mógł sam sobie wg Twoich wytycznych poskładac kolumny na zwrotnicy wg twojej filozofii to moge uwzglednic cie w swoich planach , twoja wersja będzie jedną z kilku

jakby co to pisz na pw

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

200 stron ochów i achów, 260 stron o magicznych kabelkach, parę stron o czymś co może wnieść sporo dobrego nie zaszkodzi w wątku ?

E no nie doceniasz nas. My też potrafimy niezła rozpierduchę zrobić, ale u siebie a nie na gościnnych występach ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
mam dla ciebie jeszcze propozycję
zamierzam zrobic prosty układ 2-way zapraszając do jego zaprojektowania kilku kolegów z róznych firm aby projekt dla forum był opracowany w kilku wersjach konstrukcyjnych
ja robię obudowy i swoją zwrotnice a kazdy z kolegów dostaje głosniki w obudowach i robi wlasny projekt wg uznania , jesli jestes w stanie zronic projekt kolumny tak by opublikowac go na forum i by każdy mógł sam sobie wg Twoich wytycznych poskładac kolumny na zwrotnicy wg twojej filozofii to moge uwzglednic cie w swoich planach , twoja wersja będzie jedną z kilku
jakby co to pisz na pw

Dobra zabawa

Aby to funkcjonowalo musisz byc w stanie „przerobic“ wyniki mojego projektu. Abys zrozumial jak to funkcjonuje tutaj w skrocie opis jak taki cyfrowy projekt funkcjonuje.

Dostaje gotowy 2-drozny zestaw glosnikowy, ale bez zwrotnicy.

Najpierw generuje dla niego pliki zwrotnic. Do wyboru mam dowolny typ filtrow z dowolnymi czestoliwosciami podzialu, dowolnego rzedu z dowolnymi opoznieniami z dowolna iloscia kanalow.
Tutaj przyklad NT 2. rzedu przy 2kHz. Opoznienia sa najpierw bez znaczeniaIMG_6115.jpg

Tak to wyglada

IMG_6116.jpg

Przedostatnim krokiem jest stworzenie filtrow, zawierajacych informacje o czestotliwosciach podzialu, opoznieniach, korekcji EQ (linearyzacja przetwornikow) i korekcji fazy.

Te filtry sa generowanane dla kazdego kanalu i dla kazdej czestotliwosci probkowania z wybrana dokladnoscia

IMG_6117.jpg

Wynikiem sa filtry - pliki WAV, po jednym dla kazdego kanalu/czestotliwosci probkowania (Corxxxx.wav)

IMG_6118.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, paul klacska napisał:

Narazie, to dostaliście wp***dol na własnym podwórku.?????

Paul, ja tu tylko widzę że to twoja wataha się napie.... na naszym podworku, a my mamy niezły ubaw ? ale znajdźcie już sobie inna piaskownicę... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przechodzimy do krytycznego punktu.

Musisz miec DSP/system ktory ma zabudowany Convolver, ktory:

1. jest w stanie zinterpretowac te wygenerowane filtry (czyli te 16 plikow WAV)
2. jest w stanie rozdzielic stereofoniczny sygnal na 2x2 kanaly (uzywajac te powyzsze filtry)
3. jest w stanie wyslac te 4 sygnaly na 4 koncowki mocy
Czyli albo masz 4-kanalowy DAC, albo wielokanalowy Audio Interface.
4. do tych czterech koncowek mocy podlanvczasz twoj dwodrozny zestaw glosnikowy bez zwrotnic.

Najlepiej uzyj jednej koncowki Hegel C54 albo dwie H20

Moge wygenerowac cale mnostwo roznych zestawow zwrotnic roznych typow, z roznymi podzialami, roznymi opoznieniami,...
Jaki system / DSP chcesz uzyc, by zrealizowac ten ostatni krok -> implementacja tych roznych filtrow z wielokanalowym DAC/Power Amp i mozliwosc wyboru przelanczania i porownywania tych roznych filtrow?

Jesli nie jestes w stanie tego zrealizowac, calosc jest nierealistyczna.


Pominalem caly proces szukania optymalnych parametrow fitrow i stosowania tych wczesniej wspomnianych metod wyznaczania opoznienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zoromoto napisał:

Paul, ja tu tylko widzę że to twoja wataha się napie.... na naszym podworku, a my mamy niezły ubaw ? ale znajdźcie już sobie inna piaskownicę... 

Faktycznie zrobiło się najpierw kablarsko, później za sprawą "ekipy" z audio mitów poszło w pomiary. 

To ciekawy temat pomiary akustyki pomieszczenia, ale jest do tego stosowny wątek.

Brakuje tu jeszcze szymonuff i innych Irkuff III i będzie bajzel jak w audio mitach

Miszczowie rozpierdalania wątków..., jak tak dalej pójdzie to każdy klub zaznaczą swoją obecnością jak kundle znaczą swój teren, naszczają nasrają i pójdą dalej.

To forum od jakiegoś czasu spada na psy, jeszcze łapią się na to nowi userzy, ale z czasem też widzą kto jest kto.

Ch... komu do tego, że ktoś chce sobie samopoczucie poprawiać kablami, słyszy jego sprawa.

Jest tu przecież kilku, którzy obok kabli potrafią docenić wpływ akustyki i robią to dostępnymi środkami, na ile mogą i na ile małżowina pozwoli.

Też jestem w tej grupie, doceniam kabelki i adaptacje akustyczną, wiem że te same pieniądze wydane na jakiś zasilający kabel włożone w poprawę akustyki przyniosą bardziej wymierny efekt poprawy brzmienia.

Ale nikogo nie przekonuję na siłę...do swoich racji. 

Z drugiej strony jest wielu( znam takich) a jakże, którzy zamiast zająć się akustyką i ewentualnym dopieszczeniem systemu jakimiś kabelkami, wolą w nieskończoność przerzucać wzmacniaczami, albo innymi źrodlami dźwięku, kolumnami i wciąż szukają, wciąż są w tym samym miejscu. Nie wiem, może to lubią. 

A czasem wystarczy niewiele, aby pozostać z systemem na dłużej (akustyka).

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Z drugiej strony jest wielu( znam takich) a jakże, którzy zamiast zająć się akustyką i ewentualnym dopieszczeniem systemu jakimiś kabelkami, wolą w nieskończoność przerzucać wzmacniaczami, albo innymi źrodlami dźwięku, kolumnami i wciąż szukają, wciąż są w tym samym miejscu. Nie wiem, może to lubią.

Jeden jeździ jednym autem 10 lat i jest happy, inny co roku zmienia....your call?
 

Audio rownież ma takie swoje „specjalizacje” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, paul klacska napisał:

Narazie, to dostaliście wp***dol na własnym podwórku.?????

A kto powiedział że to koniec imprezy. Czekamy z niecierpliwoscia na Twoje złote myśli. Słuch i czytanie wykresów nie jest twoja mocna strona, ale może czymś zaskoczysz a moze tylko znów poprawisz klubowiczom humor. ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

A kto powiedział że to koniec imprezy. Czekamy z niecierpliwoscia na Twoje złote myśli. Słuch i czytanie wykresów nie jest twoja mocna strona, ale może czymś zaskoczysz a moze tylko znów poprawisz klubowiczom humor. ?

W tym momencie się podaję, w kategorii nadwornego głupka przegrywam z tobą w przedbiegach. Nawet nie startuje z tobą w tej kategorii, wygraną masz jak w banku. Nie jestem w stanie przebić twojego kanału na YouTube ???, i dziwnych teorii. Szczególnie tej nowej o wpływie zmiany priorytetów w windzie na dźwięk. ?????

W porównaniu z tobą , to ja jestem leszcz.????

A tak na poważnie, to ja mogę z tobą pogadać w momencie jak wejdziesz na mój poziom sprzętowy. A do tej pory baw się w tej piaskownicy z kolegami z waszej paczki. Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, paul klacska napisał:

W tym momencie się podaję, w kategorii nadwornego głupka przegrywam z tobą w przedbiegach. Nawet nie startuje z tobą w tej kategorii, wygraną masz jak w banku. Nie jestem w stanie przebić twojego kanału na YouTube ???, i dziwnych teorii. Szczególnie tej nowej o wpływie zmiany priorytetów w windzie na dźwięk. ?????

W porównaniu z tobą , to ja jestem leszcz.????

A tak na poważnie, to ja mogę z tobą pogadać w momencie jak wejdziesz na mój poziom sprzętowy. A do tej pory baw się w tej piaskownicy z kolegami z waszej paczki. Miłego dnia.

Stary dobry Paulito... siłą rzeczy przemówiło twoje prawdziwe ja, ale zdąrzyliśmy się juz do tego przyzwyczaić, także masz rację, nie warto zniżać się do twojego poziomu. Idź robić bajzel w innym wątku może tam trafisz na równego sobie, to będziecie sobie "słodzić" do oporu ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2021 o 21:02, Gondolier napisał:

Mam u siebie B&W804 - pierwszy model i patrząc na to jakie głośniki mają koledzy z forum zastanawiam się czy to są odpowiednie głośniki do Hegla - odkupiłem je - szczerze - po obejrzeniu jakiegoś filmiku na YouTube gdzie ktoś chwalił się swoim sprzętem hegla H300 i miał 804... a że wcześniej miałem B&W CM1 i CM7 to też siłą rzeczy urzekły mnie nautilusy.

Ja mam wymiennie Hegel H300 vs. Moon 600i właśnie z Bowersami 804 D3 - uważam, że jest dobra synergia  pomiędzy komponentami ? Nie ma przeciwwskazań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, will66 napisał:

Ja mam wymiennie Hegel H300 vs. Moon 600i właśnie z Bowersami 804 D3 - uważam, że jest dobra synergia  pomiędzy komponentami ? Nie ma przeciwwskazań ?

Możesz wskazać różnice między tymi wzmakami? 

Zauważyłem że są osoby które sprzedają Moona kupują Hegla i na odwrót, więc wnioskuję że mają cos wspólnego albo to zwykły przypadek. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Możesz wskazać różnice między tymi wzmakami? 

Zauważyłem że są osoby które sprzedają Moona kupują Hegla i na odwrót, więc wnioskuję że mają cos wspólnego albo to zwykły przypadek. 

Ja i Moona używałem i Hegla ...różnice na kożyść Moona były takie,że muzyka grała jak by " pełniej" lepszą średnicą .

Nie mam już Moona ,Hegla i wielu innych ,teraz "męczę"Naima i ma on chyba to wszysto co poprzednicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.