Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem go u siebie, potwierdzam bdb odtwarzacz.

Zostałem jednak przy swoim źródle z  muda modem.

?

Gdyby jednak trafił się jakiś CDP 4 w fajnych pieniądzach, to może bym sie skusił.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

Cdp4 jeśli chodzi o dynamikę i szczegóły jest wart zainteresowania porownujac go cdp2. Ogólnie ten pierwszy  ( cdp4) daje już ten realizm obcowania z muzykami na żywo.

Może sprawdzałeś jak ten odtwarzacz CDP4A  wypada vs HD25+jako źródło jakiś  używany CD za 1,5k? Zastanawiam się na przyszłość jaka kombinacja była by najlepsza?

A może ty @artdm porównywałeś CD Hegla vs DACi Hegla?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Może sprawdzałeś jak ten odtwarzacz CDP4A  wypada vs HD25+jako źródło jakiś  używany CD za 1,5k? Zastanawiam się na przyszłość jaka kombinacja była by najlepsza?

A może ty @artdm porównywałeś CD Hegla vs DACi Hegla?

Jako źródło do HD25 miałem bardzo dobry transport i wówczas to funkcjonuje jak cdp4. Będą różnice ale oba zapewnią realny poziom. 

Były już opisywane próby nie raz i nie dwa w wysokiej klasie systemie źródło musi też być dopracowane i wysokich lotów bo od razu zdegraduje dzwiek z poziomu realnego do dobrego.

Nie ma dróg na skróty.

Porozmawiaj z Cezarem albo Zoromoto bo można malinę na wypasie zrobić i zapomnieć o HD25 przy założeniu że się ogarnia te wszystkie komputerowe sprawy i myki. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2019r ja porównywałem tak Mohikana vs HD12+CASM6po modzie mudy. 

Mohikan to świetny odtwarzacz, ale przy różnych kombinacjach, jakoś wolałem ripy tych samych płyt, które w danej chwili były umieszczone w szufladzie Mohikana.

Mohikan był wpięty bezpośrednio po analogu do Moona 250i, zaś CA SM6 przez coaxial furutecha do HD12.

Mohikan to typoweheglowskie brzmienie, które bardzo przypadło mi do gustu, stad w moim systemie HD12, który w roli słuchawkowca tez bdb się sprawuje.

Mohikan rysował dalsze plany cieńszą kreską, zaś CA SM6 przez HD12 , grał bardziej nasyconą barwa, tam gdzie w głębi sceny przeszkadzajki i blachy z heglem wybrzmiewały delikatnie, muskając "perelkami" tło, z CA SM6 było to wszystko jakby bardziej zaznaczone, jakby nie trzeba było wytężać słuchu żeby to uslyszeć, z jeszcze bardziej analogowym wypełnieniem.

W wielu nagraniach bardziej mi się podobały ripy z pena USB wpiętego w CA SM6 , barwa , cieplo, średnica. Szk9da, zenie mogłem spiąć do Moona tymi samymi przewodami RCA. Chociaż Mohikan był wpięty Albedo Flat One, a z HD12 do Moona szły Albedo Monolith.

Robiłem też oczywiście zamiany tych interkonektow, ciekawie tez wyszło zasilanie Mohikana, bardziej jego brzmienie podobało mi się z zasilającym Furutechem 314 Ag II na wtykach Cu Viborga niż z Furutechem 3TS20, który to był wpięty w CA SM6.

Generalnie po tym doświadczeniu doszedłem do wniosku, że byłby to raczej sk9k w bok, inny troszkę charakter brzmienia niż z CA SM6, ale nie uznałbym tego jako progres.

Gdybym nie miał żadnego źródła brałbym Mohikana, ale źródło mam, troszkę zmodyfikowane i nie znalazłem powodu, żeby wykładać 15tys na kolejne.

Wiem, że wielu pewno się teraz stuka w czoło i śmieje, ale takie były moje subiektywne wrażenia. 

Może gdybym dłużej niż tydzień obcował z Mohikanem, albo wykombinował jeszcze, żeby postawić go nie na wzmaku, a na stoliku, chociaż tu kombinowałem jeszcze z granitem na podłodze itp.

A powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Chociaż muda44 pisał mi, że po modzie ten streamer można śmiało stawiać w szranki z odtwarzaczami za ponad 10tys zł. Nie bardzo mnie to przekonywało, na plus dl a CA SM6 może jeszcze wyszło dodatkowo gniazdo IEC Furu NCF R i kilka innych pierdół.

Nie mam pojęcia. Namieszałem pewno, ale co mi tam. ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 09:34, aliengbl napisał:

O ile na odsluchu w sklepie (w polaczeniu z Yamaha AS2200 i B&W bodajze modelem 804 brzmialo to kiepsko (slaby, rozlazly bas, klujaca gora) tak po podlaczeniu w domu ( Polaczenie z h300 i Thiel cs 2.4) robi konkretne wrazenie.

dlatego trzeba też wypożyczyć ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem ze swoim Heglem H70. Otóż zauważyłem, że jeden kanał gra głośniej, a konkretnie lewy, więc został mu wymieniony potencjometr. Nic to nie zmieniło. Na pewno nie jest to wina źródła, gdyż po zamianie kabli RCA stronami, dalej lewy gra głośniej. Po wpięciu prawej kolumny w lewe gniazdo głośnikowe - prawa gra głośniej, czyli ewidentnie na wyjściu lewego kanału musi być głośniej. 

Badanie oscyloskopem na samym wyjściu kanałów nie pokazało odchylów między lewa a prawą stroną wzmacniacza. 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle. Okazało się, że przyczyną jest kabel zasilający, a właściwie jego położenie względem gniazdka, czyli polaryzacja. Przy obrocie wtyczki, dźwięk jest po lewej stronie, przy drugim położeniu na środku. Myślę, że to wina instalacji lub gniazdka. 

Przestroga dla forumowiczów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 13:06, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dlatego trzeba też wypożyczyć

Tylko ciekawe jak się do Was dodzwonić, w Warszawie jest jakiś czynny salon? Od trzech miesięcy nikt nie odbiera a próbowałem już kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Music_FAN napisał:

Tylko ciekawe jak się do Was dodzwonić, w Warszawie jest jakiś czynny salon? Od trzech miesięcy nikt nie odbiera a próbowałem już kilka razy

no wiesz, tel jest jeden, ja najpierw obsługuję klientów na sklepie, potem odbieram, oddzwaniam. Ruch jest spory...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoromoto napisał:

No nareszcie :)...przy tidalu trzyma mnie tylko i wyłącznie jakość CD.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 21:39, Prewwit napisał:

Mi najlepiej się użytkuje Deezera?

Na Deezerze jest cały Rammstein, a na Tidal brak ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Na Deezerze jest cały Rammstein, a na Tidal brak ?

pytanie do autora:

na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cruse napisał:

pytanie do autora:

na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?

ciężki temat z takim repertuarem. Ja już dawno się nauczyłem i takiej muzyki słucham w samochodzie, a w domu na stereo jazzu, klasyki i filmowej ? Jednak wracając do tematu ostatnio do takiego repertuaru klient u nas wybrał Elac Vela 409 z Luxmanem L-507. Kolumny wielkie ale pomieszczenie miało ponad 40 m2. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cruse napisał:

pytanie do autora:

na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?

Jak budżet pozwala to posłuchaj kiedyś  Rammsteina na tubowych kolumnach np Avantgarde Acoustics. 

Tak powinny grać kolumny taka muzykę, jest jak na żywo na koncercie a sorka na koncertach są gorsze nagłośnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Na Deezerze jest cały Rammstein, a na Tidal brak ?

Największa wada Tidala  (dla  mnie przynajmniej ;) )

1 godzinę temu, cruse napisał:

pytanie do autora:

na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?

To jest o tyle cięzki temat że chyba najważniejszej zgranie. Miałem Atolla 100 i ze starymi Bowersami metal i ostry rock brzmiały bezbłędnie. Z nowymi Quadralami Ascent zaczynało po jakimś czasie męczyć właśnie tylko w metalu (za ostro i za dużo detali). Teraz mam tańszego Cyrusa One i o dziwo gitary bardzo ładnie wybrzmiewają z fajnym przesterem (słucha sie dużo przyjemniej niż z Atollem). Na razie nie chce nic kombinować i zostawiam póki co jak jest bo zgrało się 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę i nie chcę tutaj zachęcać bardzo do zakupu ,ale zapewniam że to bardzo profesjonalna robota , to dorosły człowiek z bardzo dużym doświadczeniem i na pewno nie było w nim nic robione na pałę ,

Ps; jakie to ma znaczenie ile rozkręcany ważny jest efekt końcowy i gdybym już nie miał trzech wzmacniaczy to bym to połknął bez wachania ,ale to moje zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, paul klacska napisał:

I kolumny też.???

Jedno muszę wam przyznać, fajne macie hobby. Jedni kupują płyty z muzyką, a drudzy kondensatorki itp. ?????.

To po co to czytasz i się tym zajmujesz? 

Twoje widać jest tak zajebiste że marnujesz swój cenny czas na krytykowanie cudzych. 

Jak zaczniesz słyszeć różnice w kablach to się odezwij a póki co może  umyj uszy albo idź sobie zbadać słuch i nie chodzi o złośliwość tylko Twój tok myślenia. Jak Ci wyjdzie że masz wszystko w normie z uszami to prawdopodobnie masz bardzo mało czuły mózg muzycznie i zabawa w audio jest dla Ciebie prostsza niż dla innych którzy słyszą jak muzycy zmiany na poziomie 0,002. I powinieneś się z tego Cieszyć. I Może wtedy zrozumiesz ze nie ma co krytykowac czegoś co nie jest dla Ciebie zwyczajnie dostępne i nie czyni Cię to gorszym wcale. Albo możesz pracować nad czułością słyszenia. Ale póki co nie ma co być Januszem bądź cool nasz bracie drewniane ucho. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, jacm napisał:

To po co to czytasz i się tym zajmujesz? 

Twoje widać jest tak zajebiste że marnujesz swój cenny czas na krytykowanie cudzych. 

Jak zaczniesz słyszeć różnice w kablach to się odezwij a póki co może  umyj uszy albo idź sobie zbadać słuch i nie chodzi o złośliwość tylko Twój tok myślenia. Jak Ci wyjdzie że masz wszystko w normie z uszami to prawdopodobnie masz bardzo mało czuły mózg muzycznie i zabawa w audio jest dla Ciebie prostsza niż dla innych którzy słyszą jak muzycy zmiany na poziomie 0,002. I powinieneś się z tego Cieszyć. I Może wtedy zrozumiesz ze nie ma co krytykowac czegoś co nie jest dla Ciebie zwyczajnie dostępne i nie czyni Cię to gorszym wcale. Więc nie ma co być Januszem bądź cool nasz bracie drewniane ucho. 

Powiedział ten co nie potrafi odróżnić kolumny w OZ od tej z membraną bierną. ?

Podpowiem ci, to nie to samo.?

Nie chcę cię chłopaku kompromitować pewnym twoim postem. Słuchaj dalej swoich kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, paul klacska napisał:

Powiedział ten co nie potrafi odróżnić kolumny w OZ od tej z membraną bierną. ?

Podpowiem ci, to nie to samo.?

Nie chcę cię chłopaku kompromitować pewnym twoim postem. Słuchaj dalej swoich kabelków.

O widzisz jak ładnie brawo , to jak już ustaliliśmy że mamy słaby sprzęt, zajmujemy się pierdołami i nie znamy się więc jesteśmy skompromitowani to jaki widzisz sens żebyś z nami pisał ?.  

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.