Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, malvern1 napisał:

Ja i Moona używałem i Hegla ...różnice na kożyść Moona były takie,że muzyka grała jak by " pełniej" lepszą średnicą .

Jak komuś brakuje średnicy, pięknych wokali to niech wstawia do Hegla  kondy Audio Note Kaisei i temat załatwiony ?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, malvern1 napisał:

No ,ale to już grzebać trzeba a mnie się nie chce?

W dupie niech sobie pogrzebią samozwańczy panowie inżynierowie. Wzmak nie pasuje, to sprzedać i tak z całą resztą. Ingerencja w sprzęt oznacza, że zostaną z tym już do końca, bo nikt przy zdrowych zmysłach tego już nie kupi. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paul klacska napisał:

W dupie niech sobie pogrzebią samozwańczy panowie inżynierowie. Wzmak nie pasuje, to sprzedać i tak z całą resztą. Ingerencja w sprzęt oznacza, że zostaną z tym już do końca, bo nikt przy zdrowych zmysłach tego już nie kupi. Tyle w temacie.

Jak tylko w d... umiesz grzebać to nie dziwota, że takie porady dajesz. Już wcześniej widziałem u Ciebie braki w kulturze, kolejny raz niestety to potwierdziłeś, że z takim chamem jak Ty szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Prewwit napisał:

Jak tylko w d... umiesz grzebać to nie dziwota, że takie porady dajesz. Już wcześniej widziałem u Ciebie braki w kulturze, kolejny raz niestety to potwierdziłeś, że z takim chamem jak Ty szkoda gadać.

Do pracy się weź by zarobić pieniądze na lepszy wzmak, kolumny itp . A nie za psucie dobrego sprzętu. Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, malvern1 napisał:

No ,ale to już grzebać trzeba a mnie się nie chce?

Można zlecić dla serwisu jak się samemu nie chce? W H300 względem H200 w tych samych miejscach  sam Hegel podmienił Nippony, na Nichiciony Muse BP.

6 minut temu, paul klacska napisał:

Do pracy się weź by zarobić pieniądze na lepszy wzmak, kolumny itp . A nie za psucie dobrego sprzętu. Dotarło?

Głęboko oddychaj, idź zaparz melisę.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Prewwit napisał:

Można zlecić dla serwisu jak się samemu nie chce? W H300 względem H200 w tych samych miejscach  sam Hegel podmienił Nippony, na Nichiciony Muse BP.

Głęboko oddychaj, idź zaparz melisę.

No w sumie tak.

Sam potrafię takie rzeczy zrobić,nie raz upgrade robiłem,ale jak wyżej napisałem ,już dałem spokuj ?

Słucham muzy jak mam czas i nie zwracam uwagi na niuanse już,powiedziałem "DOŚĆ"

To gra nie warta świeczki w wielu przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pięniądze co ja w audio wrzuciłem ,to bym na wycieczkę dookoła świata pojechał i miał wiekszą radoche jak z tego audio ?

Po wielu latach topienia kasy w to hobby otrzeżwiałem i już wiem ,że to "gówno warte" ?

Więcej muzy słucham w samochodzie lub na słuchawkach ja na swoim systemie domowym ,gdzie akustyka i te wszystkie efekty o których tak sie pisze i do nich dąży mam ogarnięte ?

Ja już chyba "wyrosłem" z tego tematu....

Boksujcie się dalej i cieszcie się muzyką prze duże M. przede wszystkim MUZYKĄ.

Pozdro Bracia ?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CEzAR21 napisał:

mają cos wspólnego albo to zwykły przypadek. 

Oba mają cechę wspólną: „duża napowietrzona” scena. 
Jednak dla mnie dźwięk Moon’a jest generalnie bardziej wyrafinowany; wysokie bardziej krystaliczne, średnica w moim pomieszczeniu i systemie jest lepiej wypełniona, ale tutaj też rolę gra zródło. Tak jak na gramofonie tej różnicy tak nie słyszę i jest podobnie, tak ze streamer’a/dac’a już jest inaczej, ale tutaj wchodzą dodatkowo możliwości źródła. 
W dolnym zakresie H300 jest jest generalnie „grubszy”, pierwsze wrażenie jest na korzyść, bo odnosi się wrażenie lepiej dociążonego (więcej) basu. To jednak kwestia osłuchania się z jednym i drugim wzmakiem: Moon lepiej „rysuje”, różnicuje strukturę basu. Lepiej podaje/słychać momenty w których nakłada się wiele instrumentów grających w tym zakresie. I w moim pomieszczeniu, schodzi też niżej albo raczej lepiej to słychać. 
W sumie jak zwykle to indywidualny „smak” i wybór. I to co zawsze piszę b. dużo zależy od akustyki pomieszczenia, w jaki sposób wzmak steruje kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, will66 napisał:

Oba mają cechę wspólną: „duża napowietrzona” scena. 
Jednak dla mnie dźwięk Moon’a jest generalnie bardziej wyrafinowany; wysokie bardziej krystaliczne, średnica w moim pomieszczeniu i systemie jest lepiej wypełniona, ale tutaj też rolę gra zródło. Tak jak na gramofonie tej różnicy tak nie słyszę i jest podobnie, tak ze streamer’a/dac’a już jest inaczej, ale tutaj wchodzą dodatkowo możliwości źródła. 
W dolnym zakresie H300 jest jest generalnie „grubszy”, pierwsze wrażenie jest na korzyść, bo odnosi się wrażenie lepiej dociążonego (więcej) basu. To jednak kwestia osłuchania się z jednym i drugim wzmakiem: Moon lepiej „rysuje”, różnicuje strukturę basu. Lepiej podaje/słychać momenty w których nakłada się wiele instrumentów grających w tym zakresie. I w moim pomieszczeniu, schodzi też niżej albo raczej lepiej to słychać. 
W sumie jak zwykle to indywidualny „smak” i wybór. I to co zawsze piszę b. dużo zależy od akustyki pomieszczenia, w jaki sposób wzmak steruje kolumnami. 

To prawda, tych zależności jest tyle że ten sam wzmak potrafi zagrać w dwóch różnych systemach na zupełnie innych poziomach. 

Myślałem swojego czasu że H300 nic wiecej już nie pokaże i oczywiście jak to w naszym hobby bywa, zaczął za mną chodzic pomysł skoku wyżej, na H390. 

Myliłem się i na dzień dzisiejszy calkowicie zapomnilem o zmianach. 

Dróg jest wiele a każdy ma swoją. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 15:28, zoromoto napisał:

Wieść niesie ze Roon Ready 1.8 będzie ready już jutro! Te 2 lata szybko śmignęły ?

 

Niestety niektóre głośniki konstrukcje są skopane przez producenta i nic nie da się z tym zrobić zmiana adaptacji nie pomaga a już wogóle wymiana kabli. Trzeba by było grzebać, przerabiać zwrotnicę a nie każdy urodził się konstruktorem. Wymieniłem moje głośniki na dwa razy tańsze nic innego przy tym nie robiąc. Kable te same bo kabli już nie zmieniam,adaptacja pomieszczenia 

bez zmian. Efekt dźwięk o klasę lepszy. Także dwie pieczenie na jednym ogniu a za pozostałe pieniądze kupię przedwzmacniacz gramofonowy V10.

Hegel bez zmian jest dobry w tym co robi wzmacnia sygnał i to mu wychodzi bardzo dobrze. Ważne jest to co na początku i na końcu. O swoje pomiędzy już głowy sobie nie zawracam bo mam Hegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Myślałem swojego czasu że H300 nic wiecej już nie pokaże i oczywiście jak to w naszym hobby bywa, zaczął za mną chodzic pomysł skoku wyżej, na H390. 

Myliłem się i na dzień dzisiejszy calkowicie zapomnilem o zmianach. 

Dróg jest wiele a każdy ma swoją. 

Dróg jest wiele a każda ma swoją... cenę :)))

Miałem dokładnie to samo z moim H300, zaraz po zakupie efekt ''wow'' i oczywiście  myśl o podniesieniu poprzeczki, na szczęście się ostał i gra znakomicie.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem okazję mieć 2 niemal bliźniacze  pomieszczenia obok siebie . Oba identyczne w szerokości i wysokości różniące się jedynie długością o 40 cm. 

Ustawiałem sprzęt w obu. 

Efekt. 

W jednym pomieszczeniu uzyskałem najlepszy dźwięk, scenę, zmiany kabli, wybrzmien, niuansów, realności itd itp kiedykolwiek mi się udało. 

W drugim był to jeden z najgorszych dźwiękow i niemal najgorzej brzmiące pomieszczenie w życiu. Ciężko było usłyszeć nawet zmiany kabli. Dźwięk grał gownianie na. Jedno kopyto. 

Wychodzi ze wydawać by się mogło tylko głupia różnica 40 cm a jednak sprawia że w pewnych pomieszczeniach zabawa w audio nie ma najmniejszego sensu. 

Ogólnie przerobiłem już ok 10 pomieszczeń i 3 miałem takie że sprzęt grał jak gówno. Tylko kompletna zmiana parametrów pokoju przez ustroje bądź przebudowę zmieni coś w takiej sytuacji. W pozostałych 7 ta zabawa miala sens. 

Także wyżej ktoś ma rację czasem lepiej pojeździć po świecie a muzy posłuchać w aucie niż ładować kasę w sprzęt w gownianym akustycznie pomieszczeniu . Jak już to najpierw w akustyke a potem sprzęt. 

I jeszcze jedno jeśli nie ustawi się prawidłowo kolumn nawet w dobrym akustycznie pomieszczeniu to przenosimy się do punktu rzeźbienia w gównie w słabym pomieszczeniu.

Także najpierw pomieszczeniei akustyka. Potem ustawienie kolumn. A na końcu sprzet . 

A jak każdy robi takie ma efekty. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacm napisał:

Ogólnie przerobiłem już ok 10 pomieszczeń i 3 miałem takie że sprzęt grał jak gówno.

 

Właśnie dlatego na forum są tak rozbieżne zdania na temat tego samego audio, bo nie tylko same klocki grają ale jest wiele czynników, które mają wpływ na dźwięk, istnieje też element przypadkowości że akurat coś tu i teraz zagra bardzo dobrze lub po prostu źle nawet w sprawdzonym wcześniej systemie.

Każda chałupa i każdy pokój inny, nie wspominając również że słyszymy inaczej to co nazywamy potocznie złotym środkiem - nie ma jednej drogi po prostu trzeba testować w granicach zdrowego rozsądku i na tyle na ile kieszeń nam pozwala tak żeby muzyka cieszyła ucho a nie wprowadzała nas w stan nerwowego tiku oka ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze żaden właściciel 160ki się nie wypowiedział jeszcze... Ja miałem 160ke dawno temu i trybu Eco nie było, z tego co kojarzę to nawet na pilocie takiego guzika. W nowszych modelach tych z wyświetlaczem lcd już jest. Jest też możliwość upgrade oprogramowania np przed upgrade mogłem włączyć Henka przekręcając gałkę wyboru źródła albo głośności, ale użytkownicy na to narzekali to po kolejnym upgrade ta opcja została wyłączona i teraz tylko z pilota albo guzikiem od spodu... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 20:34, krzychu.pl napisał:

Mam pytanko do właścicieli H160. Ostatnio stałem się posiadaczem takiego wzmacniacza. Czy klawisz ECO na pilocie to tylko zmyłka działająca z wyższymi modelami, bo u mnie nie działa... czy ten tryb jest w tym wzmacniaczu?

Niestety opcja Eco działa tylko w nowych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 21:34, krzychu.pl napisał:

Mam pytanko do właścicieli H160. Ostatnio stałem się posiadaczem takiego wzmacniacza. Czy klawisz ECO na pilocie to tylko zmyłka działająca z wyższymi modelami, bo u mnie nie działa... czy ten tryb jest w tym wzmacniaczu?

Cokolwiek to robi to nie jest to prawdziwy tryb standby z poborem mocy np. <=1W bo wzmacniacz ten nie ma zasilacza od trybu standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wątku o wzmacniaczach a co powiecie na CDki Hegla? Ja miałem tylko cdp2a ,był podłączony do h80 .Wzmacniacz sprzedałem a cd został jeszcze jakiś czas.Z tego co pamiętam to dynamika i detaliczność były dobre no i miał jeszcze taką nutkę ....grał tak trochę analogowo.Bardzo fajnie się tego słuchało. Nikt nie ma CDka tyj firmy ? 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohican gra fajnym analogowym dźwiękiem. Nie miałem okazji porównać 1;1 ze starszym modelem, jednak charakter dźwięku jest podobny. Z zewnątrz może jakoś specjalnie w tej cenie nie zachęca ale dźwięk jest świetny i w swojej cenie na pewno warty wypróbowania. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

Większość wątku o wzmacniaczach a co powiecie na CDki Hegla? Ja miałem tylko cdp2a ,był podłączony do h80 .Wzmacniacz sprzedałem a cd został jeszcze jakiś czas.Z tego co pamiętam to dynamika i detaliczność były dobre no i miał jeszcze taką nutkę ....grał tak trochę analogowo.Bardzo fajnie się tego słuchało. Nikt nie ma CDka tyj firmy ? 

Mam cd2 tylko wersja jakaś taka ''special'' na rynek Norweski, tak jak piszesz granie bardzo zacne takie właśnie analogowe, ciut ocieplone ale nie kluchowate, z dobrym detalem i sceną u mnie gra z H300, po przesiadce z cd marantza (seria 6) to była przepaść.

Tylko ze już mnie ktoś z forum uleczył że cd4 będzie o niebo lepsza :))) i tak w kółko...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze nie słyszałem cd4 ale opinie są różne,niektórzy  wolą cd4 . Najlepiej porównać u siebie i ocenić czy warto zmieniać (dopłacać).

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostaje przy swoim cdp2a , gra na tyle dobrze że nie czuje potrzeby wymiany, może za jakiś czas jak się trafi jakaś okazja ?

Ale wtedy wypada tez wymienić HD20 na HD25

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 13:31, misiek x napisał:

Większość wątku o wzmacniaczach a co powiecie na CDki Hegla? Ja miałem tylko cdp2a ,był podłączony do h80 .Wzmacniacz sprzedałem a cd został jeszcze jakiś czas.Z tego co pamiętam to dynamika i detaliczność były dobre no i miał jeszcze taką nutkę ....grał tak trochę analogowo.Bardzo fajnie się tego słuchało. Nikt nie ma CDka tyj firmy ? 

Ojciec kupil wczoraj Mohicana od Top hifi ? O ile na odsluchu w sklepie (w polaczeniu z Yamaha AS2200 i B&W bodajze modelem 804 brzmialo to kiepsko (slaby, rozlazly bas, klujaca gora) tak po podlaczeniu w domu ( Polaczenie z h300 i Thiel cs 2.4) robi konkretne wrazenie. W weekend na spokojnie usiade i przeslucham, bo wczoraj moze z godzinke dalem rade, ale to jest naprawde doskonaly odtwarzacz CD.  

Muzyka brzmi analogowo. Niesamowite odwzorowanie barwy glosu wokalistów, doskonaly bas (nie przytlaczajacy, ale sprezysty i punktowy).  W sobote porownam kilka plyt cd i winyla bezposrednio, ale na ten moment jest doskonale. 

Jedyny minus, ktory pojawil sie pierwszym wieczorem to wyswietlacz. W porownaniu do h300 jest oczojebny. Szkoda ze kolor zmieniony (nie niebieski, a bardziej turkusowy). Bedzie trzeba przyciemnic jakims filtrem bo irytuje. 

Podlaczony do H300 po rca - Tara Labs Prime. Kable o tyle doskonale, ze ozywily poprzedni odtwarzacz CD - Marantz bodajze model UD5007, ktory sam z siebie brzmial slabiutko, ale dobre rca kompletnie odmienily brzmienie. Chyba pierwszy raz w zyciu slyszalem az tak ogromny przyrost jakosciowy po zmianie kabli. 

 

Innych odtwarzaczy hegla nie mialem okazji slyszec. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienie z wszystkimi trzema odtwarzaczami CD Hegla. Sygnatura dźwięku jest taka sama, ciepła i analogowa a przy tym dość szybka i detaliczna. Progres pomiędzy modelami to przede wszystkim kontrola basu, przejrzystość i szczegółowość. Jeśli akustyka i reszta toru nie jest szczególnie dopracowana, to inwestowanie w wyższe modele nie ma sensu, dwójka i tak zagra rewelacyjnie. Przy dopracowanych systemach Mohican pokaże na co go stać, dla wielu będzie to koniec poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.